Středa, 01. února 2023
trans_tuky

Umělé trans tuky ročně zabijí až půl milionu lidí

1
Umělé trans tuky stojí za půl milionem předčasných úmrtí ročně. Bohužel ne všechny země to ale vědí. V nich prodávané potraviny obsahují vysoký podíl trans tuků, které vedou k nemocem srdce.
respiracnich

Šíření respiračních virů oslabuje, ubývá nemocných

0
Epidemie akutních respiračních infekcí v Česku ustupuje. Nemocnost se v posledním týdnu snížila o pět procent. Potvrzených chřipkových onemocnění ubylo o 23 procent ve všech věkových skupinách.
akutni_luzka

Ústecký kraj omezuje akutní lůžka, má jich hodně

0
Nemocnice Ústeckého kraje zredukují akutní lůžka a některá z nich transformují na následnou péči. Akutních lůžek je v kraji nadbytek a jejich obsazenost je kolem padesáti procent.
VZP

VZP hospodařila s vyrovnaným rozpočtem. Přispěli i běženci

0
Očekávaný výsledek hospodaření Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR za rok 2022 bude vyrovnaný. Uvedli to zástupci Správní rady VZP. Na vyšších příjmech se podílely i odvody na zdravotní pojištění od běženců z Ukrajiny.
valek

Ministr Válek řeší reexporty léků. Po SÚKL chce přesná data

0
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek uvedl, že Státní ústav pro kontrolu léčiv má důsledněji využívat nástroje zamezující reexporty léků. Uvedl to minulý týden.
krevni

Odběr krevní plasmy se pro dárce stává i rituálem

0
Pro některé dárce krevní plasmy se odběry stávají rituálem. Mnozí se do plasmaferetických center vypravují v pondělí a pátek. Díky odběru si prodlouží víkend. Bezpříspěvkoví dárci mají totiž nárok na den placeného volna.
elektrickych_kolobezkach

Paříž zvažuje zákaz sdílených elektrických koloběžek

0
Stále více zraněných a usmrcených osob při nehodách na elektrokoloběžkách přiměly Paříž k referendu, ve kterém se její obyvatelé vyjádří k zachování, či nezachování sdílených elektrických koloběžek ve městě.
more

Zdravé Zprávy: Články od 23.1. do 29.1. 2023

0
Nechcete-li ztrácet čas hledáním toho nejdůležitějšího ze zdravotnictví a sociální oblasti, je tady týdenní přehled článků na Zdravé Zprávy.
roda_stewarta

Britské zdravotnictví nahlodalo už i Roda Stewarta

0
Zkušenosti lidí s britským zdravotním systémem přiměly zpěváka Roda Stewarta zatelefonovat do pořadu Sky News. Uvedl v něm, že konzervativci by měli vedení země předat labouristům.
kolonoskopie

Kolonoskopie: Jak jsem navštívil své nitro

13
„Alespoň nezemřete zbytečně na rakovinu střev jako nedávno Pelé,“ schválil mi moje rozhodnutí konečně ve dvaasedmdesáti letech podstoupit koloskopii neboli kolonoskopii MUDr. Želízko. No, že by to bylo až moc moje rozhodnutí, se říci nedá.
analyzator_materskeho_mleka

FN Olomouc nově využívá analyzátor mateřského mléka

0
Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc má nový analyzátor mateřského mléka. S jeho pomocí dokáže upravit složení mateřského mléka tak, aby splňovalo individuální potřeby novorozence.
covid

Covid nezmizel. Nakažených za posledních sedm dní přibylo

0
Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem stoupl v posledních sedmi dnech v Česku oproti předchozímu týdnu o 15 %. Počty nakažených zůstávají i tak nízké. Ministerstvo zdravotnictví aktuálně eviduje 1 971 nakažených.
alkohol

Alkohol nepijte vůbec, nebo ho pijte méně, budete žít déle

1
Možná vám to zkazí náladu, ale i jedna sklenička vína nebo dvě vám na zdraví nepřidá. Tvrdí to vědci Canadian Institute for Substance Use Research na University of Victoria. Odvolávají se na výzkum z loňského listopadu.
s_leky

MZ ČR: Trh s léky se do několika týdnů stabilizuje

0
Výrobci a distributoři do lékáren zavážejí mimořádné dodávky antibiotik. Podle ministerstva zdravotnictví se situace na trhu brzy uklidní. Resort přistoupil i k zákazu reexportu některých léků.
vyuku

Zubní lékařství na LF OU zahájí výuku zřejmě již letos

0
Lékařská fakulta Ostravské univerzity se přiblížila k akreditaci pro výuku stomatologie. Získala souhlas ministerstva zdravotnictví, nyní předá akreditační spis Národnímu akreditačnímu úřadu. První studenti by mohli nastoupit už letos.
prehled

Elektronicky loni podalo přehled u ČPZP téměř 32 % OSVČ

0
Podnikatelů, živnostníků a majitelů firem, kteří již nepodávají Přehledy o výši daňového základu v papírové podobě, přibývá. Loni Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přijala 35 431 elektronických přehledů přes datovou schránku či portál E-přepážka.
urady

Úřady znovu nabídnou dluhové, ale i daňové milosti

0
Od července do listopadu 2023 nabídnou úřady vyrovnání dluhů na sociálním pojištění bez penále a exekuce. Pokud dlužník v této „milostivé době“ splatí jistinu, úřad mu odpustí postihy. Obdobně se dají splatit daňové nedoplatky.
Zentivy

Důvodů, proč chybějí léky, je více, říká šéf Zentivy Sananes

0
„Vezměte si, že jedno espresso v Čechách stojí přibližně 49 Kč, den léčby přípravky Zentivy vychází v průměru na 4,20 koruny,“ říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz na téma nedostatek léků v ČR generální ředitel společnosti Zentiva Boris Sananes.
do_zahranici

Česko opět řeší reexporty léků do zahraničí

0
Nízké ceny léků na předpis v Česku jsou lákadlem pro jejich vývoz do zahraničí, kde za ně překupníci dostanou vyšší ceny. Státní ústav pro kontrolu léčiv potvrdil ztrátu přes 130 tisíc balení léků z oficiální distribuční sítě.
zdravi_zamestnancu

I firmy už zajímá zdraví jejich zaměstnanců

0
Společenská odpovědnost a péče o zdraví zaměstnanců. I to jsou témata, která sehrávají roli při výběru zaměstnání. Na trend už firmy reagují nabídkou zdravotních programů. Pomoci jim může Podnik podporující zdraví.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »