Čtvrtek, 23. března 2023
Crkvenjas

Crkvenjaš jako šéfka výboru. A MZ ČR dál hledá šéfa sekce

0
Novou předsedkyní sněmovního zdravotnického výboru by se měla stát jeho současná místopředsedkyně Zdenka Němečková Crkvenjaš. A Ministerstvo zdravotnictví ČR dál hledá šéfa sekce pro zdravotní péči.
Pavel

Pavel a Čaputová řešili práva LGBT+ komunit

0
Homosexuální páry mají mít podle prezidenta Petra Pavla stejná práva a možnosti jako ostatní lidé, adopcí dětí nevyjímaje. Uvedl to při setkání se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Ta zmínila, že Slovensku chybí zákon o registrovaném partnerství.
monopolu

Zákonodárci se neshodnou na podobě zrušení monopolu PVZP

0
Osud senátního návrhu na zrušení monopolu společnosti Pojišťovna VZP [PVZP] na zdravotní pojištění cizinců s vízem pro dlouhodobý pobyt v ČR je nejistý. Proti návrhu vystoupili vládní senátoři i poslanci, kteří návrh dříve podporovali.
ministr_Valek

Ministr Válek ocenil domov pro seniory za 70 000 měsíčně

122
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek se pochlubil fotkami z návštěvy pražského domova pro seniory. Řekl, že „i člověk na prahu stovky může být plný chuti do života“. Pobyt v jím oceněném domově vychází až na 70 tisíc Kč měsíčně.
medicare

Biden navrhuje zvýšení daní kvůli programu Medicare

0
Americký prezident Joe Biden chce zvýšit daně bohatým a posílit mechanismus vyjednávání s výrobci léčiv ve snaze zajistit na následující dekády financování pro systém veřejného zdravotního pojištění Medicare.
Petr_Pavel

Petr Pavel je zdravý a vitální muž, ukázala vyšetření

1
Nastupující prezident Petr Pavel zveřejnil zprávu o svém zdravotním stavu. Po preventivních vyšetření ji vypracoval prof. Miroslav Zavoral z Ústřední vojenské nemocnice. Podle zprávy je Pavel způsobilý k výkonu prezidentské funkce.
dusevni_poruchy

I politici mají duševní poruchy. Jen ti odvážnější je ale léčí

0
I politici trpí duševními nemocemi. Kvůli svému obrazu na veřejnosti a snaze udržet se ve veřejných funkcí je však často zastírají. Najdou se ale i výjimky. Příkladem je demokratický senátor Pensylvánie John Karl Fetterman. Chlap jako hora...
regulacni_poplatky

Ministr Válek chce zavést regulační poplatky za urgentní příjem

6
Lidé podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka zneužívají urgentní příjmy nemocnic. Proto chce zavést regulační poplatky. Konkrétní návrhy ministr očekává od Národní ekonomické rady vlády. U praktika by podle něj lidé poplatky neplatili.
znovuzavedeni_karencni_doby

Mezi politiky sílí diskuze o znovuzavedení karenční doby

2
Údaje o čerpání nemocenských dávek a dalších sociálních podpor mapuje ÚZIS. Analýza má ukázat, zda lidé zneužívají dávky, či nikoli. A přinést data do diskuze o znovuzavedení karenční doby.

I když se hovoří o legalizaci trhu s konopím, o legalizaci nejde

0
„Jednáním o podobě regulovaného trhu s konopím neprospívá překotnost a absence strukturovaných mezioborových diskusí,“ říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz ředitel Národní protidrogové centrály SKPV PČR brigádní generál Jakub Frydrych.
Platenik

Václav Pláteník z KDU-ČSL je třetí náměstek ministra Válka

0
V pořadí třetím politickým náměstkem ministra zdravotnictví Vlastimila Válka se stal Václav Pláteník. Pláteník je tajemník odborné komise KDU-ČSL pro zdravotnictví, podílel se na kapitole zdravotnictví v programu vlády Petra Fialy [ODS].
istanbulske

Čeští europoslanci se přou o ratifikaci Istanbulské smlouvy

0
Europoslanci minulý týden vyzvali Radu EU k plnému přijetí Úmluvy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácímu násilí, takzvané Istanbulské smlouvy. Úmluvu neratifikovalo šest zemí, včetně České republiky.
Svoboda

Zdravotní výbor změní vedení. Svoboda se vzdá funkce předsedy

0
Kandidát na primátora hlavního města Prahy koalice Spolu Bohuslav Svoboda uvedl, že se v případě zvolení primátorem vzdá funkcí v Poslanecké sněmovně PČR. Tedy i svého předsednictví Výboru pro zdravotnictví. Poslanecký mandát si ponechá.
nemoc

O akčním plánu pro Alzheimerovu nemoc není nic slyšet

0
Alzheimerova nemoc je významný zdravotní a socioekonomický problém. Souvisí s prodlužováním věku lidí. Česko v roce 2021 sice schválilo akční plán pro zlepšení péče o pacienty s demencemi. Od té doby se toho ale moc nezměnilo.
sekce_zdravotni_pece

MZ ČR hledá vrchního ředitele sekce zdravotní péče

1
Ministerstvo zdravotnictví vypsalo výběrové řízení na vrchního ředitele sekce zdravotní péče. Dříve šlo o funkci náměstka pro zdravotní péči. Od letoška vedou odborné sekce na úřadu vrchní ředitelé. Političtí náměstci zůstávají.
leku

Řešení výpadků léků jde ministerstvu jako psovi pastva

0
Včera [4.1.] došlo na první jednání nové pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví, která má za úkol vyřešit výpadky léků. Z jednání ale nevzešlo nic, co by řešilo situaci lidí, kteří se nemohou dostat k potřebným lékům.
vakciny

Korupce v EU. Otázky vyvolávají i vakcíny proti covidu

1
Řecká europoslankyně Eva Kailiová již několik dní není místopředsedkyní Evropského parlamentu [EP]. O funkci přišla poté, co ji obvinili z přijímání úplatků od zástupců Kataru. Jsou tu ale i jiné kauzy činitelů EU a týkají se i zdravotnictví.  
zdravotnich

V Británii se do stávky zapojilo 100 tisíc zdravotních sester

0
Na nezvýšení platů o požadovaných 19 procent zareagovaly zdravotní sestry v Británii stávkou. Zapojilo se do ní kolem 100 tisíc pracovnic ze 76 nemocnic a zdravotních středisek. Zrušit se muselo až 70 tisíc návštěv u lékaře a plánovaných zákroků.
eur

Zdravotníci ve slovenských nemocnicích dostanou 5 000 eur

0
Za tříletý závazek práce v nemocnici na Slovensku nabízí nelékařským zdravotníkům tamní vláda až pět tisíc eur [cca 121 900 Kč]. Podobné opatření zavádí do sociálních služeb. Kabinet na příspěvky vyčlenil 260 milionů eur [cca 6,36 mld. Kč].
milan_kubek

To, co se stalo ve stomatologii, je šílená ostuda, říká Milan Kubek

103
Prezident České lékařské komory Milan Kubek si servítky nebere. To, že lidé u nás už i losují o volné místo u zubaře, je podle jeho slov šílená ostuda. A ministra Válka a jeho úředníky charakterizuje jako „bezprecedentně arogantní.“
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »