Středa, 28. září 2022
krev_v_moci

Nádor močového měchýře často ukáže krev v moči

0
Polovina nádorů močového měchýře vzniká kvůli kouření. Riziko vzniku nádoru močového měchýře u kuřáků je ve srovnání s ostatní populací až čtyřnásobně vyšší. Prvním signálem onemocnění bývá podle urologů krev v moči.
nutri

Povinné značení Nutri-Score ministerstvo odmítlo

0
Povinné značení potravin a nápojů pomocí pětibarevného štítku Nutri-Score Ministerstvo zemědělství nepodporuje. Současné značení v Česku považuje za dostatečné. Zaměřit se chce na větší ochranu názvů potravin živočišného původu.
nestovicim

Lékaři chtějí širší očkování proti opičím neštovicím, ministr ne

0
Proti opičím neštovicím se v Česku očkují pouze zdravotníci a lidé po rizikovém kontaktu. Lékaři ale navrhují rozšířit očkování i na skupiny s rizikovým chováním a zjistit antivirový lék. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek [TOP 09] to odmítá.
s_ockovanim

Praktici začali s očkováním proti covidu i proti chřipce

0
Praktičtí lékaři začínají s očkováním proti chřipce a covidu-19. To proto, aby co nejvíce zmírnili dopady očekávané podzimní epidemie respiračních onemocnění. Doporučují očkovat proti oběma nemocem, nejprve proti covidu a pak chřipce.
kostni

Dárci kostní dřeně zachraňují životy

0
„Můj druhý život je prostě krásný,“ říká mladá žena, které před osmi lety zachránila život kostní dřeň od neznámého dárce. Dárce lékaři našli díky národní databázi dárců kostní dřeně.
bryle

Motoristé zapomínají na brýle. A to je chyba

0
Čeští motoristé podceňují nošení dioptrických brýlí nebo čoček při řízení a zvyšují tím riziko nehody. A výjimka nejsou ani cyklisté. Ostrost vidění je přitom zásadní při rychlosti reakcí v dopravě.
lide

Horší dýchání lidé svádí na covid, ale často se mýlí

0
Za potížemi s dýcháním nestojí jen prodělané onemocnění covid-19, jak se mnozí mylně domnívají. Jsou tady i jiné plicní nemoci než covid. Při jejich zanedbání si pacienti odnáší trvalé poškození zdraví, a to zbytečně.
e-cigarety

Mladým suplují drogy e-cigarety, zjistili v Británii

0
Vapování a e-cigarety jsou mezi britskými středoškoláky stále populárnější. Vyplývá to z průzkumu britské NHS Digital, která ho provedla mezi 9 tisíci studenty na 119 středních školách.
ockovani

Lidé by očkování lékárníky uvítali. Politici jsou proti

0
Rozšířit očkování proti chřipce a covidu do lékáren většina poslanců zdravotního výboru razantně odmítá. Praxe ale ukazuje, že jsou tady lidé, a není jich málo, kteří by se v lékárně naočkovat nechali.
plasmy

Darování plasmy je stejně důležité jako darování krve

0
Příležitostí, jak pomoci druhým, je i darování krevní plasmy. Vyrábí se z ní léky například na poruchy srážlivosti krve, imunity či některá onkologická onemocnění. Plasma zachraňuje životy i po úrazech a rozsáhlých popáleninách.
zdravotnictví

Podcast: Analytik říká, jak investovat do zdravotnictví

0
„Pokud v dohledné době ještě přijdou na finančních trzích nějaké významné výprodeje, tak sektor zdravotnictví by měl podržet portfolio každého investora,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz investiční analytik Štěpán Hájek.
dystrofii

Pečuje o syna se svalovou dystrofií. Dovolená ji ale neláká

0
Přes dvacet čtyři let pečuje paní Monika o svého syna s Duchennovou svalovou dystrofií, ve dne i v noci. Jak to zvládá a kde bere energii do dalších dnů říká v podcastu ZdraveZpravy.cz.
naslouchat

Naslouchat druhým se vyplácí, zjistili vědci

0
Umění konverzace a umění naslouchat není prázdný pojem. Potvrdila to studie britských vědců. Ti zjistili, že mnozí lidé nezvládají ani nezávaznou konverzaci. Nezvládají naslouchat druhým, protože často mluví hlavně a jen o sobě.
Jane_Fondova

Herečka Jane Fondová opět bojuje s rakovinou

0
Americká herečka Jane Fondová oznámila, že má zhoubný nádor. Na sociálních sítích uvedla, že ji lékaři našli Non-Hodgkinův lymfom. Herečka zahájila chemoterapii, kterou dobře snáší.
sahejtesinane

Sahejte si na prsa a varlata, nabádá Sahejtesinaně

0
Na význam prevence rakoviny prsu a varlat upozorňuje kampaň s příhodným názvem Sahejtesinaně.cz. Samovyšetření stejně jako dodržování screeningových kontrol díky včasnému záchytu mírní případnou léčbu a prodlužují život.
zivotni_pojisteni

Životní pojištění lze sjednat už i plně online

0
Pojišťovna Simplea spustila aplikaci pro sjednání životního pojištění plně online. Stala se tak první pojišťovnou na českém trhu, která online sjedná plnohodnotné životní pojištění bez operátora call centra a dalších omezení.
Na_Sicilii

Muži na Sicílii našli covid, opičí neštovice i HIV

0
Lékaři na Sicílii odhalili u jednoho pacienta, který se vrátil z dovolené ve Španělsku, nákazu koronavirem, virem opičích neštovic a HIV. Skupina lékařů to uvedla v odborném časopise The Journal of Infection.
reprodukcni

Ideální reprodukční věk ženy je 25 let, upozorňují lékaři

0
Ideální reprodukční věk ženy udávají lékaři kolem 25. roku věku, poté postupně klesá. Šance, že se 40leté ženě podaří otěhotnět pomocí vlastních vajíček, je pouhých deset procent.
bolesti_zad

S bolestí zad se loni léčilo 202 tisíc klientů ČPZP

0
S bolavými zády se loni léčilo téměř 202 tisíc klientů České průmyslové zdravotní pojišťovny. Z toho přes 11 tisíc dětí a 191 tisíc dospělých. Loňské náklady ČPZP na léčbu bolestí zad přesáhly 1,1 miliardy korun.
proti_chripce

Blíží se podzim, načase je zvážit očkování proti chřipce

0
S blížícím se podzimem je načase zvážit očkování proti chřipce a vakcínu si předem zamluvit u svého praktického lékaře nebo v očkovacím centru. Od letoška hradí vakcíny proti chřipce všem zdravotníkům zdravotní pojišťovny.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »