Středa, 04. října 2023
ockovaci

Levé ramínko a pravé ramínko, ministr Válek zahájil očkovací kampaň

0
Sezona respiračních nemocí začala a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09] zahájil očkovací kampaň proti covidu a chřipce. Za ideální považuje podat obě vakcíny v jednom dni, nejprve do levého a pak pravého ramínka.
proti_covidu_a

Byznys s velkými objemy vakcín proti covidu skončil

1
Bulharsko likviduje velké množství vakcín proti covidu-19, kterým vypršela doba použitelnosti. Další kupovat nechce. Nákup vakcín omezily i další unijní země včetně Česka. O očkování proti covidu není zájem.
lekarnach

MZ ČR stáhlo zákon na očkování lidí v lékárnách a u zubařů

0
Ministerstvo zdravotnictví vládě doporučuje stáhnout ze Sněmovny návrh změny zákona o očkování proti covidu-19 v lékárnách a u zubařů. V prosinci 2021 ho přijala vláda ANO a ČSSD.
vakciny_proti_rakovine

Vývoj mRNA vakcíny proti rakovině jde do finále

0
Předběžné výsledky probíhajících studií personalizované mRNA vakcíny proti rakovině ukázaly významný pokles rizika recidivy nemoci i úmrtí pacientů s rakovinou. Alespoň to tvrdí zástupci společnosti Moderna.
proti_covidu

Upravenými vakcínami proti covidu už se očkují i neočkovaní

0
Upravené mRNA vakcíny na ochranu před omikron variantami koronaviru BA.4 a 5 schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky i pro použití v základním očkovacím schématu. Dosud se proti covidu používaly jako booster dávky.
eOckovani

eOčkování je u ledu. Veškerá očkování se zapíší do ISIN

0
Veškerá očkování budou lékaři od ledna 2023 zapisovat do jednoho systému, tím bude Informační systém infekčních nemocí. Dosud do něj zadávali jen vakcíny proti covidu-19. Ostatní do eOčkování vedeném SÚKL.
vakciny

Výdaje za covidové vakcíny šplhají k 20 miliardám

0
Ministerstvo zdravotnictví počítá v rozpočtu 2023 s miliardou korun na vakcíny proti covidu. Náklady na vakcíny tak šplhají už k 20 miliardám. Je tu ale i projekt Chytrá karanténa. Ten vezme 160 milionů korun.
chripky_a_covidu

Ministr Válek: Na Česko se žene vlna chřipky a covidu

0
Vlna respiračních nemocí v podobě chřipky a covidu-19 Česko podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka] letos na rozdíl od předchozích let nemine. Nastal čas na očkování proti oběma nemocem. Sledovat protilátky nemá význam.
covid

Výbor: Covid je pod kontrolou, riziko ale zůstává

0
Covidová vlna v Česku podle statistických dat, která vycházejí z klinicky potvrzených nákaz, neeskaluje. Zdravotníci z praxe ale tvrdí, že lidé covid léčí doma bez ohlášení lékaři a data se do systému nedostávají.
Novavaxu

Proti covidu se dá posílit i vakcínou Novavaxu

0
Ochranu proti covidu podáním posilující dávky očkování mohou lidé v zemích EU zvýšit už i vakcínou od Novavaxu. Nezáleží přitom na typu podané vakcíny v základním očkovacím schématu. Účinná je i proti omikron variantám viru.
svedsko

Švédsko mládeži nedoporučilo očkování proti covidu

0
Onemocnění covid-19 nepředstavuje pro mládež od 12 do 17 let zvlášť vysoké zdravotní riziko, domnívají se zástupci švédské agentury pro veřejné zdraví. Proto jim nebude Švédsko od listopadu doporučovat očkování proti covidu.
proti_covidu

Před covidem chrání i předem podané protilátky

0
Pacienty s vážným chronickým onemocněním chrání před covidem preventivně podávané kombinace monoklonálních protilátek, které účinkují i na omikron. Jde o pacienty s potlačenou nebo slabou imunitou, v Česku je jich přibližně 10 tisíc.
Cook

Emer Cooke: Očkování proti covidu i chřipce je možnost

0
„Na evropské úrovni se o tom nerozhoduje, ale sdělení EK toto nabízí jako možnost,“ odpověděla pro ZdraveZpravy.cz ředitelka EMA Emer Cooke na otázku, co si myslí o očkování proti covidu a chřipce v lékárnách.
s_ockovanim

Praktici začali s očkováním proti covidu i proti chřipce

0
Praktičtí lékaři začínají s očkováním proti chřipce a covidu-19. To proto, aby co nejvíce zmírnili dopady očekávané podzimní epidemie respiračních onemocnění. Doporučují očkovat proti oběma nemocem, nejprve proti covidu a pak chřipce.
registraci

Proticovidové mRNA vakcíny získaly v EU plnou registraci

0
Proticovidové vakcíny Pfizer/BioNTech a Moderny získaly u Evropské agentury pro léčivé přípravky doporučení ke standardní registraci. Týká se stávajících i nově upravených vakcín proti covidu.
v_lekarnach

Zdravotní výbor přerušil jednání o očkování v lékárnách

0
Proočkovanost proti chřipce zavedení očkování i v lékárnách nezvýší. Shodla se většina poslanců Výboru pro zdravotnictví. Projednání novely zákona o ochraně veřejného zdraví, jež podání vakcíny farmaceutem v lékárně umožňuje, přerušili.
dostanou

Upravené vakcíny proti covidu dostanou jen ti očkovaní

1
Každý týden má do Česka přijít 700 tisíc dávek upravených vakcín proti omikron variantě viru BA.1. Lidé, jež se rozhodnou pro základní očkování, kterých je kolem 35 procent, ale dostanou původní vakcíny.
nuvaxovid

EK schválila Nuvaxovid jako booster proti covidu

0
Jako posilovací dávku očkování proti covidu-19 nově schválila EK i vakcínu Nuvaxovid společnosti Novavax. Očkovat se jí mohou zájemci starší 18 let, a to i po základním očkování mRNA vakcínami.
vakcinou

Registrace na nové vakcíny proti covidu začnou 12.9.

0
Registrace na třetí a čtvrtou posilovací dávku na omikron upravenou vakcínou proti covidu začne v pondělí 12. září. Některá očkovací místa, zřejmě větší nemocnice, začnou s očkováním upravenou vakcínou dříve a bez registrace.
do_nosu

Čína a Indie brání covidu vstřikem do nosu a vdechnutím

0
V Indii úřady schválily vakcínu proti covidu, která se podává vstřikem do nosu, v Číně pak vdechnutím ústy. Obě země věří, že tyto vakcíny zvýší počet lidí očkovaných proti covidu.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »