zlinsky_kraj

Zlínský kraj se chlubí zdravotnictvím. Čunek ale mluví o chaosu

0
Vedení Zlínského kraje se chlubí dobrým hospodařením krajských nemocnic a investicemi do jejich rozvoje i personálu. Bývalý hejtman kraje Jiří Čunek ale hovoří o naprostém investičním chaosu.
Fiala

Premiér Petr Fiala je poučený investor. Investuje do domů pro seniory

0
Seznam Zprávy se v nedávném článku “Premiér Fiala nakoupil dluhopisy za dva miliony. Měl na to poradce” podívaly na majetková přiznání politiků. A přinesly zajímavá zjištění. Některá se týkají i premiéra Petra Fialy.
lekaru

Jednání o platech lékařů skončilo, šéf lékařů hrozí protesty

0
Na růstu platů a mezd lékařů se ve čtvrtek [17.7.] Ministerstvo zdravotnictví [MZ ČR] s Českou lékařskou komorou [ČLK] nedohodly. Další jednání plánují na konec srpna. Resort říká, že na nároky lékařů nejsou peníze, ti hovoří o vyšším pojistném.
platu_a_mezd

Další růst platů a mezd lékařů už nemají pojišťovny z čeho krýt

1
Další navyšování platů a mezd lékařů už nemají zdravotní pojišťovny z čeho krýt. Česká lékařská komora [ČLK] s odbory přesto žádají nepodkročitelný příjem bez 8 hodin přesčasů týdně, to značí roční nárůst výdajů pojišťoven o 40 až 53 mld. Kč.
Ukrajine

Se zdravotní pomocí Ukrajině chce Česko pokračovat i po válce

4
S pomocí Česka Ukrajině v její poválečné rekonstrukci se počítá i ve zdravotnictví. Půjde například o výstavbu zdravotnických zařízení a zajištění vybavení pro ně, včetně přístrojů. A podpořit chce Česko Ukrajinu i v rozvoji digitalizace.
ukrajinskym

Ministr Válek dnes projedná léčbu Ukrajinců v českých nemocnicích

25
Se svým ukrajinským protějškem Viktorem Ljaškem chce ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09] na dnešním [16.7.] setkání jednat o léčbě pacientů z Ukrajiny v českých zařízeních. Dále i o sdílení zdravotních dat mezi oběma státy.
odchodu

Fenomén Vobořil: I po odchodu z protidrogové politiky v ní zůstane

0
Pozice národního protidrogového koordinátora zůstane po odchodu Jindřicha Vobořila [ODS] neobsazena. Uvedl to [10.7.] po jednání vlády premiér Petr Fiala [ODS]. Agendu povede vládní odbor protidrogové politiky a radit mu bude Vobořil.
lekaru

Šéf lékařů Kubek chce víc než jen Hegerovo memorandum

0
Garantované platy lékařů v nemocnicích podle výše jejich vzdělání a praxe by neměly podle nového požadavku České lékařské komory [ČLK] zahrnovat osm hodin přesčasů týdně. Ministerstvo zdravotnictví změnu odmítá, pojišťovny by vyšla na desítky miliard korun.
britske

Wes Streeting: Britské zdravotnictví a sociální služby rozbili konzervativci

0
Zhoršující se dostupnost zdravotní péče nebo vysoká spoluúčast na zdravotní péči se v nedávných volbách v Británii staly jedním z hlavních volebních témat. V nich vyhrály labouristé.
labouriste

Labouristé slibují postavit britské zdravotnictví zase na nohy

0
Labouristé se zavázali postavit britské veřejné zdravotnictví opět na nohy. O dva miliony každý rok chtějí navýšit počty výkonů a finančně motivovat zdravotníky, aby pracovali více i mimo pracovní dobu. Nápravu ale slibovali i konzervatisti.
voboril

Protidrogový koordinátor Vobořil odchází, smutní hlavně Piráti

0
Na odstoupení Jindřicha Vobořila [ODS] z postu národního protidrogového koordinátora se včera [9.7.] dohodli předsedové vládních stran. Vobořil z funkce odstoupí k 31.8. Uvedl, že v poslední době čelil výhrůžkám a nátlaku od industrií.
Biden

Biden odmítá uznat důsledky svého stárnutí, tvrdí už i jeho sponzoři

0
Americký prezident Joe Biden [81] měl v uplynulých dnech krátkou konzultaci se svým hlavním lékařem. Jaké byly její výsledky Bílý dům ale nesdělil. O schůzce informovala, i když rovněž bez dalších podrobností, také agentura Reuters.
zakaz_prodeje

Když bude třeba, Jurečka rozšíří zákaz prodeje na všechny svátky

9
Pokud dojde na jednání o zrušení zákazu prodeje o některých svátcích, lidovci načtou pozměňovací návrh, který zákaz vztáhne na všechny svátky bez výjimky. Uvedl to dnes [3.7.] po jednání vlády šéf lidovců Marian Jurečka.
Stanjura

Zrušení vratky DPH u auta pro postižené vyrovná jiná podpora, tvrdí Stanjura

1
Poslanci v prvním čtení projednali novelu zákona o DPH, která ruší vratku DPH u nově zakoupeného auta pro zdravotně postižené. Ministr financí Zbyněk Stanjura odmítl, že by úlevu rušil kvůli úspoře veřejných peněz.

Válek: Navýšení platů lékařů podle dohody vyjde na miliardy

1
Navýšení odměňování zdravotníků podle dohody s odbory a Českou lékařskou komorou vyjde zdravotní pojištění podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka [TOP 09] na desítky miliard korun. Některé návrhy vycházejí i na 50 mld. Kč ročně.
ministerstvo

Ministerstvo zdravotnictví se Rx výdeje léků nebojí. A to už 12 let

0
Zavedení online výdeje léků na předpis se Ministerstvo zdravotnictví ČR [MZ ČR] nebojí, tvrdí náměstek ministra Jakub Dvořáček. Důležité je podle něj ale zajistit, aby neohrozil dostupnost lékáren v regionech. Ne všichni s online Rx ale souhlasí.
Dvoracek

Náměstek Dvořáček označil zajišťování léků v Německu za hloupé

2
Na výpadky generických léků reagovaly silnější unijní země tak, že výrobcům nařídily držet jejich větší objemy na území své země. Mezi tyto země patří Německo, Francie i Rakousko. Jejich postupy ostře kritizuje Jakub Dvořáček.
Pekarova_Adamova

Pekarová vyzvala veřejnost k pohybu. A přidal se i ministr Válek

4
„My tady hodně sedíme a málo toho napohybujeme,“ uvedla na tiskové konferenci k podpoře pohybu, hlavně běhání, předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Ale také dodala, že má za sebou dvacet půlmaratonů a jeden maraton.
Ondrej_Dostal

Korupce ve zdravotnictví je mor, říká europoslanec Ondřej Dostál

0
Ve volbách do Evropského parlamentu uspěl odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál. Kandidoval v uskupení Stačilo!, které vedla KSČM. Dostál, jak říká, je nestraník, ale i dodává, že ne vše bylo ve zdravotnictví za komunistů špatně.
alkoholu

Kdo nepije, není Čech. Konference o alkoholu změnu asi nepřinese

0
Česko potřebuje zpřísnění legislativy týkající se dostupnosti alkoholu, omezení reklamy na alkoholické nápoje a zavedení programů na podporu rodin a edukaci rodičů o rizicích spojených s užíváním alkoholu.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »