Středa, 28. září 2022
magneticka_rezonance

Moderní magnetická rezonance pomáhá pacientům i lékařům

1
Magnetická rezonance je nezbytným pomocníkem lékařů, díky němuž získávají přesné a komplexní výsledky. Přestože vyšetření není nijak bolestivé, není vždy příjemné. Výrobci rezonancí proto hledají cesty, jak pacienty zbavit stresu.
krevní

Darovat krevní plasmu lze už i v Pelhřimově

0
Společnost Cara Plasma otevřela v centru Pelhřimova na adrese Příkopy 1889 nové odběrové místo krevní plasmy. Za darování krevní plasmy nabízí dárcům odměny i benefity.
zivotni_pojisteni

Životní pojištění lze sjednat už i plně online

0
Pojišťovna Simplea spustila aplikaci pro sjednání životního pojištění plně online. Stala se tak první pojišťovnou na českém trhu, která online sjedná plnohodnotné životní pojištění bez operátora call centra a dalších omezení.
Dr.Max_boxy

Výdejní Dr.Max boxy nově poslouží i lidem v Brně

0
Výdejní Dr.Max boxy se v brněnské metropoli objeví ještě letos. Po Praze tak půjde o druhé město, kde si zákazníci vyzvednou online objednávky z eshopu Dr.Max i touto cestou.
pojisteni

V cestovním pojištění ČPZP kryje i výlohy při covidu

0
Do cestovního pojištění Česká průmyslová zdravotní pojišťovna [ČPZP] zahrnuje i krytí léčebných výloh při nemoci covid-19 v cizině. Nehraje přitom roli, jestli jde o zemi s vysokým, nebo dokonce velmi vysokým rizikem nákazy.
sanaplasma

Sanaplasma dá dárcům plazmy plaketu červeného kříže

0
Česká síť dárcovských center sanaplasma nově nabízí dárcům plazmy Plaketu Českého červeného kříže Dar krve – dar života. Podmínka je darování plazmy zdarma a zařazení do evidence bezpříspěvkových dárců krve a jejích složek.
Future_Health_Index

Future Health Index potvrdil digitalizaci i udržitelnost

0
Do roku 2030 celosvětová poptávka po zdravotnickém personálu stoupne na 80 milionů zaměstnanců. Ukázal to průzkum mezi vedoucími lékaři a manažery nemocnic Future Health Index 2022.
zacpu

Zácpa trápí Češky na dovolené. Pomáhají i mineralizované vody

0
Více než třetina českých žen na dovolené řeší zácpu, na cestách se ale nevyhýbá ani mužům. Problém vyvolává hlavně stres, změna ranních zvyklostí a horší hygienický standard. Zácpu uvolní i běžně dostupné potraviny.
EHIC

Spoléhat se v cizině jen na kartičku EHIC vyjde i draho

0
Ne všechny zdravotní systémy jsou v určitých oblastech tak štědré jako ten český. To platí i pro země EU, v nichž za péči ručí kartička EHIC. Ale jen v rozsahu, na jakou má nárok místní občan.
zdravotni

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna mění průkazy

0
Přibližně 400 tisíc nových průkazů zdravotního pojištění dostanou do schránek klienti ČPZP. Výměna se dotkne pojištěnců, kterým na konci září vyprší osmiletá doba platnosti průkazů.
pandemie

Zdravotní péče v obývacím pokoji. Pandemie jako katalyzátor digitální transformace v medicíně

0
Vyčerpávající boj s pandemií covidu-19 se stal katalyzátorem digitální transformace v celosvětovém zdravotnictví. Potvrdil to průzkum společnosti Philips – Future Health Index 2021.
lecba_chronickych_ran

Léčba chronických ran

0
Chronické rány se vyznačují dlouhou dobou hojení, léčí se obtížně a vyžadují čas a důslednou péči. Rychlost a schopnost hojení chronických ran ovlivňuje mnoho faktorů. Hůře se rány hojí u cukrovkářů, kuřáků a lidí, kteří trpí obezitou. 
chronicke_rany

Chronické rány – co způsobují a co dělat, aby nám co nejméně komplikovaly život?

0
Chronické rány – novinka v možnostech léčby je využití lyofilizovaného transplantátu z lidské amniové membrány, která je jedním z plodových obalů placenty.
zlate_kurkumove_mleko

Zlaté kurkumové mléko je tradiční ajurvédský nápoj

0
Mléko je potravina zcela přírodního původu a v jídelníčků jej nelze ničím nahradit. Platí to i pro zlaté kurkumové mléko. Stejně jako fakt, že pro zdravý vývoj je mléko nepostradatelné již od narození.
olej_Arbequina

Olivový olej Arbequina je pro Španěly skutečně srdeční záležitostí

0
Olivový olej Arbequina je pro Španěly skutečně srdeční záležitostí. Je zdravý a také velmi dobře chutná. To je v kostce olej z oliv, který se dostává stále častěji i na náš stůl.
ceny

Značka Dr.Max slaví 15 let a vyhlásila soutěž o ceny

3
První lékárny Dr.Max se v Česku rozsvítily v roce 2006. Letos tak slaví 15 let své existence na trhu. Při příležitosti tohoto výročí mohou věrnostní klienti lékáren Dr.Max vyhrát zajímavé ceny.
sepse

Sepse – život ohrožující stav. Některým původcům sepse lze předcházet očkováním

0
Sepse má každý rok na svědomí miliony lidských životů. Cíl Světového dne sepse, který připadá na 13. září, je zvýšit povědomí o sepsi a rizicích s ní spojených.
biodpad

Vracejme odpad do koloběhu přírody, aneb proč se vyplatí třídit bioodpad

0
S biologicky rozložitelným odpadem, zkráceně bioodpadem, se setkáváme každý den. Podívejme se, jak můžeme pomoci sobě i životnímu prostředí tím, že budeme bioodpad správně třídit.
rojova_inteligence

Rojová inteligence přináší do strojového učení decentralizaci a anonymizaci dat

0
Vědci vyvinuli systémy pro strojové učení, pokročilou inteligenci založenou na neuronových sítích a také se zabývají rojovým učením [swarm learning]. Právě tento způsob díky společnosti Hewlett Packard Enterprise [HPE] nabral na obrátkách.
GE_Healthcare

GE Healthcare přiváží do Česka nejnovější technologie

0
Speciální kamión s týmem složeným z odborníků na klinické vzdělávání zavítá ve dnech 23. a 26. července 2021 do Prahy a 28. a 29. července do Brna. S odbornou veřejností se tak podělí o své poznatky v oblasti zdraví žen.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »