Zdá se to nemožné, ale i v této nelehké době je možné vyslat z nemocnice pozitivní vzkaz. Ten následující je z Nemocnice Nové Město na Moravě a pro ZdraveZpravy.cz jej napsala ředitelka nemocnice Věra Palečková. Více v jejím komentáři, v němž děkuje těm, kteří nemocnici při krizi covid pomohli a pomáhají.

Oslabené řady zaměstnanců Nemocnice Nové Město na Moravě nyní akorát posiluje 80 dobrovolníků. V žádné jiné nemocnici v kraji jich tolik nepomáhá. Děkujeme!!!

Kvůli výpadku dodávek ložního prádla se díky výzvě na facebookové stránce nemocnice a hlavně díky lidem nejen z našeho kraje podařilo za pár dní chybějící zásoby rychle doplnit. Skvěle zareagovali jednotlivci, ale třeba také město Bystřice nad Pernštejnem. Bystřičáci donesli na městský úřad na 300 kilogramů ložního prádla. Je neuvěřitelné, jak rychle se tato situace díky dobré vůli lidí vyřešila.

Od dětí z bystřických školek jsme dostali mnoho krásných obrázků pro naše zaměstnance. Městský úřad k obrázkům přidal ovoce a sladkosti. Tyto obrázkové balíčky osobně přivezl a předal pan starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska. Bylo to moc milé překvapení. Je pěkné vědět, že na nás myslí i v okolních městech.

Nemocnici Nové Město na Moravě pomáhají lidé i obce

Není den, aby v nemocnici někdo nenechal nějakou drobnost. Třeba obec Zubří přivezla šest krabic plných nápojů, sladkostí, kávy. Deset tisíc korun na občerstvení pro naše zdravotníky mezi sebou vybrali sami obyvatelé Zubří. Drobné dárky nosí lidé, kteří se ani nepředstaví. Tři rodiny z Nového Veselí, které bydlí v jednom domě, se domluvily a koupily dva kávovary a asi 50 kilogramů kávy. Už slouží na odděleních, kde se staráme o covid pozitivní pacienty.

Obec Blažkov darovala 20 tisíc korun na nákup ozonových lamp. Gymnázium v Novém Městě na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem a novoměstská firma Racom pro nás na 3D tiskárnách vyrábí spojovací pásky na roušky. Majitel Penzionu Red Pine ve Vlachovicích nabídl bezplatné ubytování pro dobrovolníky. Podobných a dobrých věcí je mnohem víc.

Nemocnice Nové Město na Moravě a holky z Bobrové

Další krásný příběh pomohl napsat také spolek holek z Bobrové, který stojí za projektem Vyzvi se! Je to virtuální závod, do kterého se může na stejnojmenných internetových stránkách každý měsíc přihlásit kdokoli a kdekoli na světě. Účastí v závodě překonává své hranice, prospívá svému tělu a zároveň pomáhá tam, kde je to třeba. Čtvrtinu ze startovného zakladatelky spolku, který si říká FreeRunHelps, posílají na charitativní účely.

A nejen to: V říjnu si děvčata z Bobrové vybrala naši nemocnici a přispěla částkou 40 tisíc korun na koupi přístroje high flow nasal oxygen určeného ke kyslíkové terapii. Ten pomáhá při léčbě pacientů s onemocněním covid-19.

Autor: JUDr. Věra Palečková, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě

5 KOMENTÁŘE

  1. Chtěl bych poděkovat touto cestou zdravotnímu personálu na urgenci v nemocnici Nové Město na Moravě, v čele s paní primařkou MUDr.Karolínou Brodinovou, za jejich velice pečlivou peči o pacienty.

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here