Neděle, 27. listopadu 2022
motolska_nemocnice

Motolská nemocnice postaví moderní onkocentrum za 3,7 mld. Kč

0
Motolská nemocnice se do tří let rozroste o moderní onkologické centrum za 3,7 mld. korun. Jeho součástí bude 81 stacionářů pro podání chemoterapie. Do roku 2025 nemocnice vystaví i simulační centrum za 565 mil. Kč.
ZDB_Dratovna

ŽDB Drátovna dala nemocnici v Bohumíně 100 000 Kč

0
Symbolický šek ve výši 100 tisíc korun darovala Bohumínské městské nemocnici dceřiná společnost Třineckých železáren firma ŽDB Drátovna. Za peníze nemocnice koupila polohovací postele do nového traktu ambulance.
namestku

Královéhradecká nemocnice zeštíhlela o pět náměstků

0
Od listopadu funguje ve Fakultní nemocnici Hradec Králové namísto dvanácti náměstků jen sedm náměstků. O změnu se postaral nový ředitel Aleš Herman, kterého do funkce k 1. září jmenoval ministr zdravotnictví.
radionuklidu

Evropa pocítí koncem roku výpadek radionuklidů

0
Reaktor v Belgii, který jako jediný v Evropě separuje radionuklidy, řeší technické potíže. Kvůli nedostatku radionuklidů nutných k vyšetření rakoviny a vnitřních orgánů se koncem roku zřejmě prodlouží čekací doby na taková vyšetření.
radioterapie

Radioterapie má v léčbě rakoviny slinivky velký potenciál

0
Současnou jedinou šanci na přežití pacientům s nádorem slinivky dává chirurgická operace doplněná radioterapií. Ta karcinom zmenší do operovatelné podoby. Rakovina slinivky břišní ale i tak zůstává jednou z nejsmrtelnějších.
porodnice

Sokolovská porodnice nabízí ženám švédské stoly

0
Rodičky v sokolovské porodnici si mohou nově přizpůsobit snídaně svým stravovacím zvyklostem i chutím. Porodnice jim začala připravovat snídaně formou švédského stolu. Za tuto novinku nic neplatí.
pacienta

Paliativa není „jen“ péče o pacienta, který za pár dní zemře

0
„Mnoho lidí si pod pojmem paliativní představuje, že je to péče o pacienta, který za pár dní zemře. Takhle to ale není,“ říká lékařka paliativní péče v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně Alena Kočendová.
pece

Nemocnice za roky covidu neprodělaly. Ubylo péče

0
Ve dvouletém období covidu se výrazně snížily výdaje nemocnic. Pobytů v nich ubylo oproti roku 2019 asi o 14 %. Plánované výkony se propadly o 30 %. V roce 2020 vykázaly nemocnice zisk 9 miliardy korun.
onkologicka_pece

Onkologická péče na Karlovarsku se soustředí do Chebu

0
Onkologická péče v Karlovarském kraji se zřejmě soustředí do nemocnice v Chebu, kde už funguje oddělení zaměřené na léčbu rakoviny. Nikoli v Karlových Varech, jak předpokládaly plány Karlovarské krajské nemocnice [KKN].
memorybox

Po ztrátě dítěte dá nemocnice matce memorybox

3
Je to nově i nemocnice v Jihlavě, která dá matce, jíž dítě zemře v děloze, nebo těsně po porodu, takzvaný memorybox. To je balíček s oblečením pro miminko, dekou na zabalení miminka a plyšovými hračkami.
ostruvky

Nemocnou slinivku nahradí i vlastní Langerhansovy ostrůvky

0
Funkci slinivky břišní dokáží lékaři u některých pacientů zčásti nahradit transplantací vlastních Langerhansových ostrůvků. Odborníci z pražského IKEM výkon zajišťují i pro pacienty z jiných nemocnic. Upravené ostrůvky vyváží i za hranice.
Jihomoravsky_kraj

Jihomoravský kraj chce transformaci nemocnic, odbory jsou proti

0
Jihomoravský kraj plánuje převést své nemocnice pod akciovou společnost. Dosud fungují jako příspěvkové organizace. Se záměrem kraje nesouhlasí odboráři. Obávají se nižších platů kvůli zrušení tarifů.
nemocne

Nemocné Ukrajince pomohli až lékaři v Česku

0
Otevřené hranice do Česka v důsledku války na Ukrajině mnohým ukrajinským občanům přinesly nejen bezpečí, ale i přístup k moderní, a navíc hrazené léčbě, jakou jejich země nenabízí. Dokládá to příběh vážně nemocné Ukrajinky.
mamograf

Nemocnice Sokolov koupila mamograf za 4,5 mil. Kč

0
Ženy z Karlovarska se ještě do konce roku dočkají přesnějšího a šetrnějšího vyšetření prsou. Nemocnice Sokolov totiž pořídila moderní mamograf za 4,5 milionu korun. S úhradou nákladů pomohla dotace z REACT EU.
Penta

Penta Hospitals ovládla kliniku ANSA ve Vrchlabí

0
Chirurgickou kliniku ANSA ve Vrchlabí nově vlastní Penta Hospitals CZ. Penta má ale i další novinky. Nemocnici Vršovice od listopadu povede Marta Vondráčková.
cevnatky_oka

Nádor cévnatky oka se účinněji léčí už i v Česku

0
Nadějnou inovativní léčbu nádoru cévnatky oka vůbec poprvé v Česku podali pacientce lékaři Onkologické kliniky FN Olomouc. Léčba podle studií zpomalí průběh nemoci.
lazne

Lázně na pojišťovnu nejspíš skončí už v lednu

77
Lázeňské domy zvažují od ledna 2023 kvůli vysokým nákladům přestat přijímat pacienty takzvaně na pojišťovnu. Úhrady od pojišťoven náklady nepokryjí. Potíže to přináší i nemocnicím, které nebudou mít kam posílat pacienty na doléčení.
doplnek_stravy

Doplněk stravy pomáhá zhojovat otevřené rány i covid

10
V Nemocnici Sokolov doporučují k podpoře hojení proleženin, diabetických noh, bércových vředů i popálenin doplněk stravy, který uvolňuje do těla signální molekulu oxidu dusnatého. Doplněk stravy se osvědčil i u pacientů s covidem.
doktoru

Nad Tatrou sa blýska. Výpověď dalo 1 900 doktorů

1
1 900 doktorů v nemocnicích na Slovensku, tedy dvě pětiny, se rozhodlo hromadně podat výpovědi. Chtějí vyšší platy a lepší zdravotnictví.
v_opave

V Opavě kurtovali mladou ženu k lůžku 12 let

2
Jako mučení, v lepším případě jako nelidské zacházení, zhodnotila komise ministerstva zdravotnictví případ mladé ženy, kterou v Psychiatrické nemocnici v Opavě zdravotníci poutali k lůžku od dětství. Celkem dvanáct let.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »