detska

Dětská paliativa se v ČR dostane sotva k pětině rodin. Prostě není

0
Jen zvyšování příspěvku na péči pečující o nevyléčitelně nemocné děti nezachrání. Tyto rodiny potřebují takovou síť podpor, aby nevydávaly tisíce korun za léky, pleny, odlehčovací služby a rehabilitace. Ony totiž nevydělávají, ony pečují.
osvojeni

Řízení o osvojení a pěstounství se má zkrátit na 6-9 měsíců

0
Řízení o osvojení dítěte či o jeho umístění do pěstounské rodiny se má po nabytí novely o sociálně právní ochraně dětí zkrátit na šest až devět měsíců. To si od dnes [31.5.] ve Sněmovně schválené novely slibuje ministr práce Marian Jurečka.
Alzheimer_Home

Alzheimer Home Chelčice získal od ČAS Certifikát Vážka®

0
Domov Alzheimer Home Chelčice úspěšně prošel certifikací České alzheimerovské společnosti. Ta mu potvrdila vysoký standard kvality poskytovaných služeb i jejich bezpečnost. Domov tak na dva roky získal Certifikát Vážka®.
bydleni

Volby v Irsku rozhodne „Bydlení pro všechny“, píše Politico

0
Když byla Keile Sheridan Odenzanová mladá, volby ji nezajímaly. „Nemyslela jsem si, že by mi k něčemu byly,“ říká čtyřiadvacetiletá kosmetička z přímořského irského města Waterford. Dlouho žila na ulici. Nyní už má vlastní bydlení a k volbám určitě půjde. 
penez

Část peněz vyvedených z ESF+ by se do něj mohla vrátit, tvrdí Jurečka

0
Část peněz vyvedených z Evropského sociálního fondu [ESF+] za minulé vlády Andreje Babiše [ANO] by se mohla do fondu vrátit. Uvedl to ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka [KDU-ČSL]. Koalice projedná jeho návrh, řekl.
socialni

Sociálně zdravotní služby vejdou v praxi již příští rok

0
Zajišťování sociálních a zdravotních služeb bez ohledu na to, o jaké zařízení konkrétně jde, dostane právní ukotvení zřejmě od ledna 2025. Poskytovatelé si budou muset službu registrovat nebo pro ni využít externí pracovníky.
hodinove_socialni_sluzby

Hodinové sociální služby od července zdraží až o 11 procent

0
Hodinově vykazované sociální služby od července podraží. Za hodinu pečovatelské služby, osobní asistence, odlehčovací služby a další vzrostou limity o 15 korun za hodinu péče. O desetikorunu podraží i donáška oběda, nákupu nebo za vyprání.
rakoviny

U rakoviny nerozhodují diagnózy, ale stádia. A důležité jsou i peníze

0
Finanční potíže dopadají na onkologické pacienty často tvrdě. U rakoviny pak platí, že důležitější než její typ, je čas jejího odhalení. Říkají to Michaela Tůmová a Šárka Slavíková z pacientských organizací zaměřených na onkologické pacienty.
pecujici

Celý život pečují o své postižené děti. Když zestárnou, stát je rozdělí

0
Rodičů, kteří celodenně pečují o své zdravotně postižené dítě či děti, není v Česku málo. A i tito pečující stárnou a ptají se, kdo jim s péči o děti pomůže. Chtějí ale zůstat spolu, ne se oddělit kvůli ústavní péči. Avšak stát jim tuto možnost nedá.  
posuzovani

MPSV chystá změny v posuzování nároku na příspěvek na péči

1
Nejen počet nezvládaných činností, ale i rozsah zvládaných činností by mohl sehrát roli v přiznané výši příspěvku na péči. Změnu systému posuzování chystá Ministerstvo práce a sociálních věcí [MPSV] v další novele o sociálních službách.
socialne_zdravotni

Nová sociálně zdravotní lůžka zaplatí pacienti, stát i pojišťovny

0
Do nyní oddělené sociální a zdravotní péče se od příštího roku dostane i sociálně zdravotní péče. Tu budou zajišťovat sociální i zdravotnická zařízení, a ne vždy jen ta lůžková. Sociálně zdravotní péče řeší i provoz centrech duševního zdraví.
sluzeb

Jurečkova nová síť sociálních služeb zdraží jejich provozy až o 20 %

0
Plánovaný přechod nadregionálních sociálních služeb pod kraje zvýší náklady těmto poskytovatelům až o 20 procent. Navíc za situace, kdy municipality nebudou povinně na jejich provozy alespoň částečně přispívat.
socialni_mpsv

MPSV chystá novou síť sociálních služeb, některé přejdou pod kraje

0
Změn u sociálních služeb takzvaně na nadregionální či celostátní úrovni, kterým dotace vyplácí přímo Ministerstvo práce a sociálních věcí [MPSV] nikoli kraje, se obávají jejich poskytovatelé. Někteří totiž v nově vymezené síti přejdou pod kraje.
socialnich_sluzeb

Praze chybí celé kusy sítě sociálních služeb, tvrdí zástupci Prahy sobě

0
„Pražský magistrát paradoxně říká, že není oblast služeb, která by nepotřebovala rozvoj a současně, že rozvoj utlumí. Prý dokud stát nepošle víc peněz,“ říká v rozhovoru pro Zdravé Zprávy zastupitelka hl. m. Prahy Kamila Matějková.
pecujici

Pomáhá se chudým a nemajetným. Ne milionářům, říká domácí pečující

16
„V ústavech a domovech jsou bohatí Němci. To je v pořádku! V ČR jsou postižení v ústavech, ale jejich rodiny jezdí po dovolených, nebo užívají majetek svých rodičů umístěných v domovech,“ říká pro Zdravé Zprávy domácí pečující Renata Prunnerová.
v_Praze

Sociální služby v Praze stojí miliardy. Peníze ale i tak nestačí

0
Bez úpravy systému státního financování se pražský systém sociálních služeb stane neudržitelným. Včera [21.3.] to na jednání pražských zastupitelů řekla náměstkyně primátora Alexandra Udženija.
zdravotne

Firmy dostanou na zdravotně postižené 15 700 Kč zpětně od ledna

0
Příspěvek státu na zaměstnávání zdravotně postižených vzroste o 1 500 Kč na 15 700 Kč měsíčně. Výdaje státu tím vzrostou o 1,4 miliardy korun. Letos se počítá s výdaji 11 mld. Kč, to bez navýšení. Příspěvek loni firmy dostaly na 70 514 osob.
urady

Zatímco zdravé si úřady na průkazy v pohodě vyfotí, hendikepované už ne

2
Vydání průkazu osobě se zdravotním postižením podmiňují úřady práce doložením průkazové fotografie. Její obstarání ale je pro zdravotně postižené často problém. Zarážející je, že fotku na cestovní pas i řidičský průkaz úřady vyhotoví na místě.
fenomen_pracujici_chudoby

Českem se šíří fenomén pracující chudoby, zjistila Charita ČR

9
Fenomén pracující chudoby znamená, že lidé i přesto, že pracují, nevydělají dost peněz na pokrytí svých životní potřeb, jako jsou strava a bydlení. A takových lidí v Česku podle Charity ČR v posledních letech přibývá.
svepravnosti

Zdravotně postižené soudy zbavují svéprávnosti, často zbytečně

0
Zdravotně postižení se v Česku stále potýkají s omezením svéprávnosti, i když by většinu právních úkonů zvládli sami. Anebo by jim k nim stačila podpora jiné osoby. Omezená svéprávnost jim brání nakládat s penězi i uzavírat manželství.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »