Státní ústav pro kontrolu léčiv – SÚKL – varuje veřejnost před výrobky, které se staly předmětem reklamy v řadě časopisů určených pro širokou veřejnost. Jedná se o:

  • Biomagnetické reflexologické vložky do bot
  • Inteligentní zesilovač sluchu Audisin Maxi Ear Sound
  • Kapky do uší Biostenix sensi oil

Výrobce – Products llc Miami Florida

Nabídka uvádí telefonní kontakt pro objednání. Výrobcem nabízených produktů je společnost Products llc Miami Florida.

„Vzhledem k tomu, že u nabízených výrobků jsou uváděny léčebné a kompenzační účinky, mělo by se podle klasifikace jednat o zdravotnické prostředky. Z aktuálně dostupných informací však nelze ověřit, zda nabízené výrobky skutečně splňují legislativní požadavky na zdravotnické prostředky v ČR,“ vysvětluje mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv Barbora Peterová.

SÚKL upozorňuje na seniory

V tomto případě SÚKL důrazně varuje veřejnost, aby byla obezřetná a nedůvěřovala inzerátům. Ty mohou být u zmíněných výrobků zavádějící. Dále i deklarovat účinky, pro které nemají náležité důkazy. [Pokud o koupi takového výrobku přeci jen uvažujete, konzultujte jeho nákup s odborníkem, v ideálním případě s vaším ošetřujícím lékařem.]

Pomozte nám informovat o těchto problematických výrobcích i své blízké v seniorním věku. Právě oni často takovým reklamním sdělením snadno podléhají,“ uzavírá Barbora Peterová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here