Středa, 28. září 2022
na_peci

Za péči o Ukrajince dala VZP již necelou miliardu

0
Za zdravotní péči o ukrajinské azylanty vydala Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR přes tři čtvrtě miliardy korun. Skutečné náklady budou ale vyšší. Poskytovatelé pojišťovně ještě dohlašují vykázanou zdravotní péči o Ukrajince.
screeningy

EU dá peníze na další onkologické screeningy

0
Na preventivní screeningy rakoviny vyčlenila EU přes 100 milionů eur [cca 2,5 mld. Kč]. Penězi posílí vyšetření rakoviny prsu, děložního čípku, tlustého střeva a konečníku. Nově by měly země EU zavést screening plic, prostaty a žaludku.
potvrdil

NSS potvrdil pokuty pro zdravotní pojišťovny

0
Pokuty v celkové výši 1,79 milionu korun pro všech sedm tuzemských zdravotních pojišťoven, které jim v roce 2019 uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže [ÚOHS], jsou oprávněné. Definitivně je potvrdil Nejvyšší správní soud [NSS].
zdravotnictvi

Zdravotnictví půjde příští rok do červených čísel

0
Úhrady za zdravotní péčí v roce 2023 porostou ne o čtyři, ale o osm procent a pojišťovny budou hospodařit se záporným výsledkem. Rozhodlo o tom ministerstvo zdravotnictví s tím, že tak stabilizuje zdravotnictví.
achondroplazie

Achondroplazie se začne na pojišťovnu léčit i v Česku

0
Účinné léčby achondroplazie hrazené z veřejných prostředků se dočkají i dětští a dospívající pacienti v Česku. VZP jim uhradí lék Voxzogo, který zlepšuje růst pacientů. Letos v Česku léčbu zahájí 36 dětí.
glukometr

Pojišťovny přispějí na glukometr 1x za šest let

0
V Česku žije zhruba milion diabetiků. Zdravotní pojišťovny jim platí léčbu, léky i jim přispívají na zdravotní pomůcky. Ne vždy je ale jasné, jak a kdy pojišťovny diabetikům uhradí glukometr a diagnostické proužky na určení glukózy z krve. 
bankovni

Pro přeregistraci k ČPZP stačí i bankovní identita

0
Registrovat se k České průmyslové zdravotní pojišťovně mohou zájemci od září nově i bankovní identitou. Možnost přeregistrování se na pobočce nebo kurýrem zdravotní pojišťovna ponechává.
Kaftrio

Pojišťovny dětem s CF nově uhradí Kaftrio

0
Pacienti s cystickou fibrózou se dočkali dalšího rozšíření standardně hrazené léčby. Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR nově proplatí inovativní lék Kaftrio dětem od šesti let.
na_mobilitu

Vyšší příspěvek na mobilitu bude snad od října

1
Zvýšení příspěvku na mobilitu o 350 korun na 900 korun a další pomoc nyní závisí na poslancích. Vyšší podpory pro lidi se zdravotním hendikepem schválila vláda, nyní se čeká na Sněmovnu. V lepším případě by jej mohli lidé čerpat od října.
na_peci

Invalidní penze a příspěvky na péči úřady vyřídí snad rychleji

2
Zdravotní stav žadatelů o příspěvek na péči nebo invalidní důchod by od příštího roku mohli vedle posudkových lékařů nově hodnotit i nelékaři - zdravotní sestry, fyzioterapeuti nebo záchranáři. Zkrátily by se tím čekací doby na vyřízení žádosti.
zivotni_pojisteni

Životní pojištění lze sjednat už i plně online

0
Pojišťovna Simplea spustila aplikaci pro sjednání životního pojištění plně online. Stala se tak první pojišťovnou na českém trhu, která online sjedná plnohodnotné životní pojištění bez operátora call centra a dalších omezení.
svalovou_atrofii

Pacienti se svalovou atrofií se o svůj lék bát už nemusí

0
Dětští i dospělí pacienti se spinální svalovou atrofií se dočkali standardní úhrady účinného léku Spinraza z veřejného zdravotního pojištění. O úhradě léku rozhodlo na doporučení poradního orgánu ministerstvo zdravotnictví.
bolesti_zad

S bolestí zad se loni léčilo 202 tisíc klientů ČPZP

0
S bolavými zády se loni léčilo téměř 202 tisíc klientů České průmyslové zdravotní pojišťovny. Z toho přes 11 tisíc dětí a 191 tisíc dospělých. Loňské náklady ČPZP na léčbu bolestí zad přesáhly 1,1 miliardy korun.
diabetologa

Diabetickou retinopatii nově vyšetří u diabetologa

0
Diabetici se dočkají preventivního vyšetření očí přímo v ambulanci diabetologa. Zdravotní pojišťovny do úhrad zavádějí nový výkon, který zhodnotí riziko diabetické retinopatie, tedy poškození zraku v důsledku onemocnění cukrovkou.
nahrady

Náhrady po pracovním úrazu a nemoci z povolání vzrostou

0
Náhrady za ztrátu výdělku po pracovním úrazu nebo nemoci z povolání, ale také pro pozůstalé po zemřelých pracovnících se od září znovu zvýší. Vláda rozhodla o zvednutí průměrného příjmu, ze kterého se počítají.
prukaz

Průkaz pojištěnce Ukrajinci po 150 dnech nemění

1
Průkaz zdravotního pojištěnce si ukrajinští azylanti nechávají i po 150 dnech od udělení víza dočasné ochrany. A dále se s ním prokazují při čerpání zdravotní péče. Platnost průkazu pojištěnce koresponduje s platností víza dočasné ochrany.
uhrada

Rozšířená úhrada očkování proti encefalitidě sklízí ovoce

1
Rozšířená úhrada očkování proti klíšťové encefalitidě ze zdravotního pojištění od letošního ledna už sklízí ovoce. O vakcíny mají větší zájem lidé starší 50 let, právě těm je nově hradí pojišťovny. Nemocí přenášených klíšťaty meziročně přibylo.
krecove_zily

Kompresivní punčochy jsou drahé, pomůže i pojišťovna

0
Kompresivní punčochy mírní rozvoj křečových žil. Rozhodně je ale nevyléčí. Častěji pak slouží k doléčení po operativním odstranění křečových žil. Pacientům na ně přispívají i zdravotní pojišťovny, nikoli však vždy, všem a v plné výši.
vydaje

Výdaje ve zdravotnictví zvedli uprchlíci i prošlé vakcíny

0
Za vládou schváleném vyšším schodkem státního rozpočtu stojí i výdaje ve zdravotnictví. Více peněz si žádají ukrajinští státní pojištěnci, nepoužité vakcíny proti covidu i prošlé léky na jeho léčbu ve fakultních nemocnicích.
se_zloutenkou

Se žloutenkou se loni léčilo podstatně méně lidí

0
Léčených pacientů se žloutenkou v Česku ubývá. Horší zpráva je, že se snížil i zájem o příspěvky na očkování proti hepatitidě. Na prevenci a rizika upozorňuje Světový den hepatitidy.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »