platu_a_mezd

Další růst platů a mezd lékařů už nemají pojišťovny z čeho krýt

1
Další navyšování platů a mezd lékařů už nemají zdravotní pojišťovny z čeho krýt. Česká lékařská komora [ČLK] s odbory přesto žádají nepodkročitelný příjem bez 8 hodin přesčasů týdně, to značí roční nárůst výdajů pojišťoven o 40 až 53 mld. Kč.
Simona

Simona přežila zásah vysokým napětím. Myslela si, že je nesmrtelná

0
„Bylo mi sedmnáct a myslela jsem si, že jsem nesmrtelná, že mě nemůže nic porazit,“ říká Simona Riedlová, která přežila zásah elektrickým proudem poté, co se svými kamarády „jen“ vylezla na odstavené vagony. Vedení se ale nedotkla.
detskou

Ruské rakety dnes zabíjely v kyjevské dětské nemocnici

0
Dnešní raketový útok Ruska na několik ukrajinských měst zasáhl i dětskou nemocnici Ochmatdyt v Kyjevě. Ukrajinské úřady po útocích dosud potvrdily 29 obětí a přes stovku zraněných. Záchranáři i civilisté stále pátrají po zraněných.
miliardy

Brněnské CKTCH nevyjde na 2 miliardy, ale na 2,4 miliardy Kč

0
Výstavbu Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie v areálu FN Brno v Bohunicích dnes [4.7.] oficiálně zahájil premiér Petr Fiala [ODS]. Náklady na stavbu se ale oproti loňským plánům zvýšily ze 2 mld. Kč na 2,4 miliardy korun.
Jakub_Komarek

Jakub Komárek převzal vedení Krajské zdravotní

0
Vedení nemocnic Ústeckého kraje sdružených do Krajské zdravotní a.s. převzal k 2. červenci dosavadní člen jejího představenstva Jakub Komárek. Post předsedy představenstva k 1.7. opustil Ondřej Štěrba. To z rodinných důvodů.
svetla_nad_sazavou

Světlá nad Sázavou nebude kupovat podíl v tamní poliklinice

0
Město Světlá nad Sázavou na Havlíčkobrodsku nebude odkupovat od soukromé firmy Vital podíl v tamní poliklinice. Řekl to starosta František Aubrecht [nestraník za KDU-ČSL]. Jednání o dohodě o odkupu ukončil vlastník polikliniky.
plicni

Plicní sraženinu odstraní brněnští kardiologové i pomocí katetru

0
Složitý kardiochirurgický zákrok při plicní embolii nahrazují brněnští kardiologové u pacientů po velkých operacích nebo mrtvici katetrizačním tedy nechirurgickým výkonem. Zákrok zabere hodinu a půl a pacient při něm zůstává v plném vědomí.
Anglii

Pětidenní stávka lékařů v Anglii je zbytečná, tvrdí i odbory

0
Do stávky v Anglii vstoupilo ve čtvrtek [27.6.] až 25 tisíc lékařů. Žádají 35% růst platů hlavně pro mladé lékaře. I odbory ale považují stávku za nesmyslnou. Příští týden jsou v zemi parlamentní volby a vedení se zřejmě ujmou labouristé.
na_slupi

Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi v Praze má akreditaci ČSAZ

1
Pražská Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi získala akreditaci kvality a bezpečí od České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví. Ocenění potvrzuje vysokou úroveň péče a bezpečnosti pacientů v zařízení.
pohotovosti

Pohotovosti převezmou od krajů zdravotní pojišťovny

0
Zajištění dostupnosti pohotovostní služby budou mít nově na starosti zdravotní pojišťovny. Počítá s tím novela zákona o zdravotních službách. Pohotovosti mají podle novely povinně fungovat při všech urgentních příjmech.
na_homolce

Modernizace Na Homolce si vyžádala 40 000 m² lešení

0
V Nemocnici Na Homolce dokončili projekt energetických úspor za více než jednu miliardu korun. Stavební úpravy a modernizace zařízení trvaly jeden rok. Výsledkem je úspora nákladů energií o 40 procent.
infekci

Z českých nemocnic si lidé nejčastěji odnesou infekci močového ústrojí

0
Bezmála sedm procent pacientů se při zdravotní péči v nemocnicích v ČR nakazí nějakou infekcí. Nejčastěji jde o infekce močového ústrojí. Dále o infekci v místě chirurgického výkonu, krevního řečiště a trávicího ústrojů.
Vaclav_Masopust

Ústřední vojenskou nemocnici v Praze povede Václav Masopust

0
Funkci ředitele Ústřední vojenské nemocnice v Praze [ÚVN] převezme k 1. červenci 2024 plukovník a neurochirurg Václav Masopust. Ten od letošního ledna vede Vojenskou nemocnici Brno.
penta_Hospitals

Penta Hospitals odmítá povinné minimální platové tabulky pro lékaře

0
Skupina Penta Hospitals CZ apeluje na co nejrychlejší transformaci lůžkových kapacit v ČR. Ředitelka skupiny Barbora Vaculíková pro Zdravé Zprávy pak ostře odmítla zákon o zavedení povinných jednotných tabulkových platů pro lékaře.
riziko_predcasneho_porodu

Riziko předčasného porodu i ztráty těhotenství se zjistí i z testu krve

0
Na riziko předčasného porodu upozorní snížené množství bílých krvinek u těhotné ženy. To oslabuje její imunitu a může vést ke spontánnímu předčasnému porodu nebo potratu. Takový stav se dá léčit, ideálně ještě před samotným početím.
pavilon

Ústecká Masarykova nemocnice otevřela nový pavilon za 1,8 mld. Kč

0
Součástí nově otevřeného pavilonu ústecké Masarykovy nemocnice je hybridní sál vybavený angiolinkou a magnetickou rezonancí zároveň. Operatéři tak pacienta vyšetří hned po výkonu, aniž by ho přemisťovali. Pavilon vyšel na 1,8 mld. korun.
placene_volno

Placené volno před zkouškou dostanou i sestry a jiní nelékaři

0
I nelékařské profese, jako jsou zdravotní sestry, dostanou placené volno před závěrečnou zkouškou při specializačním vzdělávání. To v rozsahu pěti dnů. Změnu přináší novela zákoníku práce s předpokládanou účinností od letošního září.
rakoviny

Zvládnout boom rakoviny pomůžou v Česku regionální onkocentra

0
S léčbou pacientů se zhoubnými nádory pomáhají komplexním onkologickým centrům [KOC] stále více regionální onkologická centra. Na ně KOC delegují podávání léků na léčbu rakoviny. Pokud to dovolují zdravotní pojišťovny.
odmenovani

Shoda na jednotném odměňování v nemocnicích se zatím nenašla

0
Na zákonem vymezeném jednotném odměňování zdravotníků se dnes [30.5.] lékaři a odbory s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem nedohodli. Návrh zákona chce ministr předložit do legislativního řízení i přes rozpory.
Plzen

Onkopacientů přibývá, FN Plzeň již rozšířila denní stacionář

0
Z pětadvaceti na sedmatřicet lůžek rozšířila svou kapacitu denního stacionáře Onkologická a radioterapeutická klinika Fakultní nemocnice Plzeň. Onkologických pacientů ve stacionáři přibývá, meziročně o 16 procent.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »