Středa, 04. října 2023
ockovaci

Levé ramínko a pravé ramínko, ministr Válek zahájil očkovací kampaň

0
Sezona respiračních nemocí začala a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09] zahájil očkovací kampaň proti covidu a chřipce. Za ideální považuje podat obě vakcíny v jednom dni, nejprve do levého a pak pravého ramínka.
Pragodent

Dentální veletrh Pragodent se po dvou letech vrací do Letňan

0
Dentální veletrh Pragodent se po dvou letech vrací na letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA. Letošní 29. ročník se uskuteční 12. až 14. října. Česká stomatologická komora souběžně s veletrhem pořádá kongres Pražské dentální dny.
v_Susici

Plzeňský kraj předá Sušici návrh na převzetí místní nemocnice

0
Plzeňský kraj připravuje návrh smlouvy, za jakých podmínek převezme Sušickou nemocnici. Ta nyní patří městu a její provoz je významně ztrátový. O převodu nemocnice v Sušici se obě municipality dohadují déle než rok.
pece_o_diabetiky

V rozsahu péče o diabetiky se odbornosti neshodnou

0
V Česku chybí podle Ministerstva zdravotnictví [MZ ČR] přes 160 diabetologů. Přesto Komise MZ ČR pro odborné standardní diagnostické a léčebné postupy neschválila standardy pro edukaci a léčbu diabetu. V rozsahu péče o diabetiky tak zatím není jasno.
Karabachu

Arménie žádá EU o pomoc s uprchlíky z Náhorního Karabachu

0
Arménie žádá Evropskou unii o pomoc se zvládáním přílivu uprchlíků z Náhorního Karabachu, uvedl to úřad italské premiérky. Počet běženců z enklávy, nad níž minulý týden převzal kontrolu Ázerbájdžán, už překročil 100 tisíc.
nemecti_lekarnici

Němečtí lékárníci vypískali ministra Lauterbacha

0
Němečtí lékárníci „odměnili“ ministra zdravotnictví Karla Lauterbacha pískáním za jeho plánovanou reformu lékárenství. Ministr prosazuje pobočkové lékárny bez farmaceuta a digitálně navázané na hlavní lékárny. Řeší tím výpadky na venkově.
Krebs

Krebs: Léky mají být dostupné všem lékárnám a všem pacientům

0
Letošní situace kolem dostupnosti léků je oproti loňsku diametrálně odlišná, hodnotí stav v rozhovoru pro Zdravé Zprávy prezident České lékárnické komory Aleš Krebs. Ale i dodává, že všechny léky nejsou a ani nebudou ve všech lékárnách.
ambulantni_specialiste

Ambulantní specialisté jsou proti 6% růstu úhrad i signálnímu výkonu

0
S navrhovaným v průměru 6% růstem úhrad výkonů ze zdravotního pojištění pro rok 2024 ambulantní specialisté nesouhlasí. A nelíbí se jim, že praktici mají za kontakt s pacientem víc než oni.
podiatrie

Podiatrie by se brzy mohla stát samostatným oborem na VŠ

0
Odborníci na podiatrii, péči o nohu, a ortopedickou protetiku se na kulatém stolu spolupořádaném Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví [IPVZ] shodli na nutnosti vzniku samostatného vysokoškolského programu podiatrie.
hygiena

Českým restauracím hygiena stále mnoho neříká, dokládá SVS

0
Hygienické kontroly provozů veřejného stravování se loni a letos vracejí do normálu. A jejich výsledky ukazují, že hygiena a předpisy restauračním provozům často nic neříkají. Maso skladují v plísních a doklady o původu masa je nezajímají.
Fiala

Od slov k činům i ve zdravotnictví! Vyzval premiér Petr Fiala

0
Podporu farma průmyslu v Česku považuje premiér Petr Fiala [ODS] za důležitou. Úplná soběstačnost v oblasti léčiv je podle něj ale nereálná. Lékový trh posílí menší závislost na trzích v Asii i změna vedení Státního ústavu pro kontrolu léčiv.
prilepek

Poslanci zkritizovali ministra Válka za přílepek o elektronizaci

0
Za přílepek k zákonu o zdravotnické záchranné službě, který odsouvá pořízení IT systému pro data kmenových zdravotnických registrů, to ministr zdravotnictví Válek od poslanců včera pěkně schytal.
i&i_Bio

Česká spořitelna investovala 122 milionů korun do fondu i&i Bio

0
Česká spořitelna vstoupila jako první tuzemská banka do investičního fondu i&i Biotech Fund [i&i Bio]. i&i Bio investuje do výzkumu a vývoje nových léčiv a zdravotnických prostředků v počáteční fázi jejich vývoje.
prostaty

Rakovina prostaty je u mužů problém. Základ je prevence

0
Podle poslední statistiky z roku 2021 lékaři rakovinu prostaty objevili u 7 700 mužů, asi 1 400 nemoci podlehlo. A u jednoho z deseti vzorků od mužů nad 50 let ukáží hodnoty PSA na podezření na rakovinu. 
vzacne

Masarykova univerzita má centrum pro vývoj léků na vzácné nemoci

0
Na brněnské lékařské fakultě Masarykovy univerzity vzniká centrum CREATIC zaměřené na výzkum a vývoj léků na vzácné nemoci. Jeho vedením se ujme přednostka Farmakologického ústavu MED MUNI Regina Demlová.
podrazilova

Irena Storová v čele SÚKL končí, vystřídá ji K. Podrazilová

0
Současnou ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irenu Storovou ve funkci ještě v září vystřídá Kateřina Podrazilová. V opakovaném výběrovém řízení ji na doporučení komise do funkce vybral ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
ve_skolach

Vyspělé země se odvracejí od tabletů ve školách

2
Méně času tabletům, samostatnému vyhledávání informací na internetu a psaní na klávesnici hodlají věnovat školy ve Švédsku v novém školním roce. Žáci by měli naopak více používat tištěné učebnice, psát rukou a číst si pro sebe.
tabaku

Pod Jindřicha Vobořila nově spadá i kontrola tabáku

0
Gestorem úmluvy Světové zdravotnické organizace o kontrole tabáku v Česku bude nově odbor protidrogové politiky při Úřadu vlády ČR, to místo Ministerstva zdravotnictví ČR. Změnu již odsouhlasila vláda.
centrových_lecich

AIFP odmítá názor SZP ČR o drahých centrových lécích

0
Svaz zdravotních pojišťoven ČR zveřejnil [5.9.] názor svého prezidenta Friedricha o vysokých nákladech na centrové léky. Na Zdravé Zprávy na něj reaguje ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu David Kolář.
prescasy

Mladí lékaři přesčasy nepřemohli, ministři ale chtějí jednat

0
Institut další dohodnuté práce ve zdravotnictví schválila na včerejším [12.9.] jednání Sněmovna. Pro zdravotnictví tak bude platit pětiletá výjimka pro vyšší přesčasy. Přesto chtějí ministři zlepšit pracovní podmínky lékařů v nemocnicích.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »