Středa, 01. února 2023
prehled

Elektronicky loni podalo přehled u ČPZP téměř 32 % OSVČ

0
Podnikatelů, živnostníků a majitelů firem, kteří již nepodávají Přehledy o výši daňového základu v papírové podobě, přibývá. Loni Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přijala 35 431 elektronických přehledů přes datovou schránku či portál E-přepážka.
urady

Úřady znovu nabídnou dluhové, ale i daňové milosti

0
Od července do listopadu 2023 nabídnou úřady vyrovnání dluhů na sociálním pojištění bez penále a exekuce. Pokud dlužník v této „milostivé době“ splatí jistinu, úřad mu odpustí postihy. Obdobně se dají splatit daňové nedoplatky.
plicni_ventilaci

Příspěvek na domácí plicní ventilaci potvrzují pojišťovny

0
Příspěvek na mobilitu 2 900 korun dostanou pacienti na domácí plicní ventilaci nebo oxygenoterapii od úřadu práce po doložení potvrzení od zdravotní pojišťovny, že zdravotnický prostředek skutečně užívají.
zubari

Žádní zubaři nechybí, tvrdí prezident ČSK Šmucler

0
„Žádní zubaři nechybí, máme jeden z největších počtů na obyvatele v Evropě," tvrdí prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. O nedostatku zubařů podle něj hovoří regionální politici kvůli volbám.
doprava

Doprava za léčbou je pro onkopacienty často problém

1
Doprava onkologických pacientů za léčbou není horký brambor, který si mají přehazovat ministerstva zdravotnictví a práce a sociálních věcí. Tvrdí to pacientská organizace Amelie, která pomáhá onkopacientům a jejich rodinám.
prispevek_na_peci

Slováci vzali Čechům pracujícím na Slovensku příspěvek na péči

3
Příspěvek na péči nemocným lidem žijícím v Česku, kteří ale léta pracovali na Slovensku, kde si platili i pojištění, tamní úřady na rozdíl od jiných zemí EU nevyplácí. A na českou dávku nárok nemají. Proto u nás mnozí doslova živoří.
CPZP

ČPZP navýšila příspěvky v preventivních programech

0
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna oznámila novinky v preventivních programem pro letošní rok. Pojišťovna nově navýšila rozpočet na tyto programy o 50 milionů korun na celkových 340 milionů korun.
za_pobyt

Za pobyt na záchytce se bude dál platit, rozhodl ÚS

0
Současná právní úprava plateb za pobyt na záchytné stanici zůstává nezměněna. Ústavní soud nevyhověl návrhu Okresního soudu v Mělníku na zrušení některých úhrad v zákoně o specifických zdravotních službách.
na_zdravotni_pojisteni

Rostou platby na zdravotní pojištění, nejnižší má zase stát

0
Od ledna 2023 rostou minimální platby na zdravotní pojištění pro živnostníky, osoby bez zdanitelných příjmů i zaměstnance s minimální mzdou. A na zdravotní pojištění odvede víc i stát. Byť jde stále o plátce s nejnižší platbou.
prevence

Doložení prevence letos podmíní příspěvky od VZP ČR

0
S novým rokem přišel i čas na zdravotní prohlídky. To nejen kvůli prevenci, ale i finančním úsporám. Na dentální hygienu či rehabilitace přispěje Všeobecná zdravotní pojišťovna [VZP ČR] nově jen těm, kdo prevenci dodržují a doloží.
prejidani

Přejídání často končívá nadváhou a obezitou

0
Přejídání a nedostatek pohybu vede k nadváze a obezitě. Nadváhu má v Česku 60 procent obyvatel. Další kilogramy tělo získá hodováním o vánočních svátcích. Obezita s sebou přináší i zdravotní rizika a její léčba stojí miliony korun ročně.
odskodneni_za

Odškodnění za úrazy a nemoci v práci čeká průběžná valorizace

0
Výše odškodnění za pracovní úrazy nebo nemoc z povolání by se mohla už od ledna 2023 počítat z aktuální výše průměrné mzdy. Nikoli pevnou částkou násobenou bodovým ohodnocením pro konkrétní úraz či onemocnění.
v_roce_2023

Přehled: Změny sociálních podpor v roce 2023

0
Vyšší platby za sociální služby, vyšší dávky v pěstounské péči, sleva za zaměstnání lidí se zdravotním hendikepem a více peněz pro rodiny s dětmi s nízkými příjmy. To jsou některé ze změn v sociální oblasti, které přináší rok 2023.
dlouhodobe_pece

Pojišťovny již brzy nabídnou pojištění dlouhodobé péče

0
Sehnat místo v zařízení sociální péče není v Česku snadné. Pojišťovny proto přicházejí s novým připojištěním dlouhodobé péče. Více o něm v podcastu ZdraveZpravy.cz s výkonným ředitelem České asociace pojišťoven Janem Matouškem.
spoluucast

Příplatek za kvalitu nevadí, vyšší spoluúčast už je potíž

0
Za nadstandard si Češi rádi sami připlatí. Oproti tomu s povinným zvýšením spoluúčasti už příliš nesouhlasí. Dobrovolné připojištění, které by jim zajistilo vyšší kvalitu zdravotních služeb by podpořilo 69 procent lidí.
bezlepkove_potraviny

Bezlepkové potraviny zdražují. Příspěvky pojišťoven nestačí

0
Zdražování dopadá i na bezlepkové potraviny. Skuteční celiaci tak mají stále hlouběji do kapsy. A lékaři se obávají, aby se vysoké ceny potravin bez lepku neprojevily v rezignaci pacientů na léčbu. Léčbu celiakie totiž pojišťovny nehradí.
CPZP

ČPZP loni zaplatila ročnímu miminku léčbu za 57 mil. Kč

0
Za péči o dvacet nejdražších pacientů Česká průmyslová zdravotní pojišťovna [ČPZP] loni vydala přes 270 milionů korun. To je meziročně o 50 milionů korun více. Informaci pro ZdraveZpravy.cz potvrdili zástupci pojišťovny.
Miroslav_Kalousek

Zubaře bych vyškrtl ze zdravotního pojištění, říká Miroslav Kalousek

105
„Kdyby bylo po mém, tak s výjimkou prevence pro děti do 18 let a sociálních případů bych vyškrtl stomatology ze systému zdravotního pojištění,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz místopředseda Správní rady VZP ČR Miroslav Kalousek. 
VZP_CR

VZP ČR bude letos ve ztrátě. A ve ztrátě bude i příští rok

0
Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR [VZP ČR] i přes letošní vyšší výběr na pojistném a nižší výdaje na covid-19 letos ani příští rok v černých číslech nebude. Včera [28.11.] to potvrdili zástupci Správní rady VZP ČR.
odpusteni_penale

O odpuštění penále na pojistném se žádá po vyrovnání dluhu

0
Základem pro vyhovění žádosti o odpuštění penále, pokuty či přirážky na zdravotním pojištění je vyrovnání dluhu na pojistném. Teprve potom je na řadě podat žádost o takzvané odstranění tvrdosti neboli prominutí penále.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »