Úterý, 04. října 2022
Ministr_Zdravi

Češi zaostávají v prevenci, tvrdí Ministr Zdraví

0
Zdravotní data slouží jako mocenský nástroj, říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz šéf platformy Ministr Zdraví Pavel Gruber.
covid

Covid zase nabíhá, ukázala data i potvrdily odbory

0
Laboratoře v Česku v pondělí [3.10.] odhalily 4 818 případů koronaviru, to je o 87 víc než před týdnem. Hospitalizovaných s covidem přibylo na 1 666, tedy zhruba o pětinu.
Nobelovu

Nobelovu cenu za lékařství získal švédský biolog Pääbo

0
Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství za rok 2022 dostane švédský odborník na evoluční genetiku Svante Pääbo. Ocenění biologovi náleží za objevy, jež se týkají genomů předchůdců člověka a evoluce člověka.
digitalizaci_zdravotnictvi

V digitalizaci zdravotnictví Česko zaostává

0
Je Česko připraveno na digitalizaci ve zdravotnictví? Podle autorů studie KPMG pro Alianci pro telemedicínu a digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb není.
zdravotniku

Odměny zdravotníků letos klesly o 17,7 procenta

0
Mzdy a platy zdravotníků letos klesly o bezmála 20 procent. Po učitelích se nyní na vládu obrátili s žádostí o navýšení platů a mezd i zdravotníci.
doktoru

Nad Tatrou sa blýska. Výpověď dalo 1 900 doktorů

1
1 900 doktorů v nemocnicích na Slovensku, tedy dvě pětiny, se rozhodlo hromadně podat výpovědi. Chtějí vyšší platy a lepší zdravotnictví.
odbory

Vláda dala facku všem zdravotníkům, tvrdí odbory

0
Odbory požadují jedenáct miliard korun na navýšení platů pracovníků ve zdravotnictví a sociálních službách o 15 procent. Podle nich aktuální úhradová vyhláška s navýšením platů zdravotníků i nezdravotníků ale vůbec nepočítá.
v_opave

V Opavě kurtovali mladou ženu k lůžku 12 let

1
Jako mučení, v lepším případě jako nelidské zacházení, zhodnotila komise ministerstva zdravotnictví případ mladé ženy, kterou v Psychiatrické nemocnici v Opavě zdravotníci poutali k lůžku od dětství. Celkem dvanáct let.
rok

Zdravotnictví dostane příští rok méně než kultura

0
Ministerstvo zdravotnictví bude příští rok hospodařit s rozpočtem 15,6 miliardy korun. To je o třetinu méně než letos po červencové novele a o cca dvě miliardy méně než v původní verzi letošního rozpočtu z března 2022.
na_peci

Za péči o Ukrajince dala VZP již necelou miliardu

0
Za zdravotní péči o ukrajinské azylanty vydala Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR přes tři čtvrtě miliardy korun. Skutečné náklady budou ale vyšší. Poskytovatelé pojišťovně ještě dohlašují vykázanou zdravotní péči o Ukrajince.
onkologicky_vyzkum

Celý onkologický výzkum se soustředí pod NÚVR

0
Onkologický výzkum se v Česku dostává pod jednu střechu. Vznikl Národní ústav pro výzkum rakoviny [NÚVR] v čele s proděkanem 1. LF UK Aleksi Šedem. Na NÚVR uvolnila EU z programu Next Generation 1,4 miliardy korun.
leku

Vývoj léku na Alzheimera jde rychle kupředu

0
Současná léčba Alzheimerovy nemoci při včasném nasazení tlumí příznaky onemocnění. Cílem vědců je však vyvinout bezpečnou léčbu, která řeší příčinu Alzheimerovy choroby. A zřejmě se pacienti takového léku i brzy dočkají.
svoboda

78letý primátor zřejmě opustí zdravotní výbor

0
Sněmovní Výbor pro zdravotnictví nejspíš čekají změny. Jeho šéf Bohuslav Svoboda [ODS] uspěl v komunálních volbách a zřejmě se stane primátorem. Otázka zní, zda zvládne i předsednictvím sněmovního zdravotního výboru.
leku

Většina užívaných léků může být lepších, ale není

0
80 % ze všech dodávaných léků na tuzemský trh jsou generická léčiva. Přesto si z celkových nákladů na léky vezmou jen 20 %. Související potíž je, že výrobcům generik se jen málokdy vyplatí zlepšit ta generika, která už na trhu jsou.
nestovicim

Lékaři chtějí širší očkování proti opičím neštovicím, ministr ne

0
Proti opičím neštovicím se v Česku očkují pouze zdravotníci a lidé po rizikovém kontaktu. Lékaři ale navrhují rozšířit očkování i na skupiny s rizikovým chováním a zjistit antivirový lék. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09] to odmítá.
Cook

Emer Cooke: Očkování proti covidu i chřipce je možnost

0
„Na evropské úrovni se o tom nerozhoduje, ale sdělení EK toto nabízí jako možnost,“ odpověděla pro ZdraveZpravy.cz ředitelka EMA Emer Cooke na otázku, co si myslí o očkování proti covidu a chřipce v lékárnách.
screeningy

EU dá peníze na další onkologické screeningy

0
Na preventivní screeningy rakoviny vyčlenila EU přes 100 milionů eur [cca 2,5 mld. Kč]. Penězi posílí vyšetření rakoviny prsu, děložního čípku, tlustého střeva a konečníku. Nově by měly země EU zavést screening plic, prostaty a žaludku.
opicimi

V ČR zemřel první člověk s opičími neštovicemi

0
V Česku zemřel první pacient s opičími neštovicemi. Pacient nezemřel na opičí neštovice, ale na zánět plic, pneumonii. Zároveň trpěl dalšími chorobami včetně HIV.
kostni

Dárci kostní dřeně zachraňují životy

0
„Můj druhý život je prostě krásný,“ říká mladá žena, které před osmi lety zachránila život kostní dřeň od neznámého dárce. Dárce lékaři našli díky národní databázi dárců kostní dřeně.
ve_skolach

Válkův resort navrhl méně topit ve školách

1
Už i ministerstvo zdravotnictví se zapojilo do celonárodního boje za překonání vysokých cen energií. Navrhlo snížit teplotu v zimních měsících ve školám. Doporučilo jim i méně větrat.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »