Neděle, 28. května 2023
chirurgove

Vypadl ze 14. patra, chirurgové mu spravují obličejový skelet

0
Chirurgové z Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně využili jako první v Česku 3D CT přímo při operaci obličejových kostí. Operovali dvacetiletého mladíka, který spadl ze 14. patra.
pojistne

VZP už nebude vymáhat pojistné po žadatelích o důchod

0
Všeobecná zdravotní pojišťovna už nebude vymáhat pojistné po žadatelích o důchod. Dohodla se na tom se zástupci ČSSZ, která se kvůli náporu žádostí zpožďuje ve vyřizování penzí.
anatomie

Lidé darují svá těla k výuce anatomie. Lékaři a medici jim děkují

0
Dík a úctu dárcům těl pro studium anatomie vyjádřili zástupci a studenti 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy [1. LF UK] i letos tradičně ekumenickou bohoslužbou. Pitevní zkušenosti získané na lidském těle ani moderní technologie nenahradí.
Czedma

CZEDMA kritizuje novelu o zdravotnických prostředcích

0
CZEDMA – Česká asociace výrobců a dodavatelů diagnostik in vitro žádá jednání s ministerstvy zdravotnictví a průmyslu o regulaci zdravotnických prostředků pro laboratorní a domácí diagnostiku. Kritizuje novelu o zdravotnických prostředcích.
dohod

Unijní úprava dohod ohrožuje zdravotnictví i sociální služby

1
Novela zákoníku práce měnící podmínky práce u dohod vážně ohrožuje chod zdravotnictví i sociálních služeb. Na dohodářích často stojí služby pohotovostí, hospiců i pečovatelských služeb.
davky

Příspěvky hendikepovaným vyřídí zřejmě jeden úřad

3
Příspěvky na péči, průkazy pro zdravotně hendikepované a další dávky pro ně by mohl vyřizovat jeden úřad, zčásti i elektronicky. Nyní příspěvky na péči a státní podpory spravují úřady práce, zdravotní stav žadatelů ale posuzují pobočky sociální správy.
za_leky

ČPZP rozesílá peníze za léky. Ne vždy ale najde adresáta

1
Přes jedenáct milionů korun vrací Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 17 292 klientům v přeplatcích za léky. A to jen za první čtvrtletí letošního roku. Meziročně je to o 2,4 milionu korun více [8,6 mil. Kč].
leky

Léky musí za pacientem, ne za lékárnou, říká náměstek ministra

0
„Jestli se mě ptáte, zda v budoucnu nastane výpadek léčiv v jiné skupině léčiv než v těch, kde léky chyběly minule, tak se to s vysokou pravděpodobností stane,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček.  
tresty

Vláda zpřísnila tresty lékárnám za neevidenci přijatých léků

0
Za nezapsání přijatých léků do skladových zásob budou lékárnám hrozit finanční tresty až ve výši 20 milionů korun, nyní činí až dva miliony korun. Důvod je nelegální vývoz léků z Česka do zahraničí.
onkologie

Na rozvoj onkologie nabízí MZ ČR z NPO 3,6 miliardy

0
Onkologickým a hematoonkologickým pracovištím přerozdělí ministerstvo zdravotnictví z Národního plánu obnovy téměř 3,6 mld. korun. O dotace na onkologii poskytovatelé žádají do poloviny září.
poruchou_stitne_zlazy

Pacienty s poruchou štítné žlázy nově ošetří i praktici

0
Část pacientů s poruchou funkce štítné žlázy přejde do péče praktických lékařů. Půjde o přesně vymezenou skupinu pacientů s nekomplikovaným průběhem nemoci a nastavenou léčbou. Endokrinologům se tím uvolní kapacity pro vážnější nálezy.
Armady_spasy

Každý občas také smrdí, říká lékařka Armády spásy

0
Zhruba 20 až 30 osob bez domova ošetří denně v pražské ordinaci Armády spásy praktická lékařka Andrea Pekárková. V podcastu ZdraveZpravy.cz popisuje, jací pacienti k ní chodí, ale i jakým způsobem Armáda spásy ordinace financuje.
pojistovny

Komerční pojišťovny chtějí digitalizaci styku s lékaři

0
Lékařům zabere až polovinu času stráveného s pacientem papírování. Pokud by alespoň část administrativní zátěže lékařům odpadla, pak by jim zbylo více času na pacienty. A nejen na ně, ale i na komerční pojišťovny.
Ukrajincu

IPVZ ocenil spolupráci s UNICEF při integraci Ukrajinců

0
Na integraci Ukrajinců do českého zdravotnictví pracuje IPVZ už déle než rok. Pořádá pro ně odborné kurzy českého jazyka a lékařům nabízí podporu před aprobační zkouškou.
klinickych

Farma firmy odmítají kratší ochranu klinických dat

0
Konferenci na téma zdržení vstupu nových léků na český trh pořádala [23.5.] Asociace inovativního farmaceutického průmyslu [AIFP]. Hlavní téma byl návrh Evropské komise, jenž zkracuje ochranu klinických dat u inovativních léčiv.
unik_moci

Únik moči se dá zaléčit, pomáhá i Mikční deník

0
Únik moči se nevyhýbá ani mladším ročníkům. K inkontinenci dochází i po porodu, úrazu, u mužů při zvětšené prostatě či kvůli stresu. Samovolný únik moči umí medicína zaléčit. Chce to jen zahnat stud a zajít k lékaři.
zeny

I starší ženy touží po milostném životě. I když ne všechny

0
Ani ženy ve středním věku a později neztrácejí zájem o sex. Roli v tom hraje jejich zdravotní a psychický stav, socioekonomické postavení a osobní život. Uvedl to server CNN s odkazem na výzkum sledující přes 3 200 žen po dobu patnácti let.
plny_predcasny_duchod

Nárok na plný předčasný důchod určí ministerská komise

0
Náročné profese s nárokem na plný předčasný důchod vymezí odborná zdravotně-sociální komise podle zdravotní zátěže, jako je hluk, prach či vibrace. Změny mají být součástí důchodové reformy a platit od roku 2025.
ikem

IKEM nadále povede Michal Stiborek

0
Stávající ředitel pražského IKEM Michal Stiborek uspěl ve výběrovém řízení a setrvá v pozici ředitele. Od patnáctičlenné komise Stiborek obdržel dvanáct hlasů a jeho zvolení potvrdil ministr zdravotnictví.
umela_sladidla

WHO: Umělá sladidla nejsou na hubnutí

0
Umělá sladidla tělesnou hmotnost nesnižují. Naopak jejich dlouhodobé užívání podle Světové zdravotnické organizace přispívá k rozvoji hepatitidy B, diabetu a nemocím oběhové soustavy.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »