detske_skupiny

Na dětské skupiny má MPSV sedm miliard korun, ale zájem o ně není

0
O peníze na dětské skupiny není zájem. Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR na ně má v rozpočtu z Národního plánu obnovy sedm miliard korun. Dosud ale přijalo žádosti za 700 milionů korun.
protestu

Objetí s politiky dlouho nevydrželo. Lékaři znovu ohlásili protesty

0
Ani ne půl roku, kdy nemocniční lékaři odvolali protesty, znovu hovoří o dalších protestních akcích. Tvrdí, že ministerstvo zdravotnictví neplní to, co slíbilo. Chybí jim především zákon o odměňování ve zdravotnictví.
Goetz

Dětská psychiatrie v ČR: Rodiče se nebojí o zdraví dětí, ale o jejich životy

1
„Každý pracovní den chodí deset a více žádostí o lůžko u nás,“ říká ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Opařany Michal Goetz v rozhovoru pro Zdravé Zprávy s tím, že naprostá většina z nich ale skončí v pořadníku.
klinickym_hodnocenim

Klinickým hodnocením v ČR chybí pravidla. Doplácí na to nejen pacienti

0
Od roku 2017 do roku 2023 v Česku klinickými hodnoceními nových léků prošlo přes 16 tisíc pacientů. Většina těchto studií zkoumala léky a jejich účinky v oblasti onkologie, imunologie, infekčních onemocnění, nemocí srdce a dýchacích cest.
penez

Část peněz vyvedených z ESF+ by se do něj mohla vrátit, tvrdí Jurečka

0
Část peněz vyvedených z Evropského sociálního fondu [ESF+] za minulé vlády Andreje Babiše [ANO] by se mohla do fondu vrátit. Uvedl to ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka [KDU-ČSL]. Koalice projedná jeho návrh, řekl.
Linet_Group

Výrobce lůžek Linet Group zdvojnásobil provozní zisk

0
Tržby tuzemského výrobce lůžek Linet Group v obchodním roce 2023/2024 činily téměř devět miliard korun. Meziročně stouply o šest procent. Společnost dosáhla zisku před započtením úroků, daní a odpisů ve výši 1,4 miliardy korun.
nemocenske

Nemocenské je v plusu. O jeho převodu na pojišťovny je ale ticho

0
Systém nemocenského pojištění skončil letos v prvním čtvrtletí v přebytku 230 milionů korun. To hlavně kvůli novým odvodům pro zaměstnance. Ročně se v nemocenském pojištění protočí cca 40 miliard korun.
stredoceske

Středočeské krajské nemocnice asi proinvestují dalších 240 mil. Kč

0
Radní Středočeského kraje na včerejším [9.5.] jednání zastupitelstva doporučili schválit 240 milionů korun na investice do krajem zřizovaných nemocnic. Za dotace nemocnice zmodernizují provozy nebo nakoupí pozemky.
vyzkum_rakoviny

Ústav pro výzkum rakoviny shání peníze. Končí mu grant z EU

0
Onkologické výzkumné týmy sdružené pod virtuální Národní ústav pro výzkum rakoviny [NÚVR] vyjednávají nové zdroje financování. V roce 2025 dočerpají evropský grant v objemu 1,4 miliardy korun.
osetrovne

Ošetřovné dostanou i nemocensky pojištění živnostníci a dohodáři

0
Od příštího roku by mohli dávku ošetřovné dostat i nemocensky pojištění živnostníci a lidé zaměstnaní na dohody o provedení práce či pracovní činnosti. A všechny dávky nemocenského pojištění by se vyřizovaly elektronicky.
denni_stacionare

Interny a pediatrie v nemocnicích zčásti přejdou na denní stacionáře

0
Oddělením s obsazeností lůžek do 30 procent nabídne Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR přechod na denní stacionáře. Nyní má jít o dětská a interní oddělení. Nemocnice se ale obávají ztráty akreditace pro vzdělávání lékařů.
zachranky

Zneužívání záchranky v Česku je do nebe volající, tvrdí poslanci

0
Zatímco šéf zdravotnických statistik Ladislav Dušek tento týden [24.4.] v Senátu apeloval na navýšení kapacit záchranek kvůli stárnutí záchranářů i populace, poslanci Výboru pro sociální politiku ukázali na docela jiný problém u záchranky.
ceny_leku

Politici se mýlí, když tvrdí, že ceny léků jsou vysoké, říkají výrobci

0
Za poslední čtyři roky zvýšení průměrné ceny léků na předpis za jedno balení nedosáhlo průměru inflace. A u stovky nejprodávanějších léků na předpis cena balení loni meziročně klesla o tři procenta. Vyplývá to z dat společnosti IQVIA.
zubni_nahrady

Zubní náhrady nejspíš výrazně zdraží. Může za to nový zákon

1
Zákon o zdravotnických prostředcích ohrožuje výrobu zubních náhrad v Česku, tvrdí zástupci Komory zubních techniků ČR [KZT ČR]. Platná legislativa v oblasti zdravotnických prostředků totiž zubním laboratořím ukládá nové povinnost.
centrovou

Loni v Česku podstoupilo centrovou léčbu bezmála 130 tisíc lidí

0
Necelých 127 tisíc [126 747] pacientů loni v ČR podstoupilo takzvanou centrovou léčbu. Oproti roku 2010 stoupl počet těchto pacientů o 90 tisíc. Roční náklady na jednoho takové pacienta činily v roce 2022 v průměru 260 tisíc korun. 
rakusan

Úředníci by uvítali změny tabulek, ale Rakušan řeší politické tlaky

0
Vládou schválená novela služebního zákona zajistí lepší ochranu vysokých státních úředníků před tlaky politiků. A ve státní správě udrží experty, říká ministr vnitra Vít Rakušan. Úředníci by ale spíš uvítali změny tabulek.
socialne_zdravotni

Nová sociálně zdravotní lůžka zaplatí pacienti, stát i pojišťovny

0
Do nyní oddělené sociální a zdravotní péče se od příštího roku dostane i sociálně zdravotní péče. Tu budou zajišťovat sociální i zdravotnická zařízení, a ne vždy jen ta lůžková. Sociálně zdravotní péče řeší i provoz centrech duševního zdraví.
socialni_mpsv

MPSV chystá novou síť sociálních služeb, některé přejdou pod kraje

0
Změn u sociálních služeb takzvaně na nadregionální či celostátní úrovni, kterým dotace vyplácí přímo Ministerstvo práce a sociálních věcí [MPSV] nikoli kraje, se obávají jejich poskytovatelé. Někteří totiž v nově vymezené síti přejdou pod kraje.
novo_nordisk

Novo Nordisk investuje do výroby doma v přepočtu 200 mld. Kč

0
Dánský farmaceutický konglomerát Novo Nordisk patří mezi nejhodnotnější evropské firmy. Cena akcií společnosti se za posledních několik let více než ztrojnásobila. A její vzestup pokračuje, v zemi svého původu rozšiřuje výrobu.
s_nizkymi

Stát dává do zdravotního pojištění nejméně. Škodí to těm nejchudším

0
Ke snížení odvodové zátěže domácností s nízkými příjmy pomůže snížení minimálního vyměřovacího základu zdravotního pojištění, tvrdí analytici z PAQ Research. Lidé s nízkými výdělky totiž odvádějí stejně jako ti s vyššími příjmy.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »