rizika

Z rentgenu vyčte AI mnohá zdravotní rizika. Ale příliš se nevyužívá

0
Radiologický snímek zhodnotí aplikace využívající umělou inteligenci za několik minut. A dokáže z něj vyčíst i rizika jiných nemocí, například osteoporózy či infarktu. Otázka ale je, zda to dokáže tuzemské zdravotnictví využít. 
widimsky

Zlomené srdce skutečně existuje, říká kardiolog prof. Petr Widimský

0
„Zlomené srdce existuje. Ale nemá nic společného s tím, co si lidé představují pod pojmem zlomené srdce v důsledku nenaplněné lásky," říká emeritní přednosta Kardiologické kliniky 3. LF UK a FN Královské Vinohrady a vedoucí vinohradského Kardiocentra a děkan 3. LF UK profesor Petr Widimský. 
Plzen

Onkopacientů přibývá, FN Plzeň již rozšířila denní stacionář

0
Z pětadvaceti na sedmatřicet lůžek rozšířila svou kapacitu denního stacionáře Onkologická a radioterapeutická klinika Fakultní nemocnice Plzeň. Onkologických pacientů ve stacionáři přibývá, meziročně o 16 procent.
nemoci_z_povolani

Nákaza covidem v práci se u nemoci z povolání nepromlčuje

0
Nákaza covidem-19 v práci se pro její případné uznání jako nemoci z povolání nepromlčuje. Lidé tak mohou o odškodnění žádat i o několik let později. Podmínkou je potvrzení nákazy ve zdravotnické dokumentaci žadatele.
v_Kanade

Marihuanou v potravinách se v Kanadě předávkují hlavně senioři

0
Po legalizaci marihuany v Kanadě na konci roku 2018 vzrostl počet předávkování u seniorních lidí až trojnásobně. Při spotřebě marihuany hlavně v potravinách lidé špatně odhadují užité množství, navíc ji nevědomě často kombinují s léky.
AI

Riziko je, že někteří lidé prostě vypnou mozek, říká expert na AI

0
„Riziko je, že někteří lidé prostě ´vypnou mozek´ a neposunou se na místa, kde člověk je a bude vždy lepší než AI, umělá inteligence,“ říká v rozhovoru ředitel české technologické společnosti SentiSquare Tomáš Brychcín.
nemoci

Zaprášené plíce z pracovních nemocí mizí, přicházejí ale jiné

0
Mezi nemocemi z povolání ubylo takzvaně zaprášených plic. Méně je i profesních poškození sluchu a kožních nemocí. Naopak přibývá zátěží rukou, duševních nemocí a stále tu jsou malignity z azbestu.
bydleni

Volby v Irsku rozhodne „Bydlení pro všechny“, píše Politico

0
Když byla Keile Sheridan Odenzanová mladá, volby ji nezajímaly. „Nemyslela jsem si, že by mi k něčemu byly,“ říká čtyřiadvacetiletá kosmetička z přímořského irského města Waterford. Dlouho žila na ulici. Nyní už má vlastní bydlení a k volbám určitě půjde. 
cuketou

Za léčbu otravy cuketou dostala zlínská lékařka mezinárodní cenu

0
Loňskou otravu hořkou cuketou popsala na mezinárodním kurzu internistů v polském Krakově mladá lékařka Interního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Babeta Čápková. A za svou kazuistiku si odnesla první místo.
centra_komplexni_pece

MPSV nyní řeší, kam umístí přes 400 dětí z kojeneckých ústavů

0
Kojenecké ústavy se přemění na jiný typ zařízení, často na centra komplexní péče pro děti. Ta by měla rodičům s dětmi se zdravotním hendikepem zajišťovat odlehčovací služby doma i v zařízení. Potíž je, že v ústavech je stále přes 400 dětí.
detske_skupiny

Na dětské skupiny má MPSV sedm miliard korun, ale zájem o ně není

0
O peníze na dětské skupiny není zájem. Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR na ně má v rozpočtu z Národního plánu obnovy sedm miliard korun. Dosud ale přijalo žádosti za 700 milionů korun.
v_Britanii

V Británii se potvrdil dlouho utajovaný skandál s infikovanou krví

0
Kvůli infikované krvi se v Británii mezi lety 1970 a 1991 nakazilo virem HIV nebo žloutenkou přes 30 000 lidí. Každý desátý z nich zemřel. A několik vlád i britský zdravotnický systém NHS se snažily skandál ututlat.
Darien

Dětská migrace do USA nemá konce. Prales Darién zdolávají děti i samy

0
Přes deštný prales Darién, který zasahuje do území Kolumbie a Panamy, už letos prošlo přes 30 tisíc dětí, často bez doprovodu. Za letošní první čtyři měsíce dětská migrace přes Darién meziročně vzrostla o 40 procent.
s_rozstepem

Máte dítě s rozštěpem? Zapojte se do výzkumu RoRis

0
Spojování specializovaných pracovišť kvůli kvalitnější péči o pacienty se stává trendem. Poté, kdy spojily síly moravské nemocnice v neuroonkologickém centru, vznikl i společný projekt RoRis. Ten chce zlepšit péči o děti s rozštěpem.
CzechSex

CzechSex: Problém s erekcí má bezmála 30 procent seniorů

0
V minulých dnech zaplavily česká média informace o sexu Čechů. Po letech půstu, jenž trval od roku 2013, totiž přišli výzkumníci z Národního ústavu duševního zdraví a Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN s novým průzkumem CzechSex. 
vysoky_krevni_tlak

Vysoký krevní tlak má polovina lidí nad 55 let, více muži

0
Více než polovina lidí starších 55 let má vysoký krevní tlak. A o moc lépe na tom nejsou ani mladší ročníky. Hypertenzí trpí asi třetina lidí starších 25 let. Vysoký krevní tlak otevírá dveře dalším nemocem, kornatění tepen, mrtvici a infarktu.
rakoviny

I raná fáze rakoviny na ni umožní rychle zapomenout, tvrdí pojišťovny

0
Čím dříve se na zhoubný nádor přijde, tím rychleji se obvykle pacient i uzdraví. A ranější stadium rakoviny mimo to i zlevňuje pojištění či hypotéku. Například karcinom varlete či děložního hrdla některé pojišťovny neřeší už po třech letech.
Goetz

Dětská psychiatrie v ČR: Rodiče se nebojí o zdraví dětí, ale o jejich životy

1
„Každý pracovní den chodí deset a více žádostí o lůžko u nás,“ říká ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Opařany Michal Goetz v rozhovoru pro Zdravé Zprávy s tím, že naprostá většina z nich ale skončí v pořadníku.
ZUS_Open

Děti ze ZUŠ pomáhají dětem s hendikepem, ukazuje ZUŠ Open

0
I děti ze základních uměleckých škol [ZUŠ] pomáhají jiným dětem. Příkladem je festival ZUŠ Open. V něm děti ze ZUŠ vystoupí v benefičního koncertu spolu s Magdalénou Koženou. Koncert pomůže dětem se zdravotním omezením.
na_Ukrajinu

Na Ukrajinu odveze běžence i zdravotní dopravní služba

3
Na dobrovolné návraty Ukrajinců z Česka do jejich vlasti vyčlenila vláda zatím přes 5,5 milionu korun. O finanční pomoc s návratem na Ukrajinu podle ministra vnitra Víta Rakušana [STAN] často žádají uprchlíci kvůli nemoci nebo rodině.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »