Středa, 01. února 2023
krevni

Odběr krevní plasmy se pro dárce stává i rituálem

0
Pro některé dárce krevní plasmy se odběry stávají rituálem. Mnozí se do plasmaferetických center vypravují v pondělí a pátek. Díky odběru si prodlouží víkend. Bezpříspěvkoví dárci mají totiž nárok na den placeného volna.
prehled

Elektronicky loni podalo přehled u ČPZP téměř 32 % OSVČ

0
Podnikatelů, živnostníků a majitelů firem, kteří již nepodávají Přehledy o výši daňového základu v papírové podobě, přibývá. Loni Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přijala 35 431 elektronických přehledů přes datovou schránku či portál E-přepážka.
Asociace

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu slaví 30 let

0
Už třicet let v Česku zastupuje farma firmy zabývající se vývojem nových léků Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. Dnes sdružuje 34 výrobců originálních léčiv a za sebou má řadu úspěšných projektů.
Cara_Plasma

Cara Plasma vyvrací 7 nejčastějších mýtů o darování krevní plasmy

0
Darování krevní plasmy provází mnoho mýtů. Kristýna Štětinová ze společnosti Cara Plasma pro ZdraveZpravy.cz objasňuje, jak se to má skutečně s odběrem plasmy. Vysvětluje pravidla finanční náhrady a třeba i to, proč se plasma vyváží do zahraničí.
CPZP

ČPZP loni zaplatila ročnímu miminku léčbu za 57 mil. Kč

0
Za péči o dvacet nejdražších pacientů Česká průmyslová zdravotní pojišťovna [ČPZP] loni vydala přes 270 milionů korun. To je meziročně o 50 milionů korun více. Informaci pro ZdraveZpravy.cz potvrdili zástupci pojišťovny.
HIV

Pacienti s HIV nejsou pro zdravotníky hrozba. Odmítat jim ošetření je zbytečné

0
Moderní léky dokáží snížit množství viru HIV v krvi pod zjistitelnou úroveň, a tím HIV pozitivní člověk přestane být pro své okolí infekční. Přesto HIV+ lidé nadále narážejí na silnou stigmatizaci. Přehlížení a odmítnutí jsou často i od lékařů a zdravotníků.
zamestnance

Telemedicína šetří čas i peníze. A zaměstnance udrží více zdravé

0
Stále více firem si uvědomuje, že mít zdravé a spokojené zaměstnance přináší dlouhodobý užitek. Že investice do lidí je jedna z nejlepších cest k rozvoji. Proto firmy nabízejí zaměstnancům široký balíček zdravotních benefitů.
diabetes

Diabetes podle dat ČPZP postihuje stále více lidí

0
Lidí s diabetem, lidově cukrovkou, podle dat České průmyslové zdravotní pojišťovny přibývá. Loni jich pojišťovna registrovala už 82 721, což je meziročně o téměř 2 500 více. Rostou i počty dětských diabetiků.
zdrave_zuby

Zdravé zuby snižují riziko předčasného porodu

0
Dodržování ústní hygieny a zdravé zuby u těhotných žen snižují riziko předčasného porodu. Potvrdila to studie, na níž se podílela společnost Philips. Ta svými programy zlepšuje povědomí o provázanosti kvalitní ústní hygieny a zdravého těhotenství.
kosti

Bolavé kosti a klouby trápí každého čtvrtého pojištěnce ČPZP

0
Artritida, onemocnění páteře, úrazy kostí a kloubů či osteoporóza. To jsou nejčastější problémy, které trápí pohybový aparát. Jen u České průmyslové zdravotní pojišťovny se s nimi potýká 335 tisíc z 1,3 milionu pojištěnců.
v_Bohnicich

Cara Plasma otevřela odběrové místo v Bohnicích

0
Praha má nové odběrové centrum krevní plasmy v Bohnicích. Společnost Cara Plasma ho otevřela při příležitosti Mezinárodního týdne dárcovství krevní plasmy.
magneticka_rezonance

Moderní magnetická rezonance pomáhá pacientům i lékařům

1
Magnetická rezonance je nezbytným pomocníkem lékařů, díky němuž získávají přesné a komplexní výsledky. Přestože vyšetření není nijak bolestivé, není vždy příjemné. Výrobci rezonancí proto hledají cesty, jak pacienty zbavit stresu.
krevní

Darovat krevní plasmu lze už i v Pelhřimově

0
Společnost Cara Plasma otevřela v centru Pelhřimova na adrese Příkopy 1889 nové odběrové místo krevní plasmy. Za darování krevní plasmy nabízí dárcům odměny i benefity.
zivotni_pojisteni

Životní pojištění lze sjednat už i plně online

0
Pojišťovna Simplea spustila aplikaci pro sjednání životního pojištění plně online. Stala se tak první pojišťovnou na českém trhu, která online sjedná plnohodnotné životní pojištění bez operátora call centra a dalších omezení.
Dr.Max_boxy

Výdejní Dr.Max boxy nově poslouží i lidem v Brně

0
Výdejní Dr.Max boxy se v brněnské metropoli objeví ještě letos. Po Praze tak půjde o druhé město, kde si zákazníci vyzvednou online objednávky z eshopu Dr.Max i touto cestou.
pojisteni

V cestovním pojištění ČPZP kryje i výlohy při covidu

0
Do cestovního pojištění Česká průmyslová zdravotní pojišťovna [ČPZP] zahrnuje i krytí léčebných výloh při nemoci covid-19 v cizině. Nehraje přitom roli, jestli jde o zemi s vysokým, nebo dokonce velmi vysokým rizikem nákazy.
sanaplasma

Sanaplasma dá dárcům plazmy plaketu červeného kříže

0
Česká síť dárcovských center sanaplasma nově nabízí dárcům plazmy Plaketu Českého červeného kříže Dar krve – dar života. Podmínka je darování plazmy zdarma a zařazení do evidence bezpříspěvkových dárců krve a jejích složek.
Future_Health_Index

Future Health Index potvrdil digitalizaci i udržitelnost

0
Do roku 2030 celosvětová poptávka po zdravotnickém personálu stoupne na 80 milionů zaměstnanců. Ukázal to průzkum mezi vedoucími lékaři a manažery nemocnic Future Health Index 2022.
zacpu

Zácpa trápí Češky na dovolené. Pomáhají i mineralizované vody

0
Více než třetina českých žen na dovolené řeší zácpu, na cestách se ale nevyhýbá ani mužům. Problém vyvolává hlavně stres, změna ranních zvyklostí a horší hygienický standard. Zácpu uvolní i běžně dostupné potraviny.
EHIC

Spoléhat se v cizině jen na kartičku EHIC vyjde i draho

0
Ne všechny zdravotní systémy jsou v určitých oblastech tak štědré jako ten český. To platí i pro země EU, v nichž za péči ručí kartička EHIC. Ale jen v rozsahu, na jakou má nárok místní občan.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »