Středa, 01. února 2023
covid

Covid nezmizel. Nakažených za posledních sedm dní přibylo

0
Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem stoupl v posledních sedmi dnech v Česku oproti předchozímu týdnu o 15 %. Počty nakažených zůstávají i tak nízké. Ministerstvo zdravotnictví aktuálně eviduje 1 971 nakažených.
cestujici_z_Ciny

I cestující z Číny do Česka už dokládají, že nemají covid

0
Od 16. ledna se budou na covid-19 testovat i cestující z Číny mířící do Česka. Výjimku z nařízení mají čeští občané a lidé z EU s trvalým či přechodným pobytem v ČR, včetně jejich příbuzných.

Čeští vědci testují levný inhalační lék nejen na covid

0
Vědci z Biocev vyvinuli a patentovali unikátní inhalační lék na covid a jeho mutace. Lék s označením BAZE-X1 je určený pro pacienty s těžkým průběhem covidu-19 i dalšími vážnými respiračními nemocemi.
z_Ceska

Čína chce od 8. ledna po cestujících z Česka PCR test

0
Od neděle 8. ledna budou cestující z Česka do Číny předkládat negativní PCR test na koronavirus ne starší 48 hodin. O nové podmínce informuje čínské velvyslanectví v Praze. Opatření se týká i letů s přestupem.
mutace_viru

Molnupiravir na léčbu covidu podněcuje mutace viru

1
Léčivá látka molnupiravir, kterou na léčbu covidu-19 už běžně předepisují i praktičtí lékaři, podporuje rozvoj vážné mutace viru SARS-CoV-2. Molnupiravir podněcuje v těle pacienta tvorbu mutací po celém genomu viru.
Paxlovid_a_Lagevrio

Paxlovid a Lagevrio dostanou pacienti nově na eRecept

0
Léky Paxlovid a Lagevrio na léčbu covidu-19 začnou lékaři pacientům od 1. ledna předepisovat na eRecept. Pacienti si tak léky vyzvednou v kterékoli lékárně. Došlo ke stanovení ceny a úhrady ze zdravotního pojištění.
z_Ciny

Itálie a USA zavádí povinné testy pro cestující z Číny

0
Itálie a Spojené státy nařídí povinné testy pro pasažéry z Číny. Obávají se zavlečení nových mutací koronaviru. Čína ruší plošné izolace po návratu ze zahraničí a končí s nulovou tolerancí nákaz. Česko žádná opatření nechystá.
vakciny_proti_rakovine

Vývoj mRNA vakcíny proti rakovině jde do finále

0
Předběžné výsledky probíhajících studií personalizované mRNA vakcíny proti rakovině ukázaly významný pokles rizika recidivy nemoci i úmrtí pacientů s rakovinou. Alespoň to tvrdí zástupci společnosti Moderna.
chripky_a_covidu

Ministr Válek: Na Česko se žene vlna chřipky a covidu

0
Vlna respiračních nemocí v podobě chřipky a covidu-19 Česko podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka] letos na rozdíl od předchozích let nemine. Nastal čas na očkování proti oběma nemocem. Sledovat protilátky nemá význam.
Novavaxu

Proti covidu se dá posílit i vakcínou Novavaxu

0
Ochranu proti covidu podáním posilující dávky očkování mohou lidé v zemích EU zvýšit už i vakcínou od Novavaxu. Nezáleží přitom na typu podané vakcíny v základním očkovacím schématu. Účinná je i proti omikron variantám viru.
svedsko

Švédsko mládeži nedoporučilo očkování proti covidu

0
Onemocnění covid-19 nepředstavuje pro mládež od 12 do 17 let zvlášť vysoké zdravotní riziko, domnívají se zástupci švédské agentury pro veřejné zdraví. Proto jim nebude Švédsko od listopadu doporučovat očkování proti covidu.
doplnek_stravy

Doplněk stravy pomáhá zhojovat otevřené rány i covid

10
V Nemocnici Sokolov doporučují k podpoře hojení proleženin, diabetických noh, bércových vředů i popálenin doplněk stravy, který uvolňuje do těla signální molekulu oxidu dusnatého. Doplněk stravy se osvědčil i u pacientů s covidem.
proti_covidu

Před covidem chrání i předem podané protilátky

0
Pacienty s vážným chronickým onemocněním chrání před covidem preventivně podávané kombinace monoklonálních protilátek, které účinkují i na omikron. Jde o pacienty s potlačenou nebo slabou imunitou, v Česku je jich přibližně 10 tisíc.
pacientu_s_covidem

Pacientů s covidem přibývá. K volbám nesmějí

0
Pacientů s covidem v Česku v posledních dnech přibývá. Přesto jsou v karanténě a izolaci tisíce lidí. Ti navíc nesmějí k aktuálním komunálním a senátním volbám. 
s_ockovanim

Praktici začali s očkováním proti covidu i proti chřipce

0
Praktičtí lékaři začínají s očkováním proti chřipce a covidu-19. To proto, aby co nejvíce zmírnili dopady očekávané podzimní epidemie respiračních onemocnění. Doporučují očkovat proti oběma nemocem, nejprve proti covidu a pak chřipce.
registraci

Proticovidové mRNA vakcíny získaly v EU plnou registraci

0
Proticovidové vakcíny Pfizer/BioNTech a Moderny získaly u Evropské agentury pro léčivé přípravky doporučení ke standardní registraci. Týká se stávajících i nově upravených vakcín proti covidu.
lide

Horší dýchání lidé svádí na covid, ale často se mýlí

0
Za potížemi s dýcháním nestojí jen prodělané onemocnění covid-19, jak se mnozí mylně domnívají. Jsou tady i jiné plicní nemoci než covid. Při jejich zanedbání si pacienti odnáší trvalé poškození zdraví, a to zbytečně.
dostanou

Upravené vakcíny proti covidu dostanou jen ti očkovaní

1
Každý týden má do Česka přijít 700 tisíc dávek upravených vakcín proti omikron variantě viru BA.1. Lidé, jež se rozhodnou pro základní očkování, kterých je kolem 35 procent, ale dostanou původní vakcíny.
do_nosu

Čína a Indie brání covidu vstřikem do nosu a vdechnutím

0
V Indii úřady schválily vakcínu proti covidu, která se podává vstřikem do nosu, v Číně pak vdechnutím ústy. Obě země věří, že tyto vakcíny zvýší počet lidí očkovaných proti covidu.
let

Vakcíny proti BA.1 omikronu dostanou děti už od 12 let

0
Upravené vakcíny proti omikron variantě koronaviru společností Pfizer/BioNTech a Moderna schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky. Dostat je mohou zájemci starší 12 let nejdříve tři měsíce od základního očkování.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »