Agel Ostrava-Vítkovice nabízí jednodenní kardiologii

0
44
Agel_Ostrava_Vitkovice
Foto: Agel Ostrava-Vítkovice

Nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice otevřela specializované pracoviště jednodenní kardiologie. To nabízí operace diagnostické koronarografie a perkutánní angioplastiky. Provádět je budou kardiologové z nemocnice Agel Třinec-Podlesí.

Obě nemocnice jsou od sebe vzdáleny necelých 50 kilometrů. Podle předsedy představenstva Nemocnice Agel Třinec-Podlesí Radka Neuwirtha přesun lékařů z Třince-Podlesí neohrozí provoz tamější nemocnice.

„Zkušených lékařů máme dost,“ uvedl v České televizi [ČT] s tím, že značná část pacientů doteď dojížděla z Ostravska právě do Třince-Podlesí.

Madar: Jednodenní operativa je výhodná pro obě strany

„Vytvoření detašovaného pracoviště v Nemocnici Agel Ostrava-Vítkovice je tak krokem, jak pacientům zlepšit jejich komfort,“ dodal.

V nemocnici Ostrava-Vítkovice chce tým z Třince-Podlesí provést v první etapě až 600 jednodenních operací ročně. Nabídka zákroků v nemocnici v Třinci-Podlesí zůstane zachována. Tam lékaři provádějí nejvíce koronarografií a koronárních angioplastik, dále korekcí chlopenních vad řešených zavedením umělých chlopní.

Pracoviště v Ostravě je zcela nové

Podle zástupců Agel Ostrava-Vítkovice je specializované pracoviště, které se nachází v pavilonu G, zcela nové po stavební i technické stránce. Ostrý provoz zahájilo na začátku července. Lékaři z Třinec-Podlesí zde začali okamžitě provádět diagnostikou koronarografii. V případě odhalení závažného postižení věnčité tepny pak pokračují angioplastikou, tedy opravou zúženého místa v tepně pomocí balónku a stentu.

„Dále zde provádíme základní arytmologické intervence ve smyslu výměny kardiostimulátoru a implantabilního defibrilátoru,“ upřesňuje Neuwirth.

Říká, že výhledově se má centrum ve Vítkovicích dále rozrůstat. Doplněna má být diagnostika chlopenních vad, rozšířit se mají i kardiologické intervence v arytmologii.

„S nově pořízenou magnetickou rezonancí ve Vítkovické nemocnici tak nabízíme opravdu velmi komplexní nabídku kardiologické péče,” dodává.

Agel Ostrava-Vítkovice pomoc z Třince-Podlesí vítá

Pomoc kolegů z Třince-Podlesí ocenili i lékaři v Ostravě. Spojení zkušeností internistů a angiologů [obor vnitřního lékařství zabývající se diagnostikou a nechirurgickou terapií onemocnění krevních a lymfatických cév, pozn. red.] z vítkovické nemocnice se zkušenostmi kardiologů z Třince-Podlesí je podle nich pro pacienta velká výhoda.

I velké výkony lze dělat ambulantně, říká Josef Kautzner

 K dispozici jsou také naši cévní chirurgové a anesteziologové,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice Stanislav Jackanin.

Dodal, že důležité je také celkové zázemí ostravské nemocnice. To znamená dostupnost laboratoří, lékáren, prostě všeho, co dělá, jak řekl, nemocnici nemocnicí.

 –RED–

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here