Úterý, 06. června 2023
Medicus_Academy

Medicus Academy klinické studie proškolí v půlce června

0
Téměř dva a půl tisíce certifikátů již získali zdravotníci a další odborníci v kurzech Medicus Academy [MA]. Letos MA chystá tradiční roční kurz „Specifika provádění klinických studií v českých zdravotnických zařízení“ na 13.6. až 14.6.
leky

Léky musí za pacientem, ne za lékárnou, říká náměstek ministra

0
„Jestli se mě ptáte, zda v budoucnu nastane výpadek léčiv v jiné skupině léčiv než v těch, kde léky chyběly minule, tak se to s vysokou pravděpodobností stane,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček.  
klinickych

Farma firmy odmítají kratší ochranu klinických dat

0
Konferenci na téma zdržení vstupu nových léků na český trh pořádala [23.5.] Asociace inovativního farmaceutického průmyslu [AIFP]. Hlavní téma byl návrh Evropské komise, jenž zkracuje ochranu klinických dat u inovativních léčiv.
leku

Léků do ČR proudí o desítky procent více, problém je jinde

2
S odvoláním na data Státního ústavu pro kontrolu léčiv farma výrobci tvrdí, že od loňského září do letošního března dodali na český trh oproti předchozím obdobím o desítky procent více léků. Ostrou kritiku ministra zdravotnictví Válka proto odmítají.
RadioMedic

ÚJV ŘEŽ koupila společnost RadioMedic

0
Český výrobce radiofarmak RadioMedic se k 15. květnu 2023 stal další dceřinou společností ÚJV Řež a součástí technologické Skupiny ÚJV. Do Skupiny ÚJV přechází všichni zaměstnanci a veškerý movitý a nemovitý majetek RadioMedic.
slibuji

Do roku 2030 slibují výrobci léky na nádory i vzácné nemoci

0
Vakcíny na účinnou léčbu rakovin, srdečních a vzácných nemocí slibují do roku 2030 na trhy uvést farmaceutické firmy. Vývoj nových léků urychlila pandemie covidu a zkušenosti s novou mRNA technologií.
EU

EK dělá vše pro to, aby docela dobila farmacii v EU

0
Evropské unii hrozí ztráta vývoje a výroby léků a to, že se stane jejich dovozcem. Může za to Evropská komise, která v nových pravidlech Farmaceutické strategie EU dává přednost iluzornímu rovnému přístupu k lékům pro Evropany před tržními principy.
vypadku_leku

Čím menší je konkurence, tím více hrozí výpadků léků

0
„Ze všech výpadků léků, které jsou na českém trhu, přibližně pětina, 20 %, připadá na farmaceutické společnosti sdružené v AIFP,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu [AIFP] David Kolář.
strategii

EK představila novou unijní Farmaceutickou strategii

0
Evropská komise [EK] představila novu Farmaceutickou strategii EU v rámci evropské zdravotní unie. Cílem je zajištění rovnoměrné dostupnosti léků v zemích EU, zrychlení vstupu nových léků na unijní trh a udržení inovací na unijní půdě.
farma

Farma firmy dostaly obrovskou svobodu, hřímal Válek na výboru

5
„Korektnost v tomto směru skončila, mám toho plné zuby, abych byl pořád za pitomce,“ řekl před poslanci sněmovního Výboru pro zdravotnictví ministr Vlastimil Válek [TOP 09] na adresu farma firem.
Medis_pharma

Slovinská Medis Pharma vstoupila do AIFP

0
Medicínsko-marketingová společnost Medis Pharma je nový přidružený člen Asociace inovativního farmaceutického průmyslu [AIFP]. Slovinská firma na českém trhu působí od roku 2021.
Steffen_Saltofte

Novým CEO Zentivy se stal Steffen Saltofte

0
Generálním ředitelem Zentivy se stal Steffen Saltofte. Ve funkci nahradí Nicka Haggara, který přechází do Poradního výboru Zentivy. Steffen se nové funkce ujme 2. května 2023.
Valek

Výpadky léků jsou chybou výrobců, tvrdí ministr Válek

1
Kabinet Petra Fialy [ODS] schválil další mimořádné dodávky v ČR neregistrovaných antibiotik a jejich úhrady ze zdravotního pojištění. Za výpadky léků podle ministra zdravotnictví Válka [TOP 09] pak mohou hlavně výrobci. Špatně odhadli spotřebu.
ozempic

Ozempic není. Je Rybelsus, Bydueron, Trulicity a Victoza

0
Když zástupci ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv informovali o výpadku léku pro diabetiky Ozempic, uvedli, že lék je nahraditelný. Jak ale uvádí SÚKL, lék je obtížně nahraditelný až nenahraditelný.
ozempic

V Česku chybí Ozempic na léčbu diabetu a obezity

0
Dánský výrobce injekčně podávaného léku na diabetes 2. stupně Novo Nordisk oznámil přerušení dodávek léku Ozempic. Podle výrobce výpadky způsobila vyšší globální poptávka. Lék se užívá i na léčbu obezity.
jizni_Korea

Jižní Korea do Česka léky nejen dodá, ale i je v Česku vyrobí

0
Výsledkem jednání sněmovní delegace v Jižní Koreji nejsou „jen“ dodávky v Koreji vyrobených léků do Česka pro následující sezonu respiračních nemocí. Při návštěvě zazněly i úvahy o přesunu části farma výroby do České republiky.
Martin_Slegl

Výpadky léků jsou nový normál, říká Martin Šlégl pro ZdraveZpravy.cz

0
„K výpadkům léků bude docházet i nadále. Stanou se vzhledem k aktuální situaci novým normálem. To minimálně na několik let,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz ředitel české pobočky německé firmy Stada Martin Šlégl.
wegovy

Anglie schválila injekce na hubnutí Wegovy. V USA už je znají

0
Britský vládní zdravotní ústav NICE tento týden schválil pro použití v Anglii injekce na hubnutí Wegovy společnosti Novo Nordisk. Injekce jsou podle úřadu bezpečné, účinné a cenově dostupné. Léku ale předchází kontroverzní pověst.
Česko

Česko odmítá vypovězení smluv na dodávky vakcín proti covidu

10
Bulharsko vzneslo požadavek na Evropskou komisi na vypovězení smluv se společnostní Pfizer a BioNTech o dodávkách vakcín proti covidu. Podle zástupců českého ministerstva zdravotnictví by ale takový krok přinesl jen potíže.
inzulin

V USA tlačí na snížení cen inzulinu. A daří se jim

0
Cenu inzulinu v USA nově reguluje takzvaný protiinflační zákon na 35 dolarů [cca 760 Kč] na měsíc pro pacienty v systému Medicare. Prezident Joe Biden vyzval výrobce k jeho zlevnění i pro ostatní diabetiky. Zatím reagovala společnost Eli Lilly.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »