Pátek, 22. září 2023

8 tipů na zdravé uspořádání prostoru ve vašem domově

0
Vědecké studie ukazují, že správně uspořádaný domov snižuje úroveň stresu a zlepšuje celkovou pohodu. A k duševní pohodě přispívá i efektivní úložný prostor a celkový interiérový design.
ve_skolach

Vyspělé země se odvracejí od tabletů ve školách

2
Méně času tabletům, samostatnému vyhledávání informací na internetu a psaní na klávesnici hodlají věnovat školy ve Švédsku v novém školním roce. Žáci by měli naopak více používat tištěné učebnice, psát rukou a číst si pro sebe.
rizoto

Dobrou chuť: Dnes vaříme italské krémové rizoto s krevetami

0
Dnes nám postačí strávit v kuchyni jen 30 minut k tomu, abychom uvařili výborné a zdravé jídlo. A bude to italské krémové rizoto s krevetami. Než se pustíme do vaření, řekneme si, v čem je rýže přínosná pro zdraví. I to, že není rýže jako rýže.
v_cesku

ČSÚ potvrdil 11% meziroční pokles porodnosti v Česku

0
Meziroční pokles živě narozených, který v Česku započal loni v lednu, nadále trvá. Letos se od ledna do června podle předběžných dat ČSÚ narodilo 45,2 tisíce dětí. To je počet meziročně nižší o 5 700 dětí [-11 %].
nutricniho

Za zhubnutí zaplatí VZP diabetikům nutričního poradce

1
Od příštího roku Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR pacientům s diabetem nebo prediabetem zaplatí služby nutričního specialisty. Ovšem výměnou za to, že obézní pacient zhubne a u ostatních se sníží hladina cukru v krvi.
papriky

Plněné papriky s rajčatovou omáčkou a bez mouky. Dobrou chuť!  

0
Čerstvé papriky či kapie patří nejen v létě na náš stůl. Papriky se pečou, plní, smaží, dusí. Můžeme z nich připravit pomazánky či polévku. A vybízejí i k salátům. Paprika nám slouží i jako koření. A my si dneska uděláme plněné papriky.

Průmyslově zpracované potraviny zvyšují riziko infarktu a mrtvice

0
Průmyslově zpracované potraviny výrazně zvyšují riziko rozvoje vysokého krevního tlaku, srdečních onemocnění, infarktu a mrtvice. Napsal to list The Guardian s odkazem na dvě na sobě nezávislé studie.
festival

Festival o architektuře nabízí zajímavé příležitosti

0
Čtyři desítky dokumentárních i hraných snímků [nejen] o architektuře, designu a výtvarném umění představí [29. 9. – 4. 10. 2023] v Praze, Brně a dalších 26 městech České republiky a Slovenska Mezinárodní festival Film a architektura.
cuketova_polevka

Kuchař Dragan: Italská cuketová polévka je lehká i lahodná

0
Cuketa je poměrně na pěstování nenáročná a cenově dostupná zelenina. Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů se stala důležitou součástí zeleninových i masitých jídel. Naší dnešní kuchařskou volbou je italská cuketová polévka.
zavislosti

EU chystá opatření proti závislosti na digitálních technologiích  

2
Nepřítomný pohled, jednoslabičné odpovědi, neustálé pípání a jiné zvuky linoucí se z chytrého telefonu. O tom rodiče něco vědí. Na celém světě bojují proti závislosti svých dětí na internetu. Všímá si toho i Evropská komise a už chystá regulace.
barbie

Ukrajinská agentka a šavlistka prodává svou Barbie

0
Ukrajinská šermířka Olha Charlanová draží na eBay panenku Barbie, která podle ní jako po první Ukrajince vznikla. Veškerý výtěžek daruje na rehabilitace raněných ukrajinských vojáků, uvedla na svém profilu.
Americane

Džbán ledové vody a žabky k tomu? Zpomalte, Američané

6
Američané, kteří navštěvují Evropu v době horkého léta, naráží na značné kulturní rozdíly. Své krajany na to upozorňují New York Times [NYT] v článku Iced Coffee and Flip-Flops as Europe Broils? Not so fast Americans.
tvarohovy_kolac_se_svestkami

Tvarohový koláč se švestkami je nejen dobrý, ale i zdravý   

0
Začínají dozrávat švestky, které pro svou sladkokyselou chuť patří do české kuchyně od nepaměti. Sušené, vařené, teplé, studené, sladké i slané, švestky můžeme připravit na mnoho způsobů. Dnes si upečeme tvarohový koláč se švestkami.
senlife

Senlife mění další historickou budovu v domov pro seniory

0
Společnost Senlife přemění další historickou budovu v domov pro seniory. Tentokrát jde o chátrající zámek v Chodové Plané na Tachovsku s kapacitou 107 lůžek. Samotná přestavba započne zřejmě letos v říjnu.
cerna_cocka

Černá čočka s kořenovou zeleninou je prostě bomba

0
Černá čočka Beluga patří mezi oblíbené odrůdy čočky s malými černými zrníčky a jemnou oříškovou chutí. Pro její vzhled se jí přezdívá „čočkový kaviár“. Za její černou barvu mohou podobné pigmenty, jaké jsou třeba v ostružinách nebo borůvkách. 
kondomu

Používání kondomu funguje vždy a všude, říká David Jilich

0
„Používání kondomu je vysoce účinné ve vztahu k většině pohlavně přenosných chorob,“ říká k prevenci nákazy David Jilich, infektolog a vedoucí Národního HIV/AIDS centra na Klinice infekčních nemocí FNB a 1., 2. a 3. LF UK.
houby

Češi jsou supersběrači. Do lesa je táhnou houby a borůvky

0
Češi mmilují kouzlo lesů a s oblibou do nich vyrážejí na sběr lesních plodů. Nejčastěji sbírají houby, borůvky a maliny. Loni si z lesů odnesli 38,96 tisíce tun plodů za 7,9 miliardy korun. Za vstup do lesa ani sběr plodů se v Česku neplatí.
Lilek

Kuchař Dragan: Lilek s balkánským sýrem, rajčaty a bazalkou

2
Lilek můžeme grilovat, dusit, vařit, smažit i zapékat. V žádném případě ho ale nejíme syrový. Obsahuje totiž alkaloidy typické pro lilkovité rostliny, které při konzumaci v syrovém stavu způsobují nevolnosti a zažívací potíže.
zloutenka

Žloutenka je sedmou nejčastější příčinou úmrtí v Evropě

0
Žloutenka je v Evropě sedmou nejčastější příčinou úmrtí. Její přenos je docela jednoduchý. Některým z jejích virů se pacient nakazí špatným umytím rukou či nahodilým nechráněným sexem. K prevenci patří důsledná hygiena a očkování.
nakojeni

I pracující ženy mají nárok na zvláštní přestávku k nakojení dítěte

0
Při čtyřicetihodinové týdenní pracovní době má kojící žena mimo běžné přestávky nárok na dvě třicetiminutové pauzy denně ke kojení. To až do jednoho roku věku dítěte. Další tři měsíce se musí spokojit s jednou 30minutovou pauzou k nakojení.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »