Pfizer

Pfizer žaluje Polsko kvůli dluhu na vakcínách proti covidu

1
Polsko dluží společnostem BioNTech a Pfizer za vakcíny proti covidu-19. Soud je podle šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové až poslední možnost, jak se dohodnout. Společnost Pfizer už se na soud ale obrátila. 
lekari

Místo k lékaři stačí někdy zajít i jen do lékárny, tvrdí odborníci

0
„Lékaři jsou v tuto chvíli přetíženi a mnoho pacientů za nimi stále přichází s banálními onemocněními, které se dají řešit samoléčbou,“ říká v podcastu Zdravé Zprávy místopředseda sněmovního Výboru pro zdravotnictví Petr Fifka.
samolecba

Samoléčba je v Česku opomíjené téma, shodli se odborníci

0
Samoléčba každoročně ušetří českému zdravotnímu systému devět a půl miliard korun a má potenciál ušetřit dalších pět miliard. Vyplynulo to z kulatého stolu, který se konal tento týden v Poslanecké sněmovně.
Max

Obří akvizice v Itálii posiluje evropskou pozici Dr. Max

0
Společnost Dr. Max Group převzala v Itálii 130 poboček lékárenské sítě Neoapotek. Stala se tak v Itálii druhým nejsilnějším hráčem na trhu. Zároveň posílila svou pozici lékárenské dvojky na kontinentě.
o_lecivech

Upravená novela o léčivech míří do Senátu  

0
Poslanci dnes [15.11.] schválili ve třetím čtení novelu zákona o léčivech. Od ní si ministerstvo zdravotnictví slibuje výrazné zlepšení situace v oblasti výpadků léků. Novelu nyní posoudí senátoři.
na_horecku

Léky jsou, ale i nejsou: Ministerstvo zdravotnictví řeší situaci

0
Volně prodejných léků na horečku a tlumení bolesti je v Česku dostatek. A mělo by tomu tak být po celou sezonu respiračních nemocí. Stejně tak je dost penicilinu v tabletách. V lékárnách ale mohou chybět sirupy s penicilinem pro děti.
Mehrdad_Doustdar

Mehrdad Doustdar jako ředitel nově vede MSD v Česku

0
Novým výkonným ředitelem společnosti MSD Czech Republic se od 1. listopadu stal Mehrdad Doustdar. V čele české pobočky nadnárodní farmaceutické společnosti Merck, Sharp & Dohme vystřídal Stefana Santangela.
smernice

Nová směrnice EU o léčivech dál děsí farmaceutický průmysl

0
Aktuální podoba evropské směrnice o léčivech Evropské komise urychlí trend, v jehož důsledku se pozice evropského farmaceutického průmyslu oproti konkurenci dále zhorší. Vyplývá to z aktuální analýzy EFPIA.
Lekarny

Lékárny na internetu: Na Heurece vede Dr. Max, následuje Benu

0
Sekce Zdraví hraje stále důležitější roli v tuzemských e-shopech a na srovnávačích cen na internetu. Skrývá se za ní nabídka velkých tuzemských lékáren. Některé ze srovnávačů ji inzerují samostatně, jiné ji spojují s drogerií a kosmetikou. 
fondy

České fondy investovaly do rakouského e-health startupu

0
České investiční fondy i&i Biotech Fund a Tensor Ventures investovaly do vývoje screeningové platformy „kardioidů“ rakouské biotechnologické společnosti HeartBeat.bio. Její technologie cílí na vývoj léčby kardiovaskulárních onemocnění.
v_Rakousku

Padělaný Ozempic v Rakousku ohrozil ženu na životě

0
Několik pacientů v Rakousku skončilo v nemocnici po užití padělaného léku na léčbu cukrovky Ozempic. Ten lidé ale i užívají, aby ubyli na váze. Bez okamžité pomoci lékaře mohli tito pacienti zemřít, tvrdí rakouští kriminalisté.
ozempic

V Evropě se objevily padělky léku na cukrovku a hubnutí Ozempic

0
V zemích EU a Británii zřejmě kolují padělané léky na cukrovku 2. typu Ozempic. Po něm je letos v unijních zemích velká sháňka, protože se po léku i úspěšně hubne. Padělky Ozempicu zachytily německé a rakouské lékové úřady.
evropske_zeme

Země EU chtějí drahé léky společně nakupovat i vyhodnocovat

0
Evropské země chtějí spolupracovat v oblasti inovativních léků tak, aby se rychleji dostaly k pacientům. Posloužit jim v tom má nástroj Novel Medicines Platform. S jeho pomocí mají sdílet data o účincích léků i jednat o společných nákupech.
AIFP

AIFP: Většina výpadků léků vzniká v procesu výroby a distribuce

2
„Hlavní cíl novely zákona o léčivech je řešení výpadků léků. K tomu novela ale nepřispívá, neboť nepřináší řešení důvodů, proč k nim dochází," říká v textu pro Zdravé Zprávy výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu David Kolář.
kanalu

David Kolář vyvrací mýtus o chráněném distribučním kanálu léků

0
Výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu [AIFP] David Kolář reaguje na informace zástupců lékárníků ve věci chráněného distribučního kanálu léčivých přípravků. Více na Zdravé Zprávy.
zentiva

Zentiva dá 2 132 solárních panelů na výrobní haly v Měcholupech

0
Náklady společnosti Zentiva na výrobu jsou enormní. A enormně vysoké jsou i ceny elektřiny a plynu, které navíc ještě vzrostou. Proto i Zentiva hledá úspory. Pomůže jí v tom nová fotovoltaická elektrárna v jejím výrobním areálu.
onkologie

Onkologie vede v počtu klinických studií, říká ředitel AIFP

0
„Dominantní je onkologie, polovina klinických studií se týká jí. Na druhém, třetím místě je imunologie, nervová soustava a kardiologie,“ říká v podcastu Zdravé Zprávy ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu David Kolář.
thoma_bravo

Thoma Bravo akvíruje NextGen za 1,6 mld. USD

0
Americká investiční společnost Thoma Bravo akvíruje poskytovatele softwaru pro zdravotnictví NextGen Healthcare. Transakci v objemu 1,6 miliardy USD [36,2 mld. Kč] potvrdily [6.9.] obě společnosti.
covidu

Vakcínám a lékům proti covidu odzvonilo, tržby Pfizeru padají

1
Americký farmaceutický gigant Pfizer vykázal ve druhém čtvrtletí meziroční propad tržeb o 54 procent. Důvodem poklesu je opadlý zájem o vakcíny a léky proti covidu, díky nimž Pfizer v posledních dvou letech boomoval.
Pharmos

Distributor léčiv Pharmos zvýšil tržby, ale zisk má nižší

0
Jeden z největších distributorů léčiv v Česku, ostravská společnost Pharmos, loni zvýšila tržby o 1,23 miliardy na 12,468 miliardy korun. Nárůst představuje 10,9 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »