defibrilacni_elektrody

Defibrilační elektrodu vyjmou lékaři z těla pacienta už za 15 minut

0
Defibrilační elektrodu z těla pacienta vyjmuli olomoučtí kardiologové pomocí laseru za patnáct minut. V 90. letech takový výkon zabral několik dnů, jelikož se elektroda z těla dostávala postupně.
luzek

VZP mění strukturu nemocničních lůžek. Reaguje na stárnutí lidí

0
Ve smlouvách s nemocnicemi na dalších pět let reaguje Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR [VZP ČR] na změny v potřebách zajištění zdravotní péče. Tou nejzásadnější je posílení dlouhodobé a následné péče a redukce akutních lůžek.
bariatricky_pokoj

Bariatrický pokoj dnes patří ke standardu každé interny, říká lékař

0
Bariatrický pokoj, tedy lůžko a prostor přizpůsobené pro péči o obézního pacienta, mají mít dnes všechna interní oddělení nemocnic. Obézních lidí, a tedy i pacientů, přibývá i v Česku. A péče o ně si žádá speciální přístrojové a lůžkové vybavení.
se

Neptáte se, Vy jste pan Novák, ale ptáte se: Jak se jmenujete?

0
„Je to velmi neblahé. A nepřála bych si, aby se něco takového stalo v našich nemocnicích,“ říká v rozhovoru a podcastu Zdravé Zprávy k nedávné záměně pacientek ve FN Bulovka ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková. 
v_Jablonci

Žena se soudí s městskou nemocnicí v Jablonci o deset milionů

0
Server Novinky dnes [15.4.] upozornil na spor pacientky s Nemocnicí Jablonec nad Nisou. Zřizovatelem nemocnice je město Jablonec nad Nisou. Pacientka požaduje za zanedbání péče při porodu deset milionů korun.
cukrovkou_1_typu

Rodiče mohou pomocí aplikace otestovat své děti na cukrovku 1. typu

0
Rodiče dětí ve věku 2 až 18 let je mohou samoodběrem kapky krve z prstu nechat vyšetřit na cukrovku 1. typu. Stačí v aplikaci Betty zdarma objednat sadu k testu. Vzorek pak odešlou do laboratoře a do osmi týdnů dostanou do e-mailu výsledek.
KAPIM

Jednání o devíti výpovědích lékařů v KAPIM stále běží

0
Devět lékařů z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny [KAPIM] v ústecké Masarykově nemocnici je stále ve výpovědní lhůtě. Je to šestina doktorů celého KAPIM. Doktoři nejsou spokojení s přednostou kliniky Markem Nalosem.
bulovka

Komentář: Ředitel FN Bulovka Jan Kvaček si zaslouží zlíbat nohy

35
S pokorou a úctou píši tento článek. Řeknu to rovnou, jsem dojatá, protože jsme se my, pacienti v Česku, dočkali zázraku. A ten se stal skrze pokornou a upřímnou omluvu poškozené pacientce od ředitele FN Bulovka.
bulovka

Bulovka dala ženě k podpisu dokument, kterému nerozuměla

7
Po záměně pacientek ve FN Bulovka v minulém týdnu, kdy kvůli chybě personálu u jedné z nich došlo k nechtěnému ukončení těhotenství, se nemocnice více zaměří na ohrožené pacienty, zejména pak ty s jazykovou bariérou.
Zaoralek

Studenti FF UK stále čekají odpovědi na své otázky, tvrdí Zaorálek

0
„Naléhavost roste a roste počet obětí,“ říká k ochraně měkkých cílů, jako jsou nemocnice, školy a jiná veřejná místa Lubomír Zaorálek. A dodává, že stejně jako dáváme peníze na ochranu vnější bezpečnosti, měla by ČR investovat i do vnitřní ochrany.
Ustredni_vojenske_nemocnici

Z Ústřední vojenské nemocnice odchází její ředitel prof. Zavoral

0
Ke konci června odchází z pozice ředitele pražské Ústřední vojenské nemocnice její ředitel Miroslav Zavoral [70]. Učinil tak na vlastní žádost, jako důvod odchodu uvedl svůj věk. Nemocnici Zavoral vede od roku 2010.
Pisek

Psychiatrická nemocnice Písek získala akreditaci SAK

0
Psychiatrická nemocnice Písek úspěšně prošla auditem Spojené akreditační komise [SAK]. Nemocnice dlouhodobě patří k vysoce specializovaným odborným lůžkovým zařízením následné psychiatrické péče s ambulantním komplementem.
CT

V Brandýse se pacient na CT dostane i za dva dny, v Praze i...

0
V brandýské nemocnici čekají pacienti na CT vyšetření jednotky dnů. A podobné čekací doby jsou i u jiných oborů. Toho využívají lidé i ze vzdálených regionů, kde se na takové výkony čeká týdny i měsíce. Pacient si dnes totiž může sám vybrat.
ostrahu

Nemocnice v Písku školí zaměstnance, jak zvládat agresivitu pacientů

0
S agresivními pacienty i jejich doprovody pracují zdravotníci hlavně při pohotovostní službě. Lidé na ni přicházejí i opilí a zdrogovaní. Vedení písecké nemocnice proto posiluje ostrahu a školí zaměstnance, jak zvládat takové situace.
tezky_tres

Těžký třes u ženy s Parkinsonem odstranili unikátním zásahem

0
„Z minuty na minutu se mi změnil život k lepšímu. Cítím se jako nový člověk,“ říká po hluboké mozkové stimulaci dvaašedesátiletá pacientka s Parkinsonovou nemocí. Nemoc u ní vyvolala těžký třes pravé horní končetiny.
pristroj

Nádor prsu v ČR nový přístroj označí a chirurgovi ukáže i směr

0
Opavští chirurgové testují inovativní přístroj odstraňující nehmatné nádory prsu. Nádor lékaři lokalizují pomocí do něj zavedeného magnetického zrna. Sonda přístroje jim i ukáže, jak se k nádoru nejlépe dostat.
vojaku

Zraněných ukrajinských vojáků budou statisíce, říká Hynek Čech

0
„Většinou jsou to střepinová zranění a nejvíce amputace," odpovídá v rozhovoru pro Zdravé Zprávy na otázku, jaká jsou nejčastější zranění ukrajinských vojáků, předseda správní rady nadačního fondu Regi Base I. Hynek Čech.
lecbu

Za úspěšnou léčbu nemocnice VZP odmění, za chyby naopak potrestá

0
Ve dvouletém pilotním projektu Všeobecná zdravotní pojišťovna [VZP ČR] otestuje model úhrad poskytovatelům péče, kdy jim nezaplatí jen za výkon, ale za kvalitu celkové léčby. Při neúspěchu pojišťovna cenu za komplexní léčbu poníží.
tehotne_zeny

Ženy v Gaze rodí na veřejných záchodcích. Samy a bez pomoci

0
Už ani těhotné ženy na jihu Pásma Gazy nedostávají zdravotní péči při porodu. Mnohé z nich neviděl zdravotník za celé těhotenství, rodí ve veřejných budovách, toaletami nevyjímaje. I nemocnice na jihu jsou přeplněné a v hledáčku izraelské armády.
slinivky

Lékaři začínají sledovat pacienty v riziku rozvoje rakoviny slinivky

1
Nádor slinivky břišní se dá v rané fázi těžko odhalit. Specialisté proto chtějí cíleně hledat osoby ve vyšším riziku jeho rozvoje. Vodítkem pro ně bude výskyt nemoci v rodině a pozitivní genetická mutace BRCA. V riziku jsou i lidé se záněty slinivky.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »