Milan Blaha je nový náměstek ministra zdravotnictví

0
1259
milan_blaha
Foto: ZdraveZpravy.cz

Milan Blaha je nový náměstek ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha [za ANO]. Ten ho dnes jmenoval do funkce. Na novém postu se má Blaha zaměřit na oblast IT a elektronizaci zdravotnictví.

Milan_BlahaMilan Blaha [na foto ÚZIS vlevo, pozn. red.] přichází na Ministerstvo zdravotnictví ČR [MZ ČR] z Ústavu zdravotnických informací a statistiky [ÚZIS], kde zastával pozici zástupce ředitele pro oblast IT a komunikace. V posledních měsících se na ÚZIS věnoval především IT systémům souvisejících s epidemií covidu-19.

„Oblasti elektronizace a rozvoje informačních technologií se ve zdravotnictví stávají stále důležitější. Jmenoval jsem proto náměstkem Milana Blahu, jenž má jak adekvátní vzdělaní, tak vhodnou praxi…,“ uvedl ke jmenování nového náměstka ministr Adam Vojtěch.

Milan Blaha je odborník na informační technologie

Milan Blaha vystudoval obor biomedicínská elektronika a biokybernetika na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií na Vysokém učení technickém v Brně. Podílel se také na tvorbě Zákona o elektronického zdravotnictví. Ten letos v srpnu schválil Parlament ČR a podepsal prezident republiky.

Zákon o elektronizaci zdravotnictví míří k prezidentovi

Dále připravoval například Národní zdravotnický informační systém a stavěl informační systémy související s epidemií covidu-19. V minulosti Blaha pracoval v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny [IKEM] nebo v Institutu biostatistiky a analýz.

Náměstci na MZ ČR

Ministr Adam Vojtěch pět odborných náměstků, dvě místa takzvaných politických náměstků byla po střídání ministrů neobsazená. Od začátku epidemie covidu-19 loni v březnu se na místech náměstků ministra zdravotnictví vystřídalo jedenáct lidí. Na postu ministera se pak vyměnilo pět lidí.

Současní náměstci na MZ ČR

Nejdéle na MZ ČR slouží náměstek Radek Policar. Ten má od roku 2016 na starosti legislativu a právo. Sekci pro ekonomiku a zdravotní pojištění pak od října 2018 vede náměstkyně Helena Rögnerová.

–RED–

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here