covidu

Jsou záhady covidu rozluštěny? Ano, ale stále ne docela

0
Když v březnu 2020 Světová zdravotnická organizace [WHO] označila šíření covidu-19 za globální pandemii, nebylo o novém koronaviru nic známo. Proč se šíří tak rychle a do jaké míry ohrožuje člověka? Nyní už je vše jasnější.
antivirotik

Antivirotik na covid je v ČR dost. Ministerstvo je koupilo v Anglii

0
Antivirotik na covid-19, jako je Paxlovid či Lagevrio, je v Česku podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka [TOP 09] dostatek. A to i přesto, že společnost Pfizer již loni ohlásila výpadek dovozu Paxlovidu do Česka. 
proteinovou_vakcinou

Proti omikronu XBB.1.5. už se i v ČR očkuje proteinovou vakcínou

0
Před omikron subvariantou koronaviru XBB.1.5. se dá nově chránit proteinovou vakcínou Novavaxu. Do očkovacích center a ordinací lékařů ji distributor rozveze tento týden. Vakcínou se očkují dospělí a mládež od 12 let věku.
unavovy_syndrom

Únavový syndrom dávají v USA do souvislosti s covidem

0
Ve Spojených státech zažívá chronický únavový syndrom 3,3 milionu dospělých, neboli více než jedno procento dospělé populace. Ve své zprávě to uvádí americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí.
zapal_plic

Obávaný suchý zápal plic se v ČR nešíří. Lékaři vědí, jak na něj

0
Suchý zápal plic vyvolaný bakterií mycoplasma pneumoniae , který sužuje hlavně severní Čínu, se Českem nijak nápadně nešíří. A nejde o nové onemocnění. Lékaři vědí, čím ho účinně léčit.
Pfizer

Pfizer žaluje Polsko kvůli dluhu na vakcínách proti covidu

1
Polsko dluží společnostem BioNTech a Pfizer za vakcíny proti covidu-19. Soud je podle šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové až poslední možnost, jak se dohodnout. Společnost Pfizer už se na soud ale obrátila. 
proti_covidu

Jste zdraví a je vám 40. Měli byste se dát očkovat proti covidu?

0
Diskutují o tom i mladí lidé, zdraví dospělí, jejichž rodiče úřady i lékařské autority vyzývají, aby si nechali naočkovat další posilující dávkou proti covidu-19. Na prvně zmíněnou skupinu se ale nějak zapomíná. Měli by se mladí a zdraví lidé také očkovat?
Koblizek

Covid proniká do mozku i svalů. Následky vyřazují z běžného života

54
Infekce covid-19 proniká i do mozku a svalů. Následky nemoci pacienty vyřazují z běžného života. Potíž je, že se jim nikdo speciálně nevěnuje. Říká to v rozhovoru Zdravé Zprávy přednosta Plicní kliniky LF UK a FN v Hradci Králové Vladimír Koblížek.
chripce

Lidé se raději očkují proti chřipce než proti covidu

0
Od září se proti covidu-19 v Česku naočkovalo 300 tisíc lidí, proti chřipce přes 560 tisíc lidí. Slabý zájem o ochranu před covidem v počínající sezoně respiračních nemocí zneklidňuje šéfa vakcinologů Romana Chlíbka.
covidem

Počet lidí s covidem roste. Situace ale není dramatická

0
S nástupem chladnějšího počasí přibývá virových onemocnění. A stoupají i počty lidí s covidem. Jak ale vyplývá z dostupných informací, covid už zdaleka neděsí veřejnost tak, jak ji děsil v minulých letech.
ockovaci

Levé ramínko a pravé ramínko, ministr Válek zahájil očkovací kampaň

0
Sezona respiračních nemocí začala a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09] zahájil očkovací kampaň proti covidu a chřipce. Za ideální považuje podat obě vakcíny v jednom dni, nejprve do levého a pak pravého ramínka.
Novavaxu

Kanada zaplatí Novavaxu za objednané covidové vakcíny

0
Cena akcií biotechnologické společnosti Novavax včera [10.7.] vyskočila přes 20 procent. Důvodem bylo oznámení vedení firmy o tom, že Kanada zaplatí 350 milionů dolarů [cca 7,6 mld. Kč] za dříve nasmlouvané, ale ještě nedodané covidové vakcíny.
americe

Stejně jako v Česku se za covidu kradlo i v Americe

0
Americká vláda už obžalovala 2 230 lidí kvůli zpronevěře peněz jim poskytnutých na zvládání pandemie covidu. A nejde zdaleka o konečné číslo. Ztráty veřejných financí v Americe počítají ve stovkách miliard dolarů. Uvedla to agentura AP.
sireni

Šíření covidu přestane být trestné až po Velikonocích

0
Po Velikonocích přestane být covid-19 nakažlivou nemocí, za jejíž šíření ukládá trestní zákoník sazbu od šesti měsíců do tří let vězení. Změna souvisí se zrušením povinné sedmidenní izolace po nákaze.
izolace

Izolace končí. Lékař rozhodne o povinné roušce či respirátoru

2
Po zrušení povinné izolace při nákaze covidem-19 budou smět lékaři pacientům nařídit ochranu dýchacích cest. Vyplývá to z vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR, která by mohla platit od poloviny dubna.
puvod_koronaviru

Laboratorní původ koronaviru není konspirace, zní z USA

1
Ve Spojených státech sílí spor o původu koronaviru. Některé federální úřady se kloní k názoru, že virus unikl z laboratoře a vznikl uměle. Naopak jiné takový závěr zpochybňují pro nedostatek důkazů.
covidu

Covidu přibývá. Ministerstvo ruší povinnou izolaci

0
V Česku se v posledních sedmi dnech potvrdilo 6 877 nových infekcí covidu. To je skoro o 1 500 víc než v předchozím týdnu. Pondělních 1 823 pacientů s covidem představuje nejvyšší denní nárůst od října 2022.
vakcin

Prodej vakcín proti covidu vázne, výrobci hlásí nižší zisky

0
Zisk společnosti Moderna se v loňském čtvrtém čtvrtletí meziročně propadl o 70 procent na 1,5 miliardy USD [33,5 mld. Kč]. Jedním z důvodů je slabá poptávka po vakcínách proti covidu-19. Nižší zisky hlásí i Pfizer.
covid

Covid nezmizel. Nakažených za posledních sedm dní přibylo

0
Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem stoupl v posledních sedmi dnech v Česku oproti předchozímu týdnu o 15 %. Počty nakažených zůstávají i tak nízké. Ministerstvo zdravotnictví aktuálně eviduje 1 971 nakažených.
cestujici_z_Ciny

I cestující z Číny do Česka už dokládají, že nemají covid

0
Od 16. ledna se budou na covid-19 testovat i cestující z Číny mířící do Česka. Výjimku z nařízení mají čeští občané a lidé z EU s trvalým či přechodným pobytem v ČR, včetně jejich příbuzných.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »