Čtvrtek, 08. června 2023
Famed_Zywiec

Krskova Famed Żywiec vstupuje na český trh

0
Polský výrobce zdravotnické techniky s více než 75 lety zkušeností, společnost Famed Żywiec, vstupuje na český trh. Firmu loni v prosinci 100% ovládla společnost BHM Group, která patří českému miliardáři Tomáši Krskovi.
Czedma

CZEDMA kritizuje novelu o zdravotnických prostředcích

0
CZEDMA – Česká asociace výrobců a dodavatelů diagnostik in vitro žádá jednání s ministerstvy zdravotnictví a průmyslu o regulaci zdravotnických prostředků pro laboratorní a domácí diagnostiku. Kritizuje novelu o zdravotnických prostředcích.
DPH

Léky zdraží. Vláda je zdaní 12% namísto 10% DPH

0
Od roku 2024 v Česku podraží léky. Dosud se daní 10% sazbou daně z přidané hodnoty [DPH], od ledna 2024 ale spadnou do nové a jediné snížené 12% sazby. Zdravotnické pomůcky vláda naopak zdaní 12% DPH místo současné 15% DPH.
zdravotnicke_prostredky

TOP 3 zdravotnické prostředky na českém trhu

0
Zdravotnické prostředky jsou stále vychytanější. Pracují s moderními materiály, technologiemi a umělou inteligencí. ZdraveZpravy.cz představují další tři zdravotnické prostředky, jež stojí za pozornost.
krevni_tlak

Krevní tlak i doma spolehlivě naměří Meddi BioScan

0
Naměřený krevní tlak v ordinaci lékaře není ideální vodítko k vedení léčby hypertenze. Někteří pacienti jsou neklidní, nervózní a vykazují vyšší než běžné hodnoty. Namístě je průběžné domácí a spolehlivé měření. Jedno takové nabízí Meddi BioScan.
plici

V nemocnici v Barceloně transplantoval plíci robot

0
Pětašedesátiletému pacientovi s plicní fibrózou v barcelonské nemocnici Vall d’Hebron poprvé na světě transplantoval plíci robot. Díky tomu se řezná rána zúžila na osm centimetrů. Jinak dosahuje třicet centimetrů.
Philips

Philips: Umělá inteligence se stala součástí moderní diagnostiky

0
Evropský radiologický kongres, jenž se konal na přelomu února a března ve Vídni, představil čerstvé novinky. Trend je integrace zobrazovacích systémů i umělá inteligence. Příklad jsou řešení, která na kongresu prezentovala společnost Philips.
vasektomii

O vasektomii žádají muži starší 21 let. Ročně jich je asi tisíc

3
Vasektomii v Česku ročně podstoupí přibližně tisícovka mužů starších jednadvaceti let. Věkové omezení upravuje zákon. Operaci nehradí zdravotní pojišťovny, vyjde na zhruba 15 tisíc korun.

3 TOP zdravotnické prostředky na českém trhu

0
Zdravotnické prostředky jsou čím dál vychytanější. Pracují s moderními materiály, technologiemi i umělou inteligencí. ZdraveZpravy.cz představují tři z nich, jež určitě stojí za pozornost.
telemedicina

Telemedicína pomáhá lékařům i pacientům. Vývoj je ale pomalý

1
Vyspělé zdravotnictví i sociální služby se bez moderních technologií neobejdou ani v Česku. Byť to podle mnohých v zavádění telemedicíny docela zaspalo. Naděje na zlepšení tady ale je.
zdravotnicke_prostredky

Rada EU posunula lhůty recertifikací zdravotnických prostředků

0
Evropská rada schválila [7.3.] změny evropského nařízení 2017/745 [MDR], které upravuje certifikace zdravotnických prostředků v EU. Hlavní změna spočívá v prodloužení lhůt pro recertifikace zdravotnických prostředků podle MDR.
hreby

Ostravští lékaři používají kostní hřeby, které pacient vydechne

0
Dětští pacienti Kliniky úrazové chirurgie a ortopedie FN Ostrava dostávají při operacích zlomenin dlouhých kostí neviditelné hřeby, které se v těle vstřebají. Malí pacienti už nepodstupují další zákrok kvůli jejich vyndání.
nador

Nádor čelistní kosti řeší lékaři moderními implantáty

0
Není výjimka, že se nádorové buňky oddělí od původního nádoru a v těle vytvoří nádor nový. Své o tom ví sedmapadesátiletý Jiří ze Vsetína, u něhož podezření na rakovinu jako první vyslovil jeho zubař.
EKG

Čeští vědci přišli s přesnějším EKG, mají patent v USA

0
Na know-how zpřesňující výsledky běžného EKG zvaného vysokofrekvenční elektrokardiogram [UHF-ECG] získali čeští vědci patent v USA. Nyní o něj žádají v EU. Přístroj přesněji odhalí vady srdečního rytmu.
CTG_Pasy

Sokolovská porodnice pořídila moderní CTG pásy

0
Sokolovská porodnice pořídila moderní CTG pásy. Senzory v nich jsou bezdrátové a vodotěsné, lékaři tak u rodiček sledují odezvy plodu ve vaně, sprše či kdekoli v prostoru. Na CTG pásy přispěl program REACT-EU.
implantaty

Implantáty PIP praskají víc, než je běžné, potvrdil soud

0
Francouzský soud nařídil německé certifikační společnosti TÜV Rheinland zaplatit odškodné ženám, které si nechaly voperovat vadné prsní implantáty od dnes už neexistující francouzské firmy PIP. Týká se to i žen v Česku.
kyslikova_terapie

Kyslíková terapie mírní autismus, zadarmo ale není

0
Kyslíková terapie dětem s autismem pomáhá mírnit projevy onemocnění. Vyšší přísun kyslíku u nich snižuje otoky mozkové tkáně, zvyšuje průtok krve a stimuluje mozkovou tkáň. Pojišťovny ji však nehradí.
na_sepsi

Na sepsi si v motolské nemocnici posvítí nový přístroj

0
Otravu krve vyhodnotí v Ústavu lékařské mikrobiologie FN Motol nově pořízený přístroj v jednotkách hodin. Do té doby na to potřeboval dny. Sepse je hlavní příčinou úmrtí na jednotkách intenzivní péče.
analyzator_materskeho_mleka

FN Olomouc nově využívá analyzátor mateřského mléka

0
Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc má nový analyzátor mateřského mléka. S jeho pomocí dokáže upravit složení mateřského mléka tak, aby splňovalo individuální potřeby novorozence.
navrh

Advokátka hodnotí návrh EK na změny v recertifikaci dle MDR

0
Advokátka Veronika Moravová ze společnosti Porta Medica Legal hodnotí návrh EK na prodloužení přechodného období pro re-certifikaci zdravotnických prostředků podle MDR.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »