na_dite

Jurečka chce vyšší slevu na dítě. Výchova dle něj stojí 4 miliony

0
Přimět mladé generace k tomu, aby měly dítě, ideálně děti chtějí lidovci vyšší slevou na dítě až o 14 400 Kč ročně. Dále ve vládní koalici navrhnou vyšší sociální pojištění pro bezdětné starší 35 let. Proti už se ozývají hlasy z vládní koalice.
nekuraky

Italská města chrání nekuřáky. Škoda, že to se o Česku říct nedá

0
V italském Turínu platí zákaz kouření tabákových produktů na veřejnosti, pokud je v pěti metrech další osoba. Opatření chrání nekuřáky a posiluje zdravotní prevenci. Podobnou cestu razí další italská města. V Česku taková opatření chybí.
Zaoralek

Studenti FF UK stále čekají odpovědi na své otázky, tvrdí Zaorálek

0
„Naléhavost roste a roste počet obětí,“ říká k ochraně měkkých cílů, jako jsou nemocnice, školy a jiná veřejná místa Lubomír Zaorálek. A dodává, že stejně jako dáváme peníze na ochranu vnější bezpečnosti, měla by ČR investovat i do vnitřní ochrany.
socialnich_sluzeb

Praze chybí celé kusy sítě sociálních služeb, tvrdí zástupci Prahy sobě

0
„Pražský magistrát paradoxně říká, že není oblast služeb, která by nepotřebovala rozvoj a současně, že rozvoj utlumí. Prý dokud stát nepošle víc peněz,“ říká v rozhovoru pro Zdravé Zprávy zastupitelka hl. m. Prahy Kamila Matějková.
v_Praze

Sociální služby v Praze stojí miliardy. Peníze ale i tak nestačí

0
Bez úpravy systému státního financování se pražský systém sociálních služeb stane neudržitelným. Včera [21.3.] to na jednání pražských zastupitelů řekla náměstkyně primátora Alexandra Udženija.
penicilin

Penicilin se nemá v Česku vyrábět, ale balit, upřesnil ministr Válek

2
Plánovaná továrna na penicilin v Česku, kterou v médiích často zmiňuje ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09], nemá být výrobnou, ale pouze jedním z článků výroby. Konkrétně se má v Česku penicilin pouze balit do blistrů.
automaty_na_leky

Automaty na léky i úlevu pro distributory léčiv poslanci odmítli

0
Automaty na léky a chráněný distribuční kanál [CHDK], který zavádí povinnost výrobců dodat léky distributorům, sněmovní Výbor pro zdravotnictví nepodpořil. Ani jeden z pozměňovacích návrhů novely o léčivech Sněmovna zřejmě nepřijme.
opozicni

Opoziční návrhy k příspěvku na péči koaliční poslanci opět odmítli

0
Opoziční pozměňovací návrhy k růstu příspěvku na péči koaliční poslanci odmítají. Sněmovna navýšení některých stupňů příspěvku přijme zřejmě tak, jak ho navrhli koaliční poslanci v čele s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou.
uvolneni_HHC

Uvolnění HHC hrozí průtahy, novela je v rozporu s právem EU

0
Uvolnění HHC, ale i dalších psychomodulačních látek se může opozdit. Novela zákona o návykových látkách, jež reguluje prodej a užívání stimulačních látek, se ukazuje v rozporu s unijním právem. Notifikace Evropskou komisí je nejistá.
prispevek_na_peci

Jakékoli další změny u příspěvku na péči koaliční poslanci odmítli

0
Změny v návrhu na růst příspěvku na péči od letošního července vládní poslanci odmítají. Podle opozice i zástupců zdravotně postižených změny vyvolají vlnu žádostí o přesun do vyššího stupně, rozdíl mezi 2. a 3. stupněm je jeden úkon.
Belohlavkova

Poslankyně Bělohlávková představila výzvu lékařů pro tradiční manželství

0
Asi 380 lékařů, zdravotníků a psychologů vyzvalo k zachování manželství jako svazku muže a ženy. Podle nich pouze matka a otec vytváří ideální prostředí pro výchovu dítěte. Poslanci schválili [28.2.] novelu o svazcích stejnopohlavních párů.
zakazu_HHC

Lidovci: U zákazu HHC je klíčové správněprávní hledisko

0
Při dočasném zákazu prodeje a držení kanabinoidu HHC a dalších dvou podobných látek stojí v popředí správněprávní hledisko. Tedy to, aby prodejci neměli na pultech výrobky s HHC, tvrdí lidovci. Trestněprávní rovina je až na druhém místě. 
menstruacni_pomucky

Nižší DPH na menstruační vložky koalice odmítla. Teď je rozdává dívkám

2
Zařadit menstruační pomůcky do 12% snížené sazby daně z přidané hodnoty vláda Petra Fialy [ODS] ve svém konsolidačním balíčku odmítla. Nyní ale koaliční politici mluví o menstruační chudobě a rozdávají vložky školou povinným dívkám.
odbory

Ministři obcházejí běžné legislativní procesy, upozorňují odbory

0
Na obcházení standardních legislativních procesů při úpravách zákonů ze strany současné vlády, aktuálně ministerstev zdravotnictví a práce a sociálních věcí, upozorňují už i odbory. Vládě tyto kroky dlouhodobě vytýká i opozice.
valek

Válek: Prodej HHC se v Česku obnoví nejpozději od roku 2025

1
K chystané novele zákona o návykových látkách připraví Ministerstvo zdravotnictví ČR do poloviny března komplexní pozměňovací návrh. Novela má regulovat prodej HHC a dalších psychomodulačních látek v Česku.
HHC

Cukrlátka s HHC nakupuje už i Alena Schillerová z hnutí ANO

4
Opoziční poslankyně hnutí ANO Alena Schillerová vyrazila na nákupy potravin se stimulační látkou HHC. Sušenky a sladkosti s kanabinoidem koupila za 10 minut. Ministr zdravotnictví už informoval, že se droga načas zařadí mezi zakázané látky.
HHC

Umravněte koordinátora Vobořila, vyzvali poslanci ministra Válka

0
Slova národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila o tom, že se ohledně zákonné regulace HHC produktů, které vážně ohrožují zdraví dětí, čeká na to, až přestane Sněmovna obstruovat, dotkla opozičních poslanců.
NHS

V Anglii šli mladí lékaři v NHS do skutečné stávky

0
V Anglii dnes [3.1.] začala šestidenní stávka lékařů před atestací nespokojených s platovými podmínkami. Půjde o nejdelší protest v historii britského zdravotnického systému NHS. Informuje o tom agentura Reuters i NHS.
valek

Nejen pomoc Ukrajincům, ministr Válek bilancoval dva roky v úřadu

1
Vedení Ministerstva zdravotnictví ČR shrnulo výsledky svého dvouletého působení v úřadu. Za největší úspěchy považuje pomoc ukrajinským uprchlíkům, zvládání infekce covid-19 a řešení výpadků léků. A nejen to...
valek

Ministr Válek v ČT: Žádné problémy nejsou a všechno bude

2
Už ve druhé polovině roku 2024 vyčerpají lékaři maximální zákonný počet 416 přesčasových hodin. Včera [17.12.] to v pořadu České televize [ČT] řekla mluvčí Sekce mladých lékařů České lékařské komory Monika Hilšerová.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »