Pátek, 24. března 2023
naslapne_miny

Nášlapné miny se objevují i v ukrajinských nemocnicích

0
Zdravotníci nasazení na Ukrajině v ruskými vojsky okupovaných oblastech se potýkají nejen s přímými útoky na zdravotnická zařízení, ale několikrát narazili i na protipěchotní nášlapné miny umístěné v nemocnicích.
stomicke_sacky

Pytlík ART: Šumperská nemocnice vystavuje stomické sáčky

0
Radiodiagnostický pavilon Nemocnice Šumperk rozveselují pomalované stomické sáčky. Jejich autoři jsou samotní pacienti se stomií i návštěvníci, kteří je mohou pomalovat přímo na výstavě.
s_TBC

Pacientů s odolnou TBC v ČR přibývá. Lékaři žádají nová centra

0
Loni se multirezistentní tuberkulóza potvrdila u devatenácti osob, o rok dříve u deseti. Celkový počet lidí trpících TBC se ale počítá ve stovkách a stále roste. Rychlý nárůst pacientů s TBC zvyšuje tlak na zdravotníky i jejich kapacity.
roudnicka_nemocnice

Roudnická nemocnice získala akreditaci SAK. Prověřil ji Stopař

0
Nemocnice Roudnice nad Labem úspěšně prošla auditem Spojené akreditační komise [SAK]. Výsledky šetření dokládají, že roudnická nemocnice poskytuje kvalitní péči a je bezpečná.
lekarnikum

Lékárníkům sokolovské nemocnice pomáhá robot

0
Lékárníkům sokolovské nemocnice nově pomáhá automatizovaný robotický systém. Zrychluje výdeje léků pacientům i jejich příjem na sklad. Léky při naskladnění ověřuje robotická jednotka.
zubni_pohotovost

Praha chce obnovit dětskou zubní pohotovost

0
Vedení hlavního města jedná s Fakultní nemocnicí v Motole o obnovení dětské zubní pohotovosti. Vše závisí na tom, jestli město sežene zubaře, uvedl ředitel FN v Motole Miloslav Ludvík.
zakon_o_kyberbezpecnosti

Zákon o kyberbezpečnosti se rozšíří i na menší nemocnice

0
Zákon o kyberbezpečnosti se od příštího roku dotkne širšího okruhu zdravotnických zařízení. Bezpečnostní opatření IT systémů budou muset zavést i menší nemocnice, hospice a výrobny léčiv.
Vladislav_Treska

Zemřel významný chirurg prof. Vladislav Třeška

0
Ve věku 65 let zemřel v pátek 17. února plzeňský chirurg a přednosta chirurgické kliniky FN Plzeň prof. Vladislav Třeška. Zasloužil se o vznik největšího centra jaterní chirurgie v Česku.
patere

KNTB apeluje na ministra ve věci centra operací páteře

0
Ministerstvo zdravotnictví zamítlo žádost Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně o přiznání statusu centra operací páteře. Důvodem je nízký počet výkonů v oboru. Resort ale posuzoval covidové roky.
hreby

Ostravští lékaři používají kostní hřeby, které pacient vydechne

0
Dětští pacienti Kliniky úrazové chirurgie a ortopedie FN Ostrava dostávají při operacích zlomenin dlouhých kostí neviditelné hřeby, které se v těle vstřebají. Malí pacienti už nepodstupují další zákrok kvůli jejich vyndání.
stomie

Stomie není konec života, vědí stomičtí pacienti

0
I stomici cestují, plavou a vedou intimní život skoro jako ostatní lidé. Pravdou ale je, že první dny po zavedení vývodu bývají těžké. V mladoboleslavské nemocnici mírní jejich obavy stomický dobrovolník Filip, který s hendikepem žije 15 let.
nador

Nádor čelistní kosti řeší lékaři moderními implantáty

0
Není výjimka, že se nádorové buňky oddělí od původního nádoru a v těle vytvoří nádor nový. Své o tom ví sedmapadesátiletý Jiří ze Vsetína, u něhož podezření na rakovinu jako první vyslovil jeho zubař.
onkopacienti

Biologika onkopacienti dostanou i v menších městech

0
Za biologickou léčbou zřejmě nebudou muset onkopacienti dojíždět do velkých měst. Odborné společnosti s plátci zdravotní péče jednají o uvolnění často užívaných biologických léků tak, aby je podávaly i ambulance v regionech.
nemocnice

Nemocnice čerpaly dotace z IROP většinou účelně

0
7,5 miliardy korun, jež v letech 2014 až 2022 šly z IROP a státního rozpočtu na podporu infrastruktury regionální zdravotní péče, nemocnice vynaložily většinou účelně a hospodárně.
Turecka

Do Turecka a Sýrie s týmem USAR letí i lékaři ÚN

0
Na záchrannou misi do Turecka a Sýrie, které v pondělí [6.2.] ráno zasáhlo silné zemětřesení, vyráží společně s týmem USAR i dva lékaři z traumatologie brněnské Úrazové nemocnice [ÚN].
CTG_Pasy

Sokolovská porodnice pořídila moderní CTG pásy

0
Sokolovská porodnice pořídila moderní CTG pásy. Senzory v nich jsou bezdrátové a vodotěsné, lékaři tak u rodiček sledují odezvy plodu ve vaně, sprše či kdekoli v prostoru. Na CTG pásy přispěl program REACT-EU.
radu

Nemocnici Milosrdných bratří v Brně město postoupí řádu

0
Spor ohledně provozu brněnské Nemocnice Milosrdných bratří se zřejmě vyřeší ještě letos. Město by ji mělo podle primátorky Markéty Vaňkové [ODS] Hospitálskému řádu sv. Jana z Boha převést do konce roku.
na_sepsi

Na sepsi si v motolské nemocnici posvítí nový přístroj

0
Otravu krve vyhodnotí v Ústavu lékařské mikrobiologie FN Motol nově pořízený přístroj v jednotkách hodin. Do té doby na to potřeboval dny. Sepse je hlavní příčinou úmrtí na jednotkách intenzivní péče.
akutni_luzka

Ústecký kraj omezuje akutní lůžka, má jich hodně

0
Nemocnice Ústeckého kraje zredukují akutní lůžka a některá z nich transformují na následnou péči. Akutních lůžek je v kraji nadbytek a jejich obsazenost je kolem padesáti procent.
analyzator_materskeho_mleka

FN Olomouc nově využívá analyzátor mateřského mléka

0
Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc má nový analyzátor mateřského mléka. S jeho pomocí dokáže upravit složení mateřského mléka tak, aby splňovalo individuální potřeby novorozence.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »