Středa, 28. září 2022
magneticka_rezonance

Moderní magnetická rezonance pomáhá pacientům i lékařům

1
Magnetická rezonance je nezbytným pomocníkem lékařů, díky němuž získávají přesné a komplexní výsledky. Přestože vyšetření není nijak bolestivé, není vždy příjemné. Výrobci rezonancí proto hledají cesty, jak pacienty zbavit stresu.
glukometr

Pojišťovny přispějí na glukometr 1x za šest let

0
V Česku žije zhruba milion diabetiků. Zdravotní pojišťovny jim platí léčbu, léky i jim přispívají na zdravotní pomůcky. Ne vždy je ale jasné, jak a kdy pojišťovny diabetikům uhradí glukometr a diagnostické proužky na určení glukózy z krve. 
zdravotnickych_pomucek

Výrobci zdravotnických pomůcek varují před výpadky

0
Stejně jako výrobci léků upozorňují výrobci zdravotnických pomůcek na růst jejich nákladů na výrobu a distribuci. Podle nich současná situace ohrožuje dostupnost pomůcek v Česku.
prispevek

Stát zvýší příspěvek na mobilitu a další. Kdy ale neví

8
Lidé se zdravotním hendikepem by se mohli konečně dočkat navýšení některých státních podpor. Ministerstvo práce a sociálních věcí představilo od jara slibovaný balíček pomoci.
ochrannych

Česko snižuje zásoby ochranných pomůcek proti covidu

0
Správa státních hmotných rezerv sníží zásoby ochranných pomůcek proti koronaviru. Správa uvolní 2 miliony hygienických vložek potravinovým bankám. A materiál zasílá i na Ukrajinu.
VZP

VZP ČR zvýšila příspěvky na diety i pro diabetiky

4
V reakci na rychlé zdražování zvýšila Všeobecná zdravotní pojišťovna příspěvek na bezlepkovou a nízkobílkovinnou dietu. A na zdravotní pomůcky dostanou od července více peněz i pacienti s diabetem.
lekarny

Do lékárny se vrací léky, ne doplňky stravy či kosmetika

0
Ne všechny produkty zakoupené v lékárně se při jejich nespotřebování nebo znehodnocení vrací do lékárny. Doplňky stravy, inkontinenční pomůcky, kosmetika či použité jehly a stříkačky se likvidují jinak než léčivé přípravky.
pomucky

Zdravotní pomůcky pojišťovny hradí jen přes Poukaz

0
Zdravotnickou pomůcku imobilním pacientům pojišťovny hradí na Poukaz od lékaře prostřednictvím výdejen zdravotních potřeb. Nikoli přímou úhradou pacientovi.
pri_inkontinenci

Úhradu pomůcek při inkontinenci určí stupeň postižení

0
Pomůcky při inkontinenci lékaři předepisují nejdéle na tři měsíce dopředu. Výše úhrady od zdravotní pojišťovny se odvíjí od uznaného stupně inkontinence. Stejně tak se od něj stanoví povinná spoluúčast pacienta.
ePoukaz

ePoukaz na zdravotnické prostředky už běží, tvrdí SÚKL

0
Státní ústav pro kontrolu léčiv [SÚKL] 1. května spustil novou funkcionalitu eReceptu a sice elektronický poukaz na zdravotnické prostředky. ePoukaz přichází o něco později, než se počítalo, ale podle SÚKL již běží. 
leciv

Farma firmy varují před výpadky nejběžnějších léčiv

0
Farma firmy v Česku se stejně jako firmy v jiných oborech potýkají s rychlým růstem cen vstupů. Problém následně vyvstává u některých léčiv s regulovanou cenou. Výrobní náklady u nich totiž převyšují zisk.
prostredku

Sněmovna podpořila používání in vitro prostředků dle EU

0
Sněmovna podpořila používání části zdravotnických prostředků podle evropských pravidel stejně jako s ní související normu upravující například reklamu na tyto prostředky. Oba návrhy nyní posoudí zdravotnický výbor.
implantat

V ČR je dostupný sluchový implantát s novou technologií

0
Pacienti s převodní či kombinovanou poruchou sluchu se v Česku dočkali nové hrazené pomůcky na zmírnění sluchového defektu. Jde o nový implantát, jež funguje na principu kostního vedení. Pro lepší slyšení navíc využívá piezoelektrický efekt.
ePoukaz

Pacienty i lékaři očekávaný ePoukaz startuje 1. května

0
Zdravotnické prostředky začnou lékaři elektronicky předepisovat od 1.5. 2022. Uvádí to zveřejněný návrh vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR. Spuštění ePoukazu vázlo kvůli ministerstvu.
jod

České domácnosti dovybavují lékárničky a shánějí jód

0
Lékárny potvrzují násobně vyšší poptávku po zdravotnickém materiálu vhodném pro domácí použití. Lidé skupují i doplňky stravy s jódem. Byť odborníci tvrdí, že jód před případnou radiací nechrání.
ePoukaz

ePoukaz prvního března nebude. Na vině je ministerstvo

0
Na elektronickou preskripci zdravotnických prostředků v systému ePoukaz si pacienti zřejmě ještě počkají. A to kvůli zpoždění prováděcí vyhlášky ze strany ministerstva zdravotnictví.
respiratory

Respirátory zdraží o cca 2 Kč. Vláda jim obnovila DPH

0
Nulová daň z přidané hodnoty [DPH] na respirátory třídy FFP2 a vyšší v Česku skončí 31. prosince 2021. Důvodem je podle Ministerstva financí ČR [MF ČR] dostatečná nabídka respirátorů na trhu, kdy u nich nehrozí skokový nárůst cen.
SUKL

SÚKL neřeší očkovací strategii, říká Irena Storová

6
Zhruba 10 tisíc hlášení o podezření na nežádoucí účinky u vakcín proti covidu-19 dosud přijal SÚKL. Podle jeho ředitelky to vzhledem k 15 milionům vyočkovaných dávek není alarmující číslo. 
e-cigarety

V Británii chtějí zavést elektronické cigarety na předpis

0
E-cigarety, jak oznámil britský ministr zdravotnictví Sajid Javid, mohou být na předpis jako ostatní léky. Jisté to ale není. A to i s ohledem na rizika, že rozhodnutí ke kouření přivede další lidi.
eOckovani

Všechna očkování bude nově evidovat systém eOčkování

0
Veškerá očkování se začnou od ledna 2022 evidovat elektronicky. Lidé budou mít přístup k online očkovací evidenci v eReceptu v záložce eOčkování. Od března do systému přibyde i ePoukaz na zdravotnické prostředky.
- Reklama -

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

- Reklama -
Translate »