10.4 C
Prague
Pondělí, 20. září 2021
- Reklama -

Premiér Babiš oprášil obnovení Zdravoprojektu

Premiér Andrej Babiš na konferenci Zdravotnictví 2022 vyjádřil obavy, zda české nemocnice dokáží včas proinvestovat cca 50 mld. Kč. A vysmál se predikcím Svazu zdravotních pojišťoven ČR.

COVID-19 / OČKOVÁNÍ A OPATŘENÍ

SMS zpráva k přeočkování v září dorazí 40 tisícům lidem

SMS zpráva s výzvou k přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 dnes dorazí bezmála 8 tisícům lidí. Do konce září pak upozornění dostane zhruba 40 tisíc lidí. Posilující neboli booster dávka je dobrovolná.

Lidé s podezřením na covid už mohou do ordinací praktiků

S léčbou covidu na dálku budou praktičtí lékaři pokračovat u jinak zdravých pacientů. Ostatní s podezřením na nákazu vyšetří osobně, vždy však po předchozím objednání. Ke stanovení diagnózy použijí přímo na místě antigenní test a podat mohou i monoklonální protilátky.

POJIŠTĚNÍ

- Reklama -

POLITIKA

EKONOMIKA

Jihočeský kraj podpoří nové lékaře částkou 1,5 mil. Kč

Příspěvek 15 tisíc Kč na bydlení měsíčně a motivační dotaci ve výši 600 tisíc korun nabídne Jihočeský kraj nově příchozím lékařům. Vedení kraje tím chce vyřešit slabé zajištění zdravotní péče na jihu Čech.

PODCASTY

VĚDA A VÝZKUM

covidem-19

V Británii běží testy dobrovolně nakažených covidem-19

Vědci si stále nevědí rady, jak s koronavirem efektivně bojovat a státy již nevidí prostor pro další lockdowny. Mnozí proto doufají, že by mohli tajemství pandemie odhalit dobrovolně nakažení covidem-19.
poskozeni_jater

Nová metoda vědců AV odhalí lékové poškození jater

Nový způsob sledování jaterních buněk s pomocí 3D zobrazovacích metod vyvinuli vědci z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR. Jde o neinvazivní technologii, která rychleji odhalí lékové poškození jater.

SOCIÁLNÍ SLUŽBY

- Reklama -

ANKETA

Líbí se vám ZdraveZpravy.cz?
  • Velmi zajímavý web [143 363 hlasů]
  • Zajímavý web [34 660 hlasů]
  • Ještě potřebují čas [3 982 hlasů]

Počet hlasujících: 182 005

Hlasujte

Nahrávání ... Nahrávání …
- Reklama -

NEMOCNICE

MMR zvýší alokaci u 98. výzvy IROP o 5,4 mld. Kč

Vláda schválila [13.9.] využití druhé tranše REACT-EU ve výši cca výši 5,4 miliardy korun na dofinancování 98. výzvy v programu IROP. Ta cílí na modernizaci zdravotnictví.

Končí největší dětská psychiatrická nemocnice v Česku

Dětská psychiatrická nemocnice Opařany na Táborsku spadající pod Ministerstvo zdravotnictví ČR [MZ ČR] ukončí svůj dlouholetý provoz. Důvodem je nedostatek kvalifikovaných lékařů.

FARMACIE A POMŮCKY

krevni_testy_na_rakovinu

EK a Illumina jsou ve při pro krevní testy na rakovinu

Americká společnost Illumina koupila za 7 mld. USD společnost Grail vyrábějící krevní testy na rakovinu schopné indikovat přes 50 jejích druhů. Evropská komise s akvizicí ale nesouhlasí.
AstraZeneca

EK a AstraZeneca se dohodly na dodávce všech vakcín

Zástupci Evropské komise se dohodli s firmou AstraZeneca na termínech dodávek zbývajících vakcín proti covidu-19. Měsíce trvající spor řešily strany před prvoinstančním soudem v Belgii.
- Reklama -

PODÍLOVÉ FONDY

AUTOPOJIŠTĚNÍ

DOPLŇKOVÉ PENZIJNÍ SPOŘENÍ

KE KÁVĚ A ČAJI

v_Africe

Globální ochrana veřejného zdraví selhala, vědí v Africe

Je-li ponaučení, které si vzaly z pandemie covidu-19 chudé africké země, pak zní – na pomoc bohatých zemí se spoléhat nemůžeme. Vakcín je v Africe stále nedostatek a ventilační přístroje či kyslík jsou jen zbožná přání.
soudniho_lekarstvi

Hlavův ústav na Albertově slaví sto let od svého otevření

Hlavův ústav na pražském Albertově, ve kterém dnes sídlí Ústav patologie a Ústav soudního lékařství a toxikologie 1. LF UK a Všeobecné fakultní nemocnice [VFN], slaví 100 let od svého otevření.
Translate »