Sobota, 04. února 2023
Daniel_Horák

Daniel Horák končí po deseti letech v lékárnách Dr.Max

0
Po téměř desetiletém působení odchází z čela největší lékárenské sítě v ČR Daniel Horák. A to na základě dohody s vedením Dr.Max Group. Dnes to oznámila společnost Česká lékarna holding, která síť lékáren Dr.Max provozuje.
leky

Skvělá zpráva! Léky budou! Říká ministr zdravotnictví Válek

0
Ministerstvo zdravotnictví informovalo, že nedostatková antibiotika budou v lékárnách k dostání v několika dnech. To díky urychlení dodávky 20 tisíc balení penicilinových antibiotik pro děti ve formě suspenze.
Gilead

Gilead přidá ÚOCHB téměř 22 mil. Kč na výzkum ročně

0
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR a americká farmaceutická společnost Gilead Sciences oznámily obnovení společného výzkumného programu Gilead Sciences Research Centre at IOCB Prague.
valek

Ministr Válek řeší reexporty léků. Po SÚKL chce přesná data

0
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek uvedl, že Státní ústav pro kontrolu léčiv má důsledněji využívat nástroje zamezující reexporty léků. Uvedl to minulý týden.
s_leky

MZ ČR: Trh s léky se do několika týdnů stabilizuje

0
Výrobci a distributoři do lékáren zavážejí mimořádné dodávky antibiotik. Podle ministerstva zdravotnictví se situace na trhu brzy uklidní. Resort přistoupil i k zákazu reexportu některých léků.
Zentivy

Důvodů, proč chybějí léky, je více, říká šéf Zentivy Sananes

0
„Vezměte si, že jedno espresso v Čechách stojí přibližně 49 Kč, den léčby přípravky Zentivy vychází v průměru na 4,20 koruny,“ říká v rozhovoru pro ZdraveZpravy.cz na téma nedostatek léků v ČR generální ředitel společnosti Zentiva Boris Sananes.
Asociace

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu slaví 30 let

0
Už třicet let v Česku zastupuje farma firmy zabývající se vývojem nových léků Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. Dnes sdružuje 34 výrobců originálních léčiv a za sebou má řadu úspěšných projektů.
evropská

Evropská unie chystá změny v systému patentů u léků

0
Evropská komise nejspíš už letos v březnu předloží ambiciózní revizi unijní farmaceutické legislativy. Má jít o nejrozsáhlejší dokument za posledních 20 let. Norma mimo jiné upravuje lhůty patentové ochrany léků.
leku

Kvůli výpadkům léků pojišťovny uhradí i ty neregistrované

0
Do konce února do Česka dorazí mimořádná dodávka téměř půl milionu balení antibiotik. Vláda dnes [18.1.] schválila mimořádnou úhradu neregistrovaných léků ze zdravotního pojištění. Platí 12 měsíců.
Top_Employer

Zentiva obhájila certifikaci Top Employer ČR i pro letošek

0
I letos patří tuzemský výrobce generik společnost Zentiva k nejlepším zaměstnavatelům v Česku. Již podruhé v řadě obhájila prestižní certifikaci Top Employer ČR. Ocenění získaly ale i frmy MSD a Novartis.
Chiesi

33. členem AIFP je od ledna společnost Chiesi

0
Členská základna Asociace inovativního farmaceutického průmyslu [AIFP] se od ledna 2023 rozrostla o mezinárodní společnost Chiesi se sídlem v italské Parmě. Společnost provozuje tři výrobní závody. V Itálii, Francii a Brazílii.
potratove

Americký FDA rozšířil přístup k potratové pilulce

0
Potratové pilulky smějí ve Spojených státech nově vydávat i certifikované lékárny. Dosud si je pacientky vyzvedávaly osobně u poskytovatele zdravotní péče. Změnu povolil Úřad pro kontrolu potravin a léčiv [FDA].
i&i Bio

Prodáváme českou chytrost, říká Jaromír Zahrádka z i&i Biotech Fund

0
„Hledáme nové Antoníny Holé a nová léčiva a diagnostiku, které mohou mít celosvětový dopad a úspěch,“ říká v podcastu ZdraveZpravy.cz ředitel investičního fondu i&i Biotech Fund. Ten investuje hlavně do vývoje nových léků a diagnostiky.
vakciny_proti_rakovine

Vývoj mRNA vakcíny proti rakovině jde do finále

0
Předběžné výsledky probíhajících studií personalizované mRNA vakcíny proti rakovině ukázaly významný pokles rizika recidivy nemoci i úmrtí pacientů s rakovinou. Alespoň to tvrdí zástupci společnosti Moderna.
leku

Situace kolem léků je stabilizovaná, říká ministr Válek

0
Výpadkům léků na českém trhu má zamezit nová pracovní skupina na Ministerstvu zdravotnictví ČR [MZ ČR]. Ta bude sledovat a vyhodnocovat rizika náhlého nedostatku léků a reagovat na ně ve spolupráci s výrobci a distributory.
ČAFF

ČAFF rozšířil členskou základnu i zkritizoval výkon MZ ČR

0
Česká asociace farmaceutických firem [ČAFF] přijala tři nové členy. Do ČAFF vstoupila globální biofarmaceutická společnost Celltrion Healthcare, tradiční český výrobce léků VÚAB a přední producent enzymových preparátů Mucos Pharma.
leky

Němci stáhnou chybějící léky z ostatních zemí. Prostě je přeplatí

1
I v Německu chybí dětské sirupy na horečku. A nedostatková jsou antibiotika i léky na rakovinu. Spolkový ministr zdravotnictví Karl Lauterbach [SPD] chce proto zvýšit ceny léků tak, aby na trh přilákal více distributorů.
vedkyne

Vědkyně z Česka stojí za lékem za čtyři miliardy dolarů

0
Česká vědkyně Martina Benešová-Schäfer přispěla k vývoji radioterapeutika na léčbu rakoviny prostaty. Lék už schválila americká léková agentura i Evropská komise. Tržní hodnota léku se odhaduje v přepočtu na necelých sto miliard korun.
Nurofen

Nurofen pro děti nebude do března 2023. Překvapení to není  

0
Sirup Nurofen pro děti nebude podle informací Státního ústavu pro kontrolu léčiv dostupný do poloviny března 2023. Výrobce Reckitt Benckiser lékovému ústavu oznámil, že důvodem výpadku jsou výrobní potíže.
firmy

Tři farma firmy v USA zaplatí pokutu 340 mld. Kč

1
Trojice velkých amerických maloobchodních a farmaceutických společností v takzvané opioidové aféře předběžně souhlasila s vyplacením celkem cca 13,8 miliardy USD. Uvedla to agentura AP.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »