Neděle, 27. listopadu 2022
vakciny

Výdaje za covidové vakcíny šplhají k 20 miliardám

0
Ministerstvo zdravotnictví počítá v rozpočtu 2023 s miliardou korun na vakcíny proti covidu. Náklady na vakcíny tak šplhají už k 20 miliardám. Je tu ale i projekt Chytrá karanténa. Ten vezme 160 milionů korun.
chripky_a_covidu

Ministr Válek: Na Česko se žene vlna chřipky a covidu

0
Vlna respiračních nemocí v podobě chřipky a covidu-19 Česko podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka] letos na rozdíl od předchozích let nemine. Nastal čas na očkování proti oběma nemocem. Sledovat protilátky nemá význam.
covid

Výbor: Covid je pod kontrolou, riziko ale zůstává

0
Covidová vlna v Česku podle statistických dat, která vycházejí z klinicky potvrzených nákaz, neeskaluje. Zdravotníci z praxe ale tvrdí, že lidé covid léčí doma bez ohlášení lékaři a data se do systému nedostávají.
Novavaxu

Proti covidu se dá posílit i vakcínou Novavaxu

0
Ochranu proti covidu podáním posilující dávky očkování mohou lidé v zemích EU zvýšit už i vakcínou od Novavaxu. Nezáleží přitom na typu podané vakcíny v základním očkovacím schématu. Účinná je i proti omikron variantám viru.
svedsko

Švédsko mládeži nedoporučilo očkování proti covidu

0
Onemocnění covid-19 nepředstavuje pro mládež od 12 do 17 let zvlášť vysoké zdravotní riziko, domnívají se zástupci švédské agentury pro veřejné zdraví. Proto jim nebude Švédsko od listopadu doporučovat očkování proti covidu.
proti_covidu

Před covidem chrání i předem podané protilátky

0
Pacienty s vážným chronickým onemocněním chrání před covidem preventivně podávané kombinace monoklonálních protilátek, které účinkují i na omikron. Jde o pacienty s potlačenou nebo slabou imunitou, v Česku je jich přibližně 10 tisíc.
Cook

Emer Cooke: Očkování proti covidu i chřipce je možnost

0
„Na evropské úrovni se o tom nerozhoduje, ale sdělení EK toto nabízí jako možnost,“ odpověděla pro ZdraveZpravy.cz ředitelka EMA Emer Cooke na otázku, co si myslí o očkování proti covidu a chřipce v lékárnách.
s_ockovanim

Praktici začali s očkováním proti covidu i proti chřipce

0
Praktičtí lékaři začínají s očkováním proti chřipce a covidu-19. To proto, aby co nejvíce zmírnili dopady očekávané podzimní epidemie respiračních onemocnění. Doporučují očkovat proti oběma nemocem, nejprve proti covidu a pak chřipce.
registraci

Proticovidové mRNA vakcíny získaly v EU plnou registraci

0
Proticovidové vakcíny Pfizer/BioNTech a Moderny získaly u Evropské agentury pro léčivé přípravky doporučení ke standardní registraci. Týká se stávajících i nově upravených vakcín proti covidu.
v_lekarnach

Zdravotní výbor přerušil jednání o očkování v lékárnách

0
Proočkovanost proti chřipce zavedení očkování i v lékárnách nezvýší. Shodla se většina poslanců Výboru pro zdravotnictví. Projednání novely zákona o ochraně veřejného zdraví, jež podání vakcíny farmaceutem v lékárně umožňuje, přerušili.
dostanou

Upravené vakcíny proti covidu dostanou jen ti očkovaní

1
Každý týden má do Česka přijít 700 tisíc dávek upravených vakcín proti omikron variantě viru BA.1. Lidé, jež se rozhodnou pro základní očkování, kterých je kolem 35 procent, ale dostanou původní vakcíny.
nuvaxovid

EK schválila Nuvaxovid jako booster proti covidu

0
Jako posilovací dávku očkování proti covidu-19 nově schválila EK i vakcínu Nuvaxovid společnosti Novavax. Očkovat se jí mohou zájemci starší 18 let, a to i po základním očkování mRNA vakcínami.
vakcinou

Registrace na nové vakcíny proti covidu začnou 12.9.

0
Registrace na třetí a čtvrtou posilovací dávku na omikron upravenou vakcínou proti covidu začne v pondělí 12. září. Některá očkovací místa, zřejmě větší nemocnice, začnou s očkováním upravenou vakcínou dříve a bez registrace.
do_nosu

Čína a Indie brání covidu vstřikem do nosu a vdechnutím

0
V Indii úřady schválily vakcínu proti covidu, která se podává vstřikem do nosu, v Číně pak vdechnutím ústy. Obě země věří, že tyto vakcíny zvýší počet lidí očkovaných proti covidu.
let

Vakcíny proti BA.1 omikronu dostanou děti už od 12 let

0
Upravené vakcíny proti omikron variantě koronaviru společností Pfizer/BioNTech a Moderna schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky. Dostat je mohou zájemci starší 12 let nejdříve tři měsíce od základního očkování.
covidu

Vakcíny proti covidu snižují i riziko postcovidu

0
Riziko rozvoje postcovidového syndromu snižují už po první dávce očkovací látky proti covidu. Více ho snižují vektorové vakcíny. Většina lidí se z covidu plně uzdraví do dvanácti týdnů.
upravene_vakciny

Upravené vakcíny proti covidu EK asi schválí příští týden

0
Modifikované vakcíny proti covidu od Pfizer/BioNTech a Moderny Evropská agentura pro léčivé přípravky [EMA] zhodnotí příští týden. Pak se začnou zavážet do unijních zemí. Británie upravené vakcíny od Moderny povolila v polovině srpna.
posilovaci

Rezervace běží už i na druhou posilovací dávku proti covidu

0
Dneškem je aktivní už i centrální rezervace k očkování proti covidu druhou posilovací dávkou. Ministerstvo zdravotnictví představilo i očkovací kampaň za 50 milionů korun. Úřad zvažuje zavést jeden AG test zdarma bez žádanky od lékaře.
na_podzim

Lauterbach: Rouškám na podzim se nevyhneme

1
Zavedení povinného nošení roušek na podzim a v zimě se stane v Německu kvůli covidu nevyhnutelné. Uvedl to německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach [SPD]. Ten akutálně onemocněl covidem navzdory čtvrté dávce proti covidu.
omikronu

Kentaura u nás předběhla jiná varianta omikronu

0
První nákazu subvariantou omikronu BA.2.76 v Česku potvrdil Státní zdravotní ústav ještě před očekávanou variantou BA.2.75 neoficiálně zvanou Kentaur. Dle Ústavu se u nás šíří i subvarianty převažující v Německu a Spojeném Království.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »