Úterý, 06. června 2023
snorchlovani

Jaké věci se vám můžou hodit při šnorchlování?

0
Šnorchlování je skvělý způsob, jak objevovat podvodní svět bez složitého potápěčského výcviku a nákladné potápěčské výbavy. Při šnorchlování máte pod hladinou jen obličej a pozorujete krásy podmořského života.
domov_s_usmevem

Penta Hospitals převzala Domov s úsměvem ve Slavkově

0
Sociální zařízení se zaměřením na nefrologickou péči Domov s úsměvem ve Slavkově u Brna přebrala skupina Penta Hospitals. Poskytovatelem zdravotních služeb zůstává německá skupina B. Braun.
za_leky

ČPZP rozesílá peníze za léky. Ne vždy ale najde adresáta

1
Přes jedenáct milionů korun vrací Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 17 292 klientům v přeplatcích za léky. A to jen za první čtvrtletí letošního roku. Meziročně je to o 2,4 milionu korun více [8,6 mil. Kč].
porodnice

Akce Než přiletí čáp přilákala budoucí maminky

0
Přes dvě stovky maminek a jejich blízkých přilákal do roudnické porodnice tradiční den Než přiletí čáp. Akci Nemocnice Roudnice nad Labem pořádá při příležitosti Světového dne těhotenství a Mezinárodního dne porodních asistentek.
kuzi

Změny na kůži neignorujte. Běžte na prohlídku zdarma do stanu ČPZP

0
Lidé opět budou mít možnost nechat si zdarma vyšetřit kůži ve stanu České průmyslové zdravotní pojišťovny. Roadshow Spolu proti melanomu odstartuje na Horním náměstí v Opavě v pondělí 15. května.
je

Účinnou ochranou před řadou nemocí je očkování

0
Očkování je zákrok, při němž se zdravý organismus záměrně setká s méně nebezpečným mikrobem či jeho fragmentem. Smyslem je zabránit vzniku infekčního onemocnění.  Význam očkování jako té nejlepší prevence připomíná konání Světového imunizačního týdne ve dnech od 24. do 30. dubna.
Philips

Philips: Umělá inteligence se stala součástí moderní diagnostiky

0
Evropský radiologický kongres, jenž se konal na přelomu února a března ve Vídni, představil čerstvé novinky. Trend je integrace zobrazovacích systémů i umělá inteligence. Příklad jsou řešení, která na kongresu prezentovala společnost Philips.
EUPATI

Pacientské organizace pozor! EUPATI startuje už tento pátek

0
Již tento pátek [14.4.] odstartuje v Česku 1. lekce evropského programu European Patients’ Academy on Therapeutic Innovation [EUPATI]. Akce je určena zástupcům českých pacientských organizací. A je to poprvé, kdy se uskuteční v Česku.
prague_photo_show

Jak fotit jídlo, ukáže dubnová Prague Photo Show 2023

0
Druhý ročník fotografického festivalu Prague Photo Show 2023 proběhne 16. dubna v pražském Divadle Rokoko. Na festivalu představí svou práci Jan Šibík, Tereza z Davle, Petr Jan Juračka, Jana Kupčáková či Miloš Nejezchleb.
do_konce_brezna

Měníte zdravotní pojišťovnu? Máte čas jen do konce března

0
Jen do konce března mají čas lidé, kteří uvažují o změně zdravotní pojišťovny. Další příležitost k přestupu nastane až od července. Na co si je třeba dát při změně pojišťovny pozor?
The_Parc

Zentiva rozdala letošní The Parc Awards

0
Zentiva letos již popáté ocenila nadějné mladé vědce z Centra aplikovaného farmaceutického výzkumu [The Parc]. Studentské ceny společnost uděluje ve dvou kategoriích.
aplikaci

ČPZP umožňuje kontrolu zdravotnických výkonů přes aplikaci

0
Podezřelé výkony z osobního účtu mohou nyní ČPZP nahlásit klienti i přes mobilní aplikaci Zdraví v mobilu. Dosud to bylo možné učinit osobně na pobočce pojišťovny, telefonicky, emailem, dopisem nebo pomocí webové elektronické přepážky ČPZP.
krevni

Odběr krevní plasmy se pro dárce stává i rituálem

0
Pro některé dárce krevní plasmy se odběry stávají rituálem. Mnozí se do plasmaferetických center vypravují v pondělí a pátek. Díky odběru si prodlouží víkend. Bezpříspěvkoví dárci mají totiž nárok na den placeného volna.
prehled

Elektronicky loni podalo přehled u ČPZP téměř 32 % OSVČ

0
Podnikatelů, živnostníků a majitelů firem, kteří již nepodávají Přehledy o výši daňového základu v papírové podobě, přibývá. Loni Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přijala 35 431 elektronických přehledů přes datovou schránku či portál E-přepážka.
Asociace

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu slaví 30 let

0
Už třicet let v Česku zastupuje farma firmy zabývající se vývojem nových léků Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. Dnes sdružuje 34 výrobců originálních léčiv a za sebou má řadu úspěšných projektů.
Cara_Plasma

Cara Plasma vyvrací 7 nejčastějších mýtů o darování krevní plasmy

0
Darování krevní plasmy provází mnoho mýtů. Kristýna Štětinová ze společnosti Cara Plasma pro ZdraveZpravy.cz objasňuje, jak se to má skutečně s odběrem plasmy. Vysvětluje pravidla finanční náhrady a třeba i to, proč se plasma vyváží do zahraničí.
CPZP

ČPZP loni zaplatila ročnímu miminku léčbu za 57 mil. Kč

0
Za péči o dvacet nejdražších pacientů Česká průmyslová zdravotní pojišťovna [ČPZP] loni vydala přes 270 milionů korun. To je meziročně o 50 milionů korun více. Informaci pro ZdraveZpravy.cz potvrdili zástupci pojišťovny.
HIV

Pacienti s HIV nejsou pro zdravotníky hrozba. Odmítat jim ošetření je zbytečné

0
Moderní léky dokáží snížit množství viru HIV v krvi pod zjistitelnou úroveň, a tím HIV pozitivní člověk přestane být pro své okolí infekční. Přesto HIV+ lidé nadále narážejí na silnou stigmatizaci. Přehlížení a odmítnutí jsou často i od lékařů a zdravotníků.
zamestnance

Telemedicína šetří čas i peníze. A zaměstnance udrží více zdravé

0
Stále více firem si uvědomuje, že mít zdravé a spokojené zaměstnance přináší dlouhodobý užitek. Že investice do lidí je jedna z nejlepších cest k rozvoji. Proto firmy nabízejí zaměstnancům široký balíček zdravotních benefitů.
diabetes

Diabetes podle dat ČPZP postihuje stále více lidí

0
Lidí s diabetem, lidově cukrovkou, podle dat České průmyslové zdravotní pojišťovny přibývá. Loni jich pojišťovna registrovala už 82 721, což je meziročně o téměř 2 500 více. Rostou i počty dětských diabetiků.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »