fitness

Hubne se v kuchyni! Ve fitku se dodělávají svaly, říká fitness influencerka

0
Fitness influenceři na sociálních sítích přitahují hodně lidí, kteří chtějí se sebou takzvaně něco dělat, nejčastěji se začít pořádně hýbat. Cvičit s influencery i bez nich má své přínosy. Ne každý ale správně začne nebo u cvičení vydrží. 
lide

Loni na elektrokoloběžkách zahynuli tři lidé. Další stovky se zranily

1
Na elektrokoloběžky připadá přes 86 procent nehod zaviněných koloběžkami. V roce 2023 se stalo 421 nehod, v nichž hrála roli elektrokoloběžka. Tři lidé při nich zemřeli. Koloběžkáři často nemají přilbu, což se odráží v úrazech hlavy a obličeje.
v_gambii

V Gambii ženská obřízka už neprošla. Stále je ale problém, a to i v...

0
Parlament v Gambii odmítl [15.7.] návrh zákona, který by znovu umožnil ženskou obřízku, informuje BBC. Tyto postupy gambijská justice zakázala v roce 2015. Zákon na jejich obnovení letos v březnu ale předložil poslanec Almameh Gibba.
Simona

Simona přežila zásah vysokým napětím. Myslela si, že je nesmrtelná

0
„Bylo mi sedmnáct a myslela jsem si, že jsem nesmrtelná, že mě nemůže nic porazit,“ říká Simona Riedlová, která přežila zásah elektrickým proudem poté, co se svými kamarády „jen“ vylezla na odstavené vagony. Vedení se ale nedotkla.
peci

Dr. Max, BENU a Devětsil žádají větší zapojení lékárníků do zdravotní péče

0
Asociace provozovatelů lékárenských sítí [APLS] aktualizovala své cíle. Jako hlavní definuje rozšíření pravomocí lékárníků. Za důvod uvádí propady ve standardní zdravotní péči v Česku. 
ve_strevech

Štěstí vzniká ve střevech, vyplatí se na ně myslet

0
Střevní mikrobiom nejenže ovlivňuje imunitní reakce celého organismu, ale to, co se děje ve střevech, působí i na naši náladu. Ve střevech se totiž tvoří až 90 procent serotoninu známého jako hormon štěstí.
Biden

Biden odmítá uznat důsledky svého stárnutí, tvrdí už i jeho sponzoři

0
Americký prezident Joe Biden [81] měl v uplynulých dnech krátkou konzultaci se svým hlavním lékařem. Jaké byly její výsledky Bílý dům ale nesdělil. O schůzce informovala, i když rovněž bez dalších podrobností, také agentura Reuters.
zakaz_prodeje

Když bude třeba, Jurečka rozšíří zákaz prodeje na všechny svátky

7
Pokud dojde na jednání o zrušení zákazu prodeje o některých svátcích, lidovci načtou pozměňovací návrh, který zákaz vztáhne na všechny svátky bez výjimky. Uvedl to dnes [3.7.] po jednání vlády šéf lidovců Marian Jurečka.
darovani_krve

Z darování krve už se automaticky nevylučují gayové

0
Z darování krve se nově vylučují lidé, kteří měli v posledních čtyřech měsících anální pohlavní styk s novým partnerem. To bez ohledu na jejich pohlaví a sexuální orientaci. Darovat krev nově mohou i homosexuální muži.
vybor_pro_dobro

Výbor pro dobro v Rakousku rozdělil první miliony eur

0
Dědička zakladatele společnosti BASF a farmaceutické firmy Boehringer Mannheim Marlene Engelhornová rozdá 25 milionů eur [cca 630 mil. Kč] na financování dobročinných projektů. Pomáhá jí v tom Výbor pro dobro.
se_sklerodermii

Se sklerodermií se žije lépe bez stresu

0
Progresi sklerodermie hodně ovlivňuje psychika pacientů. Pokud se i přes vážné projevy nemoci cítí vyrovnaně, bez stresu, se sklerodermií se žije lépe a zůstává pod kontrolou. Nemoc zasahuje cévy a kůži, ty tuhnou a omezují klouby v pohybu.
inteligence

Umělá inteligence vyhodnocuje zdraví hráčů i informuje fanoušky

0
Digitální kartu, která v reálném čase zpracovává údaje o hráči fotbalu a vyhodnocuje je, nově zavedl španělský fotbalový klub Sevilla FC. Umělá inteligence se prosazuje i v dalším z masových sportů, a tím je tenis.
repelentni_naramky

Repelentní náramky hmyz neodpudí, zjistil Státní zdravotní ústav

0
Na slabou nebo vůbec žádnou ochranu před komáry a klíšťaty repelentními náramky upozorňuje stejně jako loni Státní zdravotní ústav. Doporučuje použít klasické repelenty s jasně uvedenou účinnou látkou.
umela_inteligence

Ženský hlas vzbuzuje důvěru i touhu, ukázala umělá inteligence

0
Ať už jde o politickou propagandu, nebo obchodní marketing, vyplatí se „být ženou.“ Umělá inteligence [AI] ukazuje, že lidský mozek zůstává náchylný ke vžitým genderovým stereotypům. A ty se přesunuly i do světa internetu.
pohlavni

Online seznamky lákají. Lidé na nich ale končí i s pohlavní nákazou

0
Virtuální seznamky a nahodilá sexuální setkání stěžují práci venerologů při zachytávání lidí s pohlavně přenosnou chorobou. Profily mnohých totiž bývají falešné a zjistit jejich identitu poté, kdy někoho nakazí, bývá obtížné.
hemoroidu

Hemoroidů se nejlépe zbaví každý sám

0
Hemoroidy se objevují zhruba u 30 procent populace a jen menší část z nich kvůli studu navštíví proktologa, specialistu na léčbu nemocí konečníku. Málokdo ale ví, že hemoroidů se dá často zbavit zhubnutím, pohybem a vyšším příjmem vlákniny.
Marketa_Svejdova

Můj homesharingový kamarád se jmenuje Robin, říká Markéta Švejdová

0
„Když jdu na homesharing, tak na něj jdu s čistou hlavou,“ říká v podcastu Zdravé Zprávy Markéta Švejdová, která si dvakrát do měsíce bere na odpoledne 15letého Robina s autismem. Dělá to už zhruba rok a vidí v tom, jak říká, samá pozitiva.
homesharing

Homesharing: Dobrovolníci pomáhají rodičům dětí s postižením i v ČR

0
Jen asi 90 dětí s mentálním postižením a autismem má svého hostitele. To je osoba či rodina, která o tyto děti pečuje v daný čas ve své domácnosti. Služba se jmenuje homesharing a do Česka se dostala před šesti lety z Irska.
detskeho_domova

Odchodu z dětského domova se mladí obávají. A není se co divit

0
Odchod z dětského domova a vstup do ostrého života uvrhne mnohé z mladých dospělých na okraj společnosti. A není divu. Často jim chybí pevné zázemí, práce, a tedy i peníze, a především podpora rodiny.
houby

Rostou houby: Lidé si pletou masáka s halucinogenní muchomůrkou

0
O víkendu vyrazili Češi do lesů na houby a hlásí, že rostou všude. A zdravotničtí záchranáři již zachraňovali první houbaře poté, co si spletli prudce jedovatou a halucinogenní muchomůrku tygrovanou s muchomůrkou růžovkou čili masákem.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »