Pondělí, 26. září 2022
proti_covidu

Před covidem chrání i předem podané protilátky

0
Pacienty s vážným chronickým onemocněním chrání před covidem preventivně podávané kombinace monoklonálních protilátek, které účinkují i na omikron. Jde o pacienty s potlačenou nebo slabou imunitou, v Česku je jich přibližně 10 tisíc.
pacientu_s_covidem

Pacientů s covidem přibývá. K volbám nesmějí

0
Pacientů s covidem v Česku v posledních dnech přibývá. Přesto jsou v karanténě a izolaci tisíce lidí. Ti navíc nesmějí k aktuálním komunálním a senátním volbám. 
s_ockovanim

Praktici začali s očkováním proti covidu i proti chřipce

0
Praktičtí lékaři začínají s očkováním proti chřipce a covidu-19. To proto, aby co nejvíce zmírnili dopady očekávané podzimní epidemie respiračních onemocnění. Doporučují očkovat proti oběma nemocem, nejprve proti covidu a pak chřipce.
registraci

Proticovidové mRNA vakcíny získaly v EU plnou registraci

0
Proticovidové vakcíny Pfizer/BioNTech a Moderny získaly u Evropské agentury pro léčivé přípravky doporučení ke standardní registraci. Týká se stávajících i nově upravených vakcín proti covidu.
lide

Horší dýchání lidé svádí na covid, ale často se mýlí

0
Za potížemi s dýcháním nestojí jen prodělané onemocnění covid-19, jak se mnozí mylně domnívají. Jsou tady i jiné plicní nemoci než covid. Při jejich zanedbání si pacienti odnáší trvalé poškození zdraví, a to zbytečně.
dostanou

Upravené vakcíny proti covidu dostanou jen ti očkovaní

1
Každý týden má do Česka přijít 700 tisíc dávek upravených vakcín proti omikron variantě viru BA.1. Lidé, jež se rozhodnou pro základní očkování, kterých je kolem 35 procent, ale dostanou původní vakcíny.
do_nosu

Čína a Indie brání covidu vstřikem do nosu a vdechnutím

0
V Indii úřady schválily vakcínu proti covidu, která se podává vstřikem do nosu, v Číně pak vdechnutím ústy. Obě země věří, že tyto vakcíny zvýší počet lidí očkovaných proti covidu.
let

Vakcíny proti BA.1 omikronu dostanou děti už od 12 let

0
Upravené vakcíny proti omikron variantě koronaviru společností Pfizer/BioNTech a Moderna schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky. Dostat je mohou zájemci starší 12 let nejdříve tři měsíce od základního očkování.
covidu

Vakcíny proti covidu snižují i riziko postcovidu

0
Riziko rozvoje postcovidového syndromu snižují už po první dávce očkovací látky proti covidu. Více ho snižují vektorové vakcíny. Většina lidí se z covidu plně uzdraví do dvanácti týdnů.
upravene_vakciny

Upravené vakcíny proti covidu EK asi schválí příští týden

0
Modifikované vakcíny proti covidu od Pfizer/BioNTech a Moderny Evropská agentura pro léčivé přípravky [EMA] zhodnotí příští týden. Pak se začnou zavážet do unijních zemí. Británie upravené vakcíny od Moderny povolila v polovině srpna.
nemocnicni

Paxlovid na covid vydají zas jen nemocniční lékárny

0
Antivirovou tabletu proti covidu-19 Paxlovid začnou praktičtí lékaři a specialisté pacientům v riziku vážného onemocnění předepisovat zřejmě od září. Vydávat jej budou zase jen nemocniční lékárny.
posilovaci

Rezervace běží už i na druhou posilovací dávku proti covidu

0
Dneškem je aktivní už i centrální rezervace k očkování proti covidu druhou posilovací dávkou. Ministerstvo zdravotnictví představilo i očkovací kampaň za 50 milionů korun. Úřad zvažuje zavést jeden AG test zdarma bez žádanky od lékaře.
po_covidu

Lidé po covidu zle spí. Mají živé sny i noční můry

1
Po úzdravě z akutního covidu pacienty často zmáhají dlouhodobé následky onemocnění. Přes 30 procent pacientů po covidu trpí živými sny a u 17 procent se objevují noční můry.
na_podzim

Lauterbach: Rouškám na podzim se nevyhneme

1
Zavedení povinného nošení roušek na podzim a v zimě se stane v Německu kvůli covidu nevyhnutelné. Uvedl to německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach [SPD]. Ten akutálně onemocněl covidem navzdory čtvrté dávce proti covidu.
sabizabulin

Těžký covid zřejmě odvrátí další lék, sabizabulin

0
Pohotovostní pracovní skupina pro mimořádné situace Evropské agentury pro léčivé přípravky začala posuzovat lék společnosti Veru sabizabulin k léčbě covidu-19.
izolaci

Rakušané ruší izolaci kvůli covidu, Češi ji dál drží

0
Rakušané s pozitivním testem na koronavirus nebudou muset od srpna povinně do izolace. Česko si sedmidenní izolaci pro pozitivní osoby stále ponechává.
testu

Jedná se o změně v úhradě PCR testů na covid

0
Úhradu preventivních testů na koronavirus ze zdravotního pojištění ministerstvo zdravotnictví vylučuje. Připouští proplácení PCR testů lidem s příznaky nemoci i bez žádanky od lékaře.
omikronu

Kentaura u nás předběhla jiná varianta omikronu

0
První nákazu subvariantou omikronu BA.2.76 v Česku potvrdil Státní zdravotní ústav ještě před očekávanou variantou BA.2.75 neoficiálně zvanou Kentaur. Dle Ústavu se u nás šíří i subvarianty převažující v Německu a Spojeném Království.
na_ctvrtou_davku

Na čtvrtou dávku proti covidu se lidé neregistrují

6
Na čtvrtou dávku očkování proti covidu se lidé neregistrují. Přijít na ni mohou k praktikovi nebo do některých nemocnic od pondělí 18. července. Uvažuje se i o zavedení hrazených PCR testů ze zdravotního pojištění.
ochrannych

Česko snižuje zásoby ochranných pomůcek proti covidu

0
Správa státních hmotných rezerv sníží zásoby ochranných pomůcek proti koronaviru. Správa uvolní 2 miliony hygienických vložek potravinovým bankám. A materiál zasílá i na Ukrajinu.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »