Středa, 01. února 2023
analyzator_materskeho_mleka

FN Olomouc nově využívá analyzátor mateřského mléka

0
Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc má nový analyzátor mateřského mléka. S jeho pomocí dokáže upravit složení mateřského mléka tak, aby splňovalo individuální potřeby novorozence.
navrh

Advokátka hodnotí návrh EK na změny v recertifikaci dle MDR

0
Advokátka Veronika Moravová ze společnosti Porta Medica Legal hodnotí návrh EK na prodloužení přechodného období pro re-certifikaci zdravotnických prostředků podle MDR.
vaclav_krasa

Vyšší DPH na léky je hloupost, říká Václav Krása

0
„Já vůbec nechápu, jak vláda může mluvit o tom, že bude zvyšovat DPH na léky, když evropský trend je přesně opačný,“ říká pro ZdraveZpravy.cz předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.
proteza

Levnější i hezčí protézy nabízí výroba 3D tiskem

0
Lidé ze Západočeské univerzity v Plzni vyrobí zevní část protézy horní končetiny pomocí 3D tisku. Nové know-how už odzkoušeli v praxi. Oproti stávající výrobě pomocí laminace přináší 3D tisk výhody. Tou hlavní je cena.
SUKL

SÚKL zřídil novou sekci pro zdravotnické prostředky

0
Novou Sekci regulace zdravotnických prostředků zřídil od prvního ledna Státní ústav pro kontrolu léčiv [SÚKL]. V Ústavu dochází i k personálním změnám, přičemž některé vedoucí odborů v rámci nové sekce SÚKL teprve hledá.   
uniku_moci

Od úniku moči mužům ulevuje umělý svěrač močové trubice

0
Už třicet let v Česku pomáhá mužům od úniku moči takzvaný umělý svěrač močové trubice. Jde o chirurgicky voperované zařízení, které řeší inkontinenci především u mužů po radikální operaci karcinomu prostaty.
mesta

Nemocnice Sokolov má nová lůžka, pomohl dar města

0
Za milionový dar od města zakoupila Nemocnice Sokolov sedmnáct elektricky polohovatelných lůžek. Poslouží pacientům na oddělení následné péče. Nová lůžka společně se speciálním vozíkem zakoupila nemocnice i z loňského daru od města.
MDR

EK navrhuje prodloužení období implementace MDR

0
Evropská komise [EK] navrhuje prodloužení přechodného období implementace MDR. Reaguje tak na problémy, které certifikace zdravotnických prostředků už nyní přináší v praxi. A to přesto, že do konce přechodného období je daleko.
MDR

Z EU mizí zdravotní přístroje, může za to nařízení MDR

6
Certifikace zdravotnických prostředků, kterou výrobcům ukládá evropské nařízení Medical Devices Regulation [MDR], ohrožuje dostupnost přístrojů v EU. Certifikace je pro výrobce nákladná a chybí i firmy, které přezkoušení nabízí.
ITC

ITC jako první v ČR certifikuje zdravotnické prostředky dle MDR

0
Zlínský Institut pro testování a certifikaci [ITC] je v Česku prvním takzvaným oznámeným subjektem oprávněným certifikovat zdravotnické prostředky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU MDR. Pro ITC je to významná zpráva.
inovace

i&i Biotech investoval milion eur do inovace pro hemofiliky

0
Tuzemský i&i Biotech Fund investoval přes jeden milion eur do technologie pro testování srážlivosti krve nizozemské společnosti Enzyre. Inovace umožní hemofilikům domácí samotestování a následný online přenos dat k lékaři.
pomucek

Českého výrobce pomůcek živí zahraničí

0
Společnost Altech, která v Uherském Hradišti vyrábí kompenzační pomůcky pro zdravotně postižené, loni utržila z prodeje pomůcek, služeb a zboží 649 milionů korun. Většinu klientů má v zahraničí.
reklama_na_dopravu_zdarma

Reklama na dopravu zdarma je u zdravotnického prostředku nelegální

0
Reklama na dopravu zdarma u zdravotnického prostředku hrazeného z veřejného zdravotního pojištění není legální. Zásilkový výdej zdravotnických prostředků umocnila letos zavedená elektronická preskripce ePoukaz.
prostředky_na_zakazku

Zdravotnické prostředky na zakázku: SÚKL na zavedené praxi nic nemění

0
Zdravotnické prostředky na zakázku se odlišují od těch sériově vyráběných. Rozdíly ještě podtrhlo evropské nařízení o zdravotnických prostředcích MDR. Problematice se v analýze pro ZdraveZpravy.cz věnuje konzultantka Porta Medica Aneta Dostálová.
dychacich_pristorjich

Lidé na dýchacích přístrojích dostanou 2 900 Kč měsíčně

0
Měsíční příspěvek pro lidi závislé na dýchacích přístrojích ve výši 2 900 Kč schválil Senát bez diskuse. Nikdo nebyl proti. Schvalovat ho budou zdravotní pojišťovny, úřady budou dávku vyplácet do roku 2024. Vzroste i příspěvek na mobilitu.
zdravotnicke_pomucky

NRZP chce vyšší úhrady a nižší DPH na zdravotnické pomůcky

1
Národní rada osob se zdravotním postižením žádá zvýšení úhradových limitů na zdravotnické pomůcky o 15 %. Rada chce i nižší daň z přidané hodnoty na tyto prostředky.
MDR

Advokátka radí, jak na český návod u zdravotnického prostředku dle MDR

0
Advokátka Veronika Moravová z Porta Medica Legal radí, jak se dopracovat k návodu v češtině pro výrobce a distributory zdravotnických pomůcek podle evropské legislativy MDR.
magneticka_rezonance

Moderní magnetická rezonance pomáhá pacientům i lékařům

1
Magnetická rezonance je nezbytným pomocníkem lékařů, díky němuž získávají přesné a komplexní výsledky. Přestože vyšetření není nijak bolestivé, není vždy příjemné. Výrobci rezonancí proto hledají cesty, jak pacienty zbavit stresu.
glukometr

Pojišťovny přispějí na glukometr 1x za šest let

0
V Česku žije zhruba milion diabetiků. Zdravotní pojišťovny jim platí léčbu, léky i jim přispívají na zdravotní pomůcky. Ne vždy je ale jasné, jak a kdy pojišťovny diabetikům uhradí glukometr a diagnostické proužky na určení glukózy z krve. 
zdravotnickych_pomucek

Výrobci zdravotnických pomůcek varují před výpadky

0
Stejně jako výrobci léků upozorňují výrobci zdravotnických pomůcek na růst jejich nákladů na výrobu a distribuci. Podle nich současná situace ohrožuje dostupnost pomůcek v Česku.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »