vakciny_proti_cernemu

Vakcíny proti černému kašli praktici nemají často ani pro těhotné

0
Vakcíny proti černému kašli dostanou některé ordinace praktiků pro dospělé nejdříve na konci dubna, některé dokonce až v červnu. A často nemají vakcíny ani pro těhotné. O očkování proti černému kašli je v Česku velký zájem.
pribylo

Černý kašel zpomalily Velikonoce. Nakažených ale i tak přibylo

0
Šíření černého kašle zpomalily velikonoční svátky, přesto se v minulém týdnu pertuse nově potvrdily u 1 044 osob. V předchozím týdnu přibylo 1 151 nových nákaz. Zároveň se ale stále snižuje průměrný věk nakažených, nyní je 26 let.
zaplati

Černý kašel se dál šíří. Očkování těhotných v úhradách ale není

0
Minulý týden opět zrychlilo šíření černého kašle v Česku, kdy se potvrdilo 1 151 nových nákaz. To je oproti předchozímu týdnu zrychlení o 324 případů. Lékaři doporučují očkovat těhotné ženy kvůli ochraně dítěte. Vakcínu si ale zaplatí.
ockovaci_prukazka

První funkcí EZKarty je očkovací průkazka. A DIA docela otočila

0
Nově spuštěnou aplikaci Ministerstva zdravotnictví ČR [MZ ČR] EZKarta, která na sebe má postupně nabalovat zdravotnické údaje pacientů, si stáhlo přes 850 tisíc uživatelů chytrých telefonů. Její první funkcí je očkovací průkazka.
digitalizaci

EZkarta se dle úřadu pro digitalizaci ministerstvu nepovedla

0
Mobilní aplikace EZkarta spadající pod ministerstvo zdravotnictví je dostupná ke stažení pro Android i iPhony. Podle místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše je přínos aplikace ale diskutabilní.
cerny_kasel

Černý kašel si v Česku vybral první oběť. Byla ve věku 55 až 64...

0
V Česku letos zemřel první pacient nakažený černým kašlem. Byl ve věku 55 až 64 let, uvedl to dnes [18.3.] Státní zdravotní ústav, aniž by informaci blíže specifikoval. Černý kašel od začátku roku Ústav eviduje již u více než 3 101 lidí.
covidu

Jsou záhady covidu rozluštěny? Ano, ale stále ne docela

0
Když v březnu 2020 Světová zdravotnická organizace [WHO] označila šíření covidu-19 za globální pandemii, nebylo o novém koronaviru nic známo. Proč se šíří tak rychle a do jaké míry ohrožuje člověka? Nyní už je vše jasnější.
neockovane_deti

Černý kašel je asi na vrcholu. Neočkované děti ze škol nemusejí

0
V šíření černého kašle se Česko zřejmě dostává na svůj vrchol. Tento týden se zatím potvrdilo 810 nových nákaz, minulý týden jich bylo 609. A Hlavní hygienička Pavla Svrčinová objasnila, že neočkované děti se ze škol kvůli nákaze nevykazují.
nakaza_cernym_kaslem

Nákaza černým kašlem vyřadí ze školy i zdravé, ale neočkované děti

0
Potvrzená nákaza černým kašlem vyřazuje ze školních i předškolních kolektivů, tedy i tříd neočkované nebo i nedoočkované děti. To na dobu maximální inkubační doby onemocnění, která činí jednadvacet dnů.
TBC

Každá čtvrtá TBC připadá na Prahu. Nositelé jsou hlavně z Ukrajiny

0
„V Praze připadá 60 procent případů onemocnění TBC na příchozí Ukrajince. Nárůst počtu případů v Česku jde jednoznačně za nimi,“ říká Jiří Wallenfels z Národní jednotky dohledu nad tuberkulózou z Fakultní nemocnice Bulovka.
cernemu_kasli

Vakcíny proti černému kašli a záškrtu dovezeme z Británie

0
U dodavatele a distributora je v Česku podle ministerstva zdravotnictví 70 tisíc očkovacích dávek proti černému kašli a záškrtu. Kvůli vyšší poptávce po očkování s ohledem na nárůsty nákaz resort doveze vakcíny i z Británie.
cerny_kasel

Jak zní černý kašel? Dost jinak než kašel při běžném nachlazení

0
Od ledna se u nás černý kašel potvrdil u 1 666 osob a lékaři hovoří o pertusovém roku. Typicky se nemoc projevuje dávivým kašlem, kdy pacient doslova lapá po dechu, někdy ho provází i pískot. Mezi záchvaty nejsou obvykle jiné příznaky.
sestry

České zdravotní sestry selhávají v oblasti prevence, zjistil výzkum

2
Pro české zdravotní sestry pracující v ordinacích praktických lékařů zůstává aktivnější zapojení do podpory preventivní péče stále spíše výzvou. Důvodů je hned několik. Vyplývá to ze studie institutu SYRI.
epidemiologove

Přibývá černý kašel. Epidemiologové hovoří o pertusovém roku

1
Nových pacientů s černým kašlem v Česku od začátku roku každý týden přibývá. Za necelých sedm týdnů letošního roku epidemiologové hlásí téměř 700 případů černého kašle. Nejvíce se obávají o malé děti bez dokončeného očkování.
Lausanne

V Lausanne kvůli spalničkám zavřeli školu. Nákaza ale je i v Česku

0
Slavná hotelová škola Ecole Hotelier de Lausanne [EHL] ve švýcarském Lausanne na severním břehu Ženevského jezera se na dva týdny uzavřela kvůli šíření spalniček. Virové onemocnění je problém i v Česku.
ockovanim

Zhoubným nádorům se dá předejít očkováním, upozorňuje EK

2
Rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí lidí žijících v Evropě, to po nemocech oběhové soustavy. Málokdo ale ví, že některým zhoubným nádorům se dá předcházet. A to očkováním a ukázněným životem.
antivirotik

Antivirotik na covid je v ČR dost. Ministerstvo je koupilo v Anglii

0
Antivirotik na covid-19, jako je Paxlovid či Lagevrio, je v Česku podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka [TOP 09] dostatek. A to i přesto, že společnost Pfizer již loni ohlásila výpadek dovozu Paxlovidu do Česka. 
vakciny

Firmy připravují nové vakcíny na borreliózu i proti kapavce

0
Inovativní farmaceutické společnosti ve spolupráci s akademiky aktuálně pracují na výzkumu 103 nových vakcín. Mnohé vakcíny, více než polovina z vyvíjených, jsou  již ve stadiu takzvaných kandidátních vakcín.
unavovy_syndrom

Únavový syndrom dávají v USA do souvislosti s covidem

0
Ve Spojených státech zažívá chronický únavový syndrom 3,3 milionu dospělých, neboli více než jedno procento dospělé populace. Ve své zprávě to uvádí americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí.
pandemie

Pandemie covidu si na dětech vybírá daň ještě dnes

1
I velký výskyt nemocí ohrožujících hlavně děti zůstává nechtěným dědictvím narušení zdravotnických systémů v době pandemie covidu-19. Podle odhadů více než 60 milionů dětí neobdrželo ani jednu dávku standardních dětských vakcín.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »