centrovou

Loni v Česku podstoupilo centrovou léčbu bezmála 130 tisíc lidí

0
Necelých 127 tisíc [126 747] pacientů loni v ČR podstoupilo takzvanou centrovou léčbu. Oproti roku 2010 stoupl počet těchto pacientů o 90 tisíc. Roční náklady na jednoho takové pacienta činily v roce 2022 v průměru 260 tisíc korun. 
nekuraky

Italská města chrání nekuřáky. Škoda, že to se o Česku říct nedá

0
V italském Turínu platí zákaz kouření tabákových produktů na veřejnosti, pokud je v pěti metrech další osoba. Opatření chrání nekuřáky a posiluje zdravotní prevenci. Podobnou cestu razí další italská města. V Česku taková opatření chybí.
novelu

Zubaři z ciziny půjdou do praxe i bez aprobace, schválili poslanci

2
Senátní novelu, která otevírá zubařům z třetích zemí vstup do stomatologické praxe v Česku, aniž by složili zákonem požadovanou aprobační zkoušku, přijala v úterý [16.4.] ve zrychleném jednání Sněmovna. Novela má i své kritiky.
dekan_Martin_Vokurka

Kandidátem na děkana 1. LF UK je současný děkan Martin Vokurka

0
Kandidátem na děkana 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy [UK] na další čtyřleté funkční období je stávající děkan Martin Vokurka. V pondělí [15.4.] ho jako kandidáta na post zvolil akademický senát fakulty.
se

Neptáte se, Vy jste pan Novák, ale ptáte se: Jak se jmenujete?

0
„Je to velmi neblahé. A nepřála bych si, aby se něco takového stalo v našich nemocnicích,“ říká v rozhovoru a podcastu Zdravé Zprávy k nedávné záměně pacientek ve FN Bulovka ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková. 
v_Jablonci

Žena se soudí s městskou nemocnicí v Jablonci o deset milionů

0
Server Novinky dnes [15.4.] upozornil na spor pacientky s Nemocnicí Jablonec nad Nisou. Zřizovatelem nemocnice je město Jablonec nad Nisou. Pacientka požaduje za zanedbání péče při porodu deset milionů korun.
rakusan

Úředníci by uvítali změny tabulek, ale Rakušan řeší politické tlaky

0
Vládou schválená novela služebního zákona zajistí lepší ochranu vysokých státních úředníků před tlaky politiků. A ve státní správě udrží experty, říká ministr vnitra Vít Rakušan. Úředníci by ale spíš uvítali změny tabulek.
Stanislav_Mestan

Státním tajemníkem MZ ČR zřejmě zůstane Stanislav Měšťan

0
Státním tajemníkem na Ministerstvu zdravotnictví ČR [MZ ČR] by měl dál zůstat Stanislav Měšťan. Resort předloží příští týden vládě návrh na jeho jmenování na další funkční období. Vyplývá to z programu jednání vlády.
socialne_zdravotni

Nová sociálně zdravotní lůžka zaplatí pacienti, stát i pojišťovny

0
Do nyní oddělené sociální a zdravotní péče se od příštího roku dostane i sociálně zdravotní péče. Tu budou zajišťovat sociální i zdravotnická zařízení, a ne vždy jen ta lůžková. Sociálně zdravotní péče řeší i provoz centrech duševního zdraví.
trestniho_zakoniku

Novela trestního zákoníku zvedá tresty za znásilnění, a nejen to

0
Na přijetí novely trestního zákoníku se dnes [10.4.] v dolní komoře jednomyslně shodli všichni přítomní poslanci. Novela posiluje ochranu dětí před sexuálním násilím, lépe vymezuje trestné činy znásilnění a sexuální útok.
sluzeb

Jurečkova nová síť sociálních služeb zdraží jejich provozy až o 20 %

0
Plánovaný přechod nadregionálních sociálních služeb pod kraje zvýší náklady těmto poskytovatelům až o 20 procent. Navíc za situace, kdy municipality nebudou povinně na jejich provozy alespoň částečně přispívat.
KAPIM

Jednání o devíti výpovědích lékařů v KAPIM stále běží

0
Devět lékařů z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny [KAPIM] v ústecké Masarykově nemocnici je stále ve výpovědní lhůtě. Je to šestina doktorů celého KAPIM. Doktoři nejsou spokojení s přednostou kliniky Markem Nalosem.
s_nizkymi

Stát dává do zdravotního pojištění nejméně. Škodí to těm nejchudším

0
Ke snížení odvodové zátěže domácností s nízkými příjmy pomůže snížení minimálního vyměřovacího základu zdravotního pojištění, tvrdí analytici z PAQ Research. Lidé s nízkými výdělky totiž odvádějí stejně jako ti s vyššími příjmy.
stipendia_pro_lekare

Ze zdravotního pojištění nově zaplatíme i stipendia lékařů

0
Ze zdravotního pojištění se mají nově hradit stipendijní programy pro lékaře v předatestačním vzdělávání. Změnu přináší novela zákona o veřejném zdravotním pojištění Ministerstva zdravotnictví ČR [MZ ČR].
bulovka

Komentář: Ředitel FN Bulovka Jan Kvaček si zaslouží zlíbat nohy

35
S pokorou a úctou píši tento článek. Řeknu to rovnou, jsem dojatá, protože jsme se my, pacienti v Česku, dočkali zázraku. A ten se stal skrze pokornou a upřímnou omluvu poškozené pacientce od ředitele FN Bulovka.
tehotenstvi

Zátěž těhotenství zhoršuje vyšší věk žen i civilizační choroby

5
„Pokud se páry dostanou do situace, kdy se o těhotenství snaží okolo 35 až 40 let, tak ta žena samozřejmě není více zdravá než v 25 letech,“ uvádí jeden z důvodů, proč klesá porodnost, ředitel Ústavu pro péči o matku a dítě Jaroslav Feyereisl.
bulovka

Bulovka dala ženě k podpisu dokument, kterému nerozuměla

7
Po záměně pacientek ve FN Bulovka v minulém týdnu, kdy kvůli chybě personálu u jedné z nich došlo k nechtěnému ukončení těhotenství, se nemocnice více zaměří na ohrožené pacienty, zejména pak ty s jazykovou bariérou.
Zaoralek

Studenti FF UK stále čekají odpovědi na své otázky, tvrdí Zaorálek

0
„Naléhavost roste a roste počet obětí,“ říká k ochraně měkkých cílů, jako jsou nemocnice, školy a jiná veřejná místa Lubomír Zaorálek. A dodává, že stejně jako dáváme peníze na ochranu vnější bezpečnosti, měla by ČR investovat i do vnitřní ochrany.
Ustredni_vojenske_nemocnici

Z Ústřední vojenské nemocnice odchází její ředitel prof. Zavoral

0
Ke konci června odchází z pozice ředitele pražské Ústřední vojenské nemocnice její ředitel Miroslav Zavoral [70]. Učinil tak na vlastní žádost, jako důvod odchodu uvedl svůj věk. Nemocnici Zavoral vede od roku 2010.
nadory

Nádory ledvin jsem se učil operovat třikrát, říká profesor Babjuk

0
Rakovina prostaty spíš postihne lidi aktivní a v dobré fyzické kondici. Naopak lidé s nádory měchýře jsou z opačného spektra společnosti. Byť to neplatí absolutně, praxe to ukazuje. V obsáhlém rozhovoru to říká onkourolog prof. Marek Babjuk.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »