leku

Za nezajištění léku hrozí výrobcům pokuta až 20 milionů korun

0
V červnu vstoupí v platnost další změny, které přináší novela zákona o léčivech. Hlavní změnou je povinnost výrobce léku, aby jej držel v zásobě, pokud u něj dojde k přerušení nebo ukončení dodávek na tuzemský trh. 
rizika

Z rentgenu vyčte AI mnohá zdravotní rizika. Ale příliš se nevyužívá

0
Radiologický snímek zhodnotí aplikace využívající umělou inteligenci za několik minut. A dokáže z něj vyčíst i rizika jiných nemocí, například osteoporózy či infarktu. Otázka ale je, zda to dokáže tuzemské zdravotnictví využít. 
Meddi

Telemedicínská Meddi zdvojnásobila obrat a vstupuje na nové trhy

0
Česká technologická společnost Meddi Hub, která stojí za vývojem stejnojmenné telemedicínské platformy, loni dosáhla obratu téměř 250 milionů korun. 130 milionů korun připadá na Českou republiku. A nyní chystá expanzi do dalších zemí.
widimsky

Zlomené srdce skutečně existuje, říká kardiolog prof. Petr Widimský

0
„Zlomené srdce existuje. Ale nemá nic společného s tím, co si lidé představují pod pojmem zlomené srdce v důsledku nenaplněné lásky," říká emeritní přednosta Kardiologické kliniky 3. LF UK a FN Královské Vinohrady a vedoucí vinohradského Kardiocentra a děkan 3. LF UK profesor Petr Widimský. 
premier

Za bezdůvodnou výpovědí si premiér Fiala stojí, odbory už předaly petici

0
Snahu o prosazení výpovědi bez udání důvodu do novely zákoníku práce minulý týden ve Sněmovně potvrdil premiér Petr Fiala [ODS]. Proti návrhu se staví část vládní koalice a opozice. Petici proti takové změně již předali poslancům odboráři.
Plzen

Onkopacientů přibývá, FN Plzeň již rozšířila denní stacionář

0
Z pětadvaceti na sedmatřicet lůžek rozšířila svou kapacitu denního stacionáře Onkologická a radioterapeutická klinika Fakultní nemocnice Plzeň. Onkologických pacientů ve stacionáři přibývá, meziročně o 16 procent.
nemoci_z_povolani

Nákaza covidem v práci se u nemoci z povolání nepromlčuje

0
Nákaza covidem-19 v práci se pro její případné uznání jako nemoci z povolání nepromlčuje. Lidé tak mohou o odškodnění žádat i o několik let později. Podmínkou je potvrzení nákazy ve zdravotnické dokumentaci žadatele.
onkoprojekt

Masarykův onkologický ústav zahájil onkoprojekt za půl miliardy

0
Onkoprojekt Salvage – Záchrana životů prostřednictvím výzkumu v oblasti včasné detekce a prevence rakoviny: Molekulární, genomické a sociální faktory – cílí na výzkum v oblasti primární, sekundární a terciární onkoprevence.
v_Kanade

Marihuanou v potravinách se v Kanadě předávkují hlavně senioři

0
Po legalizaci marihuany v Kanadě na konci roku 2018 vzrostl počet předávkování u seniorních lidí až trojnásobně. Při spotřebě marihuany hlavně v potravinách lidé špatně odhadují užité množství, navíc ji nevědomě často kombinují s léky.
AI

Riziko je, že někteří lidé prostě vypnou mozek, říká expert na AI

0
„Riziko je, že někteří lidé prostě ´vypnou mozek´ a neposunou se na místa, kde člověk je a bude vždy lepší než AI, umělá inteligence,“ říká v rozhovoru ředitel české technologické společnosti SentiSquare Tomáš Brychcín.
lekaru

65 000 až 130 000 Kč budou nová zákonná minima pro platy lékařů

0
Návrh úpravy odměňování zdravotnických pracovníků odeslali včera zástupci ministerstva zdravotnictví účastníkům dohody z loňského prosince, jež stála za ukončením protestů lékařů nespokojených s penězi i prací přesčas.
fond

Vznikl nový fond, který podporuje i biotechnologické startupy

0
První investiční fond rizikového kapitálu financovaný z Národního plánu obnovy [NPO] bude spravovat investiční společnost Tensor Ventures. Tu vybral Evropský investiční fond [EIF]. Tensor Ventures stojí i za zdravotnickým startupem Aireen.
dobrovolniky

Čeští vědci hledají dobrovolníky s prodělaným černým kašlem

0
Lidé s nedávno prodělaným černým kašlem mohou přispět k vývoji účinnějších vakcín a k lepšímu pochopení infekce. Vědci několika výzkumných ústavů hledají dobrovolníky, od kterých si krátkým stěrem z nosu odeberou studijní materiály.
nemoci

Zaprášené plíce z pracovních nemocí mizí, přicházejí ale jiné

0
Mezi nemocemi z povolání ubylo takzvaně zaprášených plic. Méně je i profesních poškození sluchu a kožních nemocí. Naopak přibývá zátěží rukou, duševních nemocí a stále tu jsou malignity z azbestu.
bydleni

Volby v Irsku rozhodne „Bydlení pro všechny“, píše Politico

0
Když byla Keile Sheridan Odenzanová mladá, volby ji nezajímaly. „Nemyslela jsem si, že by mi k něčemu byly,“ říká čtyřiadvacetiletá kosmetička z přímořského irského města Waterford. Dlouho žila na ulici. Nyní už má vlastní bydlení a k volbám určitě půjde. 
cuketou

Za léčbu otravy cuketou dostala zlínská lékařka mezinárodní cenu

0
Loňskou otravu hořkou cuketou popsala na mezinárodním kurzu internistů v polském Krakově mladá lékařka Interního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Babeta Čápková. A za svou kazuistiku si odnesla první místo.
centra_komplexni_pece

MPSV nyní řeší, kam umístí přes 400 dětí z kojeneckých ústavů

0
Kojenecké ústavy se přemění na jiný typ zařízení, často na centra komplexní péče pro děti. Ta by měla rodičům s dětmi se zdravotním hendikepem zajišťovat odlehčovací služby doma i v zařízení. Potíž je, že v ústavech je stále přes 400 dětí.
zdravotni_dokumentace

Poslanci schválili novelu elektronizace zdravotní dokumentace

0
Poslanci včera [22.5.] schválili pravidla pro elektronické vedení zdravotní dokumentace. Do vládní novely doplnili i právo pacienta na bezplatné získání první kopie dokumentace či výpisu z ní. Novela řeší i další zdravotnické oblasti.
Dr_Max

Síť lékáren Dr. Max loni navýšila čistý zisk o 40 procent

0
Tuzemská síť lékáren Dr. Max loni vydělala 1,29 miliardy korun. Její čistý zisk meziročně stoupl o 40 procent. O více než desetinu lékárnám vzrostly také tržby. Ty dosáhly 27,4 miliardy korun.
rada_pro_farmaceuticke_obory

IPVZ má novou Vědeckou radu pro farmaceutické obory

0
Nová Vědecká rada pro farmaceutické obory Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví [IPVZ] se poprvé sešla v úterý 21. 5. Jedním z úkolů osmičlenné Rady je rozvoj a podpora postgraduálního vzdělávání farmaceutů.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »