nemocenske

Nemocenské je v plusu. O jeho převodu na pojišťovny je ale ticho

0
Systém nemocenského pojištění skončil letos v prvním čtvrtletí v přebytku 230 milionů korun. To hlavně kvůli novým odvodům pro zaměstnance. Ročně se v nemocenském pojištění protočí cca 40 miliard korun.
hrazenou_prevenci

Muži: Na jaké zdravotní prohlídky a vyšetření mají v Česku nárok

0
Praktického lékaře pro dospělé navštěvují muži stejně jako ženy každé dva roky kvůli preventivní prohlídce, zubaře pak běžně jednou do roka. S přibývajícím věkem mají i muži nárok na další hrazenou třeba onkologickou prevenci.
zeny

Ženy: Jaké zdravotní prohlídky a vyšetření mají v Česku zdarma

0
Preventivní prohlídky a vyšetření se různí podle věkových skupin a také podle pohlaví. Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR odpovídá na otázku své klientky, na jaká hrazená vyšetření a prohlídky mají v Česku ženy nárok.
socialni

Sociálně zdravotní služby vejdou v praxi již příští rok

0
Zajišťování sociálních a zdravotních služeb bez ohledu na to, o jaké zařízení konkrétně jde, dostane právní ukotvení zřejmě od ledna 2025. Poskytovatelé si budou muset službu registrovat nebo pro ni využít externí pracovníky.
minimalni_zdravotni_pojisteni

Minimální zdravotní pojištění neplatí pro OSVČ, za které ho platí stát

0
Minimální výši na zdravotní pojištění neodvádějí živnostníci ze skupiny státních pojištěnců. Zálohy na pojistné, případně nedoplatek za předchozí rok, určí až první přehled o daňovém základu. Do té doby pojistné neplatí, kryje ho stát.
spolu_proti_melanomu

Spolu proti melanomu letos odstartuje 13. května v Opavě

0
I letos si mohou lidé nechat zkontrolovat podezřelé útvary na kůži bez objednání a zdarma ve stanu České průmyslové zdravotní pojišťovny. Akce Spolu proti melanomu začne 13. května v Opavě. Odtud se vydá do 14 měst republiky.
zachranky

Zneužívání záchranky v Česku je do nebe volající, tvrdí poslanci

0
Zatímco šéf zdravotnických statistik Ladislav Dušek tento týden [24.4.] v Senátu apeloval na navýšení kapacit záchranek kvůli stárnutí záchranářů i populace, poslanci Výboru pro sociální politiku ukázali na docela jiný problém u záchranky.
srbska

Slováci si jezdí spravit zuby do Srbska. Vyjde je to tam levněji  

0
Slováci našli lék na vysoké ceny u zubařů. Za lacinějšími zákroky jezdí do Srbska, píše slovenský list Pravda v reportáži ze srbské Vojvodiny, kde ordinují i zubařky pocházející z řad slovenské menšiny.
lecba_celiakie

Léčbu celiakie z pojištění projednají poslanci petičního výboru

0
Sněmovní petiční výbor příští týden v úterý [23.4.] projedná petici za ukotvení léčby celiakie do úhrad ze zdravotního pojištění. Léčbu celiakie, nesnášenlivosti lepku v potravinách, pojišťovny nehradí. Pouze na ni přispívají z fondů prevence.
luzek

VZP mění strukturu nemocničních lůžek. Reaguje na stárnutí lidí

0
Ve smlouvách s nemocnicemi na dalších pět let reaguje Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR [VZP ČR] na změny v potřebách zajištění zdravotní péče. Tou nejzásadnější je posílení dlouhodobé a následné péče a redukce akutních lůžek.
senat

Senát chce oddlužení pro více dlužníků zdravotního pojištění

0
Senát chce rozšířit okruh dlužníků na zdravotním pojištění, kteří by měli ve druhé polovině letošního roku dostat šanci na jejich snazší vyrovnání. V tomto duchu upravil poslaneckou novelu, která nyní znovu míří do Sněmovny.
s_nizkymi

Stát dává do zdravotního pojištění nejméně. Škodí to těm nejchudším

0
Ke snížení odvodové zátěže domácností s nízkými příjmy pomůže snížení minimálního vyměřovacího základu zdravotního pojištění, tvrdí analytici z PAQ Research. Lidé s nízkými výdělky totiž odvádějí stejně jako ti s vyššími příjmy.
stipendia_pro_lekare

Ze zdravotního pojištění nově zaplatíme i stipendia lékařů

0
Ze zdravotního pojištění se mají nově hradit stipendijní programy pro lékaře v předatestačním vzdělávání. Změnu přináší novela zákona o veřejném zdravotním pojištění Ministerstva zdravotnictví ČR [MZ ČR].
trans

Mužská a ženská rodná čísla dělají rotyku v úhradě péče o trans osoby

0
U částečné tranzice či částečné přeměny na opačné pohlaví dochází k potížím v úhradách za péči. Kdy například trans muži zůstane děloha, ale její vyšetření se nedá pojišťovně vykázat na mužské rodné číslo, jež trans muž po tranzici dostal.
ztrata_sluchu

Ztráta sluchu přináší násobně víc komplikací než ztráta zraku

0
„Ztráta sluchu je pro člověka víc zatěžující než ztráta zraku. Z laického pohledu se to může zdát zvláštní, ale je tomu tak,“ říká prof. Jan Plzák, předseda ČSORLCHHK ČLS JEP a přednosta Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK a FN Motol Praha.
lecbu

Za úspěšnou léčbu nemocnice VZP odmění, za chyby naopak potrestá

0
Ve dvouletém pilotním projektu Všeobecná zdravotní pojišťovna [VZP ČR] otestuje model úhrad poskytovatelům péče, kdy jim nezaplatí jen za výkon, ale za kvalitu celkové léčby. Při neúspěchu pojišťovna cenu za komplexní léčbu poníží.
zaplati

Černý kašel se dál šíří. Očkování těhotných v úhradách ale není

0
Minulý týden opět zrychlilo šíření černého kašle v Česku, kdy se potvrdilo 1 151 nových nákaz. To je oproti předchozímu týdnu zrychlení o 324 případů. Lékaři doporučují očkovat těhotné ženy kvůli ochraně dítěte. Vakcínu si ale zaplatí.
prispevku

Na VZP ČR se zpožďují výplaty příspěvků z fondu prevence

1
O příspěvky z fondu prevence Všeobecné zdravotní pojišťovny [VZP ČR] je letos mimořádný zájem. I to je důvod, proč lidé pojištěni u VZP ČR dostanou příspěvek i po 30denní lhůtě, kterou si pojišťovna na odbavení příspěvků stanovuje.
ministerstva

Problém ve financování zdravotnictví už připouští i ministerstva

0
Už za dva roky dojde k vyčerpání rezerv, ze kterých zdravotní pojišťovny hradí současné deficitní hospodaření. Co bude pak, se neví. Finanční neudržitelnost veřejného zdravotnictví si připouštějí i ministerstva zdravotnictví a financí.
v_USA

Lidé v USA platí za léčbu i miliony. Když je nemají, vezmou jim domy

15
Ve Spojených státech se za zdravotní péči platí i rodinnými domy. Problém ale je, že domy za zdravotní péči platí ti nejchudší, kteří se ocitli v pasti veřejného zdravotního pojištění Medicaid.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »