Cestovní pojištění u ČPZP si už vyřizují online čtyři z pěti klientů

1
38
cestovni
Foto: Shutterstock

Zájem o online cestovní pojištění roste. Zatímco ještě před pěti lety představoval podíl těchto uzavřených pojistných smluv 61 procent, v loňském roce to bylo 80 procent. Osobně na pobočce si nyní uzavírá pojištění jen každý pátý cestovatel.

Vyplývá to z dat České průmyslové zdravotní pojišťovny [ČPZP], která poskytuje cestovní pojištění ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou [ČPP].

„Podíl online cestovního pojištění každým rokem narůstá o několik procent. Takto uzavřená pojistná smlouva přináší nejen úsporu času, ale i peněz. Smlouvu je možno sjednat kdykoli během několika minut a je platná okamžitě,“ vypočítává výhody mluvčí zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Bez občanky. ČPZP je první zdravotní pojišťovnou, která plošně a v předstihu spustí akceptaci eDokladu

Klient podle ní ušetří až 10 procent oproti sazbám na pobočkách ČPZP. Za opakované online sjednání balíčku Komplet, balíčku Léto či balíčku Zima v daném roce také platí sleva ve výši pět procent.

„Navíc dítě do jednoho roku, pokud je pojištěno společně s dospělou osobou, má cestovní pojištění zcela zdarma,“ upozorňuje mluvčí pojišťovny.

Uzavřené pojistné smlouvy

 rok 2019 2020 2021 2022 2023
on-line 61 % 70 % 73 % 76 % 80 %
pobočka 39 % 30 % 24 % 24 % 20 %

[Zdroj: ČPZP]

Nejčastěji sjednávaným balíčkem, a to jak online, tak na pobočkách, je balíček Komplet, který zahrnuje léčebné výlohy s plněním až do výše 10 milionů korun, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění úrazu i pojištění zavazadel.

„U ČPZP je samozřejmostí, že stejně výhodné sazby cestovního pojištění platí pro její pojištěnce i nepojištěnce. Jedná se například o členy rodiny, kteří jsou registrováni u jiné zdravotní pojišťovny,“ vysvětluje mluvčí Mazurová.

Cestovní pojištění se vyplatí i na dovolenou v Evropě

Čtyřčlennou rodinu vyjde cestovní pojištění na dvoutýdenní dovolenou v Evropě zhruba na stokorunu denně. V případě úrazu či nemoci se tyto výlohy rozhodně vyplatí.

Své o tom ví například klient, který kvůli bolesti břicha, zvracení a malátnosti vyhledal lékařskou pomoc na španělském ostrově Mallorca. Za přivolání pohotovostní služby v nouzové oblasti, následnou hospitalizaci, vyšetření, léky, laboratorní testy a EKG kvůli podezření na uzavření střeva mu pak ČPP v rámci plnění pojistné smlouvy uhradila 81,5 tisíce korun. Za pojištěného cestovatele, kterého hospitalizovali a léčili s horečkou dengue v Indonésii, zaplatila ČPP 114 tisíc korun.

Pojistné krytí pro dovolenou v Evropě, 14 dní, dva dospělí + dvě děti do 18 let
Rozsah pojištění Celková cena v Kč při sjednání online Celková cena v Kč na pobočce
Balíček Základ 672 756
léčebné výlohy
Balíček Standard 896 980
léčebné výlohy + pojištění odpovědnosti
Balíček Komplet 1 204 1344
léčebné výlohy + pojištění odpovědnosti + úrazové pojištění (trvalé následky úrazu a smrt následkem úrazu)+ zavazadla
Balíček Léto [pouze on-line] 1 484
léčebné výlohy + pojištění odpovědnosti + úrazové pojištění (trvalé následky úrazu a smrt následkem úrazu) + zavazadla + sportovní vybavení + nevyužitá dovolená

[Zdroj: ČPZP]

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje více než 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.

–Adman’s Choice–

1 komentář

  1. No nevím jestli 4 z 5, já si pojištění každoročně sjednávám přes Srovnátor u Axy, kde mi to vychází nejlevněji, na celý rok. Ale je pravda, že nabídku od CPZP jsem tam neviděl.

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here