Středa, 01. února 2023
VZP

VZP hospodařila s vyrovnaným rozpočtem. Přispěli i běženci

0
Očekávaný výsledek hospodaření Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR za rok 2022 bude vyrovnaný. Uvedli to zástupci Správní rady VZP. Na vyšších příjmech se podílely i odvody na zdravotní pojištění od běženců z Ukrajiny.
Zentivy

Důvodů, proč chybějí léky, je více, říká šéf Zentivy Sananes

0
„Vezměte si, že jedno espresso v Čechách stojí přibližně 49 Kč, den léčby přípravky Zentivy vychází v průměru na 4,20 koruny,“ říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz na téma nedostatek léků v ČR generální ředitel společnosti Zentiva Boris Sananes.
konopi

Legalizace konopí se Česko může dočkat už příští rok

0
Rozvolnění trhu s konopím prosazuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Pro přijetí zákona, jenž by legalizoval marihuanu nejlépe od roku 2024, argumentuje i vyššími příjmy do státní kasy.
pojistovny

Pojišťovny žádají změny v přerozdělování peněz na péči

0
Loni v listopadu odevzdaly zdravotní pojišťovny zdravotně pojistné plány na rok 2023. Podle zástupců Svazu zdravotních pojišťoven jejich odhadované příjmy nekorespondují s očekávanými výdaji. To ale není jediný problém.
vaclav_krasa

Vyšší DPH na léky je hloupost, říká Václav Krása

0
„Já vůbec nechápu, jak vláda může mluvit o tom, že bude zvyšovat DPH na léky, když evropský trend je přesně opačný,“ říká pro ZdraveZpravy.cz předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.
miliard

Zdravotní pojišťovny odhadly letošní deficit na 12 miliard

0
Výdaje zdravotních pojišťoven letos, jak vyplývá z aktuálních propočtů a plánu, porostou o procento rychleji než příjmy. Výsledek se podle oborových pojišťoven dostaví v podobě deficitu 12 miliard korun.
Daniel_Munich

Ekonom Daniel Münich posílí i&i Biotech Fund

0
Poradní výbor investičního fondu i&i Biotech Fund posílil ekonom Daniel Münich. Stane se členem poradního výboru fondu jako zástupce i&i Prague, bio-inovačního centra při ÚOCHB, které fond založil s Evropským investičním fondem.
na_zdravotni_pojisteni

Rostou platby na zdravotní pojištění, nejnižší má zase stát

0
Od ledna 2023 rostou minimální platby na zdravotní pojištění pro živnostníky, osoby bez zdanitelných příjmů i zaměstnance s minimální mzdou. A na zdravotní pojištění odvede víc i stát. Byť jde stále o plátce s nejnižší platbou.
i&i Bio

Prodáváme českou chytrost, říká Jaromír Zahrádka z i&i Biotech Fund

0
„Hledáme nové Antoníny Holé a nová léčiva a diagnostiku, které mohou mít celosvětový dopad a úspěch,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz ředitel investičního fondu i&i Biotech Fund. Ten investuje hlavně do vývoje nových léků a diagnostiky.
pracovnelekarske_prohlidky

Zrušené pracovnělékařské prohlídky ušetří miliardu ročně

0
Od ledna 2023 se ruší pravidelné pracovnělékařské prohlídky u profesí, které neohrožují zdraví zaměstnanců. Zaměstnavatelé za tyto prohlídky zaplatili miliardu korun ročně. O ně nyní přijdou hlavně ordinace praktických lékařů.
IKEM

S výstavbou pavilonů IKEM pomáhá TI. Stavba zdražuje

0
Cena za výstavbu dvou pavilonů IKEM za více než miliardu korun se proti loňsku zvýšila o tři procenta. To je o 30 milionů korun. Podle ředitele IKEM Martina Stiborka pomáhá ceny udržet i metodika ÚOHS.
VZP_CR

VZP ČR bude letos ve ztrátě. A ve ztrátě bude i příští rok

0
Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR [VZP ČR] i přes letošní vyšší výběr na pojistném a nižší výdaje na covid-19 letos ani příští rok v černých číslech nebude. Včera [28.11.] to potvrdili zástupci Správní rady VZP ČR.
motolska_nemocnice

Motolská nemocnice postaví moderní onkocentrum za 3,7 mld. Kč

0
Motolská nemocnice se do tří let rozroste o moderní onkologické centrum za 3,7 mld. korun. Jeho součástí bude 81 stacionářů pro podání chemoterapie. Do roku 2025 nemocnice vystaví i simulační centrum za 565 mil. Kč.
valek

Zdravotnictví čekají dobré časy, myslí si ministr Válek

0
Připojištění zdravotní péče přinese zdravotnictví až 5 % příjmů navíc, tvrdí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. České zdravotnictví podle něj čekají dobré časy.
lekarnici

Lékárníci varují před riziky nízkých cen léků i úhrad za jejich výdej

0
Česká lékárnická komora opět apelovala na změnu systému úhrad pro lékárníky, mimořádný výdej léků na předpis v lékárně i očkování v lékárnách. Ve všech případech jde o systémové změny, které podle ní nemusejí přijít hned, ale prospěly by všem.
pomucek

Českého výrobce pomůcek živí zahraničí

0
Společnost Altech, která v Uherském Hradišti vyrábí kompenzační pomůcky pro zdravotně postižené, loni utržila z prodeje pomůcek, služeb a zboží 649 milionů korun. Většinu klientů má v zahraničí.
zdravotnictvi

Zdravotnictví stojí víc a víc peněz, ale nelepší se

0
Výdaje na hrazenou zdravotní péči příští rok atakují půl bilionu korun. Problém ale je, že zvyšující náklady na zdravotnictví jeho dostupnost ani kvalitu příliš nezlepšují. Ukázal to průzkum Svazu zdravotních pojišťoven ČR.

Vojtěch či Válek? Prašť jako uhoď, zaznělo na sjezdu ČLK

0
Prezident České lékařské komory [ČLK] Milan Kubek na dnešním [12.11.] sjezdu ČLK v Brně označil jako arogantní přístup ministerstva zdravotnictví. Resort podle něj neodpověděl na připomínky Komory k návrhu úhradové vyhlášky.
vakciny

Výdaje za covidové vakcíny šplhají k 20 miliardám

0
Ministerstvo zdravotnictví počítá v rozpočtu 2023 s miliardou korun na vakcíny proti covidu. Náklady na vakcíny tak šplhají už k 20 miliardám. Je tu ale i projekt Chytrá karanténa. Ten vezme 160 milionů korun.
pece

Nemocnice za roky covidu neprodělaly. Ubylo péče

0
Ve dvouletém období covidu se výrazně snížily výdaje nemocnic. Pobytů v nich ubylo oproti roku 2019 asi o 14 %. Plánované výkony se propadly o 30 %. V roce 2020 vykázaly nemocnice zisk 9 miliardy korun.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »