Pfizer

Pfizer žaluje Polsko kvůli dluhu na vakcínách proti covidu

1
Polsko dluží společnostem BioNTech a Pfizer za vakcíny proti covidu-19. Soud je podle šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové až poslední možnost, jak se dohodnout. Společnost Pfizer už se na soud ale obrátila. 
proti_covidu

Jste zdraví a je vám 40. Měli byste se dát očkovat proti covidu?

0
Diskutují o tom i mladí lidé, zdraví dospělí, jejichž rodiče úřady i lékařské autority vyzývají, aby si nechali naočkovat další posilující dávkou proti covidu-19. Na prvně zmíněnou skupinu se ale nějak zapomíná. Měli by se mladí a zdraví lidé také očkovat?
Koblizek

Covid proniká do mozku i svalů. Následky vyřazují z běžného života

53
Infekce covid-19 proniká i do mozku a svalů. Následky nemoci pacienty vyřazují z běžného života. Potíž je, že se jim nikdo speciálně nevěnuje. Říká to v rozhovoru Zdravé Zprávy přednosta Plicní kliniky LF UK a FN v Hradci Králové Vladimír Koblížek.
chripce

Lidé se raději očkují proti chřipce než proti covidu

0
Od září se proti covidu-19 v Česku naočkovalo 300 tisíc lidí, proti chřipce přes 560 tisíc lidí. Slabý zájem o ochranu před covidem v počínající sezoně respiračních nemocí zneklidňuje šéfa vakcinologů Romana Chlíbka.
covidem

Počet lidí s covidem roste. Situace ale není dramatická

0
S nástupem chladnějšího počasí přibývá virových onemocnění. A stoupají i počty lidí s covidem. Jak ale vyplývá z dostupných informací, covid už zdaleka neděsí veřejnost tak, jak ji děsil v minulých letech.
ockovaci

Levé ramínko a pravé ramínko, ministr Válek zahájil očkovací kampaň

0
Sezona respiračních nemocí začala a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09] zahájil očkovací kampaň proti covidu a chřipce. Za ideální považuje podat obě vakcíny v jednom dni, nejprve do levého a pak pravého ramínka.
Novavaxu

Kanada zaplatí Novavaxu za objednané covidové vakcíny

0
Cena akcií biotechnologické společnosti Novavax včera [10.7.] vyskočila přes 20 procent. Důvodem bylo oznámení vedení firmy o tom, že Kanada zaplatí 350 milionů dolarů [cca 7,6 mld. Kč] za dříve nasmlouvané, ale ještě nedodané covidové vakcíny.
americe

Stejně jako v Česku se za covidu kradlo i v Americe

0
Americká vláda už obžalovala 2 230 lidí kvůli zpronevěře peněz jim poskytnutých na zvládání pandemie covidu. A nejde zdaleka o konečné číslo. Ztráty veřejných financí v Americe počítají ve stovkách miliard dolarů. Uvedla to agentura AP.
sireni

Šíření covidu přestane být trestné až po Velikonocích

0
Po Velikonocích přestane být covid-19 nakažlivou nemocí, za jejíž šíření ukládá trestní zákoník sazbu od šesti měsíců do tří let vězení. Změna souvisí se zrušením povinné sedmidenní izolace po nákaze.
izolace

Izolace končí. Lékař rozhodne o povinné roušce či respirátoru

2
Po zrušení povinné izolace při nákaze covidem-19 budou smět lékaři pacientům nařídit ochranu dýchacích cest. Vyplývá to z vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR, která by mohla platit od poloviny dubna.
puvod_koronaviru

Laboratorní původ koronaviru není konspirace, zní z USA

1
Ve Spojených státech sílí spor o původu koronaviru. Některé federální úřady se kloní k názoru, že virus unikl z laboratoře a vznikl uměle. Naopak jiné takový závěr zpochybňují pro nedostatek důkazů.
covidu

Covidu přibývá. Ministerstvo ruší povinnou izolaci

0
V Česku se v posledních sedmi dnech potvrdilo 6 877 nových infekcí covidu. To je skoro o 1 500 víc než v předchozím týdnu. Pondělních 1 823 pacientů s covidem představuje nejvyšší denní nárůst od října 2022.
vakcin

Prodej vakcín proti covidu vázne, výrobci hlásí nižší zisky

0
Zisk společnosti Moderna se v loňském čtvrtém čtvrtletí meziročně propadl o 70 procent na 1,5 miliardy USD [33,5 mld. Kč]. Jedním z důvodů je slabá poptávka po vakcínách proti covidu-19. Nižší zisky hlásí i Pfizer.
covid

Covid nezmizel. Nakažených za posledních sedm dní přibylo

0
Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem stoupl v posledních sedmi dnech v Česku oproti předchozímu týdnu o 15 %. Počty nakažených zůstávají i tak nízké. Ministerstvo zdravotnictví aktuálně eviduje 1 971 nakažených.
cestujici_z_Ciny

I cestující z Číny do Česka už dokládají, že nemají covid

0
Od 16. ledna se budou na covid-19 testovat i cestující z Číny mířící do Česka. Výjimku z nařízení mají čeští občané a lidé z EU s trvalým či přechodným pobytem v ČR, včetně jejich příbuzných.

Čeští vědci testují levný inhalační lék nejen na covid

0
Vědci z Biocev vyvinuli a patentovali unikátní inhalační lék na covid a jeho mutace. Lék s označením BAZE-X1 je určený pro pacienty s těžkým průběhem covidu-19 i dalšími vážnými respiračními nemocemi.
z_Ceska

Čína chce od 8. ledna po cestujících z Česka PCR test

0
Od neděle 8. ledna budou cestující z Česka do Číny předkládat negativní PCR test na koronavirus ne starší 48 hodin. O nové podmínce informuje čínské velvyslanectví v Praze. Opatření se týká i letů s přestupem.
mutace_viru

Molnupiravir na léčbu covidu podněcuje mutace viru

1
Léčivá látka molnupiravir, kterou na léčbu covidu-19 už běžně předepisují i praktičtí lékaři, podporuje rozvoj vážné mutace viru SARS-CoV-2. Molnupiravir podněcuje v těle pacienta tvorbu mutací po celém genomu viru.
Paxlovid_a_Lagevrio

Paxlovid a Lagevrio dostanou pacienti nově na eRecept

0
Léky Paxlovid a Lagevrio na léčbu covidu-19 začnou lékaři pacientům od 1. ledna předepisovat na eRecept. Pacienti si tak léky vyzvednou v kterékoli lékárně. Došlo ke stanovení ceny a úhrady ze zdravotního pojištění.
z_Ciny

Itálie a USA zavádí povinné testy pro cestující z Číny

0
Itálie a Spojené státy nařídí povinné testy pro pasažéry z Číny. Obávají se zavlečení nových mutací koronaviru. Čína ruší plošné izolace po návratu ze zahraničí a končí s nulovou tolerancí nákaz. Česko žádná opatření nechystá.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »