Stanjura

Zrušení vratky DPH u auta pro postižené vyrovná jiná podpora, tvrdí Stanjura

1
Poslanci v prvním čtení projednali novelu zákona o DPH, která ruší vratku DPH u nově zakoupeného auta pro zdravotně postižené. Ministr financí Zbyněk Stanjura odmítl, že by úlevu rušil kvůli úspoře veřejných peněz.
Meddi

Telemedicínská Meddi zdvojnásobila obrat a vstupuje na nové trhy

0
Česká technologická společnost Meddi Hub, která stojí za vývojem stejnojmenné telemedicínské platformy, loni dosáhla obratu téměř 250 milionů korun. 130 milionů korun připadá na Českou republiku. A nyní chystá expanzi do dalších zemí.
fond

Vznikl nový fond, který podporuje i biotechnologické startupy

0
První investiční fond rizikového kapitálu financovaný z Národního plánu obnovy [NPO] bude spravovat investiční společnost Tensor Ventures. Tu vybral Evropský investiční fond [EIF]. Tensor Ventures stojí i za zdravotnickým startupem Aireen.
Linet_Group

Výrobce lůžek Linet Group zdvojnásobil provozní zisk

0
Tržby tuzemského výrobce lůžek Linet Group v obchodním roce 2023/2024 činily téměř devět miliard korun. Meziročně stouply o šest procent. Společnost dosáhla zisku před započtením úroků, daní a odpisů ve výši 1,4 miliardy korun.
zubni_nahrady

Zubní náhrady nejspíš výrazně zdraží. Může za to nový zákon

1
Zákon o zdravotnických prostředcích ohrožuje výrobu zubních náhrad v Česku, tvrdí zástupci Komory zubních techniků ČR [KZT ČR]. Platná legislativa v oblasti zdravotnických prostředků totiž zubním laboratořím ukládá nové povinnost.
Tomas_Boran

SÚKL povede Tomáš Boráň ze sekce registrace léčiv

0
Ve výběrovém řízení na ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv [SÚKL] vybral a s platností od 1. května ministr zdravotnictví jmenoval Tomáše Boráně. Ten na SÚKL nyní zastává pozici ředitele sekce registrací léčiv.
Bayer

J&J koupí Shockwave Medical. Bayer platí méně v kauze RoundUp

0
Americký farma koncern Johnson & Johnson se dohodl na koupi společnosti Shockwave Medical. Hodnota transakce včetně dluhu je 13,1 miliardy dolarů [cca 305,9 mld. Kč]. A společnost Bayer zaplatí méně na odškodném v kauze RoundUp.
zeme

Zdravotnické technologie zhodnotí země EU společně. Platí to i pro ČR

0
Zdravotnické prostředky a technologie budou členské země Evropské unie hodnotit společně. Jejich výrobci se tak zbaví povinnosti předkládat dokumenty k hodnocení v každé zemi zvlášť. Na změnu reaguje i česká legislativa.
pristroj

Nádor prsu v ČR nový přístroj označí a chirurgovi ukáže i směr

0
Opavští chirurgové testují inovativní přístroj odstraňující nehmatné nádory prsu. Nádor lékaři lokalizují pomocí do něj zavedeného magnetického zrna. Sonda přístroje jim i ukáže, jak se k nádoru nejlépe dostat.
krevni_test

V USA testují jednoduchý krevní test rakoviny tlustého střeva

0
Ve Spojených státech testují jednoduchý krevní test rakoviny tlustého střeva. Test má více než 70% úspěšnost. Kombinuje se s kolonoskopií. Test zkoumá složky uvolněné rakovinnými buňkami v krvi. Nyní se čeká na jeho schválení úřady.
ozarovani

Němečtí vědci testují inovativní přístroj na ozařování od české firmy

0
Němečtí vědci testují přístroj české firmy, který by lépe zacílil ozařování při léčbě nádorů uvnitř hlavy a přispěl k prevenci jejich rozšíření a návratu. Vědci si od nové technologie slibují lepší poznání, jak často a kde se mění umístění nádoru.
ereceptu

SÚKL by měl chtít těch SMS v eReceptu zasílat co nejméně

0
Státní ústav pro kontrolu léčiv platí ročně za miliony rozeslaných SMS v eReceptu. Praxi to komplikuje a je to i drahé. „SÚKL by měl chtít SMS zasílat co nejméně,“ říká v rozhovoru pro Zdravé Zprávy předseda spolku Mladí lékárníci Lukáš Malý.
zdravotnickych_prostredku

Odborníci odmítli opakované používání zdravotnických prostředků

0
Opakovanému používání vybraných zdravotnických prostředků nejsou odborné společnosti v Česku nakloněny. I když tuto možnost zemím povoluje evropská legislativa, v Česku se její zavedení zatím odkládá.
kardiologove

Srdeční arytmie odstraní kardiologové IKEM o desítky minut rychleji

0
Poruchy srdečního rytmu dokáží kardiologové Institutu klinické a experimentální medicíny [IKEM] díky nové metodě napravit i o desítky minut rychlejším zákrokem. Navíc s menším rizikem vedlejších komplikací či přerušení výkonu.
ePoukaz

ePoukaz slaví výročí, ale vzít si na něj více položek stále nejde

0
Letos 2. ledna vydal Státní ústav pro kontrolu léčiv miliontý elektronický poukaz ePoukaz na zdravotnické prostředky. Obdržel ho pacient v Brně. Podle zástupců ústavu je to úspěch, protože ePoukazy zahájily provoz předloni v květnu.
Boston_Scientific_Corporation

Boston Scientific Corporation pokračuje v nákupech

0
Americký výrobce léků a zejména zdravotnických prostředků Boston Scientific Corporation uzavřel dohodu o akvizici jiné americké společnosti Axonics. Ta se specializuje na vývoj terapií léčby močových a střevních dysfunkcí.
sluchadel

Pravidelné nošení sluchadel prodlužuje délku dožití

0
Pravidelné nošení sluchadel u dospělých s poruchou sluchu prodlužuje délku dožití oproti lidem, které je neužívají. Ukazují to výsledky studie vědců v USA. Důvodem je zřejmě to, že sluchadla brání sociální izolaci, depresím a demenci.
pacientum

Léky na eRecept pacientům nově vyzvedne i pečovatelka

0
Předepsané léky i zdravotnické prostředky v aplikaci eRecept mohou pacientům nově vyzvedávat i jiní lidé. A nejde jen o příbuzné, ale třeba pečovatelku nebo souseda. Stačí k tomu jen udělit zmocnění.
Meddi_hub

MEDDI hub získala prestižní ocenění Prevencionar 2023 za inovaci

0
Společnost MEDDI hub, která stojí za vývojem telemedicínské aplikace MEDDI app, získala cenu za inovaci Prevencionar 2023. Prestižní ocenění získala v rámci Světového kongresu Empresas Saludables.
eudamed

Dodavatelům zdravotnických prostředků se rýsuje náhrada za Eudamed

0
Dva významné přínosy MDR pro poskytovatele zdravotních služeb jsou UDI a Eudamed. Ale ne vše funguje tak, jak má. Alespoň to ve svém komentáři tvrdí Aleš Martinovský ze společnosti Porta Medica.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »