Pátek, 24. března 2023
cck

Karol Čukan se stal novým ředitelem Úřadu ČČK

0
Novým ředitelem Úřadu Českého červeného kříže [ČČK] se stal Karol Čukan. Do funkce ho jmenoval prezident ČČK Marek Jukl na základě výsledků veřejného výběrového řízení. Dobrovolníkem ČČK je Karol Čukan od roku 2018.
dotaci

MPSV nezvládlo přidělování dotací na genderové audity

0
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil využití dotací na genderové audity a zavedení doporučení do praxe. Úřad zjistil, že dotace přispěly k naplnění účelu nevýznamně. Jen 8 % podpořených projektů plně naplnilo účel.
Crkvenjas

Crkvenjaš jako šéfka výboru. A MZ ČR dál hledá šéfa sekce

0
Novou předsedkyní sněmovního zdravotnického výboru by se měla stát jeho současná místopředsedkyně Zdenka Němečková Crkvenjaš. A Ministerstvo zdravotnictví ČR dál hledá šéfa sekce pro zdravotní péči.
David_Halata

Fakultám chybí výuka venkovského lékařství, říká David Halata

0
„Jsou země, které mají vlastní lékařské fakulty pro praktické lékaře a pro venkovské praktické lékaře,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz David Halata, předseda Pracovní skupiny venkovského lékařství SVL ČLS JEP.
na _skolach

V péči o zuby Češi selhávají. A v péči o zuby Čechů selhává i...

0
Kazivost zubů u dětí na minimum sníží jejich správné čištění. V tom ale české děti pokulhávají. Česká stomatologická komora [ČSK] proto navrhuje naučit děti správné zubní hygieně na školách.
reditele

MZ ČR vypsalo výběrové řízení na nového šéfa SÚKL

0
Ministerstvo zdravotnictví vypsalo výběrové řízení na nového ředitele či ředitelku SÚKL. Důvodem je novela služebního zákona, podle níž se vedoucí pozice soutěží co pět let.
pohybu

Stát selhává v podpoře pohybu dětí a mládeže

0
Dostatek pohybu a organizovaný sport je důležitou součástí pro zdraví dětí s cukrovkou. V průzkumu Sdružení sportovních svazů ČR [SSS ČR] to uvedlo 94 procent rodičů. Také ale uvedli, že stát v podpoře pohybu dětí selhává.

MZ ČR vybere ředitele jihomoravské hygieny

0
Ministerstvo zdravotnictví s ohledem na změny služebního zákona vyhlásilo výběrové řízení na ředitele Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje. O pozici se uchází i stávající ředitel David Křivánek.
zdravotnicke_prostredky

Rada EU posunula lhůty recertifikací zdravotnických prostředků

0
Evropská rada schválila [7.3.] změny evropského nařízení 2017/745 [MDR], které upravuje certifikace zdravotnických prostředků v EU. Hlavní změna spočívá v prodloužení lhůt pro recertifikace zdravotnických prostředků podle MDR.
Česko

Česko odmítá vypovězení smluv na dodávky vakcín proti covidu

9
Bulharsko vzneslo požadavek na Evropskou komisi na vypovězení smluv se společnostní Pfizer a BioNTech o dodávkách vakcín proti covidu. Podle zástupců českého ministerstva zdravotnictví by ale takový krok přinesl jen potíže.
pece_o

Péče o vzácné pacienty naráží v Česku na finanční problémy

0
Zdravotní péče o pacienty se vzácnými nemocemi není pro poskytovatele ekonomicky výhodná. V porovnání s jinými obory vyžaduje více času, personálu, administrativy i spolupráce. Pomoci by mohl koordinátor pro vzácná onemocnění.
puvod_koronaviru

Laboratorní původ koronaviru není konspirace, zní z USA

1
Ve Spojených státech sílí spor o původu koronaviru. Některé federální úřady se kloní k názoru, že virus unikl z laboratoře a vznikl uměle. Naopak jiné takový závěr zpochybňují pro nedostatek důkazů.
The_Parc

Zentiva rozdala letošní The Parc Awards

0
Zentiva letos již popáté ocenila nadějné mladé vědce z Centra aplikovaného farmaceutického výzkumu [The Parc]. Studentské ceny společnost uděluje ve dvou kategoriích.
superbakterie

Superbakterie zabíjí rok od roku více lidí, varuje OSN

0
Odolné superbakterie stále více ohrožují zdraví lidí na celé planetě. Svůj podíl na sílící bakteriální rezistenci nesou průmyslová odvětví, zemědělství a obecně nadměrná spotřeba.
kurzy_cestiny

Zájem Ukrajinců o kurzy češtiny IPVZ je obrovský

1
Kurzy odborné češtiny pro zdravotníky organizované Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví absolvovalo cca 600 uprchlíků z Ukrajiny, většinou lékařky. K aprobačním zkouškám se začnou více hlásit letos či příští rok.
zakon_o_kyberbezpecnosti

Zákon o kyberbezpečnosti se rozšíří i na menší nemocnice

0
Zákon o kyberbezpečnosti se od příštího roku dotkne širšího okruhu zdravotnických zařízení. Bezpečnostní opatření IT systémů budou muset zavést i menší nemocnice, hospice a výrobny léčiv.

I když se hovoří o legalizaci trhu s konopím, o legalizaci nejde

0
„Jednáním o podobě regulovaného trhu s konopím neprospívá překotnost a absence strukturovaných mezioborových diskusí,“ říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz ředitel Národní protidrogové centrály SKPV PČR brigádní generál Jakub Frydrych.
Vladislav_Treska

Zemřel významný chirurg prof. Vladislav Třeška

0
Ve věku 65 let zemřel v pátek 17. února plzeňský chirurg a přednosta chirurgické kliniky FN Plzeň prof. Vladislav Třeška. Zasloužil se o vznik největšího centra jaterní chirurgie v Česku.
o_lecivech

Novela zákona o léčivech může mít opačný efekt

0
„Pokud vytvoříme novou povinnost držet zásoby u většiny přípravků na tuzemském trhu, může to mít opačný efekt, než ministerstvo zamýšlí,“ říká k novele o léčivech výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu David Kolář.
david_kostka

Ředitelem ZP MV ČR zůstává David Kostka

0
Ředitelem Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra zůstává další čtyři roky David Kostka. Rozhodla o tom správní rada pojišťovny. Její členové prodloužili Kostkovi mandát na základě jeho dobrých výsledků.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »