ČPZP navýšila příspěvky v preventivních programech

0
1513
CPZP
Foto: ČPZP

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna [ČPZP] oznámila novinky v preventivních programem pro letošní rok. ČPZP nově navýšila rozpočet na tyto programy o 50 milionů korun na celkových 340 milionů korun.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna s více než 1,3 milionu klientů se dlouhodobě zaměřuje na programy podporující zdravý způsob života a na programy prevence vzniku závažných onemocnění.

„Nabídku preventivních programů jsme opět rozšířili o několik novinek. Jde například o příspěvky celiakům nebo na prevenci obezity, na které nyní dosáhnou také dospělí pojištěnci. Tyto programy se dosud vztahovaly jen na děti,“ říká mluvčí ČPZP Elenka Mazurová.

K dalším novinkám patří například příspěvek ve výši až 2 000 korun na rekondiční pobyty pro ženy po léčbě rakoviny prsu. Pojišťovna rovněž navýšila limity čerpání u části zavedených programů, kde klientům vyplatí vyšší příspěvek. O příspěvky mohou klienti ČPZP žádat také z pohodlí domova prostřednictvím mobilní aplikace Zdraví v mobilu.

Novinky v programech pro děti

Od letošního roku pojišťovna zdvojnásobila limit pro děti u programu Celiakie a dědičné metabolické poruchy. Na zvláštní potravinové diety tak přispěje celiakům, ale i další pacientům s vážnými metabolickými onemocněními do 17 let včetně, částkou 2 000 namísto dosavadních 1 000 korun. Pro děti s diagnózou diabetes byl dosud příspěvek 500 korun. Nyní mohou jejich rodiče dostat 2 000 korun. Navýšení limitu o 200 na 500 korun se dotklo také prevence dětské obezity. U jednoho z nejčerpanějších programů Školy a školky v přírodě pak lze příspěvek 500 korun využít nově i na lyžařské výcviky. Organizované plavecké kurzy dětí do 10 let podporuje ČPZP příspěvkem 1 000 korun a 1 500 korunami letní tábory pro děti od tří let.

Novinky ČPZP v programech u dospělých

Dospělí pojištěnci třetí největší zdravotní pojišťovny v ČR mohou na prevenci obezity získat 500 korun a dalších 1 000 korun na celiakii a dědičné metabolické poruchy. Dospělým diabetikům nyní ČPZP přispívá částkou 1 000 korun. K novinkám patří i snížení věku u programu Doplňky stravy. Nově mohou 500 korun na vitaminy čerpat lidé již od 60 let. Dosud byla věková hranice pro čerpání tohoto příspěvku 65 let.

„Mezi stálicemi jsou programy pro dárce krve, dále programy pro těhotné ženy, matky a děti, kde lze celkově vyčerpat až 4 500 korun, nebo oblíbený příspěvek 700 korun na pohybové aktivity dospělých,“ doplňuje Elenka Mazurová.

ČPZP nadále hradí svým pojištěncům příspěvky na prevenci rakoviny, vysoký krevní tlak, sportovní prohlídku i rázovou vlnu. Stejně tak příspěvek na paruku, odvykání kouření a program onkologické prevence, u nichž lze čerpat 2 000 korun.

Krok pro zdraví i program Duševní zdraví

Podle Elenky Mazurové ČPZP pokračuje i v programu Krok pro zdraví s příspěvkem 1 000 korun a program Duševní zdraví. V něm ČPZP přispívá dětem i dospělým na psychoterapii částkou 2 500 korun.

Za přeplatky na léky ČPZP klientům vrátila přes 67 mil. Kč

„Ve stálé nabídce ČPZP jsou příspěvky na různé typy očkování s částkou 1500 korun pro děti a 1000 korun pro dospělé klienty, nebo program Bonus Plus, kde po splnění předem stanovených kritérií lze čerpat 500 korun ročně,“ uzavírá mluvčí pojišťovny s odkazem na kompletní nabídku preventivních programů ČPZP.

–RED–

KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here