Zdrave_Zpravy

Zdravé Zprávy: Přehled článků od 4.12. do 10.12. 2023

0
Nechcete-li ztrácet čas hledáním toho nejdůležitějšího ze zdravotnictví a sociální politiky, projděte si týdenní přehled článků na serveru Zdravé Zprávy. 
invalidity

ČSSZ: Posuzování invalidity neprobíhá na diagnózu

7
Stejná diagnóza a dva různé stupně invalidity. I s tím se lidé s invalidní penzí setkávají. Podle ústředního ředitele České správy sociálního zabezpečení [ČSSZ] Františka Boháčka nejde o chybu v posudku.
s_lekari

Dohoda s lékaři je politická a nákladná pro občany, tvrdí Friedrich

1
Jako nákladnou a rizikovou hodnotí včerejší dohodu s lékaři o růstu platů a mezd na příští rok Svaz zdravotních pojišťoven. Podle jeho zástupců jde o politické řešení, které oslabuje zákonem danou roli zdravotních pojišťoven.  
lekari

Lékaři si polepší. Podepsali dohodu o navýšení platů a mezd

1
Zástupci zdravotníků podepsali dohodu, která ukončila prosincový protest, jenž vyhlásili lékaři, kteří podali výpovědi z přesčasové práce. Dohodu inicioval premiér Petr Fiala. Ten lékařům garantoval 9,8 miliardy korun na platy a mzdy.
hypospadii

Hypospadii, poruchu genitálu u chlapců, lékaři úspěšně léčí

0
Hypospadii, vývojovou poruchu penisu, u nás lékaři odhalí u zhruba 200-250 chlapců ročně. Jde o různě závažnou formu poruchy chlapeckého genitálu, kterou dnes umí dětští urologové úspěšně odoperovat.
chuze

Infarktu a rakovině zabráni i 11 minut rychlé chůze denně

0
Zhruba 40 % všech úmrtí v ČR připadá na nemoci srdce a cév. A mnohdy jde o předčasná úmrtí, kterým šlo zabránit. Třeba krátkou svižnou chůzí každý den, upozorňují kardiologové. A čím víc chůze, tím nižší riziko srdeční choroby.
zapal_plic

Obávaný suchý zápal plic se v ČR nešíří. Lékaři vědí, jak na něj

0
Suchý zápal plic vyvolaný bakterií mycoplasma pneumoniae , který sužuje hlavně severní Čínu, se Českem nijak nápadně nešíří. A nejde o nové onemocnění. Lékaři vědí, čím ho účinně léčit.
TeleMedPoint

TeleMedPoint změří hodnoty lidem v další obci. Tentokrát v Pražmu

0
Dnes [7.12.] se v obci Pražmo na Frýdecko-Místecku obyvatelům mikroregionu otevře TeleMedPoint. V něm si lidé sami nebo s pomocí asistentky změří životní funkce a hodnoty a sdílet je mohou i s lékaři.
zdravotne

Se zdravotně postiženými se na českém trhu práce vesele kšeftuje

3
„To přeprodávání těch lidí z chráněného prostředí nás strašně irituje,“ uvedla na kulatém stolu Výboru pro sociální politiku PS PČR k tématu zdravotně postižení na trhu práce Zdena Štěpánková, ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání OZP.
OSN

Světový den OSN poprvé udělila vzácné nemoci DMD

0
Organizace spojených národů [OSN] vyhlásila 7. září Světovým dnem povědomí o Duchennově svalové dystrofii [DMD]. Je to poprvé, kdy se OSN rozhodla upozornit tímto způsobem na některou ze vzácných nemocí.
nemocnicim

Mimořádných 9,8 mld. Kč dá VZP ČR nemocnicím jako bonifikace

0
Úhradové dodatky navyšující platy a mzdy lékařů v nemocnicích a ostatního personálu od ledna 2024 předloží Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR [VZP ČR] nemocnicím do konce roku. Peníze jim pojišťovna převede formou bonifikací.
intenzivni

Nemocnice v Roudnici má následnou intenzivní péči za 180 mil. Kč

0
Tři roky od převzetí Nemocnice v Roudnici nad Labem skupinou Penta Hospitals se v ní otevírá nové oddělení následné intenzivní péče. Pacienti vyžadující intenzivní zdravotní péči už nemusí pobývat v Praze či Ústí nad Labem.
chytre_hodinky

Chytré hodinky nespavost nevyřeší, lepší je přístroj sundat

0
Dospělých i dětí s poruchami spánku přibývá a někteří se na spánek, jeho délku a fáze upínají tak, že si pořídí chytré hodinky k jeho měření. Specialisté na poruchy spánku ale varují, že hodinky můžou k výpadkům spánku i přispívat.
lekari

Reforma zdravotnictví se nekoná. Lékaři vyjadřují zklamání

9
Načatá reforma zdravotnictví se nekoná. Lékaři z nemocnic kývli na jednorázovou odměnu 9,8 mld. Kč a pětiprocentní růst výdělků i pro ostatní zdravotníky. Peníze si ukrojí ze zdravotního pojištění. I když dohodovací řízení už skončilo.
system

Důchody má od roku 2026 spravovat nový datový systém

1
O správu důchodů by se měl od roku 2026 postarat nový informační systém České správy sociálního zabezpečení [ČSSZ] za stovky milionů korun. Nynější software je starší než 40 let a správu a výplatu penzí i nemocenských dávek komplikuje.
Vanoce

Lepší než na sněhu jsou Vánoce u moře, lákají Čechy cestovky

0
Na Vánoce a Nový rok cestovní kanceláře a portály hlásí zájem o dovolené ve Spojených arabských emirátech, Egyptě nebo Ománu. Prodeje pobytů na tyto termíny jsou zatím srovnatelné s loňskem nebo o něco vyšší.
na_Cinu

Na Čínu dopadl imunitní dluh z dob covidu

0
Ambulance dětských lékařů a nemocnic v Číně jsou přeplněné pacienty. Mezi dětmi se šíří vlna respiračních infekcí nejrůznějšího původu. Nový virus čínské zdravotní úřady odmítají. Podle odborníků dopadá na Čínu imunitní dluh z dob covidu.
duchody

Náročné profese s nárokem na dřívější důchod ukáže analýza

3
Výčet náročných profesí s nárokem na dřívější důchod bez jeho krácení projedná vláda v prvním čtvrtletí příštího roku. Seznam náročných profesí vyjde z analýzy ministerstva zdravotnictví o invaliditě a pracovní neschopnosti.
prehled

Zdravé Zprávy: Přehled článků od 27.11. do 3.12. 2023

0
Nechcete-li ztrácet čas hledáním toho nejdůležitějšího ze zdravotnictví a sociální politiky, projděte si týdenní přehled článků na serveru Zdravé Zprávy. 
pandemie

Pandemie covidu si na dětech vybírá daň ještě dnes

1
I velký výskyt nemocí ohrožujících hlavně děti zůstává nechtěným dědictvím narušení zdravotnických systémů v době pandemie covidu-19. Podle odhadů více než 60 milionů dětí neobdrželo ani jednu dávku standardních dětských vakcín.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »