bariatricky_pokoj

Bariatrický pokoj dnes patří ke standardu každé interny, říká lékař

0
Bariatrický pokoj, tedy lůžko a prostor přizpůsobené pro péči o obézního pacienta, mají mít dnes všechna interní oddělení nemocnic. Obézních lidí, a tedy i pacientů, přibývá i v Česku. A péče o ně si žádá speciální přístrojové a lůžkové vybavení.
RS

Ataku mívám jednou za jeden a půl roku, říká pacientka s RS

0
O diagnóze roztroušená skleróza [RS] se dozvěděla, když jí bylo jednadvacet let. Různé příznaky ji ale trápily už tři roky předtím. Od té doby žije architektka a referentka městského úřadu v Kadani s diagnózou RS přes 17 let.
v_Jablonci

Žena se soudí s městskou nemocnicí v Jablonci o deset milionů

0
Server Novinky dnes [15.4.] upozornil na spor pacientky s Nemocnicí Jablonec nad Nisou. Zřizovatelem nemocnice je město Jablonec nad Nisou. Pacientka požaduje za zanedbání péče při porodu deset milionů korun.
cukrovkou_1_typu

Rodiče mohou pomocí aplikace otestovat své děti na cukrovku 1. typu

0
Rodiče dětí ve věku 2 až 18 let je mohou samoodběrem kapky krve z prstu nechat vyšetřit na cukrovku 1. typu. Stačí v aplikaci Betty zdarma objednat sadu k testu. Vzorek pak odešlou do laboratoře a do osmi týdnů dostanou do e-mailu výsledek.
jeskynni

O jeskynní léčbu dětí je kvůli černému kašli nebývalý zájem

0
Jeskynní vlhký a čistý vzduch zrychluje léčbu poškozených dýchacích cest. Díky lehkým iontům, kterých v nich je i 20x víc než ve městě, se plíce lépe prokrvují. Jeskyně jsou přirozeně sterilní prostředí, bakterie a viry v nich ničí mírná dávka radonu.
v_Dauha

V Dauhá na letišti našli novorozence. Gynekolog zkontroloval všechny ženy

0
Pět Australanek, které společně s dalšími ženami v roce 2020 na letišti v katarské metropoli Dauhá prošly traumatizujícími gynekologickými prohlídkami, neuspělo u australského soudu se žalobou proti letecké společnosti Qatar Airways.
pohyb

Zdravé klouby: To nejlepší, co může člověk pro sebe udělat, je cvičit

0
Lidem s nemocemi kloubů, jako jsou artróza a revma, pohyb neškodí, ale naopak prospívá. Říkají to specialisté na léčbu kloubních nemocí. Jen těmi v Česku trpí asi dva miliony lidí. Třeba artróza kloubů postihuje ve stáří většinu populace.
Crohna

Ulcerózní kolitida se pozná rychle, u Crohna už je to složitější

0
Zatímco na ulcerózní kolitidu přijde lékař i v několika týdnech, diagnostika Crohnovy choroby trvá rok až rok a půl. Její příznaky pacienti dlouho přecházejí a potvrzení Crohna podmiňují i mnohá speciální vyšetření.
alkoholem

Děti se otravují paralenem i ibalginem. A často je zapíjí alkoholem

0
Otrav volně prodejnými léky, jako jsou ty s paracetamolem nebo ibuprofenem, v posledních dvou letech rychle přibývá u dětí a dospívajících. Děti je často kombinují s nelegální drogou, třeba konopím, a i je nezřídka zapíjí alkoholem.
bulovka

Bulovka dala ženě k podpisu dokument, kterému nerozuměla

7
Po záměně pacientek ve FN Bulovka v minulém týdnu, kdy kvůli chybě personálu u jedné z nich došlo k nechtěnému ukončení těhotenství, se nemocnice více zaměří na ohrožené pacienty, zejména pak ty s jazykovou bariérou.
od_HHC

Vláda zakáže i další kanabinoidy odvozené od HHC a THC

0
Na seznam zakázaných návykových látek navrhuje Ministerstvo zdravotnictví ČR [MZ ČR] zařadit dalších sedm psychoaktivních látek odvozených od nyní zakázaného HHC a THCP. Informace vyplývá z návrhu nařízení vlády.
pribylo

Černý kašel zpomalily Velikonoce. Nakažených ale i tak přibylo

0
Šíření černého kašle zpomalily velikonoční svátky, přesto se v minulém týdnu pertuse nově potvrdily u 1 044 osob. V předchozím týdnu přibylo 1 151 nových nákaz. Zároveň se ale stále snižuje průměrný věk nakažených, nyní je 26 let.
CT

V Brandýse se pacient na CT dostane i za dva dny, v Praze i...

0
V brandýské nemocnici čekají pacienti na CT vyšetření jednotky dnů. A podobné čekací doby jsou i u jiných oborů. Toho využívají lidé i ze vzdálených regionů, kde se na takové výkony čeká týdny i měsíce. Pacient si dnes totiž může sám vybrat.
nadory

Nádory ledvin jsem se učil operovat třikrát, říká profesor Babjuk

0
Rakovina prostaty spíš postihne lidi aktivní a v dobré fyzické kondici. Naopak lidé s nádory měchýře jsou z opačného spektra společnosti. Byť to neplatí absolutně, praxe to ukazuje. V obsáhlém rozhovoru to říká onkourolog prof. Marek Babjuk.
tezky_tres

Těžký třes u ženy s Parkinsonem odstranili unikátním zásahem

0
„Z minuty na minutu se mi změnil život k lepšímu. Cítím se jako nový člověk,“ říká po hluboké mozkové stimulaci dvaašedesátiletá pacientka s Parkinsonovou nemocí. Nemoc u ní vyvolala těžký třes pravé horní končetiny.
pristroj

Nádor prsu v ČR nový přístroj označí a chirurgovi ukáže i směr

0
Opavští chirurgové testují inovativní přístroj odstraňující nehmatné nádory prsu. Nádor lékaři lokalizují pomocí do něj zavedeného magnetického zrna. Sonda přístroje jim i ukáže, jak se k nádoru nejlépe dostat.
vejce

Každé vejce má své číslo. Pozná se z něj kvalita i čerstvost vajec

0
V následujících dnech se v lednicích domácností nashromáždí kupy vajec, čerstvých i vařených. A jejich čerstvost a nezávadnost si může každý ověřit snadnou metodou. Vejce se ale vyplatí letmo zkontrolovat už v obchodě.
vojaku

Zraněných ukrajinských vojáků budou statisíce, říká Hynek Čech

0
„Většinou jsou to střepinová zranění a nejvíce amputace," odpovídá v rozhovoru pro Zdravé Zprávy na otázku, jaká jsou nejčastější zranění ukrajinských vojáků, předseda správní rady nadačního fondu Regi Base I. Hynek Čech.
ztrata_sluchu

Ztráta sluchu přináší násobně víc komplikací než ztráta zraku

0
„Ztráta sluchu je pro člověka víc zatěžující než ztráta zraku. Z laického pohledu se to může zdát zvláštní, ale je tomu tak,“ říká prof. Jan Plzák, předseda ČSORLCHHK ČLS JEP a přednosta Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK a FN Motol Praha.
ritni_otvor

Kanadský chirurg úspěšně popularizuje zdravý řitní otvor

1
Každá lidská bytost prochází procesem „trénování na nočníku“ a pak – o pár let později – mnozí zažívají potíže, které „tam dole“ nastanou. Lidé ale často svůj řitní otvor zanedbávají a přehlíží. O jeho zdraví se stydí mluvit, a to i s lékaři.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »