Roman Prymula končí. Jako ministr vydržel jen pár týdnů

0
1050
Roman
Foto: MZ ČR

Premiér Andrej Babiš [ANO] vyzval ministra zdravotnictví Romana Prymulu [za ANO] k rezignaci. Pokud tak neučiní sám, odvolá ho, řekl. Také uvedl, že již má dva kandidáty na post ministra, exministra Adama Vojtěcha [za ANO] vyloučil. Roman Prymula jako ministr zdravotnictví končí po necelých pěti týdnech.

„Je to pro mě absolutní šok, my požadujeme od lidí, aby nosili roušky a komplikujeme lidem život tím, že jsme zavřeli restaurace a omezujeme lidi v pohybu, tak musíme jít příkladem,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš k aféře ministra zdravotnictví Romana Prymuly a jeho společné středeční schůzce ve vyšehradské restauraci s místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem.

Premiér Babiš dodal, že taková chyba se nedá omluvit a je mu jedno, co tam pan Prymula s panem Faltýnkem dělali, a proč.

„Ministr zdravotnictví musí jít příkladem, taková věc je absolutně neomluvitelná, z toho důvodu jsem ministra požádal o rezignaci a kdyby to neudělal tak ho odvolám, pana Faltýnka jsem požádal o rezignaci na pozici místopředsedy klubu ANO,“ upřesnil.

Roman Prymula byl vyfotografován deníkem Blesk

Dnes ráno publikoval deník Blesk několik fotografií ministra Romana Prymuly, jak vychází dne 21. 10. 2020 z restaurace na Vyšehradě, cca kolem 22 hodiny. Navíc bez ochrany nosu a úst. O několik desítek minut později z restaurace vyšel i místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, taktéž bez roušky. A to i přes platná nařízení vlády o uzavřených restauracích a povinnosti nosit ochranu nosu a úst.

[Zdroj: Blesk]

Dnes dopoledne se Faltýnek na jednání ve sněmovně za své středeční porušení vládních nařízení omluvil a označil sebe za viníka a aktéra celé schůzky. Ministr Prymula dopoledne pro časopis Respekt uvedl, že se domnívá, že nic tak závažného neprovedl, maximálně měl mít roušku, když nastupoval do vozidla, kdy byl v blízkosti svého řidiče, který měl ústa a nos zakrytá ochranným respirátorem. Zástupci opozice, ale i KSČM a ČSSD vyzvali ministra zdravotnictví k okamžité rezignaci.

–RED–

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here