s_lekari

Dohoda s lékaři je politická a nákladná pro občany, tvrdí Friedrich

1
Jako nákladnou a rizikovou hodnotí včerejší dohodu s lékaři o růstu platů a mezd na příští rok Svaz zdravotních pojišťoven. Podle jeho zástupců jde o politické řešení, které oslabuje zákonem danou roli zdravotních pojišťoven.  
lekari

Lékaři si polepší. Podepsali dohodu o navýšení platů a mezd

1
Zástupci zdravotníků podepsali dohodu, která ukončila prosincový protest, jenž vyhlásili lékaři, kteří podali výpovědi z přesčasové práce. Dohodu inicioval premiér Petr Fiala. Ten lékařům garantoval 9,8 miliardy korun na platy a mzdy.
premiera

Miroslav Kalousek napadl dohodu premiéra Petra Fialy s lékaři

3
Ani od premiéra Petra Fialy slíbených 9,8 mld. korun se do platů a mezd zdravotníků přímo nepropíše, míní Miroslav Kalousek. Peníze totiž půjdou ze zdravotního pojištění, a ty navyšují výkony, ne platy a mzdy.
Lekari

Premiér dal lékařům o miliardu víc než Válek. A lékaři souhlasí

3
Premiér Petr Fiala [ODS] se se zástupci lékařů domluvil na navýšení platů a mezd. Uvedl to po dnešním jednání s lékaři na společné konferenci s předsedou Sekce mladých lékařů a viceprezidentem České lékařské komory Janem Přádou.
VZP_CR

VZP ČR hospodaří s „kladnou nulou“, tvrdí její zástupci

0
Se schodkem pět miliard korun počítá ve svém zdravotně pojistném plánu na příští rok Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR [VZP ČR]. Výdaje VZP ČR odhadla na 302,6 miliardy korun a příjmy 297,8 miliardy korun.
navyseni_platu

Reforma zdravotnictví začíná u vyšších platů, vysvětlují lékaři

0
Zdravotnictví se dá podle mluvčího České lékařské komory [ČLK] Michala Sojky reformovat jen přes navýšení tabulkových platů, aby nebyli lékaři v nemocnicích závislí na přesčasech. To podle něj nastartuje změny v celém systému.
valek

Ministr Válek vylučuje skokové zvýšení platů lékařů v Česku

16
S navýšením základní mzdy pro všechny zaměstnance ve zdravotnictví ministr zdravotnictví Vlastimil Válek souhlasí. Ale i vylučuje skokové navýšení současných tabulkových mezd lékařů s ohledem na stav veřejných financí.
zakoniku_prace

Novelu zákoníku práce vláda odsouhlasila, potvrdil ministr Válek

0
Vláda odsouhlasila novelu zákoníku práce, která snižuje počet dobrovolných přesčasových hodin pro lékaře a povoluje 24hodinové služby v nemocnicích. Po jednání [15.11.] vlády to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09].
problemy

Jen sjednocení platů lékařů problémy neřeší, tvrdí nemocnice

0
Do protestu lékařů se otevřeným dopisem adresovaném premiéru a ministru zdravotnictví zapojila Asociace českých a moravských nemocnic. V něm píše, že sjednocení tarifních platů lékařů ve všech nemocnicích problémy neřeší.
protestujici_lekari

Protestující lékaři chtějí vyšší odměny pro všechny lékaře

0
Protestující lékaři na středečním [8.11.] jednání s vedením Ministerstva zdravotnictví ČR odmítli resortem navrhovaný růst platů a mezd od ledna 2024. Argumentují, že by se týkal pouze lékařů v přímo řízených nemocnicích.
smernice

Nová směrnice EU o léčivech dál děsí farmaceutický průmysl

0
Aktuální podoba evropské směrnice o léčivech Evropské komise urychlí trend, v jehož důsledku se pozice evropského farmaceutického průmyslu oproti konkurenci dále zhorší. Vyplývá to z aktuální analýzy EFPIA.
fondy

České fondy investovaly do rakouského e-health startupu

0
České investiční fondy i&i Biotech Fund a Tensor Ventures investovaly do vývoje screeningové platformy „kardioidů“ rakouské biotechnologické společnosti HeartBeat.bio. Její technologie cílí na vývoj léčby kardiovaskulárních onemocnění.
neschopenek

Neschopenek přibylo o 40 %. Náklady stát sníží novým odvodem

0
Počet vydaných neschopenek pro nemoc za letošní první půlrok vzrostl oproti stejnému období roku 2019, tedy před covidem, o 40 % na 1,22 milionu pracovních neschopností. Náklady na dávku sníží od ledna nový pojistní odvod.
softwaru

Na modernizaci softwarů ve zdravotnictví půjde 2,4 mld. Kč

0
Na nákup softwarů, telemedicínských nástrojů a modernizaci stávajících IT systémů ve zdravotnictví vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj [MMR] tři dotační výzvy z evropských fondů. V nich nabízí celkem 2,4 miliardy korun.
zdravotni_pojistovny

Zdravotní pojišťovny žádají přerozdělení peněz za Ukrajince

0
Oborové zdravotní pojišťovny žádají férovější přerozdělení zdravotního pojistného za uprchlíky z Ukrajiny s vízem dočasné ochrany. Ti se z 80 % registrovali u Všeobecné zdravotní pojišťovny. Z velké části jde o platby za státní pojištěnce. 
vzp

VZP ČR skončí letos na nule. Pomohly jí i peníze za uprchlíky

0
Letos ukončí Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR [VZP ČR] hospodaření zřejmě vyrovnaně. Původně počítala s deficitem šest miliard korun. K lepšímu výsledku jí pomohly i platby státu za uprchlíky z Ukrajiny i konec pandemie covidu-19.
centrum

Transplantační centrum v Brně vypsalo tendr na sídlo za 2 mld. Kč

0
Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně má potvrzení o 1,5 miliardové dotaci z EU na stavbu nového sídla ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích za 2 mld. Kč. Vedení Centra už vypsalo veřejný tendr na zhotovitele.
prace

Lékaři připomínkovali zákoník práce, výhrad mají více

0
Protestující lékaři vrátili ministerstvu práce a sociálních věcí novelu zákoníku práce s připomínkami. Požadují delší volno po 24hodinové službě a vyšší kompenzace, respektive příplatky za tuto službu.   
socialni_sluzby

Pro sociální služby žádají odbory navýšení platů o 15 procent

0
Sociální služby pro příští rok z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí [MPSV] dostanou stejně jako letos 26,5 mld. korun. A odbory pro sociální služby žádají navýšení platů v tarifech o 15 procent, vláda s navýšením ale nepočítá.
Philips

Philips spolupracuje s vybranými nemocnicemi na ESG auditech

4
Společnost Philips, přední dodavatel zdravotnických technologií, spolupracuje s nemocnicemi v EU i USA na auditech environmentální udržitelnosti jejich provozů. Nyní ukončil ESG audit ve finské fakultní nemocnici Tays Heart Hospital.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »