chuze

Infarktu a rakovině zabráni i 11 minut rychlé chůze denně

0
Zhruba 40 % všech úmrtí v ČR připadá na nemoci srdce a cév. A mnohdy jde o předčasná úmrtí, kterým šlo zabránit. Třeba krátkou svižnou chůzí každý den, upozorňují kardiologové. A čím víc chůze, tím nižší riziko srdeční choroby.
chytre_hodinky

Chytré hodinky nespavost nevyřeší, lepší je přístroj sundat

0
Dospělých i dětí s poruchami spánku přibývá a někteří se na spánek, jeho délku a fáze upínají tak, že si pořídí chytré hodinky k jeho měření. Specialisté na poruchy spánku ale varují, že hodinky můžou k výpadkům spánku i přispívat.
Vanoce

Lepší než na sněhu jsou Vánoce u moře, lákají Čechy cestovky

0
Na Vánoce a Nový rok cestovní kanceláře a portály hlásí zájem o dovolené ve Spojených arabských emirátech, Egyptě nebo Ománu. Prodeje pobytů na tyto termíny jsou zatím srovnatelné s loňskem nebo o něco vyšší.
sebevrazd

Ameriku zaskočil rekordní nárůst sebevražd

1
Ve Spojených státech loni spáchalo sebevraždu bezmála 50 000 lidí. To je nejvíce za posledních 80 let. Ve své nové analýze to uvádí americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí [CDC].
Zeland

Nový Zéland: Jen dál kuřte, potřebujeme vaše peníze!

0
Nová novozélandská vláda oznámila, že zruší zákaz kouření, aby nepřišla o daňové příjmy z tabáku. Zákaz prodeje tabákových výrobků zavedla předchozí vláda Jacindy Ardernové. Týkal se každého, kdo se narodil po roce 2008. 
lekari

Místo k lékaři stačí někdy zajít i jen do lékárny, tvrdí odborníci

0
„Lékaři jsou v tuto chvíli přetíženi a mnoho pacientů za nimi stále přichází s banálními onemocněními, které se dají řešit samoléčbou,“ říká v podcastu Zdravé Zprávy místopředseda sněmovního Výboru pro zdravotnictví Petr Fifka.
med

Medové vdolky pečené v troubě jsou chutné a vláčné

0
Po medu se lépe tráví, zažívá a spí. Med pomáhá i k úzdravě při nachlazení a nemoci. Med totiž posiluje organismus a podporuje činnost orgánů. I to je důvod, proč si dnes připravíme jemné medové vdolky pečené v troubě.
HIV

HIV nebo žloutenka vidět není, proto testujeme, říká Dvořáková z Gilead

0
„Věříme, že jen v Praze dnes otestujeme na HIV, hepatitidu C nebo syfilis kolem tisícovky lidí,“ říká v podcastu Zdravé Zprávy medicínská ředitelka farmaceutické společnosti Gilead Sciences Kateřina Dvořáková.
proti_covidu

Jste zdraví a je vám 40. Měli byste se dát očkovat proti covidu?

0
Diskutují o tom i mladí lidé, zdraví dospělí, jejichž rodiče úřady i lékařské autority vyzývají, aby si nechali naočkovat další posilující dávkou proti covidu-19. Na prvně zmíněnou skupinu se ale nějak zapomíná. Měli by se mladí a zdraví lidé také očkovat?
nadory

Jakékoli kouření zabíjí, varuje lékařka s odkazem na nádory na plicích

1
Nejvyšší šanci uzdravit se z rakoviny plic mají ti pacienti, u kterých se dá nádor na plicích chirurgicky odstranit. Těch ale je podle pneumologů ani ne 15 procent. Ostatní pacienti mají nádor v pokročilém a těžko operovatelném stadiu.
slinivky

Rakovina slinivky patří mezi nejčastější zabijáky. Dá se jí i předejít

1
Ročně zhoubným nádorem slinivky břišní v Česku onemocní 2 500 až 3 tisíce pacientů. Výskyt nemoci těsně provází její úmrtnost. To znamená, že většina pacientů na rakovinu slinivky umírá. Vzniku nádoru se ale dá i předcházet.
hiv

Je tu listopad, čas na bezplatné a anonymní testování HIV i žloutenku

0
Od pondělí 20. listopadu se prodlouží otevírací doba testovacích míst na HIV a žloutenky. Kdokoliv se v nich může nechat anonymně, bezplatně a rychle otestovat na HIV, žloutenku B, C a syfilis. Akce potrvá do pondělí 27. listopadu.
chripce

Lidé se raději očkují proti chřipce než proti covidu

0
Od září se proti covidu-19 v Česku naočkovalo 300 tisíc lidí, proti chřipce přes 560 tisíc lidí. Slabý zájem o ochranu před covidem v počínající sezoně respiračních nemocí zneklidňuje šéfa vakcinologů Romana Chlíbka.
kapavky

Británie řeší epidemii kapavky, gayům nabídne očkování

0
Loni hygienici v Británii zachytili 80 tisíc nových nákaz kapavkou. To je 50procentní nárůst od roku 1918, kdy se šíření kapavky v zemi sleduje. Lékaři proto nabídnou očkování proti kapavce. Přednostně mužům mající sex s muži.
doplnky_stravy

Kloubní výživy se dobře prodávají, ale často uživatele i klamou

0
O volně prodejné kloubní výživy je mezi doplňky stravy velký zájem a lidé za ně utrácí i tisíce korun měsíčně. Výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce ale ukazují, že polovina z nich neobsahuje to, co jejich výrobci slibují.
zdrave_stravovani

Zdravé stravování Čechy příliš nezajímá, zjistil průzkum EU

0
Čeští strávníci na zdravé stravování dbají méně než jejich sousedé. Nabídka zdravých pokrmů v restauracích je výběrovým kritériem jen u poloviny Čechů. Vyplývá to z průzkumu stravovacích návyků napříč Evropou.
uklidovou_firmu

Jak vybrat perfektní úklidovou firmu v Praze pro vaši domácnost

0
Najít ideální úklidovou firmu v Praze může být klíčovým krokem pro udržení vašeho domova v čistotě a pohodlí. Jak ale vybrat tu pravou firmu, která plně uspokojí vaše potřeby? Zde jsou některé důležité kroky, které byste měli zvážit.
1_LF_UK

1. LF UK připomíná profesory Eiselta, Weisse a Strenga

0
Výročí 140 let výuky v češtině oslaví letos 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy ve velkém stylu. Součástí oslav je koncert v Kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově, ale i pásmo volně dostupných přednášek.
soli

Lékaři upozorňují na velké dávky soli v potravinách

0
Národní program snížení příjmu soli představí lékaři na 30. kongresu České internistické společnosti ČLS JEP. Je to právě i nadměrné užívání soli, které vede ke kardiovaskulárním onemocněním, jež jsou v Česku nejčastější příčinou smrti.
Mucha

Sbírka Lendl, Fuxa, Mucha: Šťastní lidé jsou hlavně sběratelé

0
„Alfonse Muchy si vážím pro jeho lidskost, vlastenectví i umělecké kvality. On je skutečně SuperStar secese,“ říká v podcastu člen investiční komise Portu Gallery a ředitel společnosti Mittrade Michal Čejka.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »