klinicka

Klinická farmaceutka: Pojišťovna uhradí až 8 lékových konzultací ročně

0
„Pacient může čerpat až 8 konzultací po 15 minutách ročně ze zdravotního pojištění,“ říká ke klinické farmacii v rozhovoru Zdravé Zprávy Irena Murínová, vedoucí Oddělení klinické farmacie Ústřední vojenské nemocnice – Vojenské fakultní Nemocnice Praha.
vyhoreni

Za vyhoření může i nespravedlnost v práci, říká historička kultury

0
Více než jedna třetina dospělých cítí většinu času únavu. A případy diagnózy vyhoření dosahují historicky nejvyšší úrovně. Co způsobuje, že se cítíme tak vyčerpaní? A jak si proti vyčerpání a vyhoření vybudovat odolnost?
EUPATI

Pacienti jsou slyšet, a tak to je správně, říká absolvent EUPATI

0
„Každý, kdo působí v pacientském hnutí nebo v pacientské organizaci, by měl mít alespoň základní přehled o tom, jak se vyvíjejí nové léky,“ říká v rozhovoru pro Zdravé Zprávy absolvent programu EUPATI a předseda NAPO Robert Hejzák.
chraneny_distribucni_kanal

Chráněný distribuční kanál? Další možnost pro reexporty, říká mluvčí ministerstva

0
„Vidíme možnost, jak si prostřednictvím navrhované úpravy – chráněný distribuční kanál  – mohou některé subjekty zajistit léčivé přípravky, které budou dále reexportovat,“ říká v rozhovoru pro Zdravé Zprávy mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.
Ales_Linhart

Umíráme na srdeční selhání i poruchy srdečního rytmu, říká profesor Linhart

2
„Jen dopřát pacientovi pilulku nestačí, je třeba s ním pracovat komplexněji,“ říká k léčbě nemocí srdce a cév přednosta II. interní kliniky kardiologie a angiologie 1. LF UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze profesor Aleš Linhart.
Koblizek

Covid proniká do mozku i svalů. Následky vyřazují z běžného života

53
Infekce covid-19 proniká i do mozku a svalů. Následky nemoci pacienty vyřazují z běžného života. Potíž je, že se jim nikdo speciálně nevěnuje. Říká to v rozhovoru Zdravé Zprávy přednosta Plicní kliniky LF UK a FN v Hradci Králové Vladimír Koblížek.
prsy

Ženy s včas zachycenými nádory se vrací obvykle s oběma prsy

1
Na mamograf po 45. roce věku chodí v ČR asi 60 procent žen. Pokud u nich lékař nádor objeví, pak obvykle v jeho počátku. A tyto ženy se do života obvykle vrací bez chemoterapie a s oběma prsy, říká v rozhovoru Zdravé Zprávy předsedkyně Asociace mamodiagnostiků ČR Miroslava Skovajsová.
nemocnice

Malware do nemocnice zavleče i jen chytrá televize pro pacienty

0
Není ničím výjimečným, když nemocnice má v jedné IT síti zapojený ultrazvuk, osobní počítač lékaře a televizi pro pacienty, říká specialista na kybernetickou bezpečnost společnosti Eviden Jan Váša v rozhovoru pro Zdravé Zprávy.
VoZP

Šéf VoZP odmítá finanční problémy pojišťovny. Situaci ale nezlehčuje

0
„Stávající navyšování nákladů na zdravotní služby nad růst příjmů, kdy všechny zdravotní pojišťovny financují systém z rezerv z minulých období, je neudržitelné,“ říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz ředitel VoZP Josef Diessl.
Hulleova

Překvapuje mě, že se více neozývají maminky, říká pediatrička Hülleová

1
„My chceme, aby každé dítě mělo svého registrujícího praktického lékaře,“ říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Ilona Hülleová.
novela_o_socialnich_sluzbac

Novela o sociálních službách bude platit nejspíš od roku 2024

6
Příspěvek na péči v 5. stupni závislosti či tolerance alkoholu v azylových domech. To a další je v novele o sociálních službách. Více v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz říká vrchní ředitelka Sekce rodinné politiky a sociálních služeb MPSV ČR Zdislava Odstrčilová.

I když se hovoří o legalizaci trhu s konopím, o legalizaci nejde

2
„Jednáním o podobě regulovaného trhu s konopím neprospívá překotnost a absence strukturovaných mezioborových diskusí,“ říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz ředitel Národní protidrogové centrály SKPV PČR brigádní generál Jakub Frydrych.
Krecove_zily

Křečové žíly zdaleka nejsou jen estetický problém

0
„Za vznikem křečových žil stojí především vrozená dispozice. Nezdravým životním stylem ale napomáháme jejich výraznějšímu rozvoji nebo i s křečovými žílami spojenými komplikacemi,“ říká primář Žilní kliniky Ota Schütz.
Zentivy

Důvodů, proč chybějí léky, je více, říká šéf Zentivy Sananes

0
„Vezměte si, že jedno espresso v Čechách stojí přibližně 49 Kč, den léčby přípravky Zentivy vychází v průměru na 4,20 koruny,“ říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz na téma nedostatek léků v ČR generální ředitel společnosti Zentiva Boris Sananes.
laznim

Lázním musíme pomoci, říká Jan Kuchař ze SLM

0
„Lázním, ale vůbec celému segmentu zdravotnictví, by zcela jistě pomohlo razantní zvýšení úhrad,“ říká pro ZdraveZpravy.cz předseda Sdružení lázeňských míst ČR a člen sněmovního zdravotního výboru Jan Kuchař.
Toman

Český dárce krevní plasmy je důležitý dárce

1
„Chci pochválit české dárce krevní plasmy. I díky nim má třeba hemofilik ve Španělsku to, co potřebuje,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz vedoucí lékař odběrových center Cara Plasma Martin Toman.
zdravotnictví

Podcast: Analytik říká, jak investovat do zdravotnictví

0
„Pokud v dohledné době ještě přijdou na finančních trzích nějaké významné výprodeje, tak sektor zdravotnictví by měl podržet portfolio každého investora,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz investiční analytik Štěpán Hájek.
Marketa_Geleneky

Nákaza toxoplazmózou je nejčastější z masa a zeleniny

0
„Základem všeho a zdrojem toxoplazmózy je kočka,“ říká k parazitárnímu onemocnění, které ohrožuje těhotné ženy a pacienty s oslabenou imunitou vedoucí lékařka Kliniky infekčních nemocí FN Bulovka Markéta Geleneky.
eOckovani

eOčkování pacientů začne naostro už 1. července

0
Od letoška běží eOčkování. To zavádí digitální evidenci všech očkování tuzemských pacientů. Dle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové systém odstartoval úspěšně.
NUDZ

S nařčením z despotismu nesouhlasím, říká šéf NUDZ

1
Ředitel Národního ústavu duševního zdraví Petr Winkler v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz odmítá, že by atmosféra v Ústavu byla neúnosná. Za kritickými hlasy spatřuje tendenci „mít věci raději tak, jak jsou“.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »