nemoci_z_povolani

Nákaza covidem v práci se u nemoci z povolání nepromlčuje

0
Nákaza covidem-19 v práci se pro její případné uznání jako nemoci z povolání nepromlčuje. Lidé tak mohou o odškodnění žádat i o několik let později. Podmínkou je potvrzení nákazy ve zdravotnické dokumentaci žadatele.
v_Kanade

Marihuanou v potravinách se v Kanadě předávkují hlavně senioři

0
Po legalizaci marihuany v Kanadě na konci roku 2018 vzrostl počet předávkování u seniorních lidí až trojnásobně. Při spotřebě marihuany hlavně v potravinách lidé špatně odhadují užité množství, navíc ji nevědomě často kombinují s léky.
nemoci

Zaprášené plíce z pracovních nemocí mizí, přicházejí ale jiné

0
Mezi nemocemi z povolání ubylo takzvaně zaprášených plic. Méně je i profesních poškození sluchu a kožních nemocí. Naopak přibývá zátěží rukou, duševních nemocí a stále tu jsou malignity z azbestu.
s_rozstepem

Máte dítě s rozštěpem? Zapojte se do výzkumu RoRis

0
Spojování specializovaných pracovišť kvůli kvalitnější péči o pacienty se stává trendem. Poté, kdy spojily síly moravské nemocnice v neuroonkologickém centru, vznikl i společný projekt RoRis. Ten chce zlepšit péči o děti s rozštěpem.
CzechSex

CzechSex: Problém s erekcí má bezmála 30 procent seniorů

0
V minulých dnech zaplavily česká média informace o sexu Čechů. Po letech půstu, jenž trval od roku 2013, totiž přišli výzkumníci z Národního ústavu duševního zdraví a Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN s novým průzkumem CzechSex. 
vysoky_krevni_tlak

Vysoký krevní tlak má polovina lidí nad 55 let, více muži

0
Více než polovina lidí starších 55 let má vysoký krevní tlak. A o moc lépe na tom nejsou ani mladší ročníky. Hypertenzí trpí asi třetina lidí starších 25 let. Vysoký krevní tlak otevírá dveře dalším nemocem, kornatění tepen, mrtvici a infarktu.
rakoviny

I raná fáze rakoviny na ni umožní rychle zapomenout, tvrdí pojišťovny

0
Čím dříve se na zhoubný nádor přijde, tím rychleji se obvykle pacient i uzdraví. A ranější stadium rakoviny mimo to i zlevňuje pojištění či hypotéku. Například karcinom varlete či děložního hrdla některé pojišťovny neřeší už po třech letech.
Goetz

Dětská psychiatrie v ČR: Rodiče se nebojí o zdraví dětí, ale o jejich životy

1
„Každý pracovní den chodí deset a více žádostí o lůžko u nás,“ říká ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Opařany Michal Goetz v rozhovoru pro Zdravé Zprávy s tím, že naprostá většina z nich ale skončí v pořadníku.
cerny_kasel

Státní zdravotní ústav potvrdil další dvě úmrtí na černý kašel u seniorů

0
Na černý kašel zemřeli další dva lidé, 83letý muž a 79letá žena. S černým kašlem letos zemřelo pět osob včetně jednoho novorozence. Minulý týden se nákaza potvrdila u 1 210 osob. Oproti přechozímu týdnu je to o 56 případů méně.
hrazenou_prevenci

Muži: Na jaké zdravotní prohlídky a vyšetření mají v Česku nárok

0
Praktického lékaře pro dospělé navštěvují muži stejně jako ženy každé dva roky kvůli preventivní prohlídce, zubaře pak běžně jednou do roka. S přibývajícím věkem mají i muži nárok na další hrazenou třeba onkologickou prevenci.
v_Cesku

Alergik nebo astmatik je v Česku každý třetí člověk

0
Vyšší teploty, méně mrazivých dnů a více oxidu uhličitého v ovzduší zvyšují počty alergiků a astmatiků. S alergií či astmatem se v Česku potýká každý třetí člověk, více děti. Ročně na léčbu astmatu a alergií vydají pojišťovny čtyři miliardy korun.
obavy_lekaru

Za neochotou očkovat těhotné proti černému kašli jsou obavy lékařů

0
Strach a obavy některých lékařů z očkování těhotných proti černému kašli mohou souviset i s kauzou z 50. let 20. století kolem thalidomidu. Ten těhotné ženy užívaly na uklidnění a na usínání. Lék ale vážně poškozoval plod.
chronicky_unavový_syndrom

Chronický únavový syndrom Česko nezná, ukázal průzkum o ME/CFS

0
Nadační fond Neúnavní [NFN], který zastupuje pacienty s chronickým únavovým syndromem, provedl průzkum mezi 149 pacienty s touto nemocí. Z výzkumu vyplynulo, že chronický únavový syndrom v Česku neznají lékaři a nezná ho ani stát.
tehotenstvi

Ženám v těhotenství očkování proti černému kašli často rozmluví lékaři

0
Přeočkování proti černému kašli v těhotenství se v ČR doporučuje deset let. Letos se kvůli jeho rychlému šíření apel na ženy „v očekávání“ zvýšil a v očkování mají i přednost. Přesto se těhotné ženy moc neočkují, často i na doporučení lékaře.
zeny

Ženy: Jaké zdravotní prohlídky a vyšetření mají v Česku zdarma

0
Preventivní prohlídky a vyšetření se různí podle věkových skupin a také podle pohlaví. Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR odpovídá na otázku své klientky, na jaká hrazená vyšetření a prohlídky mají v Česku ženy nárok.
nadoru_vajecniku

Ultrazvuk je v léčbě nádoru vaječníků volbou číslo jedna

1
V diagnostice zhoubného nádoru vaječníků, ale i jinde v dutině břišní, sehrává důležitou roli ultrazvuk. Díky němu zkušený sonografista nádor lokalizuje a určí jeho rozsah. A s jeho pomocí odebere i vzorek tkáně pro nastavení účinné léčby.
wegovy

Po Wegovy se rychle zhubne, po jeho vysazení ale i rychle přibere

0
Na Západě oblíbený lék na hubnutí Wegovy mnozí pacienti vysazují nebo oddalují jeho užívání poté, kdy zhubnou. Někteří ho nechtějí brát celý život, jiní na něj nemají peníze. Potíž ale je, že s jeho vysazením zase rychle přiberou na váze.
Ukrajiny

V 1. čtvrtletí do Česka přišlo 32 HIV pozitivních lidí z Ukrajiny

2
V prvním letošním čtvrtletí dorazilo do České republiky 32 HIV pozitivních lidí z Ukrajiny s postavením uprchlíka. Celkově Česká republika vykazuje mírné nárůsty počtu zachycených nových infekcí HIV.
spolu_proti_melanomu

Spolu proti melanomu letos odstartuje 13. května v Opavě

0
I letos si mohou lidé nechat zkontrolovat podezřelé útvary na kůži bez objednání a zdarma ve stanu České průmyslové zdravotní pojišťovny. Akce Spolu proti melanomu začne 13. května v Opavě. Odtud se vydá do 14 měst republiky.
opicich_nestovic

Virus opičích neštovic mutuje a snáze se šíří. Kongo hlásí 300 obětí

0
Na východě Konga v okolí města Kamituga se šíří zmutovaný virus opičích neštovic. A mezi lidmi se šíří rychle, upozorňují místní instituce. Letos na něj zemřelo asi 300 lidí. V zemi platí kvůli opičím neštovicím zdravotní stav nouze.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »