Úterý, 04. října 2022
doplnek_stravy

Doplněk stravy pomáhá zhojovat otevřené rány i covid

7
V Nemocnici Sokolov doporučují k podpoře hojení proleženin, diabetických noh, bércových vředů i popálenin doplněk stravy, který uvolňuje do těla signální molekulu oxidu dusnatého. Doplněk stravy se osvědčil i u pacientů s covidem.
leku

Vývoj léku na Alzheimera jde rychle kupředu

0
Současná léčba Alzheimerovy nemoci při včasném nasazení tlumí příznaky onemocnění. Cílem vědců je však vyvinout bezpečnou léčbu, která řeší příčinu Alzheimerovy choroby. A zřejmě se pacienti takového léku i brzy dočkají.
proti_covidu

Před covidem chrání i předem podané protilátky

0
Pacienty s vážným chronickým onemocněním chrání před covidem preventivně podávané kombinace monoklonálních protilátek, které účinkují i na omikron. Jde o pacienty s potlačenou nebo slabou imunitou, v Česku je jich přibližně 10 tisíc.
leku

Většina užívaných léků může být lepších, ale není

0
80 % ze všech dodávaných léků na tuzemský trh jsou generická léčiva. Přesto si z celkových nákladů na léky vezmou jen 20 %. Související potíž je, že výrobcům generik se jen málokdy vyplatí zlepšit ta generika, která už na trhu jsou.
Cook

Emer Cooke: Očkování proti covidu i chřipce je možnost

0
„Na evropské úrovni se o tom nerozhoduje, ale sdělení EK toto nabízí jako možnost,“ odpověděla pro ZdraveZpravy.cz ředitelka EMA Emer Cooke na otázku, co si myslí o očkování proti covidu a chřipce v lékárnách.
v_Praze

Odborníci z farmacie sdíleli novinky z výzkumu

0
Začátkem září se v Praze uskutečnil čtvrtý ročník Orbis školy. Letošní program se zaměřil na nové biorelevantní analytické postupy v hodnocení lékových forem.
registraci

Proticovidové mRNA vakcíny získaly v EU plnou registraci

0
Proticovidové vakcíny Pfizer/BioNTech a Moderny získaly u Evropské agentury pro léčivé přípravky doporučení ke standardní registraci. Týká se stávajících i nově upravených vakcín proti covidu.
spin-off

Spin-off z Brna získal peníze na vývoj inhibitorů

0
Spin-off MUNI v Brně CasInvent Pharma získal od fondů KHAN Technology Transfer Fund I a i&i Biotech Fund 1,3 milionu eur na vývoj inhibitorů pro léčbu leukemií a solidních nádorů.
Martin_Slegl

Martin Šlégl z Iqvie je nový ředitel Stada Pharma CZ

0
Česká pobočka německého výrobce léků Stada Pharma CZ má nového generálního ředitele. Stal se jím Martin Šlégl, který dosud působil ve společnosti Iqvia. Šlégl na pozici ředitele střídá Tomáše Mihála.
Asii

Léky EU vyrábí hlavně v Asii. Což nahrává výpadkům

0
Léky na snížení horečky pro děti, vakcíny proti planým neštovicím a některé léky pro onkopacienty. Nejde o zvlášť drahé ani inovativní léky, přesto na tuzemském trhu někdy chybějí a chybět budou stále častěji. Vyrábí se totiž daleko v Asii.
do_nosu

Čína a Indie brání covidu vstřikem do nosu a vdechnutím

0
V Indii úřady schválily vakcínu proti covidu, která se podává vstřikem do nosu, v Číně pak vdechnutím ústy. Obě země věří, že tyto vakcíny zvýší počet lidí očkovaných proti covidu.
Nurofen

Výrobce stahuje dětský sirup Nurofen dané šarže

0
Dětský sirup Nurofen Jahoda šarže 013463 s dobou použitelnosti do 5/23 stahuje výrobce z prodeje. V jednom balení přípravku našel cizorodý materiál. Sirup vrací pacienti do lékárny či prodejny, kde jej zakoupili.
Kaftrio

Pojišťovny dětem s CF nově uhradí Kaftrio

0
Pacienti s cystickou fibrózou se dočkali dalšího rozšíření standardně hrazené léčby. Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR nově proplatí inovativní lék Kaftrio dětem od šesti let.
embolii

MZ ČR omezilo distribuci léku na plicní embolii

0
Dodávky léku Actilyse na plicní embolii ministerstvo zdravotnictví omezilo na jednoho distributora. Hrozila jeho nedostupnost v nemocnicích. Lék je v Česku v porovnání se zahraničním levnější.
let

Vakcíny proti BA.1 omikronu dostanou děti už od 12 let

0
Upravené vakcíny proti omikron variantě koronaviru společností Pfizer/BioNTech a Moderna schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky. Dostat je mohou zájemci starší 12 let nejdříve tři měsíce od základního očkování.
Moderna

Moderna chce podíl ze zisku z vakcíny Comirnaty

0
Americká farmaceutická společnost Moderna chce podíl na zisku za prodej vakcíny proti covidu Comirnaty od společností Pfizer a BioNTech. Obvinila je z okopírování její technologie.
upravene_vakciny

Upravené vakcíny proti covidu EK asi schválí příští týden

0
Modifikované vakcíny proti covidu od Pfizer/BioNTech a Moderny Evropská agentura pro léčivé přípravky [EMA] zhodnotí příští týden. Pak se začnou zavážet do unijních zemí. Británie upravené vakcíny od Moderny povolila v polovině srpna.
svalovou_atrofii

Pacienti se svalovou atrofií se o svůj lék bát už nemusí

0
Dětští i dospělí pacienti se spinální svalovou atrofií se dočkali standardní úhrady účinného léku Spinraza z veřejného zdravotního pojištění. O úhradě léku rozhodlo na doporučení poradního orgánu ministerstvo zdravotnictví.
zeleny_caj

EU zreguluje zelený čaj. Ale ne úplně šťastně

0
Evropská unie chce zakázat prodávat zelený čaj, který obsahují větší množství než 800 mg katechinů. Jiný problém je, že po výrobcích požaduje uvádět důrazná varování před katechiny na všech potravinách s jejich obsahem.
Zentiva

Do Zentivy minulý týden zavítali zástupci MPO

0
Důležitost tuzemského farmaceutického průmyslu si dobře uvědomují i zástupci české vlády. Podporu farmacii tak v minulém týdnu vyjádřili svou návštěvou Zentivy náměstci z MPO.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »