davky

Žádosti o dávky na poště ohrozí citlivá data, tvrdí místní samosprávy

0
S rozšířením agendy licencovaných poboček České pošty o přijímání žádostí o tři dávky státní sociální podpory nesouhlasí Sdružení místních samospráv. Obává se slabé ochrany citlivých údajů žadatelů především na venkově.
valek

Ministr Válek: Úhrady za zdravotní péči rostou více než inflace

0
Jednání o tom, jak si v roce 2025 zdravotnická zařízení rozdělí příjmy zdravotního pojištění ve výši 525 mld. Kč, skončila většinou nedohodou. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09] na kritiku poskytovatelů říká, že úhrady rostou rychleji než inflace.
cenove_stropy

MPSV zruší cenové stropy pro sociální zařízení. Vyjdou z šedé zóny

1
Na sociální zařízení mimo základní síť by se nevztahovaly cenové stropy za pobyt v nich. Podle ministerstva práce a sociálních věcí se tím podpoří konkurence a zprůhlední se celkové náklady na pobyt a jiné služby v sociálních zařízeních.
hltanu

Až 80 procent nádorů ústní části hltanu způsobí virus HPV

0
S některým z lidských papilomavirů [HPV] se setká většina lidí bez ohledu na pohlaví. Zatímco jedni se s nákazou vypořádají bez následků, u jiných vyvolá HPV rakovinu. Často karcinom děložního hrdla, pohlavních orgánů a ústní části hltanu.
pojisteni_dlouhodobe_pece

Pojištění dlouhodobé péče nově nabízí Simplea a Ambeat Group

0
Pojištění dlouhodobé péče nově nabízí pojišťovna Simplea. Zájemcům slibuje přednostní umístění v pobytových zařízení skupiny Ambeat Group. Ta provozuje 13 pobytových zařízení zejména pro seniory a 25 poboček domácí péče.
penta_Hospitals

Penta Hospitals odmítá povinné minimální platové tabulky pro lékaře

0
Skupina Penta Hospitals CZ apeluje na co nejrychlejší transformaci lůžkových kapacit v ČR. Ředitelka skupiny Barbora Vaculíková pro Zdravé Zprávy pak ostře odmítla zákon o zavedení povinných jednotných tabulkových platů pro lékaře.
nehospodarne

ZPMV není nehospodárná, ne vždy ale postupuje podle zákona

0
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR [ZPMV] při své činnosti, kterou je především zajišťování zdravotní péče pro své klienty, není nehospodárná. Ne vždy ale postupuje podle právních předpisů. Například při zadávání veřejných zakázek.
pohranici

Péči v českém pohraničí zajistí Němci či Rakušané. Ale chybí úhrady

0
Příhraniční zdravotnická centra by mohla zpřístupnit péči lidem v českém pohraničí a zlepšit tak jejich zdraví. Vznik center ale podmiňují změny v úhradách pojišťoven. A to tak, aby ty plně hradily i péči čerpanou v blízkosti českých hranic.
leku

V plné dostupnosti nových léků patří ČR mezi vůbec nejhorší v EU

1
Z hlediska dostupnosti nových léků se ČR letos umístila na 7. místě žebříčku Evropské federace farmaceutických společností a asociací. Data ale i ukázala, že nové léky nejsou v ČR dostupné drtivé většině z těch pacientů, jež je potřebují.
zdravotní

Lidé v Aši jsou bez zdravotní péče. Prezident Pavel z toho přestal i mluvit

26
„My se dlouhodobě cítíme být občany druhé kategorie,“ říká ke zdravotní péči v Aši a jejím okolí místostarosta města Pavel Matala. V Aši je nyní přes 500 dětí bez pediatra, příští rok skončí gynekolog, chybí praktici i oční lékař. A zdraví lidí v regionu je nejhorší z celé republiky.
vakciny_proti

Vakcíny proti černému kašli pojišťovny dospělým uhradí příští rok

0
Kombinované vakcíny proti černému kašli, záškrtu a tetanu by mohly zdravotní pojišťovny dospělým hradit již příští rok. Jejich úhradu z pojištění doporučila [6.6.] Ministerstvu zdravotnictví ČR Národní imunizační komise.
detska

Dětská paliativa se v ČR dostane sotva k pětině rodin. Prostě není

0
Jen zvyšování příspěvku na péči pečující o nevyléčitelně nemocné děti nezachrání. Tyto rodiny potřebují takovou síť podpor, aby nevydávaly tisíce korun za léky, pleny, odlehčovací služby a rehabilitace. Ony totiž nevydělávají, ony pečují.
neschopence

Počty lidí na neschopence dál rostou. Mírně převažují ženy

0
Loni lidé nahlásili 2,535 milionu případů dočasné pracovní neschopnosti. Oproti roku 2019, tedy období před pandemií covidu-19, došlo k nárůstu případů lidí na neschopence o 620 tisíc. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.
lekar

Firemní lékař není vždy praktický lékař, jejich výkony se liší

0
Dříve závodní lékař dnes lékař pracovnělékařských služeb posuzuje zaměstnance pro výkon dané pracovní pozice a její náplně po zdravotní stránce. Oproti tomu praktický lékař zajišťuje pacientům primární péči a ti si ho vybírají dobrovolně.
leky_na_odvykani_koureni

Léky na odvykání kouření mají platit pojišťovny, míní lékařka

0
Léky na odvykání kouření mají spadat do úhrad ze zdravotního pojištění, tvrdí odborníci na léčbu závislostí. Jiní ale argumentují, že by se na jejich úhradě měli podílet i sami kuřáci. V Česku kouří zhruba dva miliony lidí, léčí se jich 1 500.
ministr

Ministr Válek odmítl rozšíření úlevy z penále za dlužné pojistné

0
Rozšíření okruhu dlužníků na zdravotním pojištění s možností splacení dluhu bez penále podle návrhu Senátu odmítl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09]. Uvedl, že penále jdou do fondů prevence pojišťoven, a tam by peníze chyběly.
rakoviny

I raná fáze rakoviny na ni umožní rychle zapomenout, tvrdí pojišťovny

0
Čím dříve se na zhoubný nádor přijde, tím rychleji se obvykle pacient i uzdraví. A ranější stadium rakoviny mimo to i zlevňuje pojištění či hypotéku. Například karcinom varlete či děložního hrdla některé pojišťovny neřeší už po třech letech.
nemocenske

Nemocenské je v plusu. O jeho převodu na pojišťovny je ale ticho

0
Systém nemocenského pojištění skončil letos v prvním čtvrtletí v přebytku 230 milionů korun. To hlavně kvůli novým odvodům pro zaměstnance. Ročně se v nemocenském pojištění protočí cca 40 miliard korun.
hrazenou_prevenci

Muži: Na jaké zdravotní prohlídky a vyšetření mají v Česku nárok

0
Praktického lékaře pro dospělé navštěvují muži stejně jako ženy každé dva roky kvůli preventivní prohlídce, zubaře pak běžně jednou do roka. S přibývajícím věkem mají i muži nárok na další hrazenou třeba onkologickou prevenci.
zeny

Ženy: Jaké zdravotní prohlídky a vyšetření mají v Česku zdarma

0
Preventivní prohlídky a vyšetření se různí podle věkových skupin a také podle pohlaví. Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR odpovídá na otázku své klientky, na jaká hrazená vyšetření a prohlídky mají v Česku ženy nárok.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »