inteligence

Umělá inteligence vyhodnocuje zdraví hráčů i informuje fanoušky

0
Digitální kartu, která v reálném čase zpracovává údaje o hráči fotbalu a vyhodnocuje je, nově zavedl španělský fotbalový klub Sevilla FC. Umělá inteligence se prosazuje i v dalším z masových sportů, a tím je tenis.
umela_inteligence

Ženský hlas vzbuzuje důvěru i touhu, ukázala umělá inteligence

0
Ať už jde o politickou propagandu, nebo obchodní marketing, vyplatí se „být ženou.“ Umělá inteligence [AI] ukazuje, že lidský mozek zůstává náchylný ke vžitým genderovým stereotypům. A ty se přesunuly i do světa internetu.
umela_inteligence

Umělá inteligence se prosazuje v rozpoznávání zubních kazů  

0
Čeští experti vyvinuli automatizovanou technologii pro odhalování zubních kazů pomocí umělé inteligence. Její výhodou je vyšší přesnost než lidský zrak a rentgenový snímek. Přístroj navíc lépe rozpozná mezizubní kazy v zárodku.
rizika

Z rentgenu vyčte AI mnohá zdravotní rizika. Ale příliš se nevyužívá

0
Radiologický snímek zhodnotí aplikace využívající umělou inteligenci za několik minut. A dokáže z něj vyčíst i rizika jiných nemocí, například osteoporózy či infarktu. Otázka ale je, zda to dokáže tuzemské zdravotnictví využít. 
Meddi

Telemedicínská Meddi zdvojnásobila obrat a vstupuje na nové trhy

0
Česká technologická společnost Meddi Hub, která stojí za vývojem stejnojmenné telemedicínské platformy, loni dosáhla obratu téměř 250 milionů korun. 130 milionů korun připadá na Českou republiku. A nyní chystá expanzi do dalších zemí.
AI

Riziko je, že někteří lidé prostě vypnou mozek, říká expert na AI

0
„Riziko je, že někteří lidé prostě ´vypnou mozek´ a neposunou se na místa, kde člověk je a bude vždy lepší než AI, umělá inteligence,“ říká v rozhovoru ředitel české technologické společnosti SentiSquare Tomáš Brychcín.
fond

Vznikl nový fond, který podporuje i biotechnologické startupy

0
První investiční fond rizikového kapitálu financovaný z Národního plánu obnovy [NPO] bude spravovat investiční společnost Tensor Ventures. Tu vybral Evropský investiční fond [EIF]. Tensor Ventures stojí i za zdravotnickým startupem Aireen.
zdravotni_dokumentace

Poslanci schválili novelu elektronizace zdravotní dokumentace

0
Poslanci včera [22.5.] schválili pravidla pro elektronické vedení zdravotní dokumentace. Do vládní novely doplnili i právo pacienta na bezplatné získání první kopie dokumentace či výpisu z ní. Novela řeší i další zdravotnické oblasti.
CT

V Brandýse se pacient na CT dostane i za dva dny, v Praze i...

0
V brandýské nemocnici čekají pacienti na CT vyšetření jednotky dnů. A podobné čekací doby jsou i u jiných oborů. Toho využívají lidé i ze vzdálených regionů, kde se na takové výkony čeká týdny i měsíce. Pacient si dnes totiž může sám vybrat.
zeme

Zdravotnické technologie zhodnotí země EU společně. Platí to i pro ČR

0
Zdravotnické prostředky a technologie budou členské země Evropské unie hodnotit společně. Jejich výrobci se tak zbaví povinnosti předkládat dokumenty k hodnocení v každé zemi zvlášť. Na změnu reaguje i česká legislativa.
screeningove_programy

Odborníci z Brna nově koordinují screeningové programy v ČR

0
„Sídlíme v Brně, ale klidně se na nás obracejte, v Praze teď také býváme,“ uvedli včera [26.3.] na setkání s novináři zástupci Národního screeningového centra. Právě oni mají nyní nově na starosti screeningové programy v Česku.
ockovaci_prukazka

První funkcí EZKarty je očkovací průkazka. A DIA docela otočila

0
Nově spuštěnou aplikaci Ministerstva zdravotnictví ČR [MZ ČR] EZKarta, která na sebe má postupně nabalovat zdravotnické údaje pacientů, si stáhlo přes 850 tisíc uživatelů chytrých telefonů. Její první funkcí je očkovací průkazka.
digitalizaci

EZkarta se dle úřadu pro digitalizaci ministerstvu nepovedla

0
Mobilní aplikace EZkarta spadající pod ministerstvo zdravotnictví je dostupná ke stažení pro Android i iPhony. Podle místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše je přínos aplikace ale diskutabilní.
ereceptu

SÚKL by měl chtít těch SMS v eReceptu zasílat co nejméně

0
Státní ústav pro kontrolu léčiv platí ročně za miliony rozeslaných SMS v eReceptu. Praxi to komplikuje a je to i drahé. „SÚKL by měl chtít SMS zasílat co nejméně,“ říká v rozhovoru pro Zdravé Zprávy předseda spolku Mladí lékárníci Lukáš Malý.
digitalizace

[Ne]digitalizace zdravotnictví hrála roli i při střelbě na FF UK

0
O digitalizace zdravotnictví se v Česku hovoří roky. Nakupují se nové a nové IT systémy za desítky a stovky milionů korun. Elektronizace se ale nadále vyznačuje roztříštěností IT systémů a jejich špatným propojením.
ePoukaz

ePoukaz slaví výročí, ale vzít si na něj více položek stále nejde

0
Letos 2. ledna vydal Státní ústav pro kontrolu léčiv miliontý elektronický poukaz ePoukaz na zdravotnické prostředky. Obdržel ho pacient v Brně. Podle zástupců ústavu je to úspěch, protože ePoukazy zahájily provoz předloni v květnu.
telemedicina

Telemedicína prokázala svůj přínos i o vánočních svátcích

0
Vánoční svátky tradičně provází nápor pacientů na pohotovostech nemocnic. Letos pohotovostem ale výrazně pomohla telemedicína. Potvrzují to statistiky společnosti Meddi hub, která provozuje stejnojmennou telemedicínskou aplikaci.
vrtulniky

Informační systém pro vrtulníky záchranářů přímo uhradí MZ ČR

0
Provoz informačního systému pro vrtulníky letecké záchranné služby vyjde ministerstvo zdravotnictví na zhruba 2,5 milionu korun ročně. Od ledna 2024 ho začne hradit resort. Dosud se provoz vykrýval z dotací a dalších zdrojů.
lekarnici

Doplatky na léky by mohli nově sledovat přímo lékárníci

0
Dosažení ochranného limitu doplatků na léky by od ledna 2025 mohli hlídat lékárníci už při výdeji léku. V systému by se jim úhrady za doplatky zobrazovaly automaticky a zdravotní pojišťovny by tak nemusely řešit jejich čtvrtletní vratky.
TeleMedPoint

TeleMedPoint změří hodnoty lidem v další obci. Tentokrát v Pražmu

0
Dnes [7.12.] se v obci Pražmo na Frýdecko-Místecku obyvatelům mikroregionu otevře TeleMedPoint. V něm si lidé sami nebo s pomocí asistentky změří životní funkce a hodnoty a sdílet je mohou i s lékaři.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »