zdravotne

Poslanci souhlasí s vyšším příspěvkem na auto pro zdravotně postižené

0
Navrhované zrušení vratky daně z přidané hodnoty [DPH] zdravotně postiženým při nákupu nového vozidla nahradí vyšší státní příspěvek na pořízení auta. Vyplynulo to z jednání [10.7.] sněmovního Výboru pro sociální politiku.
lekaru

Šéf lékařů Kubek chce víc než jen Hegerovo memorandum

0
Garantované platy lékařů v nemocnicích podle výše jejich vzdělání a praxe by neměly podle nového požadavku České lékařské komory [ČLK] zahrnovat osm hodin přesčasů týdně. Ministerstvo zdravotnictví změnu odmítá, pojišťovny by vyšla na desítky miliard korun.
odvody_statu

Odvody státu za nezaměstnání OZP se zvýší až na 3,5násobek mzdy

0
Povinné odvody státu za nesplnění podílu zaměstnaných osob se zdravotním postižením se od příštího roku odstupňují až na 3,5násobek průměrné mzdy. Na pracovní podporu lidí se zdravotním omezení stát vydá ročně přes 10,5 mld. Kč.
zakaz_prodeje

Když bude třeba, Jurečka rozšíří zákaz prodeje na všechny svátky

4
Pokud dojde na jednání o zrušení zákazu prodeje o některých svátcích, lidovci načtou pozměňovací návrh, který zákaz vztáhne na všechny svátky bez výjimky. Uvedl to dnes [3.7.] po jednání vlády šéf lidovců Marian Jurečka.
darovani_krve

Z darování krve už se automaticky nevylučují gayové

0
Z darování krve se nově vylučují lidé, kteří měli v posledních čtyřech měsících anální pohlavní styk s novým partnerem. To bez ohledu na jejich pohlaví a sexuální orientaci. Darovat krev nově mohou i homosexuální muži.
socialni

Změny 1.7.: Příspěvek na péči, ceny a sociální služby i dohodáři

0
Dnešním dnem roste příspěvek na péči ve druhém až čtvrtém stupni závislosti. Zároveň ale rostou cenové stropy za hodinové sociální služby. Nově se začínají registrovat dohodáři, čímž se zpřehlední jejich zaměstnávání a pojistné odvody.
Stanjura

Zrušení vratky DPH u auta pro postižené vyrovná jiná podpora, tvrdí Stanjura

1
Poslanci v prvním čtení projednali novelu zákona o DPH, která ruší vratku DPH u nově zakoupeného auta pro zdravotně postižené. Ministr financí Zbyněk Stanjura odmítl, že by úlevu rušil kvůli úspoře veřejných peněz.
ministerstvo

Ministerstvo zdravotnictví se Rx výdeje léků nebojí. A to už 12 let

0
Zavedení online výdeje léků na předpis se Ministerstvo zdravotnictví ČR [MZ ČR] nebojí, tvrdí náměstek ministra Jakub Dvořáček. Důležité je podle něj ale zajistit, aby neohrozil dostupnost lékáren v regionech. Ne všichni s online Rx ale souhlasí.
za_leky

Pojišťovny skončí s přeplatky za léky, postará se o ně lékárník

0
Od příštího roku zřejmě skončí zdravotní pojišťovny s vracením započitatelných doplatků za léky, které překročí ochranné limity. Doplatky bude evidovat systém eRecept a při překročení limitu je nebude lékárník po pacientovi požadovat.
pohotovosti

Pohotovosti převezmou od krajů zdravotní pojišťovny

0
Zajištění dostupnosti pohotovostní služby budou mít nově na starosti zdravotní pojišťovny. Počítá s tím novela zákona o zdravotních službách. Pohotovosti mají podle novely povinně fungovat při všech urgentních příjmech.
komunitni_socialni_sluzby

Ombudsman tlačí komunitní sociální služby do zákona

0
Poradní orgán ombudsmana pro oblast práv lidí s postižením vyzval zástupce ombudsmana, aby s ministrem práce a sociálních věcí projednal zakotvení definice komunitních sociálních služeb přímo do zákona o sociálních službách.
Dvoracek

Náměstek Dvořáček označil zajišťování léků v Německu za hloupé

1
Na výpadky generických léků reagovaly silnější unijní země tak, že výrobcům nařídily držet jejich větší objemy na území své země. Mezi tyto země patří Německo, Francie i Rakousko. Jejich postupy ostře kritizuje Jakub Dvořáček.
cenove_stropy

MPSV zruší cenové stropy pro sociální zařízení. Vyjdou z šedé zóny

1
Na sociální zařízení mimo základní síť by se nevztahovaly cenové stropy za pobyt v nich. Podle ministerstva práce a sociálních věcí se tím podpoří konkurence a zprůhlední se celkové náklady na pobyt a jiné služby v sociálních zařízeních.
pohranici

Péči v českém pohraničí zajistí Němci či Rakušané. Ale chybí úhrady

0
Příhraniční zdravotnická centra by mohla zpřístupnit péči lidem v českém pohraničí a zlepšit tak jejich zdraví. Vznik center ale podmiňují změny v úhradách pojišťoven. A to tak, aby ty plně hradily i péči čerpanou v blízkosti českých hranic.
se_zdravotnim

Ukrajincům s hendikepem vzroste dávka na téměř 12 tisíc Kč

2
Od příštího roku se navýší ukrajinským uprchlíkům se zdravotním postižením, kteří pobývají v Česku, měsíční humanitární dávka na bezmála 12 tisíc korun. Ukrajinci s dočasnou ochranou budou moci nově přejít na dlouhodobý pobyt v ČR.
zdravotní

Lidé v Aši jsou bez zdravotní péče. Prezident Pavel z toho přestal i mluvit

32
„My se dlouhodobě cítíme být občany druhé kategorie,“ říká ke zdravotní péči v Aši a jejím okolí místostarosta města Pavel Matala. V Aši je nyní přes 500 dětí bez pediatra, příští rok skončí gynekolog, chybí praktici i oční lékař. A zdraví lidí v regionu je nejhorší z celé republiky.
soukromem

Zaručené mzdy v soukromém sektoru skončí, bude se vyjednávat

0
Zrušení zaručených mezd v soukromém sektoru posílí kolektivní vyjednávání o růstu mezd, míní ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka [KDU-ČSL]. Odbory ale tvrdí, že v mnoha podnicích nechtějí o kolektivním jednání ani slyšet.
vedouci_lekarny

Jihočeský kraj chce, aby vedoucí lékáren pracovali pro víc lékáren

0
Zastupitelstvo Jihočeského kraje předloží změnu zákona o léčivech. Navrhne, aby vedoucí lékáren mohli pracovat ve více lékárnách, ne jen v jedné. Kraj chce udržet provozy v menších městech, byť s omezenou otevírací dobou.
placene_volno

Placené volno před zkouškou dostanou i sestry a jiní nelékaři

0
I nelékařské profese, jako jsou zdravotní sestry, dostanou placené volno před závěrečnou zkouškou při specializačním vzdělávání. To v rozsahu pěti dnů. Změnu přináší novela zákoníku práce s předpokládanou účinností od letošního září.
alkoholu

Kdo nepije, není Čech. Konference o alkoholu změnu asi nepřinese

0
Česko potřebuje zpřísnění legislativy týkající se dostupnosti alkoholu, omezení reklamy na alkoholické nápoje a zavedení programů na podporu rodin a edukaci rodičů o rizicích spojených s užíváním alkoholu.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »