Neděle, 27. listopadu 2022
Na_Ukrajine

Válka na Ukrajině je jednou z mnoha válek na světě

0
„Na světě je dnes zhruba sto válek. Válka na Ukrajině je jedna z nich. Samozřejmě, že je u nás blízko a naši lidé si válce odvykli,“ přibližuje pro ZdraveZpravy.cz svůj náhled na válku na Ukrajině prezident Českého červeného kříže Marek Jukl.
plany

IPVZ představil chystané změny i plány do budoucna

0
Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví uspořádal setkání s vedoucími pedagogických pracovišť. Akce se zúčastnili i zástupci ministerstva zdravotnictví. Diskutovaly se chystané změny a plány do budoucna.
nikotinových

Hejtmanku Peckovou o nikotinových sáčcích proškolily až děti

0
„Od dětí jsem se dozvěděla úplně všechno,“ řekla k účinkům nikotinových sáčků hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková [STAN] na sněmovním Kulatém stolu, kde se diskutovala regulace této v Česku všem volně dostupné drogy.
inovace

i&i Biotech investoval milion eur do inovace pro hemofiliky

0
Tuzemský i&i Biotech Fund investoval přes jeden milion eur do technologie pro testování srážlivosti krve nizozemské společnosti Enzyre. Inovace umožní hemofilikům domácí samotestování a následný online přenos dat k lékaři.
Jitka_Reineltova

Reineltová z Parent Projectu je Osobností neziskového sektoru

0
Osobností neziskového sektoru se letos stala ředitelka pacientské organizace Parent Project Jitka Reineltová. Ocenění získala i fyzioterapeutka Lenka Honzátková a předseda správní rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Vojtěch Sedláček.

Vojtěch či Válek? Prašť jako uhoď, zaznělo na sjezdu ČLK

0
Prezident České lékařské komory [ČLK] Milan Kubek na dnešním [12.11.] sjezdu ČLK v Brně označil jako arogantní přístup ministerstva zdravotnictví. Resort podle něj neodpověděl na připomínky Komory k návrhu úhradové vyhlášky.
Zentiva

Zentiva zve do firmy vysokoškolské studenty  

0
Největší výrobce léčiv v Česku společnost Zentiva zve vysokoškolské studenty do svého sídla. A to v rámci projektu Big Step. Prakticky to znamená, že ti studenti, kteří se online zaregistrují k návštěvě Zentivy, do ní 24.11. budou moci přijít.
LF

Nový kampus LF UK v Plzni vyšel na 2,36 mld. Kč

0
Studenti Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni zahájili nový akademický rok v novém kampusu. Výstavba Univerzitního medicínského centra UniMeC vyšla na 2,36 mld. korun. LF UK na stavbu nečerpala komerční úvěr.
Penta_Hospitals

Penta Hospitals kupuje další domovy pro seniory

0
Skupina Penta Hospitals CZ kupuje další sociální zařízení pro seniory, tentokrát od společnosti Benevita. Stanou se součástí její sítě Alzheimer Home. Ta již provozuje 27 zařízení a chystá se na otevření dalších dvou.
onkologicka_pece

Onkologická péče na Karlovarsku se soustředí do Chebu

0
Onkologická péče v Karlovarském kraji se zřejmě soustředí do nemocnice v Chebu, kde už funguje oddělení zaměřené na léčbu rakoviny. Nikoli v Karlových Varech, jak předpokládaly plány Karlovarské krajské nemocnice [KKN].
psychiatricke

Psychiatrické problémy loni měly hlavně ženy

0
50 tisíc lidí loni skončilo na pracovní neschopnosti kvůli psychiatrické diagnóze. Častěji šlo o ženy než muže. Vyplývá to z ročenky Ústavu zdravotnických informací a statistiky.
v_bojleru

Voda v bojleru pod 45 °C zvyšuje riziko Legionelly

0
Teplota vody v bojleru pod 45 °C je živnou půdou pro pomnožení bakterií Legionelly. Riziko výskytu dalších bakterií a plísní zvyšují i příliš nízké teploty v místnostech a omezené větrání. To vše navíc snižuje pracovní výkony.
zdravotnicke_pomucky

NRZP chce vyšší úhrady a nižší DPH na zdravotnické pomůcky

1
Národní rada osob se zdravotním postižením žádá zvýšení úhradových limitů na zdravotnické pomůcky o 15 %. Rada chce i nižší daň z přidané hodnoty na tyto prostředky.
Jihomoravsky_kraj

Jihomoravský kraj chce transformaci nemocnic, odbory jsou proti

0
Jihomoravský kraj plánuje převést své nemocnice pod akciovou společnost. Dosud fungují jako příspěvkové organizace. Se záměrem kraje nesouhlasí odboráři. Obávají se nižších platů kvůli zrušení tarifů.
karlovarsky_kraj

Karlovarský kraj nabízí specialistům peníze na přístroje

0
Karlovarský kraj nabízí menším městům a obcím v regionu dotace na nákup přístrojů do ambulancí specialistů. Nabídka podpor na pořízení ultrazvuku, rentgenu a jiné techniky je u nich ve srovnání s nemocnicemi omezená.

Oční centra Lexum expandovala na Slovensko

0
Síť očních klinik a ambulancí Lexum koupila oční centrum Sokolík v Trenčíně a oční ambulanci v Novém Mestě nad Váhom. Cenu transakce firma neuvedla.
ocni

Oční lékaře těžko hledají už i soukromé kliniky

0
České zdravotnictví se dlouhodobě potýká s nedostatkem lidí. Lékaři chybí napříč specializacemi. Nově nastává potíž s dostupností očních lékařů.
konopi

Schyluje se k legalizaci konopí? Výnos daně mají být 2 mld. Kč

0
Zlegalizovaný trh s konopím užívaným k rekreačním účelům by v Česku nejenže zmírnil nelegální obchod s touto psychotropní látkou, ale prospěl by i státní kase. Roční výnos daně z konopí může činit až 2 miliardy korun.
s_obrnou

Nadace Gatesových dá na boj s obrnou přes miliardu USD

0
Nadace Billa a Melindy Gatesových dá na boj s obrnou ve světě 1,2 miliardy dolarů [cca 30 mld. Kč]. Gates v minulosti slíbený dar potvrdil na třídenním summitu WHO. Přispěje i Německo.
Sana

Po podání vadných léků v Saná zemřelo deset dětí

0
V jemenské metropoli Saná zemřelo po podání kontaminovaných léků deset dětí s leukémií. Podle místních úřadů citovaných agenturou AFP dostaly děti injekce preparátů, které se do země dostaly nelegální cestou.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »