pacientum

Léky na eRecept pacientům nově vyzvedne i pečovatelka

0
Předepsané léky i zdravotnické prostředky v aplikaci eRecept mohou pacientům nově vyzvedávat i jiní lidé. A nejde jen o příbuzné, ale třeba pečovatelku nebo souseda. Stačí k tomu jen udělit zmocnění.
Meddi_hub

MEDDI hub získala prestižní ocenění Prevencionar 2023 za inovaci

0
Společnost MEDDI hub, která stojí za vývojem telemedicínské aplikace MEDDI app, získala cenu za inovaci Prevencionar 2023. Prestižní ocenění získala v rámci Světového kongresu Empresas Saludables.
eudamed

Dodavatelům zdravotnických prostředků se rýsuje náhrada za Eudamed

0
Dva významné přínosy MDR pro poskytovatele zdravotních služeb jsou UDI a Eudamed. Ale ne vše funguje tak, jak má. Alespoň to ve svém komentáři tvrdí Aleš Martinovský ze společnosti Porta Medica.
v_Ostrave

Naše nová lékárna v Ostravě je výjimečná, říká šéf Dr. Maxe

1
„Naše nová lékárna v Ostravě je výjimečná jak pro síť Dr. Max, tak pro celé lékárenství,“ říká v podcastu Zdravé Zprávy o nově otevřené lékárně v ostravském retail parku Futurum ředitel lékárenské sítě Dr. Max Jan Žák.
v_Dublinu

V Dublinu unijní směrnice MDR brání v péči o děti

0
Doktoři v Dublinu, kteří ošetřují kriticky nemocné děti, varují, že nové unijní požadavky na certifikaci zdravotnických prostředků jsou natolik složité, až ohrožují dodávky zdravotnických prostředků do nemocnic. Problém mají hlavně pediatři.
meddi_app

Aplikace Meddi app má certifikát jako zdravotnický prostředek

0
Aplikace Meddi app od české společnosti Meddi hub získala evropskou certifikaci zdravotnického prostředku třídy I. vydanou podle nařízení EU o zdravotnických prostředcích Medical Device Regulation [MDR].
polypy

Nádorové střevní polypy přesněji odhalí chytrý software

0
Software při vyšetření střev označí a zvukovým signálem lékaře upozorní na nádorově rizikový polyp ve střevě. To s přesností až o 30 procent vyšší než při vyšetření endoskopistou. Brzy jím lékaři vyhodnotí i polypy v žaludku a jícnu.
software

Software analýzy rentgenových snímků přináší první ovoce

0
Lékaři Nemocnice Šumperk testují umělou inteligenci pro čtení rentgenových snímků. A výsledek? Software pracuje neúnavně a na RTG snímku za krátkou dobu odhalí například zápal plic nebo najde miniaturní nádorové ložisko.
ortopedicke_vlozky

Ortopedické vložky ulevují od bolesti. Pojišťovny na ně přispějí

0
Na ortopedické vložky zdravotní pojišťovny přispívají. Má to ale podmínku. Musí je předepsat lékař a být zhotoveny na zakázku. Ortopedické vložky podle lékařů napravují páteř a ulevují od bolesti, třeba i zubů. 
pomucky

Drahé inkontinenční pomůcky ohrožují zdraví pacientů

1
Ceny pomůcek při inkontinenci rostou, ale příspěvky zdravotních pojišťoven už nikoli. Odborníci proto doporučují navýšení úhrad od pojišťoven o 15 procent. V opačném případě na nich začnou pacienti šetřit, což dopadne na jejich zdraví.
Alzheimerovy_nemoci

Český startup pracuje na AI detekci Alzheimerovy nemoci

0
Neurona Lab je technologický startup využívající umělou inteligenci v neurologii. Nyní pracuje na třech projektech, jež se ale všechny soustředí na léčbu Alzheimerovy nemoci. V prvních dvou cílí na detekci amyloidu v mozku pacientů.
pacientum_s_popaleninami

Virtuální brýle ulevují pacientům s popáleninami od bolesti

0
Od bolesti pacientům s popáleninami uleví mimo léků také virtuální terapie. Při ošetřování ran a převazech si pacient nasadí brýle a sleduje interaktivní prostředí. Díky tomu odvrátí pozornost od ošetřování ran a zmírní i vnímání bolesti.
na_plicich

Da Vinci ve FN Ostrava odoperuje i výkony na plicích

0
Robot Da Vinci rozšířil pole působnosti do hrudní chirurgie. Ve Fakultní nemocnici Ostrava s ním specialisté poprvé provedli operační výkony i na plicích, v jednom případě šlo o složitou anatomickou resekci.
Plzen

Imunochemický přístroj FN Plzeň vyšetří až 700 vzorků denně

0
Moderní přístroj nové generace na imunochemickou analýzu získala jako druhá v Evropě Fakultní nemocnice Plzeň. V laboratoři imunochemické diagnostiky ho odborníci použijí hlavně k analýze nádorových markerů.
Famed_Zywiec

Krskova Famed Żywiec vstupuje na český trh

0
Polský výrobce zdravotnické techniky s více než 75 lety zkušeností, společnost Famed Żywiec, vstupuje na český trh. Firmu loni v prosinci 100% ovládla společnost BHM Group, která patří českému miliardáři Tomáši Krskovi.
Czedma

CZEDMA kritizuje novelu o zdravotnických prostředcích

0
CZEDMA – Česká asociace výrobců a dodavatelů diagnostik in vitro žádá jednání s ministerstvy zdravotnictví a průmyslu o regulaci zdravotnických prostředků pro laboratorní a domácí diagnostiku. Kritizuje novelu o zdravotnických prostředcích.
DPH

Léky zdraží. Vláda je zdaní 12% namísto 10% DPH

0
Od roku 2024 v Česku podraží léky. Dosud se daní 10% sazbou daně z přidané hodnoty [DPH], od ledna 2024 ale spadnou do nové a jediné snížené 12% sazby. Zdravotnické pomůcky vláda naopak zdaní 12% DPH místo současné 15% DPH.
zdravotnicke_prostredky

TOP 3 zdravotnické prostředky na českém trhu

0
Zdravotnické prostředky jsou stále vychytanější. Pracují s moderními materiály, technologiemi a umělou inteligencí. ZdraveZpravy.cz představují další tři zdravotnické prostředky, jež stojí za pozornost.
krevni_tlak

Krevní tlak i doma spolehlivě naměří Meddi BioScan

0
Naměřený krevní tlak v ordinaci lékaře není ideální vodítko k vedení léčby hypertenze. Někteří pacienti jsou neklidní, nervózní a vykazují vyšší než běžné hodnoty. Namístě je průběžné domácí a spolehlivé měření. Jedno takové nabízí Meddi BioScan.
plici

V nemocnici v Barceloně transplantoval plíci robot

0
Pětašedesátiletému pacientovi s plicní fibrózou v barcelonské nemocnici Vall d’Hebron poprvé na světě transplantoval plíci robot. Díky tomu se řezná rána zúžila na osm centimetrů. Jinak dosahuje třicet centimetrů.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »