Pondělí, 26. září 2022
leku

Většina užívaných léků může být lepších, ale není

0
80 % ze všech dodávaných léků na tuzemský trh jsou generická léčiva. Přesto si z celkových nákladů na léky vezmou jen 20 %. Související potíž je, že výrobcům generik se jen málokdy vyplatí zlepšit ta generika, která už na trhu jsou.
potvrdil

NSS potvrdil pokuty pro zdravotní pojišťovny

0
Pokuty v celkové výši 1,79 milionu korun pro všech sedm tuzemských zdravotních pojišťoven, které jim v roce 2019 uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže [ÚOHS], jsou oprávněné. Definitivně je potvrdil Nejvyšší správní soud [NSS].
zdravotnictvi

Zdravotnictví půjde příští rok do červených čísel

0
Úhrady za zdravotní péčí v roce 2023 porostou ne o čtyři, ale o osm procent a pojišťovny budou hospodařit se záporným výsledkem. Rozhodlo o tom ministerstvo zdravotnictví s tím, že tak stabilizuje zdravotnictví.
v_Brne

ÚN v Brně zaplatí nižší pokutu ÚOHS, než měla

0
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže částečně vyhověl rozkladu Úrazové nemocnice v Brně a snížil jí pokutu za porušení zákona o zadávání veřejných zakázek.
spin-off

Spin-off z Brna získal peníze na vývoj inhibitorů

0
Spin-off MUNI v Brně CasInvent Pharma získal od fondů KHAN Technology Transfer Fund I a i&i Biotech Fund 1,3 milionu eur na vývoj inhibitorů pro léčbu leukemií a solidních nádorů.
Asii

Léky EU vyrábí hlavně v Asii. Což nahrává výpadkům

0
Léky na snížení horečky pro děti, vakcíny proti planým neštovicím a některé léky pro onkopacienty. Nejde o zvlášť drahé ani inovativní léky, přesto na tuzemském trhu někdy chybějí a chybět budou stále častěji. Vyrábí se totiž daleko v Asii.
zdravotnickych_pomucek

Výrobci zdravotnických pomůcek varují před výpadky

0
Stejně jako výrobci léků upozorňují výrobci zdravotnických pomůcek na růst jejich nákladů na výrobu a distribuci. Podle nich současná situace ohrožuje dostupnost pomůcek v Česku.
zachranari

Záchranáři půjdou do plné penze o pět let dřív

1
Zdravotničtí záchranáři budou odcházet do starobní penze až o pět let dříve, aniž by jim stát snížil výši důchodu. Náklady s tím spojené zaplatí zaměstnavatelé. Sazba odvodů na důchodové pojištění se u nich zvýší z 21,5 na 26,5 procenta.
BTL

Benešovská BTL rozšiřuje sortiment i výrobu

0
Výrobce zdravotnické techniky BTL Medical Technologies rozšiřuje výrobu. Do svého benešovského závodu ve Středočeském kraji hledá více než 50 nových pracovníků. Zároveň staví třetí výrobní halu.
informacim

MZ ČR ignorovalo svobodný přístup k informacím

0
Kvůli ignoraci zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím uhradilo v roce 2021 Ministerstvo zdravotnictví ČR [MZ ČR] na exekucích minimálně 3,6 milionu korun.
IROP

IROP nabízí záchrankám 1,8 mld. Kč na dotacích

0
Integrovaný regionální operační program otevřel dvě nové dotační výzvy určené krajským zdravotnickým záchranným službám [ZZS]. Alokace obou výzev činí 1,8 miliardy korun.
pojistovny

Pojišťovny odmítly raketový růst úhrad

2
Oborové zdravotní pojišťovny se ohradily proti slovům ministra zdravotnictví Vlastimila Válka o výši růstu úhrad v příštím roce. Ten v České televizi v neděli hovořil o nutnosti růstu úhrad nad pět procent.
za_peci

Za péči o uprchlíky VZP vydala přes půl miliardy

1
Ze zhruba 349 000 registrovaných běženců z Ukrajiny u VZP u nás čerpalo zdravotní péči zhruba 104 600 z nich. Za první pololetí za péči o běžence pojišťovna vydala cca 594 milionů korun.
zdravotnictvi

NKÚ: Zdravotnictví hrozí platební neschopnost

0
Snahy o úspory ve zdravotnictví hrozí omezením dostupnosti zdravotní péče, snížením její kvality, zastavením růstu či sníženým odměňování zdravotníků, ale i platební neschopností.
valek

Válek pomůže nemocnicím i jedná o platech zdravotníků

0
Se zálohami na energie nemocnicím pomůže kompenzační vyhláška, zčásti úhradová vyhláška a přímé dotace. Jasno má být do konce září, slibuje ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Jedná i o růstu platů ve zdravotnictví.
energie

Drahé energie straší i nemocnice, ceny neznají

0
Ceny energií pro příští rok fakultní nemocnice neznají. Jejich dodavatele soutěží zřizovatel, tedy ministerstvo zdravotnictví. A to energie zatím nenakoupilo. A v problémech jsou i ostatní zdravotnická zařízení.
regionalniho

Do regionálního zdravotnictví půjde 7,6 miliardy korun

0
Do regionálního zdravotnictví by mělo z Národního plánu obnovy [NPO] a IROP jít přes 7,6 mld. Kč. Dotace zamíří zejména k poskytovatelům akutní rehabilitační péče, následné lůžkové péče a geriatrická zařízení.
Unicef

UNICEF dá peníze na péči o uprchlíky z Ukrajiny

0
Ministerstvo zdravotnictví a Dětský fond Organizace spojených národů spojily síly. Výsledkem jsou peníze na projekty pro ženy, děti a mládež převážně z Ukrajiny.
darek_pro_lekare

Dárek pro lékaře je i není korupce, myslí si Češi

0
I dárek pro lékaře za vykonanou práci je korupce. Byť je mnoho českých pacientů přesvědčeno o opaku. Ve zdravotnictví se ale řeší i velká korupce, především ve velkých veřejných zakázkách, a to už je problém.
FN_Brno

FN Brno chystá mzdový audit, propouštět nechce

0
Mzdové náklady Fakultní nemocnice Brno [FN Brno] jsou vysoké, tvoří až 60 procent výdajů nemocnice. V září proto plánuje její vedení personální audit. Propouštět se ale nechystá.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »