Meddi_hub

MEDDI hub získala prestižní ocenění Prevencionar 2023 za inovaci

0
Společnost MEDDI hub, která stojí za vývojem telemedicínské aplikace MEDDI app, získala cenu za inovaci Prevencionar 2023. Prestižní ocenění získala v rámci Světového kongresu Empresas Saludables.
lekove_politiky

Konference: Návrh nové lékové politiky EK dozná ještě změn

0
Přední odborníci diskutovali v Bruselu návrh reformy legislativního rámce pro léčiva Evropské komise. Jde o dokument, který přinese největší změnu evropské lékové politiky za posledních dvacet let.
za_leky

ČPZP už letos vrátila klientům za léky přes 83 milionů korun

0
Přes 83 milionů korun vrátila Česká průmyslová zdravotní pojišťovna [ČPZP] za prvních devět měsíců letošního roku klientům v přeplatcích za léky. Meziročně to je o 15,7 milionu korun více.
Max

Obří akvizice v Itálii posiluje evropskou pozici Dr. Max

0
Společnost Dr. Max Group převzala v Itálii 130 poboček lékárenské sítě Neoapotek. Stala se tak v Itálii druhým nejsilnějším hráčem na trhu. Zároveň posílila svou pozici lékárenské dvojky na kontinentě.
uklidovou_firmu

Jak vybrat perfektní úklidovou firmu v Praze pro vaši domácnost

0
Najít ideální úklidovou firmu v Praze může být klíčovým krokem pro udržení vašeho domova v čistotě a pohodlí. Jak ale vybrat tu pravou firmu, která plně uspokojí vaše potřeby? Zde jsou některé důležité kroky, které byste měli zvážit.
Philips

Philips spolupracuje s vybranými nemocnicemi na ESG auditech

4
Společnost Philips, přední dodavatel zdravotnických technologií, spolupracuje s nemocnicemi v EU i USA na auditech environmentální udržitelnosti jejich provozů. Nyní ukončil ESG audit ve finské fakultní nemocnici Tays Heart Hospital.
B_Braun

Spolupráce B. Braun a Alzheimer Home ve Slavkově se osvědčuje

0
Čtyři měsíce spolupracují společnosti B. Braun a Alzheimer Home na společném projektu Domova pro seniory s onemocněním ledvin a Alzheimerovou chorobou ve Slavkově u Brna. A jaký je výsledek? Komplexní služby pro seniory a plná kapacita.
deti_a

Psychických poruch u dětí a mládeže přibývá. Na jejich léčbu vydala ČPZP loni téměř...

1
Dětí, které potřebují psychologickou pomoc, přibývá. Výrazný nárůst je patrný zejména u pacientů s úzkostnými poruchami i s diagnostikovanou reakcí na těžký stres a poruchy přizpůsobení. Vyplývá to z dat České průmyslové zdravotní pojišťovny [ČPZP].
kratom

Kratom a zákony: Srovnání přístupů v různých koutech světa

0
Na konci letošního srpna došlo k vládnímu ohlášení novely vztahující se na nákup, prodej a přechovávání kratomu a dalších psychoaktivních látek jako CBD a HHC.
Pragodent

Dentální veletrh Pragodent se po dvou letech vrací do Letňan

0
Dentální veletrh Pragodent se po dvou letech vrací na letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA. Letošní 29. ročník se uskuteční 12. až 14. října. Česká stomatologická komora souběžně s veletrhem pořádá kongres Pražské dentální dny.

8 tipů na zdravé uspořádání prostoru ve vašem domově

0
Vědecké studie ukazují, že správně uspořádaný domov snižuje úroveň stresu a zlepšuje celkovou pohodu. A k duševní pohodě přispívá i efektivní úložný prostor a celkový interiérový design.
meddi_app

Aplikace Meddi app má certifikát jako zdravotnický prostředek

0
Aplikace Meddi app od české společnosti Meddi hub získala evropskou certifikaci zdravotnického prostředku třídy I. vydanou podle nařízení EU o zdravotnických prostředcích Medical Device Regulation [MDR].
pojistovnu

Pokud chcete změnit pojišťovnu, máte čas jen do konce září

0
Povinnost být zdravotně pojištěn ukládá zákon. Pojištěnec si může vybírat ze sedmi zdravotních pojišťoven, které v České republice působí. Každý, kdo chce od ledna 2024 změnit zdravotní pojišťovnu, tak musí učinit nejpozději do soboty 30. září.
Max

Jsme lékárníci, spustil Dr. Max novou propagační kampaň

0
„Nerozhodí nás žádný rukopis. [...] Jsme odborníci na míchání,“ například to, ale i další o své profesi říkají lékárníci skupiny Dr. Max v nové propagační kampani. Ta se opírá o reálné lékárnické osobnosti – zaměstnance Dr. Max.
cestovni_pojisteni

Zájem o online cestovní pojištění roste. U ČPZP je o desetinu levnější

0
Cestovní pojištění si lidé mířící do zahraničí vyřizují stále častěji přes internet. Kromě úspory času a cesty na pobočku pojišťovny mohou ušetřit i finance. Například Česká průmyslová zdravotní pojišťovna [ČPZP] odměňuje každou cestovní pojistku, která byla sjednána online, desetiprocentní slevou.
digitalizace

Digitalizace a AI jsou pro udržitelnou zdravotní péči nezbytné

4
Hlavní problém zdravotnických systémů po celém světě se stává nedostatek zdravotnického personálu. Řešení vidí odborníci v implementaci digitalizace a rozvoji chytrých technologií, které ulehčují práci přetíženým zdravotníkům a zvyšují efektivitu.
CBD

Nejčastější otázky o konopí a CBD

0
Jen stěží byste přehlédli nebývalý zájem o rostlinu konopí, eventuálně produkty s obsahem kanabinoidů a dalších konopných látek. Zatímco se lidé soustředí na přírodní možnosti léčby, velká část veřejnosti se na konopí stále dívá skrze prsty.
vitamin_A

Vitamín A: Klíčová živina pro zdraví a pohodu

0
Vitamín A zná snad opravdu každý. Aby ne, vždyť jde o jednu ze základních živin, které jsou pro lidské tělo klíčové. Ale co všechno o něm opravdu víte?
urazy

ČPZP: Autonehody zavinily nejnákladnější úrazy dětí loni i předloni

0
Srážka s automobilem měla v uplynulých dvou letech za následek nejnákladnější úrazy dítěte. Vyplývá to z dat České průmyslové zdravotní pojišťovny. Mnohočetná poranění u patnáctileté dívky si v roce 2021 následkem střetu cyklistky a automobilu ve Středočeském kraji vyžádalo léčení za bezmála 1,1 milionu korun.
snorchlovani

Jaké věci se vám můžou hodit při šnorchlování?

0
Šnorchlování je skvělý způsob, jak objevovat podvodní svět bez složitého potápěčského výcviku a nákladné potápěčské výbavy. Při šnorchlování máte pod hladinou jen obličej a pozorujete krásy podmořského života.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »