invalidity

ČSSZ: Posuzování invalidity neprobíhá na diagnózu

0
Stejná diagnóza a dva různé stupně invalidity. I s tím se lidé s invalidní penzí setkávají. Podle ústředního ředitele České správy sociálního zabezpečení [ČSSZ] Františka Boháčka nejde o chybu v posudku.
hypospadii

Hypospadii, poruchu genitálu u chlapců, lékaři úspěšně léčí

0
Hypospadii, vývojovou poruchu penisu, u nás lékaři odhalí u zhruba 200-250 chlapců ročně. Jde o různě závažnou formu poruchy chlapeckého genitálu, kterou dnes umí dětští urologové úspěšně odoperovat.
chuze

Infarktu a rakovině zabráni i 11 minut rychlé chůze denně

0
Zhruba 40 % všech úmrtí v ČR připadá na nemoci srdce a cév. A mnohdy jde o předčasná úmrtí, kterým šlo zabránit. Třeba krátkou svižnou chůzí každý den, upozorňují kardiologové. A čím víc chůze, tím nižší riziko srdeční choroby.
zapal_plic

Obávaný suchý zápal plic se v ČR nešíří. Lékaři vědí, jak na něj

0
Suchý zápal plic vyvolaný bakterií mycoplasma pneumoniae , který sužuje hlavně severní Čínu, se Českem nijak nápadně nešíří. A nejde o nové onemocnění. Lékaři vědí, čím ho účinně léčit.
TeleMedPoint

TeleMedPoint změří hodnoty lidem v další obci. Tentokrát v Pražmu

0
Dnes [7.12.] se v obci Pražmo na Frýdecko-Místecku obyvatelům mikroregionu otevře TeleMedPoint. V něm si lidé sami nebo s pomocí asistentky změří životní funkce a hodnoty a sdílet je mohou i s lékaři.
zdravotne

Se zdravotně postiženými se na českém trhu práce vesele kšeftuje

3
„To přeprodávání těch lidí z chráněného prostředí nás strašně irituje,“ uvedla na kulatém stolu Výboru pro sociální politiku PS PČR k tématu zdravotně postižení na trhu práce Zdena Štěpánková, ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání OZP.
OSN

Světový den OSN poprvé udělila vzácné nemoci DMD

0
Organizace spojených národů [OSN] vyhlásila 7. září Světovým dnem povědomí o Duchennově svalové dystrofii [DMD]. Je to poprvé, kdy se OSN rozhodla upozornit tímto způsobem na některou ze vzácných nemocí.
intenzivni

Nemocnice v Roudnici má následnou intenzivní péči za 180 mil. Kč

0
Tři roky od převzetí Nemocnice v Roudnici nad Labem skupinou Penta Hospitals se v ní otevírá nové oddělení následné intenzivní péče. Pacienti vyžadující intenzivní zdravotní péči už nemusí pobývat v Praze či Ústí nad Labem.
chytre_hodinky

Chytré hodinky nespavost nevyřeší, lepší je přístroj sundat

0
Dospělých i dětí s poruchami spánku přibývá a někteří se na spánek, jeho délku a fáze upínají tak, že si pořídí chytré hodinky k jeho měření. Specialisté na poruchy spánku ale varují, že hodinky můžou k výpadkům spánku i přispívat.
Vanoce

Lepší než na sněhu jsou Vánoce u moře, lákají Čechy cestovky

0
Na Vánoce a Nový rok cestovní kanceláře a portály hlásí zájem o dovolené ve Spojených arabských emirátech, Egyptě nebo Ománu. Prodeje pobytů na tyto termíny jsou zatím srovnatelné s loňskem nebo o něco vyšší.
na_Cinu

Na Čínu dopadl imunitní dluh z dob covidu

0
Ambulance dětských lékařů a nemocnic v Číně jsou přeplněné pacienty. Mezi dětmi se šíří vlna respiračních infekcí nejrůznějšího původu. Nový virus čínské zdravotní úřady odmítají. Podle odborníků dopadá na Čínu imunitní dluh z dob covidu.
pandemie

Pandemie covidu si na dětech vybírá daň ještě dnes

1
I velký výskyt nemocí ohrožujících hlavně děti zůstává nechtěným dědictvím narušení zdravotnických systémů v době pandemie covidu-19. Podle odhadů více než 60 milionů dětí neobdrželo ani jednu dávku standardních dětských vakcín.
hrstkova_polevka

Hrstková luštěninová polévka zahřeje i zasytí

1
Na přípravu hrstkové polévky postačí zbylé luštěniny ze špajzu, ideálně hrách, čočka a kroupy. Chutný základ zajistí kořenová zelenina, lžíce sádla a trocha voňavého koření. Hrstková polévka kuchaře Dragana v zimě zasytí i zahřeje.
zeny

Na východě Ukrajiny fárají i ženy, nahrazují muže ve válce

1
Stovky metrů hluboko pod zem sjíždí v uhelných dolech na východě Ukrajiny nově i ženy. Mnozí zaměstnanci dolů totiž odešli do války a v práci chybí. Vedením dolů tak nezbylo nic jiného než fárání povolit ženám.
organu

K odběrům orgánů jezdily koordinátorky osobně a favoritem

0
Odběry orgánů k transplantaci, jejich převozy k pacientům v Česku i do ciziny už třicet let zajišťují transplantační koordinátorky. V 90. letech jezdily k odběrům i osobně. Dnes patří do jejich práce i hovory s pozůstalými o darování orgánů.
rodicak

Rodičák vzroste a úřady práce nahlédnou i do bankovních účtů

2
Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší novým žadatelům o 50 tisíc korun na 350 tisíc Kč. A úřady práce začnou nahlížet do bankovních účtů žadatelů o dávky hmotné nouze. Změny přináší ve Sněmovně schválená novela o státní sociální podpoře.
sebevrazd

Ameriku zaskočil rekordní nárůst sebevražd

1
Ve Spojených státech loni spáchalo sebevraždu bezmála 50 000 lidí. To je nejvíce za posledních 80 let. Ve své nové analýze to uvádí americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí [CDC].
prst

Ostravští chirurgové přišili 6letému chlapci prst u ruky a ten funguje

0
Přes osm hodin replantovali ostravští chirurgové ukazováček pravé ruky teprve šestiletému chlapci. Šlo o sečné a tržné poranění zároveň, což výkon ještě komplikovalo. Dnes už chlapec ale pohybuje prstem i celou pravou rukou.
pacientum

Léky na eRecept pacientům nově vyzvedne i pečovatelka

0
Předepsané léky i zdravotnické prostředky v aplikaci eRecept mohou pacientům nově vyzvedávat i jiní lidé. A nejde jen o příbuzné, ale třeba pečovatelku nebo souseda. Stačí k tomu jen udělit zmocnění.
Zeland

Nový Zéland: Jen dál kuřte, potřebujeme vaše peníze!

0
Nová novozélandská vláda oznámila, že zruší zákaz kouření, aby nepřišla o daňové příjmy z tabáku. Zákaz prodeje tabákových výrobků zavedla předchozí vláda Jacindy Ardernové. Týkal se každého, kdo se narodil po roce 2008. 
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »