Pfizer

Pfizer žaluje Polsko kvůli dluhu na vakcínách proti covidu

1
Polsko dluží společnostem BioNTech a Pfizer za vakcíny proti covidu-19. Soud je podle šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové až poslední možnost, jak se dohodnout. Společnost Pfizer už se na soud ale obrátila. 
zavrate

Plné dovozy léků na závratě se obnoví příští rok, chybí i jinde v EU

0
Dodávky léků s účinnou látkou betahistin, kterými se léčí závratě, dosahují 50-60 procent obvyklých závozů. V některých lékárnách tak chybí. Odborná společnost je proto doporučí předepisovat jen pacientům, kteří se bez nich neobejdou.
lekari

Místo k lékaři stačí někdy zajít i jen do lékárny, tvrdí odborníci

0
„Lékaři jsou v tuto chvíli přetíženi a mnoho pacientů za nimi stále přichází s banálními onemocněními, které se dají řešit samoléčbou,“ říká v podcastu Zdravé Zprávy místopředseda sněmovního Výboru pro zdravotnictví Petr Fifka.
demenci

Hrozí výpadky antidepresiv, antipsychotik i léků proti demenci

6
Na Ministerstvu zdravotnictví ČR působí pracovní skupina pro dostupnost léčiv. Ta nyní vyhodnotila hrozbu možných problémů s dodávkami v některých skupinách antidepresiv, léčiv proti demenci a antipsychotik.
psychoaktivnich_leku

Dál roste nadužívání psychoaktivních léků u seniorů a žen

0
Rada vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí schválila Zprávu o nelegálních drogách v České republice 2023 a Zprávu o problematickém užívání psychoaktivních léků v České republice 2023.
o_lecivech

Upravená novela o léčivech míří do Senátu  

0
Poslanci dnes [15.11.] schválili ve třetím čtení novelu zákona o léčivech. Od ní si ministerstvo zdravotnictví slibuje výrazné zlepšení situace v oblasti výpadků léků. Novelu nyní posoudí senátoři.
chripce

Lidé se raději očkují proti chřipce než proti covidu

0
Od září se proti covidu-19 v Česku naočkovalo 300 tisíc lidí, proti chřipce přes 560 tisíc lidí. Slabý zájem o ochranu před covidem v počínající sezoně respiračních nemocí zneklidňuje šéfa vakcinologů Romana Chlíbka.
doplnky_stravy

Kloubní výživy se dobře prodávají, ale často uživatele i klamou

0
O volně prodejné kloubní výživy je mezi doplňky stravy velký zájem a lidé za ně utrácí i tisíce korun měsíčně. Výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce ale ukazují, že polovina z nich neobsahuje to, co jejich výrobci slibují.
na_horecku

Léky jsou, ale i nejsou: Ministerstvo zdravotnictví řeší situaci

0
Volně prodejných léků na horečku a tlumení bolesti je v Česku dostatek. A mělo by tomu tak být po celou sezonu respiračních nemocí. Stejně tak je dost penicilinu v tabletách. V lékárnách ale mohou chybět sirupy s penicilinem pro děti.
smernice

Nová směrnice EU o léčivech dál děsí farmaceutický průmysl

0
Aktuální podoba evropské směrnice o léčivech Evropské komise urychlí trend, v jehož důsledku se pozice evropského farmaceutického průmyslu oproti konkurenci dále zhorší. Vyplývá to z aktuální analýzy EFPIA.
lekovy_trh

Lékový trh v ČR není stabilní. A jen tak nebude, tvrdí ministerstvo

0
„Lékový trh je stále nestabilní a poměrně dlouho asi ještě bude,“ hodnotí situaci v oblasti léků náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček. A do zajištění kritických léků už se zapojila i Evropská komise formou spolupráce mezi unijními zeměmi.
v_Rakousku

Padělaný Ozempic v Rakousku ohrozil ženu na životě

0
Několik pacientů v Rakousku skončilo v nemocnici po užití padělaného léku na léčbu cukrovky Ozempic. Ten lidé ale i užívají, aby ubyli na váze. Bez okamžité pomoci lékaře mohli tito pacienti zemřít, tvrdí rakouští kriminalisté.
ozempic

V Evropě se objevily padělky léku na cukrovku a hubnutí Ozempic

0
V zemích EU a Británii zřejmě kolují padělané léky na cukrovku 2. typu Ozempic. Po něm je letos v unijních zemích velká sháňka, protože se po léku i úspěšně hubne. Padělky Ozempicu zachytily německé a rakouské lékové úřady.
v_Ostrave

Naše nová lékárna v Ostravě je výjimečná, říká šéf Dr. Maxe

1
„Naše nová lékárna v Ostravě je výjimečná jak pro síť Dr. Max, tak pro celé lékárenství,“ říká v podcastu Zdravé Zprávy o nově otevřené lékárně v ostravském retail parku Futurum ředitel lékárenské sítě Dr. Max Jan Žák.
evropske_zeme

Země EU chtějí drahé léky společně nakupovat i vyhodnocovat

0
Evropské země chtějí spolupracovat v oblasti inovativních léků tak, aby se rychleji dostaly k pacientům. Posloužit jim v tom má nástroj Novel Medicines Platform. S jeho pomocí mají sdílet data o účincích léků i jednat o společných nákupech.
AIFP

AIFP: Většina výpadků léků vzniká v procesu výroby a distribuce

2
„Hlavní cíl novely zákona o léčivech je řešení výpadků léků. K tomu novela ale nepřispívá, neboť nepřináší řešení důvodů, proč k nim dochází," říká v textu pro Zdravé Zprávy výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu David Kolář.
kanalu

David Kolář vyvrací mýtus o chráněném distribučním kanálu léků

0
Výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu [AIFP] David Kolář reaguje na informace zástupců lékárníků ve věci chráněného distribučního kanálu léčivých přípravků. Více na Zdravé Zprávy.
pro_Martinka

Na lék pro Martínka už lidé poslali přes 117 mil. Kč

0
Ve veřejné sbírce na genovou léčbu pro dvouletého Martínka se vybralo přes 116 milionů Kč. Peníze nepodléhají dani z příjmů, protože výtěžky ze sbírek jsou od ní osvobozeny. A lék nepodléhá ani DPH, jelikož ho Martínkovi podají lékaři v cizině. 
podrazilova

Irena Storová v čele SÚKL končí, vystřídá ji K. Podrazilová

0
Současnou ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irenu Storovou ve funkci ještě v září vystřídá Kateřina Podrazilová. V opakovaném výběrovém řízení ji na doporučení komise do funkce vybral ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
uhrad_leku

Změny úhrad léků z pojištění překvapují lékárny i pacienty

3
Často až překotné změny v doplatcích na léky pacienty v lékárnách překvapují a není se co divit. Rozdíly ale způsobují revize úhrad léků ze zdravotního pojištění, ke kterým dochází i každý měsíc. Taková praxe neprospívá lékárnám ani pacientům.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »